Döllenme aşamasında ilaç kullanımı

Sizinle aynı süreçten geçiyoruz bende şuan fitile devam etsem mi etmesemmi kararsızım, bir yandanda enfeksiyon tüpleri de etkileyebiliyormuş ondanda korkuyorum
Fitili de aralıksız kullanmak gerekiyor
Kutudan 7 tane çıkıyor ve 7 gün peşpeşe kullanmam lazım ama ben hiç uyanmadım buna. Doğal olarak da faydasını göremedim. Yarın doktorun söylediklerini size de iletirim fikir sahibi olursunuz

Merhaba benimde o şekilde şikayetim vardı hatta vajinal ultrason için gittiğimde doktorum farketmişti bunu sorduğumda mantarın ya da kaşıntı kızarıklık vs gibi sorunların gebeliğe hiç bir engeli olmadığını söyledi kızarıklıklığım için madecassol krem verdi o da ben istediğim için onun dışında endişe etme dedi

Malesef bende 2 gün kullandım yumurtlama dönemine girince bıraktım. Bende ilişkide yanma oluyordu ama fitil kullandığım iki gün rahat ettim. Birde bir gebenin günlüğünden gynoseed almıştım yumurtlama dönemi kullanmak için onu sıkınca hafif yanma oldu orda emin oldum enfeksiyondan çünkü başka kişilerde yapmamış. Şimdi kafamda bir sürü soru var
Ya enfeksiyon spermlerin ilerlemesini engellediyse,ya tüplerde enfeksiyon olduysa,ya dış gebelik olursa, ya enfeksiyondan dolayı hiç olmazsa diye diye gidiyor

Kadın Doğum doktoruna sormada kullanmamak idealdir ayrıca birine de değil birkaç kadın doğumcuua sorun hepsi aynı kapasite de değil
Evet kadın doğumcular bile kendi içinde çok ayrılıyor. Birde benim anladığım enfeksiyon da eşli tedavide daha çok sonuç alınıyor, şuan tek başıma kullanmamda pek birşey ifade etmeyebilir

a
Evet kadın doğumcular bile kendi içinde çok ayrılıyor. Birde benim anladığım enfeksiyon da eşli tedavide daha çok sonuç alınıyor, şuan tek başıma kullanmamda pek birşey ifade etmeyebilir
eşin hijyeni tedavisi önemli tabi virüs kaynaklı olduğundan

Yaa bi tık rahatladım Peki aynı zamanda kokulu akıntınız var mıydı

Evet ben de ondan korkıyorum
Spermleri biraz etkiliyormuş
Bilmiyorum ne olacak. Yarın ilaç kullanımı ile ilgili doktorun söylediğini burada paylaşırım. Progesteron da baktırmayı düşünüyorum gitmişken.

Yaa bi tık rahatladım Peki aynı zamanda kokulu akıntınız var mıydı
Evet o şekilde akıntım da oluyor ten kısmında kızarıklıkta var internette bende doğrudan olmasa da olumsuz etki edebilir diye okumuştum ama doktorum gebe kalmaya bir etkisi yok dedi bende biraz rahatladım çünkü şimdiye kadar neden olmadının sebeplerini bulmaya çalışıyorum sonra başka testler problemler çıkınca açıkçası bir daha sormak krem harici bir tedavi istemek aklıma bile gelmedi

Çoğu ilaç ki zaten enfeksiyon antibiyotikle geçtigi için gebeliğe engel oluyo hem enfeksiyon hem antibiyotik. Bende bu ay adet sonrası yaşadım. Bi anda sistit başladı hemen aile hekimine gidip durumu açıkladım. Gebelik tedavisinde olsgmu klomen kullandgmı buna göre ilaç yazmasını istedim. 1i toz şase 1ağrı kesici 1de antibiyotik gibi bişey yazmıştı. Kadın d doktoruma ilaçları attım. Monurol şase iç sadece dedi. Ağri kesici olaral parol kullan baska bişey alma dedi. O şase birkaç güne tamamen kesmişti. Gebelikte kullanılan hafif bi ilaçmış zaten

Öle aman aman bi ağrı değildi hafif kasık ağrısıydı hani üşüttüğümüzde falan olur ya öle birde akıntım beyaz şeffaf yerine sarıya döndü bu şekilde anladm enfeksiyon olduğunu herkes de aynı olmayabiliyor bazılarında şiddetli ağrı kaşıntı da olabiliyormuş 2 kutu fitil 2 kutu da hap verdi bana doktorum

Evet ben de durumu böyle açıkça söyleyeceğim ona göre ilaç yazsın diye. Yoksa sağlık ocağına gidecektim ama içim rahat etmedi.

Benim de öyle kokulu sarı akıntım var. Bakalım inşaAllah hafif atlatırım Kaşıntı falan ilk zamandı bitti. Sadece idrar yaparken de ağrı oluyor bıktım artık ya şu enfeksiyondan. Kızlar en iyi ped molpedin yeşil pamuklu olan pedi. Resmen pamuk dokusu var ve hiç tahriş falan etmiyor. Hep ondan kullanıyordum ama markette bulamayınca başka birşey aldım ve naylonumsu olunca enfeksiyon ve kaşıntı tahriş oldum daha adetim bitmemişken oldum hem de. Size de bi tavsiye olsun

1 hafta geçti mi yumurtlamanın üzerinden
14 ve 16. gün pik gördüm 1 hafta geçmedi daha bugün 19.günüm ama gitmişken baktırayım bi daha çıkamam. Az çok belli olur zaten çıkan sonuçtan. 21.günü bekleyemem doktora 21.gün dicem hastane uzak valla çıkamam bi daha.

Malesef öle canım önümüzdeki ay dediğin pedi deneyeyim bende inşallah işe yarar kotex kullanıyorum bende yıllardır diğer hepsi alerji yaptığı için ama dediğini kullanmamıştm inşallah geçer benimde ilaçlar bitmeden regl oldm fitil falan da regl döneminde pek fayda etmiyomuş regl bitiminde devam edicem artık

Aynen regl bitince kullanmak daha iyi
İhmal ettikçe sanki daha da coşuyor enfeksiyon
Yukarılara gitmeden çözmek lazım

Aynen regl bitince kullanmak daha iyi
İhmal ettikçe sanki daha da coşuyor enfeksiyon
Yukarılara gitmeden çözmek lazım
Aynen canım aman ihmal etme enfeksiyon olayını tamamen çözmeden gebelik düşünme derim geçen sene 5 aylık bebeğimi kaybettim ben büyük ihtimalle de enfeksiyondan kaynaklıydı

Aynen canım aman ihmal etme enfeksiyon olayını tamamen çözmeden gebelik düşünme derim geçen sene 5 aylık bebeğimi kaybettim ben büyük ihtimalle de enfeksiyondan kaynaklıydı
Ben de yoktu ama bir yıldır gebelik düşünüyorum tam yumurtlama gördüğüm ay enfeksiyon ortaya çıktı
yumurtlama günlerimi çoktan değerlendirdim inşallah tutmuştur
Tehlikeye atmamak,şansa bırakmamak için gidiyorum şuan yoldayım. Bakalım ne diyecek.
Sizin adınıza gerçekten üzüldüm Rabbim bir daha sağlıklısını nasip etsin inşallah ben her şeyin bir sebebi olduğunu düşüncesindeyim oluyorsa da olmuyorsa da mutlaka bir sebebi var.
Siz hamileyim diye seviniyorsunuz ama kayıp oluyor ben olmuyor diye üzülüyorum olanlar sağlıklısı için dua ediyor çok karışık işler. Hepimizin bir derdi var.
Ama çok şükür Rabbim de var dermanıda var.
Hepimiz için hakkımızda hayırlısı olsun Rabbim aratmasın verdiğini de sağlıklı versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…