dogum yapan arkdaşlr hastaneye götrdüklerinizdn neleri kullandnız neleri kullanmadınz

deniiiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
201
0
dogum yapan yapan arkadaşlar hastaneye giderken çantanızda götürdüklerinizden neler çok işinize yaradı,neleri hiç kullanmadığınızı paylaşırsanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler paylaşımda bulunan herkese a.s.

wallaha kuzenim 3 hafta önce doğum yaptı koca bi çanta götürdü çoğunu kullanamdan geri geldi. ebnde 15 gün sonra doğuma giricem o kadar çok şey götürmeyi planlamıyorum açıkçası. Bebişe yeni doğan tk. bana 2 gecelik göğüs pedi bebek ıslak mendili orkid ve bol çamaşır yeter...

öncelikle ben 1 adet ayıptır söylemesi Tuvaler kagıdı götürmüştüm yetmedi cok daha fazlası lazım devlet hastanesinde dogum yapacaklar için.. gecelik 1 takım yetti bebegede 2 takım kıyafet yeter sezeryan olanlar zaten 2 gün kalıyor cok doldurmayın arkadaşlar lazım olanları eşinizden falan alabilirsiniz dışardan isteyebilirsiniz ha bu arada bu hasta bezlerinin içinde file klotlar var bastan cok komigime gitmişti ama sezeryan olacak arkadaşlar o klot cok işinize yarayacakcıkarkende çöpe atılıyo ii oluyo yani daha aklıma geldikce yazarım

Merhaba güzel annişler,ben sezeryan ile doğum yaptım ve 2 gece kaldım
biz acele gittik planlı bişeyler almadık ama önceden hazırlamıştık cantamızı,
en cok lazım olan sezeryanlı olanlar için bence hasta bezi veya gazlı bez oldu bu ped gibi olanlardan,ben almadım hastanede tanıdıklarımız vardı saolsunlar hiç eksik etmediler, kendim için gecelik 1 adet bebeğim için 2 adet iç zıbın pet su bardağı su veya mesrubat içmek için pipet yattığın yerden iyi zor oluyor bardak ile içmesi, el ve vucud kremi ağrılarım olduğunda eşime ovdurmuştum ayaklarımı felan uğyuşmasın diye,aklıma gelenler bunlar şimdilik,
Kolay doğumlar diliyorum hepinizee

bende sezeryanla doğum yaptım hasta bezini hiç kullanmadım hastanede bez verdileronlar yetti sonrada orkid kullandım.özelde doğum yaptım.bi gecelik birde pijama götürmüştüm ikisinide kullandım burası birde çok sıcak olunca annemden son gün bir tane daha istemiştim pijama.bebek bezi bebek için 2 takım yeterli iki tanede yazlık battaniye.ben göğüs pedimi hiç kullanamadım hastanedeyken sütüm o zmaanları yok denecek kadar azdı.bolca iç çamasırı,terlik,bebek için ıslak mendil ve sizin için ayrıca ıslak mendil sart.ben birde hastanede duş aldığım için banyo malzemeleri havlu hariç o hastaneden veriliyo.şimdilik aklıma gelenler bunlar

Arkadaslar bence hastanenin size neler verecegini sorarsanız önceden boşu boşuna benim gibi koca canta goturmemiş olursnuz..Ben de sezeryan oldum florance nightangale'de 3 gece yattım. İnanın çantamdaki geceliğim ve makyaj malzemelerim dışında hiçbişey kullanmadım.
İç çamaşırlarım hatta bebek kıyafetlerimin de hepsini tertemiz eve getirdim. File kilot veriyolar sezeryanlılara ve hava alıyo vucud o yuzden super bi icat. Bebek kıyafetlerini de onlar kendileri giydirdiler. 2 günde gogus pedi gerekicegini zannetmiyorum. Onu da boşuna goturdum o yuzden. Cunku o kadar süt gelse keske ilk günden..Bebek bezinden ıslak mendile kadar hepsini hastaneden verdiler bize..Ama eminim her hastane farklıdr. Bence gitmeden kesin ögrenin hangilerini hastanenin saglayacagını..Hepinize kolay dogumlar diliyorum arkadaslar..

slm ark sezeryan oldum ve 2 pijama bir gecelik götürdüm ve geceliği hiç kullanmadım.hasta bezi gazlı bezi bebek hediye seti,anne hediye seti,herşey harikaydı duş bile aldırıyorlar bandaj çıkınca bütün imkanları sağlamışlar yönetim biçimini inanılmaz beğendim.bebek için hastane çıkışı götürdüm 2 tane olnuca yeter derim.2 gün kaldım dr kontrollerinden k doğum,çocuk dr allah razı olsun günde 2 defa yanıma geldiler,bebek hemşireleri anne emzirma eğitimi verdiler ayrıca çok önemli elinizden geldiğince yatmayın yürüyün hastanede gaz problemi omuz sırt ağrısı yapıomuş çok şükür sezeryanlı olduğuma kimse inanmıyor hiç yatmadım eskisinden farkım yok allah herkesin yardımcısı olsun kolay doğumlar nasip etsin sağlıklı bir şekilde atlatıp böcüğünüzü kucaklayın sewgiler

konu süpermiş ya, ara sıra aklıma takılırdı. tvlerde bi çanta falan götürüyorlar ama içine ne koyuyorlar hiç bilmiyordum, annem de ebe hemşire. zamanı gelince ona sorarım diye bekliyordum...iyi oldu. sağolun

ben sezeryan doğum yaptım 2 gece kaldım. hastane sadece alt bezi(gazlı pamuklu büyük bez kanama olduğu için) verdi.ben kendim için 2 gecelik-2 sabahlık,4-5 büyük beden kilot,emzirme sütyeni,çorap ve yastık kılıfı(bu konuda biraz kılımdır da hehe),makyaj malzemesi götürdüm.çorabı üşünürmüş diye götürmüştüm ama kullanmadım. götürdüm.bebeğim için 1 adet hastane çıkışı 3 tane de mini hastane çıkışı tarzında takım,15 tane bebek bezi,her ihtimale karşı pişik önleyici krem ve ıslak mendil( ki bebek hemşireleri ve drlar pudrada dahil bunların kullanılmasını istemiyor. pişik kremi yerine bepanten,mendil yerine de ıslak pamuk kullanılmalı) götürdüm.

bende normal doğum yaptım kızlar...bisürü bişi götürdüm ve hepsinide kullandım diyebilirim. çünkü hastanede ben 4 gün kızımda 6 gün kaldı... 2 adet gecelik, kızım için 2 takım hastane çıkışı, kağıt havlu, havlu, el sabunu, hasta bezi, sabahlık, göğüs pedi, bardak, çatal, kaşık, ıslak mendil... aklıma gelenler bunlar kızlar. cidden ben bunlara çok ihtiyac duydum hastanede kaldığım sürece... insan farklı planlar yaparak gidiyor doğuma ama işte bazen hayat insanların planladığı gibi gitmiyor :KK43:((

Bencede çok güzel bi konu açmışsınız arkadaşlar genelde herkes hastanesinden memnun kalmış yazdıklarınızın altına doğum yaptığınız hastaneyide yazarsanız fikir edinmiş oluruz ....sevgiler...........

kızlar supersiniz yine konuya bayıldım
ben cantama fotograf makinası da koyacagım
hani hatırlatayım dedim daha onemlisi var mı :)))))

aa evt kızlar kameramızı da götürmüştük aklıma geldi şimdi ilk bebeğim foto.mak diyince :)

bende bu cuma gidiyorum doğuma sezeryan olucak. bebeğime hastane çıkışları küçük olduğu için biraz büyük bir takım aldım,çorabı ,tulumu,çamaşırı hepsi içinde.havlu, penye battaniye, bebek bezi, hasta bezi ,ped, yatak koruyucu pedlerden, pamuk, kolonya,ıslak mendil, kendime havlu, çorap, göğüs pedi, çamaşır, sabun, kağıt havlu, gecelik, pijama bunları çantamıza koyduk.ama sanki hep birşeyler eksikmiş gibi geliyor..

bende bu cuma gidiyorum doğuma sezeryan olucak. bebeğime hastane çıkışları küçük olduğu için biraz büyük bir takım aldım,çorabı ,tulumu,çamaşırı hepsi içinde.havlu, penye battaniye, bebek bezi, hasta bezi ,ped, yatak koruyucu pedlerden, pamuk, kolonya,ıslak mendil, kendime havlu, çorap, göğüs pedi, çamaşır, sabun, kağıt havlu, gecelik, pijama bunları çantamıza koyduk.ama sanki hep birşeyler eksikmiş gibi geliyor..

canım sorunsuz bir şekilde kavuşursun bebişini inşallah.için rahat olsun ortak olarak konulan her şeyi almışsın yanına.senin ve bebişinin güzel haberlerinizi bekliyoruz.:emir_bebek: şimdiden geçmiş olsun a.s.

X