doğumuma 5 gün var ve aldatıldığımı bugun öğrendim

Ustaca bir yalan bekliyordum ama kılıfı okuyunca güldüm açıkçası....Çaldığı minare epeyi büyükmüş uyduramamış kılıfına..

Yahu azıcık zeka kırıntıları besleseydi yalanın be adam..Bu nasıl absürd ve resmen ''Ben bir yalanım'' diye bas bas bağıran bir yalan türüdür..

Bu kadar saat bunu mu oturmuş düşünmüş ve ortaya koymuş .))

Ah salak adam ah...

Eşimi denedim yalanını bir tarafa bıraktım denemek fikri bile iğrenç bu yalan insanı 2 defa sinirlendir....Sadakatimin neresini deneme ihtiyacı duymuş bu ÖKÜZ dedirtir insana..

Ecrin ne yapsan haklısın..

hamile kadınlar aldatılırsa bunu affetmeyip boşanırsa 'bencil' dir.dedim öyle mi.ilginç.

Durup size paragraflar dolusu şeyler yazmaya gerek yok size

Nasılsa aynı şekilde cevap verecekseniz yine

Herkese tekrar niteliğinde bir cümle yazıp onu demek istedim bunu mu dedim ilginç diyorsunuz sadece

Siz hiç birşey demediniz ancak bu kadar kişi eleştirecek birşey arıyordu ne hikmetse hepsi de sizde buldu değil mi ? Asıl ilginç olan bu bence...

buda farklı bır bakıs acısı,
esı telefonunu kurcalamıyormuss sanırım normal zamanlarda
adam uyduruyo ıste

reann bence uzatmayın artık lütfen. Konusahibinin derdi kendine yetiyor.

iyide ben sinirleniyorum yani.türkçe mi yazmıyorum yoksa anlatımımda mı bir sorun var anlayamadım.
ben diyorum ki arkadaşlara...
kişi böyle bir durumda boşanabilir, yada affedebilir..ama bunu yaparken bilmeli.
sormalı.
neden olmuş bu ?
ne zamandır varmış ?
neler yaşanmış ?
sadece kocasına değil hangi kadınla fingirdiyorsa ona da..
kocası onları yan yana getirebilmeli.
ikiside cevap vermeli.
herşey açık olmalı.
dinlemeli, anlamaya çalışmalı.
gideceksen neden gittiğini, kalacaksan neden kaldığını bilmelisin.
aksi halde kalsanda kanar gitsende kanar..
hiçbirşey bilmeden, kafanda yazıp çizdiklerinle yaptığın bir eylem kendin içinde, çocuğun içinde bencilliktir.
bunun neresinde sorun.bence sorun yok.
bu kadar.bitti gitti.

Allah yardımcın olsun canım
ateş düştüğü yeri yakar biz ne desek bos ama dik dur ona muthaç değilsin

canım valla yazış tarzımdan dolayı biraz sana çıkışmış gibi olmuş özür dilerim. ama ecrinin mesajını okuduğumdan beri kaşı çatık vaziyette bekliyorum. akşam eşim gelene kadar düzelmem lazım :/

sadece burada fena halde mantıksız bir şeyler var ya da bu adam tam bir esfele safilin...

insan yaratılırken Allah onların herbirine kendinden bir nefha üflemiştir. Kullarda güzel de çirkinde aynı anda bulunur. bu argüman üzere düşünecek olursak. varsayalım ki adam gerçekten aldatmış, o Allah dan gelen nefhadan az da olsa o kişide bulunsa cidden yerinde duramaz hemen hanımının yanına giderdi.

konu sahibi konuda telefonunu ilk defa karıştırdım diye belirtmişti ,

offf! Budur...................

Haklısın, sen de olaya kendi bakış acınla yaklaşıyorsun. Haklı olduğun noktalarda cok ama parça parça konuştuğumuz ve yazı ile anlaştığımız için olaylar farklı boyutlara gidiyor.

Mesela senin yazdığınla Serotoninin yazdığı arasında bir fark yok. O sadece biraz daha empati cümleleri ile yaklaşmış konuya seninkiler azıcık sert. Yani yanlış demiyorum sert.

ben söylüyorum bık bık bık bi saat eleştiriyorsunuz..
arkadaş yaşadığı bir olayı anlatıp aynı şeyleri söyleyince.
tebrikler, şahane, budur diyorsunuz.

gerçekten enteresan insanlarsınız.

benimde dahil hiçbir kadının başına gelmesini istemediğim bişey ihanet..
ama oluyor işte.

adam hasta yatarken,kendi derdindeyken, sen elin adamına kocam diye hitap ederek aşk mesajları gönderseydin
eşin ne yapardı acaba.....mutlaka boşardı..
buda yetmez rezil rüsva ederdi..ayaklarına kapansan bile affetmezdi...
erkeklerin hepsi aynı tepkiyi verirdi..

gerçekten merak ediyorum aldatacak kadar şerefsiz olan erkekler aldatılgında da nasıl bukadar gururlu olabiliyolar..

ilginç bi varlık bunlar ya...

Kader, bence yanıt vermemelisin, duygularına yenik düşme:)
Sonuçta o sayfaları okuyanlar, ne dendiğini ne olduğunu görüyorlar, kadınlık onuru değildir, bencilliktir lafını kendisi etti sonuçta ki bunca kadın yorum yazma ihtiyacı hissetti. Durduk yerde uydurmadık, ha şimdi biraz zorlarsak diyecek ki :

Ben genel anlamda şunu demek istedim, eğer bir kadın çocuğu varsa ve kocasını dinlemeden etmeden boşanırsa bu bencilliktir demek istedim. Siz nasıl okuduysanız! :)
Sonra suçlu biz olacağız, yanlış yorumladığımız için:)

Son sözüm bu konu hakkında, zaten boşan diyen kadınlar da : yakaladın mı VUR KAPIYI ÇEK GİT, ne sor, ne anlamaya çalış dedik :) Bu izlenim yaratılmaya çalışıldı son gelen mesajlarda....
Kimse kocanı dinleme kapıyı vur çek git demedi, elbette karşıdaki insanı dinlemek zorundasın, bir evlilik bu, bir aldatma var ortada, her insan nedenlerini duymak ister, yalan dahi olsa..

Hayır tabi ki de sen az gururlusun diye birşey söz konusu olamaz. Seven herşeyi affeder demiyorum dikkatli okumamışsın. KEndi kararı diyorum. Kafasında ölçücek tartıcak isteklerini belirleyecek ve ya affedecek ya kaldıramayacak boşayacak. Eşi çok yerilmiş haklı olarak ama üzülüyorum. Ecrin ister mi eşi için bunlar densin. İnşallah daha güzel olacak herşey onun ve bebeği için. İnşallah bir orta yol bulunur da daha iyi olur

o yaşamış.yaşadığını anlatmış.dolayısıyla daha içinde hissediyor.ben düşündüğümü yazıyorum.demek ki yaşamadan yazınca sert oluyormuş.öğrendik iyi oldu.

yazınızı okuyunca içim huzur doldu
nekadar güzel anlatmışınız
özetlemişiniz daha fazlada yoruma gerek yok sanırım
bebeginizi hayırlısı ile kucagınıza alın

o yaşamış.yaşadığını anlatmış.dolayısıyla daha içinde hissediyor.ben düşündüğümü yazıyorum.demek ki yaşamadan yazınca sert oluyormuş.öğrendik iyi oldu.

:) Yaşamadan yazınca sert mi oluyor, bunu düşündürttün bana sen de :) Olabilir, belki.

Allah ikisinin de belasını versin ya! Affedersiniz ama tutamayacağım çenemi. Ben burda ne biçim sinir oldum, boğazım düğümlendi. 5 gün sonra "baba" sıfatı alacak bugünkü "koca" adı altında geçinen o densiz de hala aşklarım vs. desin size. Bir insanın kaç tane karısı olur ya Sizi boşayıp ona mı gidecekmiş acaba da karım diyor hadi dedi o kadın nasıl kabul ediyor bunu, hey Allahım, insanlara biraz ar ver gurur ver

Başını dik tut canım, ne kadar zordur tahmin edemiyorum bile ama bebeğin için başını dik tut, yanına kar kalmasın inşallah tüm bunlar

Rean Kader'e az önce yanıt verdim, lütfen daha fazla cevap yazma diye, cevabımda da aynen bu savunmayı yapacağını söyledim ki, bir önceki sayfada yapmışsın, şimdi gördüm.
O zaman bence evet Türkçemizi gözden geçirelim. Çünkü siz,
hemen boşan deyip gidenlere e çocuk ne olacak?bence bu kadınlık onuru değil bencilliktir dediniz.

Madem öyle o mesajınızı şöyle yazabilirdiniz,
Ben olsam boşanacak da olsam kocamı dinleme taraftarıyım, kocamı dinlemeden etmeden boşanmam, karnımda çocuğum da varken, onu dinlememek ne olduğunu anlamadan mahkemeye taşımak olayı, büyük hatadır. vs....

Siz şap diye ortaya, atakta bulunup, hemen boşan çek git diyenlere bencil dediniz, ve öyle bir kapıya çıktı ki (yan cümlelerle desteklenmediği için argumanınız) sanki boşanmak isteyen kadın hamileyse ve boşanırsa bencilliktir oldu.

Yazdığınızda bir hata olmasa bir sürü kadın birden yüklenmezdi bu noktaya değil mi? Demek ki yazıdığınızdan o anlam çıkmıyor.

Ayrıca, yine ekleyeyim: Boşan diyen hiç kimse de, kocanla konuşma nedenini dinleme demedi. Sadece yalanlara inanma dedi. Uyanık ol, saf olma dedi.

Daha fazla da yanıt vermeyeceğim, iyi günler.

affetmemek mi??
kadınlar yapsa böyle birşey, ki fiilen bırak telde mesaj görseler(asla kadının da erkeğin de aldatmasını tasvip etmemekle birlikte)
direk şiddete hatta ölüme bile götürebiliyolar işi biliyosun
o zaman aldatan her erkekte öldürülsün yada dövülsün yada işkenceye maruz kalsın eşi tarafından....
adam kadını öldürecek kadar gururlu,kadın affedecek kadar gurursuz??ne güzel bi dünya yaaa

neyse konu fazla dağılmasın dimi!!!!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…