Doğuma beş gün kala bebeğimi kaybettim 😭

Yoğun bakımda evladını görmek kahrolmak iyileşecek mi ne olacak diye korkuyla beklemek nasıl bir duygudur onuda çok iyi biliyorum ilk çocuğum da doğar doğmaz yoğun bakıma almışlardı bir hafta kalmıştı ama o bir hafta bir yıl gibi geçmişti yemedim içmedim uyumamıştım bile.o kadar üzüldüm ki şu yazdıklarını okuyunca rabbim sana bir an önce toparlanıp yeniden boy boy evlatlar nasip etsin inşallah zor bir imtihanmış bu derlerdi evlat acısı başka şeye benzemez diye doğruymuş içinde durmadan yanan bi ateş gözünde durmadan akan yaşla hayata tekrar nasıl tutunabilirim diye düşünüyorsun kimseyle konuşmak istemiyorsun bu acıyı yaşayanlarla burada konuşmak o kadar iyi geliyor ki çünkü bizi yine biz anlıyoruz Allah'ta sanaa dayanma gücü versin canım dualarımla sende varsın🙏
maalesef canım çocugu olan yakınının bile sana moral vermesine dayanamıyorsun,sen ne anlarsın ki diyorsun.ama burda tanımadıgın yüzünü dahi görmediğin insanların sana moral vermesi, dua etmesi iyi geliyor.Allahım kimseye yaşatmasın.sanki bir organımı hastanede bıraktım geldim. ve yeri doldurulmuyor gibi geliyor.tesadüf ki kayınvalidemde aynı hastanede yogun bakımda bebeğimle yan yana odalarda yatıyordu.onun haberini beklerken bu haberi aldıkeşim annesine bile gidemeyecek belki bir süre

maalesef canım çocugu olan yakınının bile sana moral vermesine dayanamıyorsun,sen ne anlarsın ki diyorsun.ama burda tanımadıgın yüzünü dahi görmediğin insanların sana moral vermesi, dua etmesi iyi geliyor.Allahım kimseye yaşatmasın.sanki bir organımı hastanede bıraktım geldim. ve yeri doldurulmuyor gibi geliyor.tesadüf ki kayınvalidemde aynı hastanede yogun bakımda bebeğimle yan yana odalarda yatıyordu.onun haberini beklerken bu haberi aldıkeşim annesine bile gidemeyecek belki bir süre
Ne kimseyi nede onların tesellilerini duymak istemiyor ki insan yalnız kalmak istiyor kendi başına durup dinlemek istiyor kendini ben ne yaşadım böyle diye sorgulamak istiyor ben iki aydır bu haldeyim telefonda bile kimseyle konuşamıyorum boğazıma düğümlenmiş sanki sözcükler.ihmal mi ettim çok mu yordum kendimi diye okadar çok yargılıyorum ki sonra yine kendim kendimi teselli ediyorum depremde ölenler vatanı için şehit düşenler onların aileleri nasıl dayanıyorsa sende dayanmak zorundasın diyorum buda bizim imtihanımız demekki eşinede sabır versin Allah bizler yine ağlıyoruz onlar biz iyice üzülmeyelim diye onuda yapamıyorlar en büyük destekcımız yine eşlerimiz Allah onları başımızdan eksik etmesin

Ne kimseyi nede onların tesellilerini duymak istemiyor ki insan yalnız kalmak istiyor kendi başına durup dinlemek istiyor kendini ben ne yaşadım böyle diye sorgulamak istiyor ben iki aydır bu haldeyim telefonda bile kimseyle konuşamıyorum boğazıma düğümlenmiş sanki sözcükler.ihmal mi ettim çok mu yordum kendimi diye okadar çok yargılıyorum ki sonra yine kendim kendimi teselli ediyorum depremde ölenler vatanı için şehit düşenler onların aileleri nasıl dayanıyorsa sende dayanmak zorundasın diyorum buda bizim imtihanımız demekki eşinede sabır versin Allah bizler yine ağlıyoruz onlar biz iyice üzülmeyelim diye onuda yapamıyorlar en büyük destekcımız yine eşlerimiz Allah onları başımızdan eksik etmesin
aynen canım aklıma hep depremde ölen cocukları getiriyorum teselli bulmak için. eşimi ilk defa böyle hıçkıra hıçkıra ağlarken gördüm. ne yaşadık biz böyle diyoruz Yaş gidiyor diyoruz elimiz yine kaldı bomboş.allah eksiklerini göstermesin inşallah

kendini suçlamayı bırak ama lütfen. bek aynı sorunu yaşamısız benim ki tutundu ama sonra gitti, bende dikkat ettim o kadar ama olmayınca olmuyor ne desek boş

Ben izne çıkmıştım dinleniyim kilo alsın diye bi hafta sürdü sonra kaybettim beneğimi… o kadar acı ki sürekli kendimi suçladım karnımda ölü benim haberim yok ben ona kıyafet alırken bebeğim gitmiş beni bırakmış hayatımın şokunu yaşadım kalp atışı yok bi daha bak diyorum alet bozuk diyorum aklımdan çıkmıyor hele ameliyattan sonra gördüm yüzü gitmiyo gözümün önünden yavrumun… bi bebek arabası bile ağlamama sebep, görümcemin bebeği oldu onu bile göremedim arayamadım… psikolojim alt üst herşeye patlar hale geldim… bugün psikoloğa gittim en azından onunla konuşmak biraz iyi geldi …

Ben izne çıkmıştım dinleniyim kilo alsın diye bi hafta sürdü sonra kaybettim beneğimi… o kadar acı ki sürekli kendimi suçladım karnımda ölü benim haberim yok ben ona kıyafet alırken bebeğim gitmiş beni bırakmış hayatımın şokunu yaşadım kalp atışı yok bi daha bak diyorum alet bozuk diyorum aklımdan çıkmıyor hele ameliyattan sonra gördüm yüzü gitmiyo gözümün önünden yavrumun… bi bebek arabası bile ağlamama sebep, görümcemin bebeği oldu onu bile göremedim arayamadım… psikolojim alt üst herşeye patlar hale geldim… bugün psikoloğa gittim en azından onunla konuşmak biraz iyi geldi …
Bende izine çıkmıştım bayramın ikinci günü sabahı bunu yaşadım artık bayramlarda gelsin istemiyorum evde hastane koridorlarında ki o feryadımı hiç unutamıcam😭

O kadar için yanıyor ki bu acının tarifi yok gerçekten 37+2 de bebeğimi çok ilginç bir şekilde kaybettim.sabah WC ye gitmek için kalktığımda giderken tuvalet önünde bayılıp yere düşmüşüm orada kaç saat baygın kaldığımı hayırlamıyorum yada nasıl düştüğümü aradan baya zaman geçtikten sonra 4.5yaşındaki oğlum inleme sesime uyanıp yanıma gelince eşimde onun peşinden yanıma gelmiş eşimin ne oldu sana diyişiyle kendime geldim su getirdi yüzümü yıkadı derken yan dönünce kanaman var deyince daha kendime tam gelememişken o şokla ağlamaya başladım bebeğime bişey olmasın diye acili aradı eşim ben o panikle tekrar kendimden geçmiş bayılmışım apar topar hastaneye geldik ultrasyondan baktılar ve kalp atımı yok ölmüş deyip ameliyata aldılar.tam bi teşhis konulmadı dekolman plesantadan ayrılmış dendi bu şekilde düşüpte bebeğini kaybedenler var mı acaba
Başınız sağolsun.Cok üzüldüm.

Oyle gercekten yasamayan anlamaz cok zor bir sey rabbim sabir versin insallah. Cok sukur bir evladiniz daha varmis ona sarilin onunla iylesmeye calisin benim hic cocugum yok o yuzden aylardir zaman gecsin de yeniden hamile kalayim yeni bir bebek acimi biraz olsun hafifletir dedim ve cok sukur bu ay hamile kaldim insallah rabbim bu sefer saglikla kucagima almayi nasip eder de😔
Amin İnşallah

basin sagolsun canim bende doguma iki gun kala bebegimi kaybtmistim tam 15 sene oldu neler hisstgini cok iyi anliyorum acisi hafiflio ama aklinizdan hic cikmio her aklina geldginde ayni sekilde canin yanio hala mezarina gittgmde ordan alip cikarsim gelio sadcr zamnla alisiosun rabbim sabir versin
Başınız sağolsun.

İnsan o testi pozitif görünce bile umutlanıp hayallere dalıyor... Maalesef bende erken umutlananlardanım kimyasal gebelik dediler aklıma geldikçe gözümün yaşı dinmiyor. Benimki daha başlamadan biten bir şey hele sizin acınızı hiç düşünemiyorum Allah sabır versin başınız sağ olsun asla içinizi karartmayın hayat devam ediyor. Onun yeri dolmaz acısı geçmez ama inşallah Allah bir bebek daha nasip eder size

İnsan o testi pozitif görünce bile umutlanıp hayallere dalıyor... Maalesef bende erken umutlananlardanım kimyasal gebelik dediler aklıma geldikçe gözümün yaşı dinmiyor. Benimki daha başlamadan biten bir şey hele sizin acınızı hiç düşünemiyorum Allah sabır versin başınız sağ olsun asla içinizi karartmayın hayat devam ediyor. Onun yeri dolmaz acısı geçmez ama inşallah Allah bir bebek daha nasip eder size
Amin İnşallah Allah razı olsun sende canını sıkma kimyasaldan sonra daha kolay hamile kalınıyor çok örneği oldu çevremde en azından kimyasal yaşamak bile umut verici olsun en azından gebe kalabiliyorsun devamıda gelir inşallah

Amin İnşallah Allah razı olsun sende canını sıkma kimyasaldan sonra daha kolay hamile kalınıyor çok örneği oldu çevremde en azından kimyasal yaşamak bile umut verici olsun en azından gebe kalabiliyorsun devamıda gelir inşallah
Amin inşallah teşekkür ederim güzel dilekleriniz için, bir yakınım yeni doğum yaptı düşük ysptığımıbilerek çocuğu sevdiğim halde bana acıyarak üzme kendini falan şeklinde konuşuyorlsr sürekli sanki her hamilelik konusu açıldığında gözler bana çevrilmiş gibi hissediyorum, bir çocuğu sevmem bile acınacak bi şeymiş gibi bakıyorlar Allah hepimize sabır versin gerçekten. Sizde kendinizi suçlamayın lütfen, gerekirse psikolojik destek alın, emin olun kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Evet acısı kimsenin başına gelmeden anlayamayacağı bir şey ama Allah yardımcınız olsun dışsrıya kulağınızı tıkayın bir süre gezin farklı yerlere gidin acı geçmez ama alışılır diye bir laf var geçmese bile alışmaya çalışın..Kendinize iyi bakın iyi geceler diliyorum size🌸

Sevgili konu sahibi arkadaşım başın sağolsun ve diğer tüm evlatlarını kaybetmiş annelerimiz.. Başımız sağolsun. Rabbim sizleri bizleri cennetinde kavuştursun.

Ben de bundan 2,5 yıl önce plasenta ayrılması sebebiyle kaybettim bebeğimi, 28 haftalıktı. Ben de bayıldım. Ancak böyle durumlarda zaten bebek vefat etmiş oluyor ve plasentadan kan sızlamaya başlıyor. Zamanla iç kanama ihtimali artıyor, rahim kanla doluyor ve baygınlık yaşıyoruz. Çünkü ben de aynı dediğiniz gibi yaşadım. 35 yaşıma kadar hiç bakıldığımı bilmem, o gece 2 kere bayılmışım. Kan kaybından kaynaklanıyor yani, düşmenizle alakası yok. Nice dağda bağda bahçede çalışan, akşama kadar ayakta durup iş yapan kadın evladını sağ Salim kucağına alıyor. Ben de nevresimleri değiştirmiştim ondan mı oldu demiştim kendime günlerce.. takdiri ilahi, kuldan gelse bir şey yapabilirdik belki ama Allahtan gelene ne diyebiliriz.

Rabbim buradaki tüm kardeşlerimizin ve sizin hepimizin yüreğine ferahlık versin, tekrar sağlıklı gebelikler doğumlar nasip etsin inşallah.
benim bebeğimde aynı sebepten erken doğdu ama ameliyattan sonra yaşadı.bir ay sonra vedat etti:KK43:

Ck cok uzuldum minik kudunyz
olacaksa oluyor canım maalesef engel olamıyorsun. benim plesenta rahim duvarına yapışıktı çook dikkat ettim evden çalıştım. bir ğüne işe gelmiştim aşırı kanamam oldu şoka uğradım çeşme gibi akıyordu hemen acile gittik 10 dakikada amaliyata alındım hayatımın en şaşkın günüydü,o doktorların bağırışları hiç unutamıyorum. ağır bi ameliyat geçirmişim 1 hafta hastanede yatttım zaten kanım falan düşüktü . doktor sizide bebeğinizide son anda kurtardık tam vaktinde gelmişsiniz dedi dünyalar benim olmustu. bebeğimi başika bir özel hastaneye yollamışlar ben devlet hastanesine gitmiştim özeli bırakmıstım korkumdam erken dogum olur demişlerdi. haftanın 2 ğünü görmeye gidiyordık bez süt götürüyorduk.gözlerini açık gördüm. ağladıgını gördüm çok hareketli dedi doktor kilo almaya başlamıştı.ara ara entübeden çıkııp kendi nefes alıyordu.her sey güzeldi taki görüş günüydü bir heyacanla gittim ama bir saat geçti biz ve iki aile vardı beklettiler bizi elimde bez ,süt kaldım öyle.dedim eşime bu saate kadar alırlar bir sey var dedim içime doğdu yok dedi olsa söylerler dedi.yarım saat geçti doktor geldi ciğerileri kanamış durduramamışlar oda organlarını bitirmiş giirin görün dedi. eşimim bağırışları doktorun yüzü aklımdan gitmiyor. eşim girmedi içeri ben girdim şaçını okşadım.resmini çektirdim hemşireye.ağlamalar bayılmalar derken 1 saar sonra verdiler ölüm kağıdını ,kimliğini çıkartırmışlardı onu aldılar.kalbimi bıraktım orda çıktım .defnettik sonra dolaptaki sütlerini attırdım odasındaki adıgım esları götürdüler evden ,sütümü kesmek için eczaneden ilaç aldılar.derken hayat zindan oldu bana .bende diyorum bir ay önce hafif kanamayla hastanede yatmıştım neden ciğer geliştirici iğne vurmadılar diye acabalar acabalar kafamdan gitmiyor.o yüzden soru işaretlerini çıkartın kafanızdan erken müdahalede olsa Allah nasip etmemiş işte ne diyelim:KK43:
Cok mücadele etmis minik kuzu.evet ciger gelistirici vurulsaydi farkli olurmuydu acaba

Ahh ahhh sütüm gelmesin diye dua ettim üst üste çamaşır giydim ne günler yaşadım unutamıyorum unutamıcazben b
ben bir ay sağdım götürdüm yavruma ,bebeğim öldüğünde sütüm akıyordu,ilaç aldılar öyle gitti sütüm 100 e yakın süt poşeti attılar buzluktan.emin ol yaşayıp görmek daha acı allahım hepimize sabır versin

X