Doğumla ilgili çok özel bir konu

Estetik sayfasına bakarsanız yüzlerce kadın bu dertten muzdarip sandığınızın aksine çoğu kişide var bu durum.Bende de var bu fazlalık ama sorun etmiyorum.Eşim de aa ne acayipmiş filan demedi
Fazlalıktan kastiniz nedir tam olarak. Ben ilk defa duyuyorum. Herkesin ki tabii ki bir olmaz ama bu fazlalık genital bölgenin neresinde oluyor tam olarak

Ben de bunları duymak için açtım konuyu. Dediklerinizi biliyorum ama duymaya ihtiyacım vardı.
Bnde sizinle aynı durumdayım sizi çok iyi anlıyorum ama inanın öyle tahmin ettiğiniz şeyleri yaşamayacaksınız bnde iki doğum yaptım ve üstüne daha öncesinde de lazere gittim başlarda utanıyordum açıkçası ama sonra nasıl herkesin kaşı gözü farklı öyle düşünün hatta bn geçen sene doğum sonrası bu ameliyatı hemen olmak istedim ama doktorum alttan da dikişim olduğu için 6 ay beklememi söylemişti kendinizi rahat bırakın ve utanmayın sevgiler

Benimki utanmaktan ziyade estetik yapılabilecek bir vulvaya sahip oluşum yoksa düz olsaydı zaten pek sorun etmezdim

Yani şu an zaten estetik yaptiramazsiniz.
Dogumda da mecbur soyunacaksiniz. Bosuna kafaya takmayin, yapabilecek biseyiniz yok ki. Ayrica nasil sirtinizi dinliyolarsa vajinayada oyle islem yapiyolar. 2 dk lik islerden ibaret

O kısım için demiyorum ama normal doğumda deformasyon oluyor illaki genel anlamda, o kısımda veya kesi yapılma ihtimali,ıkınma sebepli deformasyonlar gibi ilk günkü halinde kalmıyor o zamanda takıntısı başka boyut kazanacak onu kastediyorum bende iki normal doğum yaptım ve şuan vajinamın ne şekilde olduğu hiç önemli değil.

Çok teşekkür ederim aynı durumda olup doğum yapan birinin yorumunu okumak çok iyi geldi

İnanın doğumdan sonraki deformeleri çok kafaya takacağımı düşünmüyorum. Çünkü belli bir olay yaşadım ve normal olarak böyle olabilir, bunda sorun yok. Fakat doğuştan böyle olması ve daha önce muayene olmamış olmam bana stres veren şey.

Burda bana saçmalama bu ne gülünç konu yazıyorlar ama böyle bir tepki alan insan ister istemez takıyor kafasına işte..
Ama şunu demek istiyorlardır gerçekten sağlık çalışanları bunu neden desin ki? o an hepsi sadece sizin ve bebeğinizin sağlığı için uğraşacak hepsi bu. Siz gördükleri kaçıncı hamilesiniz kim bilir

Tamam işte bunları duyayım diye konu açtım :) bunları duyayım ve ne kadar normal olduğunu iyice kavrayayım diye. Dalga geçenler can sıkıyor sadece o kadar

siz randevu alırken gebe takibi polikliniğinden alıyorsunuz -eğitim araştırma hast. vs ise
en kötü ihtimalle zaten gebe olduğunuz sistemden görünüyor ve size bir randevuda diğerinin tarihi atanıyor

ben alırken zaten 10 kadın doğum doktorunun 7sinden randevu alamıyorum
çünkü ya gebe takibi yapıyorlar ya da kısırlık tedavisi vs

ve kalan doktorlardan da randevu alırken jinekolojik muayene diye alıyorum, o yüzden. biliyor ki ben gebe değilim.

Teşekkürler bu yorum için. Ben de kendimi çok tuhaf hissettim bu olay bu kadar yaygındı da nasıl haberim olmadı benim diye. Yazdığınız şeylerle oturdu daha iyi şimdi anladım

Ozaman artık rahatlamış olmanız gerek sorun olmadığını hepimiz söyledik

Doktorlar o tavırları biraz kendilerini korumak için yapıyorlar aslında bin çeşit insan geliyor, ülkecek cinsellik tabu bizim için. Benim kendi doktorum da alıştığı için muayeneye gittiğimde eşimi de görmek istiyor.Gelenler evli,eşiyle gelen kadınlar genelde

Ben özelde gidiyorum doktoruma. O zaten biliyor hamile olduğumu. Ama iki kere de devlette farklı doktora gittim, ikisi de aynı şekilde davrandılar. Randevu alırken de direkt kadın doğum şeklinde alınabiliyor burda. Jinekolog hiç yazmıyor bile.

Benim ic taraf ilk dogumdan sonra darma duman oldu, 18 tane epizyotomi dikisim var.
2.dogumda doktorumla konustum, iceriyi toparlamak icin yaklasik 1 saat ugrasti.
Aynı kişiden bahsediyorsak o kişi bebek vajinası gibi bir tabir kullandı diye linçlendi olarak hatırlıyorum
Bilmiyorum ki honki bebek kelimesi yuzunden linc yemisti ama barbie bebek mi yoksa direkt bebek mi dedi hatirlamiyorum, ama kendini savunurken ameliyatin adi barbie bebek ameliyati demisti.

Şöyle bir güncelleme yapayım o halde çevremde bu konuyu konuştuğum herkes garipsedi diyeyim
Belki kendilerindekinin farkında olmadıkları için garipsediler ya da böyle kendilerini harika görmek istedikleri için.

ama mesela ben 1 sn. önce demişim "evli değilim" diye, (bunu demeden bilemeyebilir her ne kadar aynı doktor da olsa unutabilir çok normal)
1 sn. sonra yine diyor "eşiniz korunuyor yani" ya eşiniz x....başka bir cümle.

düşünün beyin otomatik kuruyor cümleyi
başka cümle kalıbı yok yani beyninde, o kadar...

Bizde sorun olmadığı için takmıyor değiliz yani orasının şeklinin sorun olmadığını bildiğimiz için takmıyoruz. Barbi dediğiniz şey çizgi şeklinde olmasıysa hayır benimki de öyle değil ( bu bilgiden mahrum kalmasın istedim kimse )
Ama yani hiç aklıma gelmedi oraya takmak. Oramı yaptırana kadar ohoooo kendimde ben ne kusurlar bulurum. Yaklaşık 53626533 estetik ameliyattan sonra en son orası aklıma gelir sanırım

Zaten bende de öyle oldu. Diş teli taktırdım, burun ameliyatı oldum, gözlükleri çıkarıp lense geçtim :) bir orası kaldı yani takacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…