Doktor-Mühendis olmuyor muymuş?

Aysenaz93

Omrum, canim, sinan'im❤️
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2016
2.575
3.585
31
Kızlar merhaba uzun zamandır konu açmıyordum. Benim bir arkadaşım var okuldan, kendisi doktor yani. Bir süre önce mühendis sevgilisiyle evlenme kararı aldı, teklif aldı. Çok mutlu görünüyor. Ama annesi hiç razı değil.
İlla damadı doktor olacakmış, diyordu önce. Şimdi ise diyor ki “sen bu evi, kardeşini ve beni geçindirmek varken, neden kocanın evini geçindiresin?”
Annesi yalnız bu arada, baba vefat etmiş. Ama kendi başına da maaşı, arabası, evi olan bir kadın.
İstemeye gelelim diyor sevgilisi artık, ancak anne diyor ki “benim asla rızam yok, git nerde evleniyorsan evlen. Ben soranlara damadım mühendis demeye utanırım. Bu eve gelmesinler sakın. Evlenirsen de ben yokum.” Bildiğin kaçarak evlen demek istiyor herhalde :olamaz:
Bugün arkadaşımın sevgiliyle tanıştık. Çok nazik, çok efendi bir çocuk bence. Ayrıca çok iyi bir sıralamayla Hacettepe bilgisayar mezunu olmuş, şu an arkadaşım kadar da para kazanıyor zaten. Ama annenin derdini anlayamıyoruz. Çok çıkmaza girdik arkadaşım her gün ağlıyor. Nolur bize bir çıkış yolu gösterin :silah:

Annesi değil sanki düşmanı doğrusu ancak bir düşman böyle bi tavır alabilirdi. Bence arkadaşınızın annesi hiç sağlıklı düşünemiyor. Arkadaşınız sevgilisinden ve kendinden eminse bildiği yolda gidecek, kararlı olacak bu kadar basit. Çünkü annesi kızının hayatından çok kendi hayatını düşünüyor hala üstelik ihtiyacı yokken. Dahası saçma ötesi nedenler sunuyor ortaya, ciddiye alınacak bir taraf bırakmamış..

Annesini ikna edebilecek kimse yok mu?once o tanişsin iyi biri oldugunu görunce anneyi ikna edebilir belki...

Sahsen annenin derdi para oldugunu düşünüyorum. Arkadaşınız sevdiginin arkasında dursun. Bu düğün olacak diye sert çıksın annesine. Başka çıkar yol yok. Böyleleri kızlarını kaçmaya zorluyor resmen. Aracı olacak aklı başında bir büyük yok mu arkadaşınızın

Teyzeleri var arkasındalar, anneyi ikna etmeye çalışıyorlar ancak konu açılınca ortamı terk ediyor. Bildiğin çantasını alıp gidiyor :işsiz:

Arkadaşınız hala ‘bizi geçindirmek varken , kocanı mı geçindireceksin ?!’ temalı çiğ konuşma yapan anasına fikir mi danışıyor ? Kadın kızını kız değil ‘enayi’ görüyor herhalde ... :işsiz:

Kizini oglu ve kendisini gecindirmesi icin mi okutmus... o kiz o zaman hic kimseyle evlenemez, kadin izin vermez cunku...

Biz de böyle düşünüyoruz açıkçası. Ama “anne” oldığu için konduramıyoruz şaşkınız.

hacettepe , odtu bilgisayar mezunlari cok iyi kazaniyordu eskiden, vallahi cerrahlarla yarisiyorlardi. Piyasa o kadar kotu mu artik?

hacettepe , odtu bilgisayar mezunlari cok iyi kazaniyordu eskiden, vallahi cerrahlarla yarisiyorlardi. Piyasa o kadar kotu mu artik?
Ahahah. Fena da kazanmıyor aslında. Asistan doktor maaşıyla aynı diyeyim şimdilik. Tabi henüz 2 yıldır çalışıyormuş.

Bence sorun meslekte değil doktor da olsa annesi yine istemeyecekti. Sorun annesinin arkadaşınızın evlenmesine hazır olmaması bir sebepten evlenmesini istemiyor belkide kendinden uzaklassin istemiyordur çok sevdiği için hemen en kötü etiketi yapistirmayalim insanlara anne bu sonuçta neden kızının kötülüğünü istesin. Evlilik için erken diye dusunuyordur

Ya kız da istiyor ki telli duvaklı güler yüzle hayır duası ile çıksın evinden
Seferber olduk çıkar yol bulmak için resmen.

X