Tüp Bebek Merkezleri Doktor Erbil Yağmur'un hastası olan var mı?

moral bozma sakın bence stresinde tutunmaya etkisi çok. ben transfer olsaydım neler yapacağımın listesini yapmıştım etamin almıştım,keçe,boyama yapacaktım oturduğum yerdenkısmet olmadı bu sefer. bence sende bu sürede kafanı dağıtacak şeyler yap mutlaka. ha bide ip almıştım örgü örerim diye örgü rahatlatıyor insanı...temizlik olayını iyi yapmışsın bide kafamız ona takılmasın değil mii

yakında kitap çıkartıcam transfer sonrası neler yapılabilir diye

ehehe aynen benden de bikaç nott sizde not alın film alın . film izleyin dvd . yada internetten :) yaa çalıştığıım iiçin evde oturmaya alışık değilim.. dediin gibi biraz ip alayım s abahtan
ehehe sorma kitap açıkartsan iyi satardın :) kaçıncı baskı olurdu kimbilir :))) bahçecinin önünde satsann yeter :))) m

ya o iğne çok morarttı göbüşümü :)) yaa kan sulandırıcımı neden erkenden verdi acaba bana .. kafam takıldıı..
neysee hayırlısı olsun kuzum ikimiz içindee.. fulya ve elfida kankalar birlikte hamilş olacaklar inşallah.. sende olumsuz düşünmee.. erbil bey embriyoların kaliteli demiştii neden böyle karamsarlığpa takılıyorsun.. benm kilerden bitanesi orta kaliteymiş dieri iyi dedii. hatta 2. günembriyosunda 4 hücre iyi o dha bölünür.. benmde öylee erbil bey bölünme devam eder hücreye takılmayın demiştii.. için ferah olsun kuzum.. pozitif düşün.. bebişin yerleşiyo ben hissediyorummm ...tü m o bahsettikleirn gebelik belirtilerindede oluyorr ..
Elfidayla buluşacaktım ben yine kimseyle görüşemedim:/ hayırlısı artık.. belki denk geliriz yinee...

evet bu kitap olayını ben bir düşüneyim aslında biz çalıştığımız için bu evde kalma olayı bence çok sıkıcı olmayabilir. ben c.tesi pazar çalışmıyorum,dünde tatildi bugünde ben gitmedim yani 4 gündür çalışmıyorum ve o kadar güzeldikiiiiiiiiiii niyeti iyice bozdum az önce eşime ben çalışmıycam yaaaaaaaaaaaa dedim bu ilaçlardan dengem bozuldu sanırım. kilolar cabası.. bu arada sormayı unuttum aşıyı ne yaptın. sordun mu,yaptırdın mı:26::26: bide kan sulandırıcıya takılma bence iyi birşey benim eşime kalsa şimdiden başlayacak. geçende sana cleksan mı başlasak demişti.erkenden olması kötü olduğu anlamına gelmez merak etme

Evet clexane yakiyor gercekten de, oyle deli gibi acimadi benim canim ama yakti, enjekte ettikten sonra bi muddent suruyo yanmasi.

İnsallah nisancim, insallah dedigin gibi guzel olsun prenses hersey, hem de hepimiz icin..

Merve's iPhone

Kizlar bisey sorcam size, bu crinone jel'le ilgili insanlar hep sikiyorum topak topak geri geliyo, kahve ya da siyah renk olarak geri geliyo falan yazmis. Bende cok az bisey, o da sivi jel olarak, yani topaklanmadan geri geliyo. Rengi de jelin rengi. Sanki vucudum komple yiyor jeli :) bu normal mi? Yani boyle olmasi mi normal yoksa diger turlusu mu?

Merve's iPhone

2. tüp bebek denemesi öncesi pıhtılaşma testi yaptırmıştım. MTHFR C677T heterezigot yani tek taraflı taşıyıcı çıktım. İlk denememde başka merkezde her ihtimale karşı ne coraspin ne de iğne vermişlerdi. Eltim test yaptırmadığı halde onun merkezi coraspin vermişti. KAn sulandırıcı kullanmak bebeğin tutunmasına da yardımcı oluyormuş. Hatırladığım kadarıyla 8-10 hafta hergün, 12. haftaya kadar da 2 günde bir vurulmuştum. Yani iğneyi uzun bir süre kullanıyoruz. Dolayısyla göbeğinin çevresinde iğne yapacak yer kalması lazım. Morlukların üstüne yapmak istemiyordum da. İğneyi vurulduktan sonra kuru bir pamukla 10-20 dk bastırıp bekletiyordum. O zaman iğne ucu çevresinde morluk veya kızarıklığın çapı daha küçük oluyordu.

Jelin kahverengi gelmesi içerde rahimde veya çıkışında kanama ile ilgili oluyor. Eğer yumurta toplama sonrası transfer hemen yapıldıysa ihtimal daha fazla olur. Gebelik oluştuktan sonra bu şekilde olması biraz sıkıntılı durum. Rahimde kanama alanı olabiliyor, o durumda zaten hemen doktora haber vermek gerekiyor, iğne takviyesi gerekiyor. Ama jelin tamamı içerde kalmaz, bir miktarın dışarı atılması lazım. Akıntı gibi iç çamaşırına gelir zaten. İçerde kalmasıda rahatsızlık verir, bazen sancı olur. Topak ya da jel olmasının bi önemi olduğunu sanmıyorum. Jelin dışarı atılma zamanı ile ilgili olabilir. Jeli yaptıktan sonra 15 dk. yürüyoruz. Bazı yerlerde okumuştum 30-45 dk yürüyenler oluyormuş ama ben 15-20 dk ev içinde ancak yürüyebiliyordum.

Kanda çıkmayan bi değer idrarda nasıl çıkar hiç bilmiyorum.

Ne bileyim hayatim yaaaa, insanin ici sıkılıyo zaten, ben de kendimi bi daha uzmemek icin tuttum cope attim hepsini.

Haftaya cuma test gunum, o gun o testi nasil yaptiricam onu dusunuyorum simdiden kara kara... Cesaretim yok galiba.

Merve's iPhone

Evet, beklemek insanı sıkıyor ama kan testi için bile 1 hafta daha bekle.
Çöpe attığında iyi olmuş, moral bozmaya gerek yok.

Ehehee eweett calustigimiz icin böyle keyif yapip yatmayi ozluyoruz da. Bakalim bazende alisik degilim böyle yatmaya diyorum.. sagol canimm ignelere devam bakalim hayirlisi olsun hepimix için. .. aşıyı cumartesi kontrolde sordum. Dediki bizz bu aşıyı yaptik hamile kalanda oldu. Kalamayanda hamile kalip dusende. Bi istatistik tuttuk cok bi faydasi olmadigi kanatindeyim dedi. Yinede siz bilirsijiz dedi. Onun icn bende yaptirmadim transfer oldu bugunn ))

Hayirli olsun nisaaaaaannnn, insallah ama insallahh sana simsiki tutunsun meleklerin :) bakalim sende bi belirti olcak mi cok merak ediyorum.

Kacinci gun embriyosuydu???

Merve's iPhone

Hayirli olsun nisaaaaaannnn, insallah ama insallahh sana simsiki tutunsun meleklerin :) bakalim sende bi belirti olcak mi cok merak ediyorum.

Merve's iPhone
aminn canimm hepimiz icinn.. dayanamayip test yapmissin.. ehehe.. bir arkadasim var diyoki 10gun grcsin gelcem ssuduk testi yapcam sana.. diyorum kii cokk erken.. sende kafana takma cok erken daha .. zaten yerlesmeye 72 saat sonrq basliyormus. Oyle dedi dr.. birde benim embriyolar dun çözüldü. Bugün transferi yapıldı... hic bisey hissetmiyorum yaaa dedigin gibi kontrole gitmis gelmis gibiyim ))

Merve's iPhone

Canimmm güzel haberler alacaksin. Insl. Benimde s nden 5gun sonra yine aramuzda 5 gun var. 5 haziran i sabirsizlikla bekliyoruummm..

Nisancim benim evet aramizda 5 gun var :) ama inan bnm 30'unda o testi yaptircak cesaretim hic yok , sanki yaptiramicam gibi geliyo. Yaptirmasak da regliyi beklesek olmaz mi yaaa, regl olursak tutmamis demektir iste

Merve's iPhone

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…