Doktorum Epidural Yöntemi Tavsiye Etmedi

Bende epiduralli normal doğum yaptım.Bir arkadaşın dediği gibi tamamen hissisleşmiyorsun.Ben sancıları hissettim ve doktorumun talimat vermesine bile gerek kalmadı.Ikınma hissi kaybolmuyor. Sadece o çıkış anının verdiği acıyı hafifletiyor..Tavsiye ederim.Spinalde bacaklarını hissetmiyorsun fakat epiduralde gayet bacaklarımı kullanabiliyordum uyuşmadı.Sadece alt kısmın uyuşuyor.

benim için daha erken bunları konuşmak biliyorum ama, ben şimdiden kendimi hedeflemek istiyorum, bu nedenle doğum çeşitlerini araştırıyotum,

ben asla sezeryan olamam, bana çok korkunç geliyor, karnını kesecekler, tek tek dikecekler, belki 1ay acısını çekecem, doğumdan sonra göbek kalma ihtimali var, üstelik en az 6 ay spor yapamayacağım, yok yok sezeryan bana göre değil, onu baştan eledim...

normal doğuma gelince, ben norma adet günlerimde bile şiddetli ağrı çeken, bu yüzden günlerce ağlayan birisiyim. Doğum sancılarını yaşamak istiyorum, ama sanırım daha fazlasına katlanamam, normal doğumu da çok istiyorum, ama eşimin de dediği gibi dayanamam,,

benim için en ideali, şimdilik herşey yolunda giderse epidural doğum, baştan beri niyetim bu.. hem sancıyı çekebileceğim, hem de bebeğimin doğduğu anı görebileceğim, yani o anda doktorlar ne konuşuyor ortam nasıl bileceğim.. hem doğum sonrası normal doğumun nimetlerinden faydalanabileceğim.. çok güzel bence...

.canım ben herşeyim normal gitmesine rağmen normal doğum yapamadım...suni sancı bile verdiler ama tık...nafile nerdeyse tam on ayını dolduruyordum bile...o yüzden şimdiden düşünüp strese sokma kendini tevekkül et,derim...eğer normal olursa da epidural yap gerçekten çok rahat edersin...ben sezeryanımı da epidural oldum, o an çok güzel,bebeğini görüp koklayabiliyorsun,...hiç korkma iyi ve tecrübeli bir ekip olursa bir sorun yaşamazsın,bol şans :nazar:

benim ilk doğumum epidural sezeryan oldu şimda ikinci çocuğuma hamileyim doktorum spinal anestezi dedi ikisi arasındaki farkı bilmiyorum olduktan sonra görüce:CüvCüv:

Bende epiduralli normal doğum yaptım.Bir arkadaşın dediği gibi tamamen hissisleşmiyorsun.Ben sancıları hissettim ve doktorumun talimat vermesine bile gerek kalmadı.Ikınma hissi kaybolmuyor. Sadece o çıkış anının verdiği acıyı hafifletiyor..Tavsiye ederim.Spinalde bacaklarını hissetmiyorsun fakat epiduralde gayet bacaklarımı kullanabiliyordum uyuşmadı.Sadece alt kısmın uyuşuyor.

Benim bir arkadaşım da epiduralle normal doğum yaptı ilk bebeğinde. Ikınmayı becerememiş ama doktor kendini sıktığını söylemiş. Yoksa herşeyi hissediyordum, sadece ağrı yoktu diyor. O Bornova Şifada doğum yaptı ve çok memnun kaldı.

benim doktorum da epidurali şiddetle tavsiye ediyor...bilmeyen/ yapamayan doktorlar tavsiye etmez diyor...tavsiye etmeyen bir doktorum osaydı da mutlaka 2. bir doktora daha gider teyit ederdim ben... çünkü epidural normal istiyorum...
çevremde birkaç arkadaşım var bu şekilde doğum yapan ve çok memnunlar...özellikle bir tanesi, böyle olursa 2 çocuk daha yapmak istiyorum diyor...

Sizin doktorlarınızı ve hastanelerinizi öğrenebilir miyim arkadaşlar? Ben de epidurali savunan bir doktor istiyorum

Son düzenleme:
benim için daha erken bunları konuşmak biliyorum ama, ben şimdiden kendimi hedeflemek istiyorum, bu nedenle doğum çeşitlerini araştırıyotum,

ben asla sezeryan olamam, bana çok korkunç geliyor, karnını kesecekler, tek tek dikecekler, belki 1ay acısını çekecem, doğumdan sonra göbek kalma ihtimali var, üstelik en az 6 ay spor yapamayacağım, yok yok sezeryan bana göre değil, onu baştan eledim...

normal doğuma gelince, ben norma adet günlerimde bile şiddetli ağrı çeken, bu yüzden günlerce ağlayan birisiyim. Doğum sancılarını yaşamak istiyorum, ama sanırım daha fazlasına katlanamam, normal doğumu da çok istiyorum, ama eşimin de dediği gibi dayanamam,,

benim için en ideali, şimdilik herşey yolunda giderse epidural doğum, baştan beri niyetim bu.. hem sancıyı çekebileceğim, hem de bebeğimin doğduğu anı görebileceğim, yani o anda doktorlar ne konuşuyor ortam nasıl bileceğim.. hem doğum sonrası normal doğumun nimetlerinden faydalanabileceğim.. çok güzel bence...

aynen senin gibi dusunuyorum canim,ben de normalde adet sancisi yuzunden kivranan birisiyim.ona bile dayanamazken dogum sancisini hic dusunemiyorum ama szeryan da istemiyorum ...dikisler agrilar,ilthaplar falan.......

en iyisi epidural normal diye dusunuyorum.bi arkadasim oyle yapti cok memnun hic bir yan etkisi de olmadi diyor...
inslalah ben de oyle yaparim dogumumu,
Allah im bana sezeryan nasip etmesin insallah.........

bir anestezist olarak size tavsiyem normal yollardan dogum...bi arkadas demiş epiduralde hiçbi sıkıntı yok diye ama epidural spinal anesteziye göre hem daha zor bi yönten hemde zaman alan bir yöntem.diger bir arkadaş spinal anesteziyi tavsiye etmiş ama spinal anesteziyle normal dogum yapan hiç görmedim açıkçası,taman sezeryan yaptırıyoruz güzel bir yöntem ama spinal anestezide post-op yani ameliyat sonrası başagrısı çok fazla oluyor.yani her iki yöntemde belden igneyle yapılıyor ama benim tavsiyem normal dogum dogal yollarla...evet biraz acı çekeceksiniz ama eskiden epidural spinalmi vardı :))))

3 arkadaşımda epidurelli normal doğum yaptılar ve çokta memnun kaldılar.bende epidurel düşünüyorum.tabi bunun kararını vermek için biraz erken ama inşallah allahın izniyle epidurel normal doğum yapabilirim.ben sezeryandan çok korkuyorum kızlar :KK43: yani sezeryan olcağımı bilsem kaçabilirim bile yani o derece korkuyorum :KK43: allah inşallah hepimize hayırlı doğumlar nasip eder.....

X