Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

Ya kız da istiyor ki telli duvaklı güler yüzle hayır duası ile çıksın evinden
Seferber olduk çıkar yol bulmak için resmen.
Eğer ısrarcı olurlarsa annesi ikna olacaktır vazgecmesinler. Anneyi cigneyipte evlenmesin sakın babada yokmus çok üzülür kadın yazık. Ikna etmek en güzeli tanıyınca sever bence biraz zaman tanisinlar 1 2 ay evlilik fikrine alışması icin. Hemen dan diye gelip isteyecekler deyince kabul etmesi daha zor. Annecim sadece bi tanissan falan diyerek konuya girsin kardeşleri varsa önce onlarla tanistirsin. Onlarda annesine tanıştık çok iyi bir insan vs anlatirlarsa etkili olabilir

Eğer ısrarcı olurlarsa annesi ikna olacaktır vazgecmesinler. Anneyi cigneyipte evlenmesin sakın babada yokmus çok üzülür kadın yazık. Ikna etmek en güzeli tanıyınca sever bence biraz zaman tanisinlar 1 2 ay evlilik fikrine alışması icin. Hemen dan diye gelip isteyecekler deyince kabul etmesi daha zor. Annecim sadece bi tanissan falan diyerek konuya girsin kardeşleri varsa önce onlarla tanistirsin. Onlarda annesine tanıştık çok iyi bir insan vs anlatirlarsa etkili olabilir
İşte bu akşam demiş ki tanışın. Sonra kopmuş olaylar. Tanışmam allah tanışmam. Asla tanışmayacağım bu iş olmaz diyor başka da bir şey demiyor. Ben bile sinirlenmeye başladım artık.

Ben arkadaşınızın yerinde olsam böyle bencil anneyi razı etmeye çalışmam gider basarim nikâhımı düğünümü de yapar evime otururum. Bu ne ya kiz anneleri evlenmesin parasını ven yiyim oglan anaları gelin defolsun gitsin benim oğlum diye diye öldü eğer arkadaşınız sevgilisinden eminse ve seviyorsa kimseyi dinlemesin annemiz babanız diye bizim hayatımızı yönetmeye hakkı yok kimsenin
Arkadaşınız evlenmese sanki annesi ona fedakar kızım mi diyecek sen benim icin naptinki diye onu hep nankör ve bencillikle suçlayacak hiç kendi hayatından vazgeçmesin. Ben öğretmenim eşim de biri önlisans diğeri lisans olmak üzere iki üniversite bitirdi fakat okuduğu işi yapmıyor ticaretle uğraşıyor elalem bana da çok laf etti ama umrumda bile olmadi herkesi herşeyi karşıma aldım ve evlendim hep diyorum ki iyiki eşimle evlenmişim eğer arkadaşınızda iyice tanıdığına eminse bence kimse icin hayatını ertelemesin

Ben arkadaşınızın yerinde olsam böyle bencil anneyi razı etmeye çalışmam gider basarim nikâhımı düğünümü de yapar evime otururum. Bu ne ya kiz anneleri evlenmesin parasını ven yiyim oglan anaları gelin defolsun gitsin benim oğlum diye diye öldü eğer arkadaşınız sevgilisinden eminse ve seviyorsa kimseyi dinlemesin annemiz babanız diye bizim hayatımızı yönetmeye hakkı yok kimsenin
Arkadaşınız evlenmese sanki annesi ona fedakar kızım mi diyecek sen benim icin naptinki diye onu hep nankör ve bencillikle suçlayacak hiç kendi hayatından vazgeçmesin. Ben öğretmenim eşim de biri önlisans diğeri lisans olmak üzere iki üniversite bitirdi fakat okuduğu işi yapmıyor ticaretle uğraşıyor elalem bana da çok laf etti ama umrumda bile olmadi herkesi herşeyi karşıma aldım ve evlendim hep diyorum ki iyiki eşimle evlenmişim eğer arkadaşınızda iyice tanıdığına eminse bence kimse icin hayatını ertelemesin
Tanıdığına sevdiğine emin. Tabi ki çekinceleri var, herkes gibi. Diyor ki hayat bu olur da boşanırsak annem “ben demiştim” diyecek. Şimdiden bunu kafaya takmış mesela.

İşte bu akşam demiş ki tanışın. Sonra kopmuş olaylar. Tanışmam allah tanışmam. Asla tanışmayacağım bu iş olmaz diyor başka da bir şey demiyor. Ben bile sinirlenmeye başladım artık.
Tanışacak mecbur ama aceleye getirmesinler zorla tanisirsa ters bişey söyler tatsızlık çıkar sonra çocuk ömür boyu nefret eder kizin annesinden önünü alamazsiniz

Tanışacak mecbur ama aceleye getirmesinler zorla tanisirsa ters bişey söyler tatsızlık çıkar sonra çocuk ömür boyu nefret eder kizin annesinden önünü alamazsiniz
Valla ikna olmuş gibi yapsa da bir laf sokar ona eminiz. Hadi çocuk bu lafları yutar belki, ama istemede karşı tarafın ailesine de bir şey söylerse izleriz şamatayı.

Valla ikna olmuş gibi yapsa da bir laf sokar ona eminiz. Hadi çocuk bu lafları yutar belki, ama istemede karşı tarafın ailesine de bir şey söylerse izleriz şamatayı.
O kadar ileriye gidemez herhalde ya sanmıyorum. Direk ayırmak gibi bisey çünkü bu

Doktorla mühendis anlaşamaz bu kesindir.Isviçreli bilim adamları açıkladı hatta onların kimyası tutmaz dediler.Elektrik alamaz birbirlerinden dediler.Çocukları olursa sakat bile olabilirmiş.Anne haklı yani doktor-Muhendis olmaz.
Aman Allah’ım inandım bir an :KK48:
Ha bir de tusu kazansınmış önceymiş. Bu şekilde bu düzenle kız ders çalışamıyor ki. Böyle giderse 27373774 sene kazanamaz, dolayısıyla evlenemez. Bunu da bildiği için tus bahanesinş bulmuş anne.

Bir muhendis olarak oldukca hor gorulen bir meslegim varmis sizin konunuzla ogrendim:) Annesi o kadar korkmasin oyle muhendisler var ki dr maaslarini katlar. Ayrica gercekten seven bir kadin boyle sacma sapan seylere kapilmadan annesine ragmen evlenir. Bence arkadasinin kafasinsa supheler var bahane olarak anne diyor.

Bir muhendis olarak oldukca hor gorulen bir meslegim varmis sizin konunuzla ogrendim:) Annesi o kadar korkmasin oyle muhendisler var ki dr maaslarini katlar. Ayrica gercekten seven bir kadin boyle sacma sapan seylere kapilmadan annesine ragmen evlenir. Bence arkadasinin kafasinsa supheler var bahane olarak anne diyor.
Pek sanmıyorum çünkü kız diyor ki “Anne ben evlenmek yuva kurmak istiyorum istemeye gelecekler lütfen izin ver.”
Şüphesi olan biri olsa böyle demezdi sanki.
Estağfurullah bir doktorluk değil belki ama kimse hor görmüyor mesleğinizi. Arkadaşımın annesi hariç :rolleyes:

Tanıdığına sevdiğine emin. Tabi ki çekinceleri var, herkes gibi. Diyor ki hayat bu olur da boşanırsak annem “ben demiştim” diyecek. Şimdiden bunu kafaya takmış mesela.
Bu ozguvensizlikle nasıl doktor olmuş, hayret.
Acaba arkadaşınız ergenken sosyal becerilerini geliştiremeyip sadece derslerle yaşayan 'akilli' çocuklardan miymiş?
Çoktan aşması lazım değil miydi böyle şeyleri?

Çünkü annesi 'ben demiştim' dermiş!
Konu sahibi bosansa 'doktorum, milyarlar kazanıyorum' diyip kendi ayakları üstünde durmak yerine ilk iş koşa koşa annesinin evine gidip bir odada mutsuz mutsuz yaşayacak birisi herhalde.
Bu yaşta, ekmek parasını kazanan, kendini kanıtlamış bir kadın neden annesinin onayına bu kadar muhtaç ki?
Ben insanları anlayamıyorum cidden...
Böyle giderse annesi ona daha çok psikolojik şiddet uygular,onları yalnız büyütmenin vermiş olduğu yetkiye dayanarak herseyine karışır.
Bence konu sahibinin yapacağı tek şey :
Kendi kararımı kendim verecek yaştayim. Dilerim ki çook mutlu olurum. Ama mutsuz da olabilirim, ne var yani, mutsuz olursam boşanır hayatıma bakarım. Beni erkek eline bakmayım, ayaklarım üstünde durayim diye okutmadin mi?' demek, biraz da rest çekmek.
Şimdi çok suyuna giderse annesinin huysuzluklari bitmeyecek, tüm düğün arifesini burnundan getirecek çünkü...
Bizde de annemin bazı kaprisleri vardı , 'düğüne gelmem' diye tehdit ederdi. Ablam da; 'gelme. Sanki ben düğün yapmak ki istiyorum,hevesiniz kırılmasın diye tamam dedim. Evlenirim dugunsuz,sanki çok umruma senin akrabalarının gelip oynamasi' gibisinden bir rest çekti.
Sonuç?
Daha da duymadık böyle bir laf ^^

X