doktorum bana kalsiyum yazdı, kullanan var mı aranızda arkadaşlar...

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
doktorum krampların oluyormu dedi bende zaman zaman diyince kalsiyum ve D3 vitamini olan CALCİMED diye bir vitamin ilacı yazdı...
Süt yoğurt falanda fazla tüketemiyordum bu açıdan iyi oldu sanırım ama, elevit kullanıyorum,demir ilacı kullanıyorum(yani kan ilacı), birde bu eklenecek mahsuru olmasın bu ilaçların. aranızda kullanan varmı ek olarak kalsiyum ilacı...

bende hem demir hemde elevit kullanıyorum benimde ellerim ve ayaklarım çok şiddetli uyuşuyor çok rahatsız edici.banada yazdı kalsiyum ilacı ama midemi çok bulandırdığı için içmiyorum.ne zaman içmeye çalışsam midemi mahvediyor iğrenç bir tadı var.bende içmiyorum.normalde doktorlar 20.haftadan sonra yazıyorlar.sen içmeye çalış canım içebiliyorsan.

BENDE HEPSİNİ KUllanmıştım hiç zararı yok aksine içmeyince bacaklarım çekiliyodu ayakta bile duramıyodum için rahat olsun

canım bende demir ve elevit kullanıyordum ama 20 haftalıkken gittiğimde vitamini kesti gerek yok artık dedi ve aynı kalsiyum ilacından bana da verdi şimdilik sabahları demir ilacını akşamları kalsiyum ilacını kullanıyorum yani hepsi faydalı hiç bir zararı olmaz merak etme sen..

Ben de günde en az 1 tane kalsiyum forte alıyorum.500 mg..Hamileler için kategorisi A gurubunda ve çok gerekli....a.s

Canım bende kullandım.Daha yeni kesti doktorum Aynı ilaç.Gönül rahatlıyla kullanabilirsin.

cnm hiiç merak etme dr banada hamileyken calcium ve magnezyum tableti vermişti hamileleiğm boyunca hatta emzirirkende bir dönem kullanmıştım. zararı olmaz hatta çok faydalı olduğunu düşünüyorum.

ben de kullanıyorum calcimed,ve bir demir ilacı.dr um doguma kadar kullan dedi.

bende kullanıyorum... vitamin kullnmıyorum bana vermedi doktor tadı ehh işte... bende artık zor içiyorum ama hiçbir zararı yok bende epey zamandır kullanıyorum...

doktorum krampların oluyormu dedi bende zaman zaman diyince kalsiyum ve D3 vitamini olan CALCİMED diye bir vitamin ilacı yazdı...
Süt yoğurt falanda fazla tüketemiyordum bu açıdan iyi oldu sanırım ama, elevit kullanıyorum,demir ilacı kullanıyorum(yani kan ilacı), birde bu eklenecek mahsuru olmasın bu ilaçların. aranızda kullanan varmı ek olarak kalsiyum ilacı...

canım benimde sırt ağrılrım vardı dr um kemik erimesi ve kalsiyum yetersizliği olabilir dedi ve elevit yazdı çok memnun kaldım bu ilacı geçen ay bıraktım demire başladım ağrılarım geri geldi çok fenayım şimdi........:CüvCüv:

canım benimde sırt ağrılrım vardı dr um kemik erimesi ve kalsiyum yetersizliği olabilir dedi ve elevit yazdı çok memnun kaldım bu ilacı geçen ay bıraktım demire başladım ağrılarım geri geldi çok fenayım şimdi........:CüvCüv:

Canım Eleviti zaten birçok hamile kullanıyor vitamin hapı, bitirmeseydin keşke onu, hatta emzirme döneminde bile tavsiye ediyor doktorlar...
Ha yeterli vitamini zaten alıyorum yiyeceklerimden diyorsan o ayrı.

kızlar ben 12+3 günlük hamileyim, 1 ay sonra kontrolum var, ve doktor o zamana kadar herhangi bir vitamin hapı kullanmama gerek olmadığını söyledi, çok şükür bir şikayetim de yok ama içim rahat etmedi, siz kaç haftalıkken takviye vitamin kullanmaya başladınız ve şikayetleriniz olduğu için mi verdi doktor?

kızlar ben 12+3 günlük hamileyim, 1 ay sonra kontrolum var, ve doktor o zamana kadar herhangi bir vitamin hapı kullanmama gerek olmadığını söyledi, çok şükür bir şikayetim de yok ama içim rahat etmedi, siz kaç haftalıkken takviye vitamin kullanmaya başladınız ve şikayetleriniz olduğu için mi verdi doktor?

Doğru söylemiş bana da doktorum vitamin hapını 14. mü 15. mi hafta verdi, kan ilacı denilen demir takviyesinide daha geç verdi...
Herhangi bir şikayet olmadan verdi...
Ama kalsiyumu kramp şikayeti üzerine verdi.

X