dönmeye başlayan 2009 mart bebekleri var mı

titi8686

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
292
1
37
benim kızım 3 bucuk aylık oldugundan beri tek tarafına dönüyor (sağ tarafına) bugun yüz üstü de döndü ama tekrar geri dönemedi ağladı:) bugun kontrolumuz vardı doktor baya erken başlamış 5. ayda dönmeye başlarlar dedi. merak ettim sizin bebişlerde dönmeye basladılar mı acaba

ben de bunu merak ediyordum ne zaman dönmeye baslayacaklar diye henüzbenimki tam dönemiyo ama calısmalarda bulunuyo:)

ya doktorun dedigi 5 aylık da cok gec değil mi...

benmkşi tam 3 ay 25 günlükken döndü ,hemde sırtüstüyken yüzüstü.ama kolunu kurtaramıyo altında kalıyo...hiç yardım etmiyorum terliyo terliyo sonunda çıkarıyo ve o pozisyonu artık çok sevi önceden yüzüstü hiiç yatıramazdım.az kalmış kızlar sizinde dönmenizee

benimki memeyi görünce meme nerdeyse o tarafa dönüyor.aynı şeyi biberonla yapmaya çalıştım fakat dönmedi.demekki bu sadece meme için özel bi hareket,çünkü meme onun herşeyi a.s bakalım tam bi dönüşü ne zaman yapacak...

demekki okadar da erken diilmiş ya meltoo benim kızımda hiç yüz üstü durmaz halada durmuyo belki kolunu kurtarabılırse durur artık senin kızın gibi ama benim kız bıraz sabırsız sanırsam ne zaman oyle dursa basıyo cığlıgı bende napıyım kıyamıyorum duzeltıyorum bakalım bı dahakı sefere mudahale etmemeye calısırım melek emeliyo derken nasıl yani ?

ben de merakla bekliyorum dönmesini. ama malisef şimdilik bir hareket yok. yazdıklarınıza bakılırsa bu ay içinde mümkün.

canım benımkı dogdugundan berı ters yatıyor ama.. bırde benım oglanın herseyı erken.. alt dısı bıle cıkıyor su an. Doktor bu ay ıcınde cıkmıs olur kabarmıs gelıyor dısımız dedı.

Mesela yere koyuyorum 5 dk ıcınde kendı boyunun 3 katını gıtmıs oluyor..

canım takvımımde de yazıyor 2 gun sonra 5 aylık oluyoruz. 7 Subatta dogdu benım kı 1 ay erken geldı..Ama zayıf oldugu ıcın cok hareketlı

maşallah ya hergün biraz daha büyüyorlar.benim kızımda gözleriyle beni takip ediyor odanın kapısından çıktımmı aglıyor.annemi tanıyor ellerini açıyor beni alsın diye.annannesi kucagında hoplatıyor onu çok seviyor.biberonunu tanıyor gördümü aglıyor.

Melek katılıyorum sana zayıf bebek çok daha hareketlı olurmus bızım dr dedı gerçı oglanın kılosu bıze gore ıyı amam dr gore zayıf 6500 boy 67 cm
benım oglumda dıkkatını çeken bırsey oldumu çıkını tepemeye kaldırıyo ayakları ıle kendını ılerı atıyo 2-3 adım apalıyo yanı donme ısı bıze çocuk oyuncagı oldu :)

benim tombalak bu konuda biraz ağır ama yüz üstü koydum popoyu kaldırıp kendini öne ittiriyor

ay ne guzel melek insan biran önce koşup yürüsünler konuşsunlar istiyo senin oğluş erkende yürür o zaman kızımda erkenden emekler inşallah gerçi hiç öyle bi hevesi yok gibi ama eninde sonunda emeklicek:)

ESMA BIZIM DR DIYOKI ZAYIF BEBEK DAHA AKTIF OLUYO DIYO SIZINKILER TOMBISLIKTEN KIÇINI KALDIRAMIYOKIzemuszemus

evet haklısın ama 3 aylıktan beri ayakları çok güçlü bi şekilde basıyo babası günde 3-5 adım attırıyo batuya benimki sekmeden uçacak zemuszemus

bırde senınle aramız 1 aydan fazla dusun yanı..1 haftada bıle hareketlerı ne kadar degısıyor..
Kac defa yere koydugumuz yatagın uzerınden yere yuvarlandı hatırlamıyorum bıle.. 2 dk bırakamıyorum tamamen yere koymadıgım surece.

Pınarnaz bız cogu bebegın 6 ıle 18 aylar arasında gecırdıgı 6.hastalıgı bıle bu hafta gecırdık..

Korkarım bu hızla gıderse Alı Tuna 15 yasında annneeee ben evlenıyorum dıye gelecek basıma mafoldumbenkaydirigubbakcemile3

benim tombalak bu konuda biraz ağır ama yüz üstü koydum popoyu kaldırıp kendini öne ittiriyor

Canım benım kızkardesımı hatırlarsınız o benden 44 gun once dogum yaptı. Kızı hala tam emeklemıyor. Cunku masallah kılosu yerınde.O yuzden bıraz gec olur sızınkıler
.Ama keske benımkı de oyle zamanında olsa herseyı. Cocuk boyle hareketlı olunca daha kılo alamadan hareketlenınce hıc kılo alamıyor zayıf dusuyor.

Hıc acele etmeyın bence.. bak mesela erken cıkan dıs saglıksız olur derler
ne bılım erken basan cocugun bacakları carpık olur derler..yamulur derler.
O basmak ıstedıkce yatırıyorum ben. Kucagıma aldıgımda ılk yaoptıgı sey adım atmak. Allah ınandırsın bunuda bayadır yapıyor.
Ha 1 ay sonra ha 1 ay once yeterlı saglıklı olsunlarda..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…