Doğuma beş gün kala bebeğimi kaybettim 😭

İnsallah biran once toparlanirsiniz. İyi bir doktora gidip sorabilirsiniz ama bir yildan once izin veren cok doktor var bu aciyi bir nebze olsun dindirmek yeni bir bebek heyeceni olacaktir diye dusunuyorum özellikle bizim gibi ilk cocugunu kaybedenler icin🥺
aynen kuzum zaten yıllar sonra olmuştu, tüp bebekler düşükler derken muzice dedim kendiğilinden geldi dedim durur dedim olmadı. muhtemelen izin vermezler bana rahim zedelenmiş benim bağları dikmişler ikinci ameliyata alıyorlardı rahmimi alacaklardı çok şükür gerek klalmadı.tekrar erken dogum riskim olurdiye çok korkuyorum:KK43:

aynen kuzum zaten yıllar sonra olmuştu, tüp bebekler düşükler derken muzice dedim kendiğilinden geldi dedim durur dedim olmadı. muhtemelen izin vermezler bana rahim zedelenmiş benim bağları dikmişler ikinci ameliyata alıyorlardı rahmimi alacaklardı çok şükür gerek klalmadı.tekrar erken dogum riskim olurdiye çok korkuyorum:KK43:
Rabbim en kisa zamanda eskisinden daha iyi sekilde toparlanmanizi nasip etsin insallah. Siz bunlari dusunmeyin pozitif dusunun allah dilerse her sey mumkun ona zor yoktur. Belki biraz daha toparlanmanizi beklerler ama olsun bebisinizi kucaginiza almak icin beklersiniz ☺

O kadar için yanıyor ki bu acının tarifi yok gerçekten 37+2 de bebeğimi çok ilginç bir şekilde kaybettim.sabah WC ye gitmek için kalktığımda giderken tuvalet önünde bayılıp yere düşmüşüm orada kaç saat baygın kaldığımı hayırlamıyorum yada nasıl düştüğümü aradan baya zaman geçtikten sonra 4.5yaşındaki oğlum inleme sesime uyanıp yanıma gelince eşimde onun peşinden yanıma gelmiş eşimin ne oldu sana diyişiyle kendime geldim su getirdi yüzümü yıkadı derken yan dönünce kanaman var deyince daha kendime tam gelememişken o şokla ağlamaya başladım bebeğime bişey olmasın diye acili aradı eşim ben o panikle tekrar kendimden geçmiş bayılmışım apar topar hastaneye geldik ultrasyondan baktılar ve kalp atımı yok ölmüş deyip ameliyata aldılar.tam bi teşhis konulmadı dekolman plesantadan ayrılmış dendi bu şekilde düşüpte bebeğini kaybedenler var mı acaba
Çok geçmiş olsun çok zor bi imtihan. Bi akrabamız doktor kontrolünden çıkıp merdivende ayağı takılıp hafifçe düşüyor eve gidiyor ertesi gün farkediyor hareket etmediğini. Gittiğinde bebeğini kaybetmişti. Onunda son günleriydi. Doktor, bebek plasentadan ayrılmış demişti

Bediuzzaman saidi nursi hazretlerinin 17. Mektup evlat taziyesi diye bir bölüm var eserlerinde. Şiddetle okumanızı tavsiye ederim. Ben onu okuyunca rahatladım biraz. Orada diyor ki, o bebekler annelerine babalarına cennette verilecek ve sonsuz bir sevgi ile sevilerek büyütülecekler. Hem de dünyadaki bebeklerinin pek çok eziyeti/meşakkati olurken orada bu bebekleri sonsuz bir kolaylıkla huzurla büyütecekler. Bu şekilde evladı olmayanlar diyecek ki, ah keşke bizim de buraya kalan bir evladımız olaydı da biz de bu şekilde sevseydik. Hatta Kuran’da “vildanun muhalledun” diye bir cennet nimetinden bahsedilir, onların da cennetteki bebekler olacağı ve anneleri babalarını sonsuz mutlu edecekleri rivayet edilir. En güzelini Allah bilir.. kim bilir ne güzel ikram edecek de bu günleri unutturacak 😌
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN. mesajın beni aglattı. içim çok guzel oldu

Rabbim en kisa zamanda eskisinden daha iyi sekilde toparlanmanizi nasip etsin insallah. Siz bunlari dusunmeyin pozitif dusunun allah dilerse her sey mumkun ona zor yoktur. Belki biraz daha toparlanmanizi beklerler ama olsun bebisinizi kucaginiza almak icin beklersiniz ☺
inşallah canım tekrar başa dönme korkusu ve yaş takıntısı yaşıyorum.bugün online bir psikolog ayarladım inşallah iyi gelir.ay sağlık ocağından aradılar şimdi ölüm belgesini istediler:KK43:

dün iş yerinin ordaki inşaatın altında duruyorum kafama bir şey düşsünde öleyim de oğlumun yanına gideyim diye:KK43:
İlk basta bu dusunceler cok oluyor ben de hep bebegim öldu ben neden yasadim dedim ama simdi cok pismanim imtihanimizi guzelce gecirmek varken isyan sayilabilecek cumlelerle bu buyuk imtihanin mukafatini tehlikeye atiyoruz. Bu dunya ne ki biz cok gonul baglamisiz oysaki ne kadar omrumuz var bilmiyoruz ya o meleklerimiz cennete girmemize vesile olacaksa? İnancli insanlariz ahiret inancimiz varsa sunu iyi bilmeliyiz ki biz orda melek yavrularimiza kavusacagiz. İnanın bunu o kadar dusunuyorumki basen hayal kurup gulumsuyorum bebegimi kucagima alicam opup kokliycam diyorum icim huzur doluyor. Bu dunyaya doguracagimiz evlatlar belki cok buyuk imtihan olacaklar ama masum meleklerimiz birer cennet bileti olabilir🌸

haklısın canım bazen insan sitem ediyor.bazende Allahtandır diyorum henüz yeni olduğu için oluyor bu duygular.bende düşünüyorum eve cenazeiçin gelenler hap aynı şeyi söyledi. cennette seni bekleyecek diye. o anı düşünüyorum sonsuza denk beraber olma fikriyle huzur buluyorum

Gebe mısınız yeniden 🌸

O kadar için yanıyor ki bu acının tarifi yok gerçekten 37+2 de bebeğimi çok ilginç bir şekilde kaybettim.sabah WC ye gitmek için kalktığımda giderken tuvalet önünde bayılıp yere düşmüşüm orada kaç saat baygın kaldığımı hayırlamıyorum yada nasıl düştüğümü aradan baya zaman geçtikten sonra 4.5yaşındaki oğlum inleme sesime uyanıp yanıma gelince eşimde onun peşinden yanıma gelmiş eşimin ne oldu sana diyişiyle kendime geldim su getirdi yüzümü yıkadı derken yan dönünce kanaman var deyince daha kendime tam gelememişken o şokla ağlamaya başladım bebeğime bişey olmasın diye acili aradı eşim ben o panikle tekrar kendimden geçmiş bayılmışım apar topar hastaneye geldik ultrasyondan baktılar ve kalp atımı yok ölmüş deyip ameliyata aldılar.tam bi teşhis konulmadı dekolman plesantadan ayrılmış dendi bu şekilde düşüpte bebeğini kaybedenler var mı acaba
Arkadaşım da düşerek değil ama doğuma tam 10 gün kala kontrolde kalbinin durduğunu öğrendi. Tüp bebekti onunkisi. Hiç anlamadılar neden olduğunu onun da görünürde bi problem yoktu . 2. kez hamile kalıp sağlıkla kucağına alana kadar bayağı bi üzüldü yıprandı, şimdi çok mutlu bebeği büyüdü ama ölen bebeğin neden kalbinin durduğu bir sır olarak kaldı malesef.

Hayırlı olsun hamile olan birine Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin kucağını boş bırakmasın diye dua etmek lazım🙏 bebeğini kaybettiğinde doktorun ne kadar süre korunman gerektiğini söylemişti acaba
Bence de en güzel dua, bazılarının ağzından bi maşallahı zor duyuyoruz. Sizin de inşallah Allah tez zamanda kucağınızı doldursun, yüreğinize ferahlık versin

olacaksa oluyor canım maalesef engel olamıyorsun. benim plesenta rahim duvarına yapışıktı çook dikkat ettim evden çalıştım. bir ğüne işe gelmiştim aşırı kanamam oldu şoka uğradım çeşme gibi akıyordu hemen acile gittik 10 dakikada amaliyata alındım hayatımın en şaşkın günüydü,o doktorların bağırışları hiç unutamıyorum. ağır bi ameliyat geçirmişim 1 hafta hastanede yatttım zaten kanım falan düşüktü . doktor sizide bebeğinizide son anda kurtardık tam vaktinde gelmişsiniz dedi dünyalar benim olmustu. bebeğimi başika bir özel hastaneye yollamışlar ben devlet hastanesine gitmiştim özeli bırakmıstım korkumdam erken dogum olur demişlerdi. haftanın 2 ğünü görmeye gidiyordık bez süt götürüyorduk.gözlerini açık gördüm. ağladıgını gördüm çok hareketli dedi doktor kilo almaya başlamıştı.ara ara entübeden çıkııp kendi nefes alıyordu.her sey güzeldi taki görüş günüydü bir heyacanla gittim ama bir saat geçti biz ve iki aile vardı beklettiler bizi elimde bez ,süt kaldım öyle.dedim eşime bu saate kadar alırlar bir sey var dedim içime doğdu yok dedi olsa söylerler dedi.yarım saat geçti doktor geldi ciğerileri kanamış durduramamışlar oda organlarını bitirmiş giirin görün dedi. eşimim bağırışları doktorun yüzü aklımdan gitmiyor. eşim girmedi içeri ben girdim şaçını okşadım.resmini çektirdim hemşireye.ağlamalar bayılmalar derken 1 saar sonra verdiler ölüm kağıdını ,kimliğini çıkartırmışlardı onu aldılar.kalbimi bıraktım orda çıktım .defnettik sonra dolaptaki sütlerini attırdım odasındaki adıgım esları götürdüler evden ,sütümü kesmek için eczaneden ilaç aldılar.derken hayat zindan oldu bana .bende diyorum bir ay önce hafif kanamayla hastanede yatmıştım neden ciğer geliştirici iğne vurmadılar diye acabalar acabalar kafamdan gitmiyor.o yüzden soru işaretlerini çıkartın kafanızdan erken müdahalede olsa Allah nasip etmemiş işte ne diyelim:KK43:
Off icim tuhaf oldu Allah'ım tüm kalbimle dua ediyorum size ,konu sahibine sabırlarin büyüğünü versin. Rabbim kucağınızi doldursun cok üzgünüm

Arkadaşım da düşerek değil ama doğuma tam 10 gün kala kontrolde kalbinin durduğunu öğrendi. Tüp bebekti onunkisi. Hiç anlamadılar neden olduğunu onun da görünürde bi problem yoktu . 2. kez hamile kalıp sağlıkla kucağına alana kadar bayağı bi üzüldü yıprandı, şimdi çok mutlu bebeği büyüdü ama ölen bebeğin neden kalbinin durduğu bir sır olarak kaldı malesef.
Neden geldi neden gitti diyorum bende bir sır gibi kalacak benimde hep içimde yüzünü bile göremedim göstermediler hep bu merakla ömür geçecek işte😭 bebeğini kaybeden annelerin tek şifası yeniden bir çocuğun olması rabbim isteyen herkese sağlıkla kucaklarına alacak evlatlar nasip etsin.

olacaksa oluyor canım maalesef engel olamıyorsun. benim plesenta rahim duvarına yapışıktı çook dikkat ettim evden çalıştım. bir ğüne işe gelmiştim aşırı kanamam oldu şoka uğradım çeşme gibi akıyordu hemen acile gittik 10 dakikada amaliyata alındım hayatımın en şaşkın günüydü,o doktorların bağırışları hiç unutamıyorum. ağır bi ameliyat geçirmişim 1 hafta hastanede yatttım zaten kanım falan düşüktü . doktor sizide bebeğinizide son anda kurtardık tam vaktinde gelmişsiniz dedi dünyalar benim olmustu. bebeğimi başika bir özel hastaneye yollamışlar ben devlet hastanesine gitmiştim özeli bırakmıstım korkumdam erken dogum olur demişlerdi. haftanın 2 ğünü görmeye gidiyordık bez süt götürüyorduk.gözlerini açık gördüm. ağladıgını gördüm çok hareketli dedi doktor kilo almaya başlamıştı.ara ara entübeden çıkııp kendi nefes alıyordu.her sey güzeldi taki görüş günüydü bir heyacanla gittim ama bir saat geçti biz ve iki aile vardı beklettiler bizi elimde bez ,süt kaldım öyle.dedim eşime bu saate kadar alırlar bir sey var dedim içime doğdu yok dedi olsa söylerler dedi.yarım saat geçti doktor geldi ciğerileri kanamış durduramamışlar oda organlarını bitirmiş giirin görün dedi. eşimim bağırışları doktorun yüzü aklımdan gitmiyor. eşim girmedi içeri ben girdim şaçını okşadım.resmini çektirdim hemşireye.ağlamalar bayılmalar derken 1 saar sonra verdiler ölüm kağıdını ,kimliğini çıkartırmışlardı onu aldılar.kalbimi bıraktım orda çıktım .defnettik sonra dolaptaki sütlerini attırdım odasındaki adıgım esları götürdüler evden ,sütümü kesmek için eczaneden ilaç aldılar.derken hayat zindan oldu bana .bende diyorum bir ay önce hafif kanamayla hastanede yatmıştım neden ciğer geliştirici iğne vurmadılar diye acabalar acabalar kafamdan gitmiyor.o yüzden soru işaretlerini çıkartın kafanızdan erken müdahalede olsa Allah nasip etmemiş işte ne diyelim:KK43:
Yoğun bakımda evladını görmek kahrolmak iyileşecek mi ne olacak diye korkuyla beklemek nasıl bir duygudur onuda çok iyi biliyorum ilk çocuğum da doğar doğmaz yoğun bakıma almışlardı bir hafta kalmıştı ama o bir hafta bir yıl gibi geçmişti yemedim içmedim uyumamıştım bile.o kadar üzüldüm ki şu yazdıklarını okuyunca rabbim sana bir an önce toparlanıp yeniden boy boy evlatlar nasip etsin inşallah zor bir imtihanmış bu derlerdi evlat acısı başka şeye benzemez diye doğruymuş içinde durmadan yanan bi ateş gözünde durmadan akan yaşla hayata tekrar nasıl tutunabilirim diye düşünüyorsun kimseyle konuşmak istemiyorsun bu acıyı yaşayanlarla burada konuşmak o kadar iyi geliyor ki çünkü bizi yine biz anlıyoruz Allah'ta sanaa dayanma gücü versin canım dualarımla sende varsın🙏

X