Doğuma beş gün kala bebeğimi kaybettim 😭

Benim de ayın durumu geldi başıma ama ameliyatta bir sıkıntı çıkmadı bebeğim bir ay yaşadı sonra vefat etti

Başınız sağolsun. Doğmadan daha bebeğini kaybeden biz anneler için hep zamanında müdahale edilseydi farklı olur muydu acabası hep oluyor. Siz de bebek doğmuş ama sonra vefat etmiş, tam günün de mi doğmuştu? Sizi üzmek istemem ama vefat sebebi olarak ne dendi?

Kesinlikle öyle anlamazlar bi daha olur derler saçma sapan konuşup insanın canını yeniden yakarlar… anlamazlar nasıl oldun derler biz aynıyız unutmuyoruz herşeyi zaman geçtikçe bi nebzede olsa heryerde ağlamıyoruz içimize atıyoruz… senin bi evladın var ona sarıl benim ilk ti odası herşeyi hazırdı odasına giremiyorum kapının önünden geçerken içim öyle yanıyormuş kendimi her gün mezarına giderken buluyorum orda onun yanında konuşuyorum…. Canım Ama genetik testlerini yaptır en azından ona göre anlam alırsın…

Başınız sağolsun, Rabbim sizi cennetinde kavuştursun.
Bi de şey derler ya; yaşasaydı belki hayırsız olacaktı.. ah benim akıllı uslu oğlum..bir kere altına kaçırmayanım, hastalanmayanım, ağlamayanım.. Rabbim böyle uygun görmüş, başımız gözümüz üstüne

Ne kadar güzel anlatmışsınız tşk ederim özellikle şuanda o kadar ihtiyacım vardı ki bir teselliye şifa gibi geldi sözleriniz bu arada başınız sağolsun sizinde ben hala nasıl oldu diye kabullenemiyorum nasıl düştüm nasıl gitti ama dediğiniz gibi kan kaybından dolayı.peki siz test falan yaptırdınız mı genetik test falan ve sonradan sizinde tekrar çocugunuz oldu mu bu durumu yaşayan her insan gibi bende tekrar aynısını yaşayacakmış korkusu taşıyorum maalesef

Bizim yaşayan 2 çocuğumuz vardı, tabi bu olayı yaşayınca büyük bir şok yaşadık ve hemen yerine yeniden hamile kalma isteği.. diğerleri normal olmuştu, bunda ise sezaryen oldum ve iyileşmem uzun sürdü. Berbat bir şeydi, Allah kimseye yaşatmasın. Benim de tansiyon şeker fazla kilo gibi durumlarım yoktu, çok sağlıklı bir gebe ve bebektik. Genetik testleri yaptırdık eşimle, normal çıktı. 18 ay sonra yeniden hamile kaldım elhamdulillah. Kaybettiğim bebeğimde coraspirin kullandırmıştı doktor, o sebeple de zaten çok kan kaybı yaşamıştım. Bu sefer hiç bir şey kullanmadım. Bizim gibi olanlara genelde kan sulandırıcı veriyorlar tedbir amaçlı ama ben yaşadığım kötü tecrübeden dolayı hiç kullanmak istemedim, doktor da kullanmayabilirsin demişti zaten. Çünkü pıhtılaşma yok zaten. Sadece vitaminleri kullanmaya çalıştım. Bebeğim normal doğumla doğdu, bize de bahar geldi yeniden çiçekler açtı elhamdulillah. Şimdi 3 buçuk aylık oldu.

Hamilelikte hiç kaygı endişe duymamaya çalıştım. Pek tabii çok hassas oluyoruz ama çalıştığım için kafam dağıldı. Bir de takdir Allah’a ait; doğacaksa da kimse engel olamaz, ölecekse de kimse kurtaramaz diye düşünmeye çalıştım. Ama yavrum tabiki hep aklımda, 10 tanede çocuğum olsa onun yeri ayrı 🤍
Rabbim sizlere de hayırlı sağlıklı zamanda tekrar nasip etsin, korkmayın Rabbim büyük. Ne hazineler var yanında ve size ikram edecek inşallah.

Başınız sağolsun, Rabbim sizi cennetinde kavuştursun.
Bi de şey derler ya; yaşasaydı belki hayırsız olacaktı.. ah benim akıllı uslu oğlum..bir kere altına kaçırmayanım, hastalanmayanım, ağlamayanım.. Rabbim böyle uygun görmüş, başımız gözümüz üstüne
Amin inşAllah canım benim öyle düşünmesek aklımızı yitiririz Allah verdi Allah aldı diyoruz ama insan bi yandan kabullenemiyor çok zor rabbim düşmanıma yaşatmasın…

Başınız sağolsun. Doğmadan daha bebeğini kaybeden biz anneler için hep zamanında müdahale edilseydi farklı olur muydu acabası hep oluyor. Siz de bebek doğmuş ama sonra vefat etmiş, tam günün de mi doğmuştu? Sizi üzmek istemem ama vefat sebebi olarak ne dendi?
olacaksa oluyor canım maalesef engel olamıyorsun. benim plesenta rahim duvarına yapışıktı çook dikkat ettim evden çalıştım. bir ğüne işe gelmiştim aşırı kanamam oldu şoka uğradım çeşme gibi akıyordu hemen acile gittik 10 dakikada amaliyata alındım hayatımın en şaşkın günüydü,o doktorların bağırışları hiç unutamıyorum. ağır bi ameliyat geçirmişim 1 hafta hastanede yatttım zaten kanım falan düşüktü . doktor sizide bebeğinizide son anda kurtardık tam vaktinde gelmişsiniz dedi dünyalar benim olmustu. bebeğimi başika bir özel hastaneye yollamışlar ben devlet hastanesine gitmiştim özeli bırakmıstım korkumdam erken dogum olur demişlerdi. haftanın 2 ğünü görmeye gidiyordık bez süt götürüyorduk.gözlerini açık gördüm. ağladıgını gördüm çok hareketli dedi doktor kilo almaya başlamıştı.ara ara entübeden çıkııp kendi nefes alıyordu.her sey güzeldi taki görüş günüydü bir heyacanla gittim ama bir saat geçti biz ve iki aile vardı beklettiler bizi elimde bez ,süt kaldım öyle.dedim eşime bu saate kadar alırlar bir sey var dedim içime doğdu yok dedi olsa söylerler dedi.yarım saat geçti doktor geldi ciğerileri kanamış durduramamışlar oda organlarını bitirmiş giirin görün dedi. eşimim bağırışları doktorun yüzü aklımdan gitmiyor. eşim girmedi içeri ben girdim şaçını okşadım.resmini çektirdim hemşireye.ağlamalar bayılmalar derken 1 saar sonra verdiler ölüm kağıdını ,kimliğini çıkartırmışlardı onu aldılar.kalbimi bıraktım orda çıktım .defnettik sonra dolaptaki sütlerini attırdım odasındaki adıgım esları götürdüler evden ,sütümü kesmek için eczaneden ilaç aldılar.derken hayat zindan oldu bana .bende diyorum bir ay önce hafif kanamayla hastanede yatmıştım neden ciğer geliştirici iğne vurmadılar diye acabalar acabalar kafamdan gitmiyor.o yüzden soru işaretlerini çıkartın kafanızdan erken müdahalede olsa Allah nasip etmemiş işte ne diyelim:KK43:

Okurken cigerim yandi😔 Rabbim sabir versin ne kadar zor oldugunu en iyi ayni aciyi yasayanlar olarak bizler anlariz. Allah verdi allah aldi ne kadar uzulursek uzulelim kizacagimiz kimse yok rabbimiz nasil verdiyse oyle de aldi biz de bununla imtihan olduk. Bizim bebeklerimiz cennet kuşu oldu insallah orda kavusacagiz. Bakin benim 6 ay olacak nerdeyse ve hala canim cok yansa da acimi kaybimi kabul ettim rabbime sukredip yoluma devam ettim simdi hamileyim 6 haftalik ve surekli dua edip sadece kendime sunu söylüyorum rabbim dilerse kucagina alirsin dilemezse bunu da topraga verebilirsin kendini buna hazirla diyorum. İnsallah rabbim bu sefer bebeklerimizi kucagimiza almayi nasip edecek saglikla🌸

ÇOK SEVİNDİM CANIM ALLAHIM SAĞLICAKLA DOĞMAYI VE BÜYÜTMEYİ NASİP ETSİN KAÇ AY SONRA ADET OLDUNUZ BEN BİR AN ÖNCE ADET OLUP HORMONLARIMA BAKTIRMAK İSTİYORUM
Allah razi olsun. Dogumdan sonra kanamam 20 gun surdu on gun kesildi bir daha uc dort gun oldu sonra dogumdan tam iki ay gecmisken adet oldum ve hep o duzende adet oldum. Gerci uc kere adet oldum sonra hamile kaldim

Allah razi olsun. Dogumdan sonra kanamam 20 gun surdu on gun kesildi bir daha uc dort gun oldu sonra dogumdan tam iki ay gecmisken adet oldum ve hep o duzende adet oldum. Gerci uc kere adet oldum sonra hamile kaldim
ne güzel canım çok sevindim .benim 40 bitti sıvı şeklinde akıntılarım devam ediyor. zaten 7 yılda zor hamile kalmıştım ne zaman kalırım artık bilmem:KK43:

ne güzel canım çok sevindim .benim 40 bitti sıvı şeklinde akıntılarım devam ediyor. zaten 7 yılda zor hamile kalmıştım ne zaman kalırım artık bilmem:KK43:
Bir dogum yaptin insallah bundan sonra daha kolay hamile kalirsin. Doktorun ne kadar sonra dusunebilirsin dedi ki peki? Bana bir yil dediler sonra alti ayi kabul etti

Bir dogum yaptin insallah bundan sonra daha kolay hamile kalirsin. Doktorun ne kadar sonra dusunebilirsin dedi ki peki? Bana bir yil dediler sonra alti ayi kabul etti
henüz gitmedim canım sadece dogumdan sonra kontrole gittim, 40 yeni çıktı. adet olayım yada olmazsam biraz daha toparlıyım iyi bir doktor bulup gideceğim.

henüz gitmedim canım sadece dogumdan sonra kontrole gittim, 40 yeni çıktı. adet olayım yada olmazsam biraz daha toparlıyım iyi bir doktor bulup gideceğim.
İnsallah biran once toparlanirsiniz. İyi bir doktora gidip sorabilirsiniz ama bir yildan once izin veren cok doktor var bu aciyi bir nebze olsun dindirmek yeni bir bebek heyeceni olacaktir diye dusunuyorum özellikle bizim gibi ilk cocugunu kaybedenler icin🥺

X