Dogum yapan anneler gögüs catlakları..

kızlar aynı sorun bendede var ama benim kızım 1 yaşında 9 aydan beri çekiyorum hiçbirşay fayda etmedi hatta doktor bile şuan emziremiyorum çatlaktan bana yardım edin lütfen ilğiniz için şimdiden teşekkürler

canım hayret ettim bukadar sürenini ilk defa duyuyorum ya çok üzüldüm bence sen bi doktora başvur,baktın olmadı emzirme artık tamam çok önemli emzirmek ama o pskolojiyi ancak yaşayan anlar,artık birsürü seçenek var,allah yardımcın olsun...

Selamlar,
Anneliğimin 16. günümdeyim hala geçmedi göğüs ucu yaralarım. Emzirirken sanki süt karnımdan, kollarımdan çekiliyor gibi hissediyorum. Canım çok yanıyor, emzirmek işkence gibi geliyor. Çoğu kadın emzirmek mükemmel bir duygudur der ya, benim için işkence oluyor. Yaralarım kanamalı oluyor....... Lansinoh, Bella B hepsini kullandım sonuç değişmedi.. En çok nette araştırırken karşılaştığım evicap e vitamini kapsül ve bepanthene plus u karıştırıp sürmek rahatlattı beni. Ancak bebeğim sürekli göğüslerimde durmak istediğinden yaralarım iyileşemiyor

canım ben şu an 9 aylık hamileyim, 8. ayımda lansinoh krem kullanmaya başladım. gerçeken göğüs ucunu ve çevresini nemlendiriyor ve yumuşacık yapıyor. ama çok yağlı bir krem olduğundan benim göğsüde bir yağ bezesi yaptı, hatta bu beze o kadar büyüdü ki ikinci bir göğüs ucu gibi oldu. bugün doktora gittim, genel cerrahi uzmanına, bana garmastan krem verdi, ama göğüs ucundan silmeden emzirmeyin dedi.. gerçi çoğu yerde bitkisel olduğu yazıyor, silinmeye gerek yok deniyor...asıl sorun silerken oluyormuş zaten duyduğum kadarıyla.. ama soğan olayını hiç duymadım, mantıken oradaki bakterileri yok etmek için soğan sürülüyo olabilir, çatlakları önlemesi açısından da zeytin yağı kullanılıyordur. ama bence de çocuğun bu tatları alması doğru olmaz doğar doğmaz.. lansinoh kremi kullanıp ta çok memenun olan arkadaşlarım var....yağ bezesi dışında ben de çok memnunum ve silmeye gerek yok...

bende 40 gun cektim careyi yara olan gogsumu iyilesene kadar sagark biberonla vermede buldum ama ablam cok daha iyi bir yontem kesfetti.
bebekler icin kullandigimiz pisik kremini yatarken ( emzirmeye ne zaman uzuan ara verebiliyorsaniz) yogunca surup gogus ucunu ceviz kabugu ile kapatmak. yani yarim ceviz kabugunu kapak gin gogus ucuna gecirip ic giyiminizi uzerine giyeceksiniz bir gecede iyilesmis onun gogsu o sekilde.
ceviz kabugunun faydasi bence kremin hic bir yere bulasmadan yara uzerinde kalmasini sagliyor, ayni zamanda havasiz kalmiyor ki hava almasida iyilesmeyi kolaylastiriyor.
ay ben neler cektim, Allah yardimciniz olsun cok zor bir durum :94:

Artık iyiyim, bunu;

Avent in meme kalkanlarına,
Dr.umun önerdiği Fito,Fucidin karıştırarak sürmeme,
ve bir hemşirenin ağrılarımın azalması için söylediği Anestol e borçluyum. Kesnlikle yaralarımın iyileşmesine sebep oldular. Allah razı olsun.. Çok çektim ben, başkası çeksin istemiyorum kızlar.. Her türlü tedaviyi denedim kudret narı bile sürüp iyi olamamıştım.Aynı sorunu yaşayan bi arkadaşıma da söyledim 2. güne iyileşti, siz de deneyin..O tarifsiz acıyı hatırlamak bile istemiyorum artık, şu an sütümde yetiyor ve emzirmek bana mutluluk veriyor

benım kızım 5 aylık oldu ama malesef ben hala gogus ucu sılıkonu kullanıyorum ve kızım sadece nuby markasını emıyo ve onunda uretımı durdurulmus ne ılaclar kullandım kesınlıkle fayda etmıyo hatta bı defasında cocuk kan kusunca dr goturduk mıdesı yıkandı sonra baktıkkı gogsum kanıyomus ya sımdı madecassol kullanıyorum o bıraz duzelttı ama hala agırıyo sunu bılıyorum denemedıgım bısey kalmadı

Bende aynı yönetimi uyguladım işe yaradı vallaaa :))

Konu çok eski ama yinede yazmak istedim ben doğum
yapali 35 gün oldu doğumdan önce göğsüme soğan sürdüm
Şükür soğan iseyaradı gogsum ne yara nede acı oldu bu arada
garmastan da çok iyi bir krem

benim çatlağım ileri dereceydi,bildiğiniz göz gibi açılmıştı göğüs ucum,lanolin ,garmastan,madecassol yaramadı.Öncelikle philips avent göğüs kalkanı kullanacaksınız ki yaraya hiçbirşey değmesin ve göğüsün gerginliğini alsın.Ayva çekirdeklerini kaynatıp suda bekleteceksiniz yumurta akı gibi olacak kırmızı renkte.Bunu süreceksiniz.Yeni doku oluşturdu,harika birşey.4.ayımdayım,yeni iyileşiyor.Tavsiye edene dua ediyorum. Bebişlerinizi rahatça emzirirsiniz.Kullanan arkadaşlar geri dönüş yaparlarsa yeni annelere faydalı olabilelim.Ben çok çektim siz çekmeyin:))

bir de emzirirken aventin silikondan kelebek ucu takabilirsiniz, o da acıyı çok azaltıyor. kendi sütünüzü yaraya sürmeyi de unutmayın, şifa gibi geliyor.

ayva cekirdegi bir mucize. Hicbir krem ve ilacin iyilestiremedigni ayva cekirdegi yapiyor.

4-5 tane ayva cekirdegini yarim cay bardagi gul suyuna islatin agzini folyo ile kapatin.3-4 gun sonra o gul suyu bir jel olucak onu catlaklara surun. Test edilmis onaylanmistir. Mutlaka deneyin

1 haftada emzirirken bağırıyordum, ağlıyordum, çok acı oluyor, çatlak olunca. Her emzirme sonra Lansinoh, Mustela, zeytin yağ sıralama le kullandım. Hangisi yardım etti bilmiyorum, ama 1 hafta da iyileşti. Sonra emzirme çok keyifli olmaya başladı. Hemde göğüz hava alsın, hemen kıyafet giymeyin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…