Dogum yapan anneler gögüs catlakları..

teşekkür ederim arkadaşlar internetten siparişini verdim lansınoh 56gr. 34 ytl yarın elimde olur sürmeye başlarım hergün sürücem dimi??
inş. bende de işe yarar

kizlar avent kulaniyorsunuz ben viyanada kaldim icin bu ürünü yada ona benzeyen ürünü nerden bulabilirim benimde gögüsümde ve karnimda catlaklik ve sarkmis vaziyette ben bide sezeryen oldum nasil kurtulabilirim yardim edin lütfen

lanolin ve paraben içeren ürünler sağlık açısından zararlı diye biliyorum.o yüzden ben lanolin ve paraben içermeyen bella b adında abd den ithal bi ürün kullanıyorum.doktorum tavsiye etti.çok memnun kaldım.emzirirken silmmeme de gerek kalmyor.(bella b niple nurtre) tavsiye ederim.

soğanı bizzat denedim ve herkese tavsiye ederim ne yara ne acı hiçbirşey yok emzirmenin keyfini çıkarıyorum.

Ya ewet arkadşlar,ben de bu konuda çok dertliyim doktorum banada lansınoh vermişti doğumdan itibaren kullandım, kullanmasam dahada kötü olacaktı demekki, size yemin ederim acılarım tavana vuruyor, yara ve kıpkırmızı oldular, emzirmek kabusum oldu, ama ben böyle hayal etmemiştim ki :) bebeğim bugün 20 günlük oldu, diyorlarki bebeğin 40 ından sonra geçiyo ne alaka ise, bir de maydaonuzu dövüp göğsünüze koyun diyolar, iyi geliyomuş,dün yaptık ama e tabi 24 saatte bişey olmadı, şu soğan olayını merak ettim doğrusu, nasıl yapılıyor bi bilgi verseniz.

ben lansinoh kullandım emzirir emzirmez başladım hastaneden vermişlerdi sonra da kendim aldım hiç problem yaşamadım bu arada emzirmeden gelen ilk sütü meme ucuna sürme çünkü bebiş için en yararlı sütün o emzirirken arada yap canım

yaa benim görümcem yanına al dogumdan sonra cocugu emzirmeden önce süreriz diyo banada hastaneye sogan taşımak mantıklı gelmiyor önerdiginiz kiremi aldım bende kızlar hergün sürüyorum ben bunu şimdi dimi?

Motherlove gogus kremi , Amerikan mali, muhtesem arkadaslar. 40. gunumdeyim, her sizlanmada suruyorum, cok hizli aci ve siziyi kesiyor. Ustelik yuzde yuz organik bitkilerden olusuyor ve dolayisiyla emzirmeden once silmek gerekmiyor. yani Lansinoh ya da Medela gibi hayvansal kaynakli urun olan lanolin icermiyor. Eczanelerde bulunuyor, ama cok yaygin degil, ebebk te var, internette pek cok sitede var, getiren firmanin internet sitesinden en yakin satis noktasini da bulabilirsiniz ben oyle yaptimxxxxxxxx
Su anda bu markanin bebek yagini da kullaniyorum, nefis kokuyor ve banyodan sonra bunu uygulayinca bebegim super rahat uyuyor. Pisik kremi de mucize. Valla ben bu organik urun markasini siddetle hepinize tavsiye ediyorum. Gogus kremi ile baslayin zaten devam edersiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
bende soğanı düşünüyorum hatta düşünmek değil inş. bizzat uygulayacağım .
kızımda çok kötü oldu inş. bunda öyle olmaz ve soğanı gerçekten methettiler. :))

kızlar dogumun 8.ayından itibaren garmastanı kullanın. lansinoh da iyidir almanyadan biliyorum herikisinide.benim başka bi tavsiyem daha var suan herkesin yazdıgını okuyamadım ama en başta yapacagınız şey bebegin meme başını tamolarak ağzına almasını saglamanız yani sadece ucunu değilde kahverengi olan yerinide tutturabilmeniz.bunu yanlış yapan yani sadece ucunu veren anneler bu göğüsucu yarasını çekiyorlar.birde her emzirmeden önce ve sonra süt cıkarıp bi miktar göğüs ucuna yediriseniz buda cok etkili olcaktır.benim 8.aydan itibaren hergün değil aklıma geldiğinde garmastan kullandım.dogumdan sonrada arada bi sürdüm ama kahverengi olan kısmıyla tutturdum böylece yara olmadı

Benimkide çatlamştı.doktor krem kullanmayı önermiyoruz dedi.Bebek emzkten sonraki son sütü sür demişti her seferinde öyle yaptım en fazla bir hafta sürdü sonra hiç bişey kalmadı.

Doğumdan sonra göğüs ucu yarası çekmek istemiyorsan

1- Doğumdan önce mutlaka bir kreme başlamalısın ve bu kremi yıkamadanda bebeğini emzirebilmelisin..
2- Memeyi vermeden önce göğüslerini mutlaka ıslak tutmalısın herhangi birşeyle nemlendirebilirsin krem bile olabilir..Kuru verirsen yara olur.
3- Göğüs ucu yarası bebek sadece meme başını emerse olur o yüzden mümkün olduğu kadar göğüs çevresindeki kahverengi kısmı da bebeğin ağzına vermen gerekiyor..Bu konuda hemşilerden yardım isteyebilirsin.

4- Benim oğlum doğduğunda hastanede gelen giden herkes ben yatakta olduğum için oğluma meme vermeye çalıştı..Hatta sezeryandan sonra sıkıp süt getirdiler ki çok acı veren bir durum..Ama yinede göğüs uçlarım yara oldu..Doktorlardan biri kendisininde kullandığı PureLan 100 kremi önerdi yıkamadan kullanabiliyorsun.. Ama bebek emdiğinde yüzü gözü krem içinde kalıyordu..Eve geldiğimde bu kremin yaraları pek iyileştirmediğini görünce aklıma Madicassol geldi..Biraz kullandım (yalnız emzirmeden önce iyice temizleyip emzirdikten sonra yeniden sürmen gerekiyor ) ve göğüs uçlarımdaki yaralar kabuk bağlayıp düştü ve tabi bende doğru emzirmeye çalışıyorum oğlumu..Yoksa gerçekten dikiş sancıları kadar yıpratıyor insanı göğüs ucu yaraları ve insanı emzirmekten soğutabiliyor..

emzirmek kabusum oldu resmen,ve benim kizim emmek istiyor..15 gün oldu hala gecmedi..

kizlar sizlerinki ne kadar sürmüstü..

ben kremin çok fazla faydasını görmedim düzenlide kullanmadım zaten... göğüs çatlağından kurtulmanın acıyı azaltmanın en iyi yolu sık sık ve uzun süreli emzirmek...ilk zamanlarda göğüslerimden biri taş gibi ve ucu yaraydı sıcak su ile sütümü akıtıp devamlı yumuşattım ve sürekli emzirdim ve tabi avebru'nunda dediği gibi emzirmeye başlamadan önce göğüs ucumu ıslatıyorum, bu şekilde yaralarının önüne geçmiş oldum... Allaha şükürler olsun göğüs ucuyla ilgili bi sıkıntımız yok...

dogum yapan anneler merhaba benim sorucagım soru emzirmede oluşan gögüs catlakları görümcem yok hastane cantana sogan koy dogumdan sonra gögsüne süreriz canın acımaz diyor banada mantıklı gelmiyor hastaneye sogan götürmek ve bebegin ilk aldıgı koku sogan kokusu veya zeytinyag sür diyolar bende bunları dogru bulmuyorum bunu yapanlarınız varmı?
Aslında ben krem almak istiyorum krem alanlar hangi krem iyi geldi hangisini kulanmamı önerirsiniz bazıları avent al diyorlar dogumdan bir kac hafta önceden sürmeye başla diye avent alıpta memnun kalanınız varmı acaba???

Doktorum bana hamileyken karın çatlağım için lierac, göğüs çatlağım için lansinohu önermişti. Lansinoh süper. Emzirmeden önce , sonra kısacası ihtiyaç hissettikçe sürüyorsun. Silmene gerek yok. Ne karnımda çatlak oldu ne de göğüs uçlarım beni yordu. Chicconun göğüs temizleme mendillerini günlük bakım için kullanıyorum. Onunla göğsümü siliyorum. Onuda durulamadan üzerine lansinoh kullanıyorum. Hemen al başla .. Şimdiden Allah kurtarsın. Güle güle büyüt.

Konu sahibi ve bölüm sorumlusu arkadaşımın dikkatine..
Konu Doğum yapanlar bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır
Sevgilera.s.

anne sütü arkadaşlar...
emzirdikten sonra taşan anne sütünü göğüslerinize sürün ve kurumasını bekleyin...
sonra da kapatın...
faydası olmazsa ek krem kullanın...

X