Doğum ve bebekle ilgili istediklerinizi sorabilirsiniz.....

doğum yapan arkadaslarr:uhm:kafama bişey takılıyoo
normaldoğum yapacak olsam önümde bi haftam var ama 3 gün sonra sezeryuan olcam inşallah ama göğüslerimde hiçbir hareket yok sızlama sertleşme gibi aynı yani acaba neden doğumdan sonramı olur acaba
bir de herangibir ilaç kullandınızmı doğumdan önceeee göğüsleriniz içinnn

ya kızlar yaaa... benim oğlumun hala göbeği düşmedi CADIARZU:uhm:üst tarafta klipsin üstünde kalan iyice kurudu ama aşağısı hala kurumadı, önceleri alkol sürüyordum, 3 gündür baticonla yapıyorum pansuman daha çabuk kurusun diye...bir de bize hastanede hergün yıkamamızı söylediler elimizde tutarak tabi küvete koymadan. acaba ondan da mı kurumadı hala? anne olmak böyle birşey galiba, en ufak şeyini bile kafaya takıyorsun, yoksa göbeği hala düşmemiş yetişkin kimse yokkaydirigubbakcemile3 elbet düşecek ama işte elimde değil....:uhm:

ben de normal doğum yaptım ama göğüslerimde öyle sızı falan olmadı benim de, 32. haftadan itibaren lansinoh krem kullanmaya başlanması öneriliyor ben 1 ay kala başladım. umarım kolayca doğum yaparsın, emzirdikten sonra da göğüs pedi yerine ağız bezi kullan göğüslerin için, kuru tuttuğu için göğüslerini çatlak ve yara olmuyor.
sevgilerkaydirigubbakcemile2

cok tesekkür edrim ben biraz endişeliyim süt konusunda olcakmı acaba emzirebilecekmiyimm oğlumu diyee

ben hep ıslak mendil kullanıyordum ama pişik olmuş bebeğim su ve pamukla siliyorum şimdi daha iyi olmaya başladı

canım bizimki de 15. günde düştü endişe etme düşer mutlaka, sen pansumana devam et bir de bezini bağlarken pipisinin aşağıya doğru olmasına dikkat et idrar gelmesin göbeğe idrar geldikçe kuruması ve düşmesi uzun zaman alıyor

deryacım hastaneden cıkınca bebege cok ılacmı verılıyor vıtamın falan?bırde esımın bır arkadasım demıs bıze bır suru ılac verdıler ssk karsılamıyor baya para tuttu dıye?dogrumu?

canım ilaç falan vermediler....bana verdiler antibiyotik ve ağrı kesici...bebeğe dvitamini veridler 15.günden sonra başla diye...onu da bedava verdiler sağık ocağından..

canım ben doktora falan dışarı çıkardığımda unubaby kulanıyorum..evde ıslak pamuk kullanıyroum...yumuşacık....

canım benimde öyleydi..doğumdan 2 gü sonra bir şişti..sonra tekrar indi...ama inmesi sütü etkilemedi normalmi o da...ben doğum öncesi garmasatna sürdüm göğüs ucuma çatlamasın diye...

canım benim 6.gün düştü..ama daha düşer telaşlana..ben sadece 2. gün banyo yaptırdım..sonra yaptırmamıştım...

canımgöğüs pedi de kru tutuyor ki..ben chicconunini almıştım..memnunum...şimdi de natra care nkini kullanıyoum ...eczanede elimde kalmıştı pahlı diye kimse almadaı da :)))))

Benim kızım biraz fazla uyuyor,doktorumuz 3 saatte bir uyandırıp karnını doyurmamı söyledi,normalde tam 3 satte bir kendisi uyanıyordu ancak bugün ilk banyomuzu yaptık,banyonun rahatlığı ile 5 saat uyudu,3. saatte uyandırmaya çalıştım ama uyandıramadım,4.saatte eşim aldı kucağına 5. saatte anca uyandırabildi :) eşim de ben de uykucu insanlarız evet ama bu kadar zor uyandırılmıyoruz :) bizim kızın maşallahı var ama beslenmesi düzensiz ne tavsiye edersiniz ,uyku ve beslenmesini nasıl düzene sokabilirim?

Sevgili lilithu,

32. haftadan itibaren "Lansinoh" krem kullanılmasının önerildiğini söylemişsiniz çatlama olmasın diye. Ben de Lansinoh aldım,ama doğumdan sonra emmeden sonra çatlama falan olursa iyileşebilsin diye. Ben 36 hafta 3 günlük hamileyim ve neredeyse hamilelğimin başından beri kakao yağı ve tatlı badem yağı karışımını çatlak olmasın diye hem göğüslerime hem de karın ve basen bölgeme sürüyorum. Basen bölgemde daha önceden biraz çatlak vardı;ama diğer taraflar Allah2a şükür bu sayede hiç çatlamadı. Şimdi de hala bu karışımı kullanıyorum. Sence "Lansinoh"u hala kullanmama gerek var mı yoksa doğumdan sonra mı başlayayım?

i

canım zamanla azalır bebeğinin uykusu kaç günlük bilmiyorum ama senin yapabileceğin birşey yok ilk günler çok uyuyorlar zaten...
geçenlerde ben de uyandırmaya çalıştım mümkün olmadı dalmış bir şekilde uyuyorsa asla uyanmıyor

ben önce kullanmaya başladım, ama gene de 5.günde kanadı biraz, şimdi iyi..doğumdan sonra doktor lansinoh zaten veriyor, sanırım sana da verirler, çünkü silmeden emzirebiliyorsun bu kremle...istersen sen de başla ama gene de sen bilirsin. sevgiler ve kolay doğumlar

Sevili Lilithu,

Çok teşekkürler hemen cevap yazdığın içn. Ben de kullanmaya başlayayım bari... İyi dileklerin için de çok teşekkürler. Senin bebişine de sağlıklı,hayırlı uzun ömürler diliyorum. Allah analı babalı büyütsün....

Sevgiler...

canım aynı dert bende de var..aa ben zorlamıyorum artık ne yapayım uyanmıyor...eziyet çeken gecenin o saatinde uğraşan bn oluyorum :))
başlarda çok uğraştım mecburdu emmeye sarılığı vardı..Allah a şükür sarılığı kalmadı...2 gece üst üste 5-5.5 saatte uyandı ....ama ondan sonra d saat başı ya da 2 saatt ebir uyanıp açığı kapatıyor :)))

@Delikız ve @Derya teşekkür ederim,yalnız olmadığımıza sevindim :)) Çevremdekiler normal olmadığını söylüyorlardı demek ki yenidoğan için normalmiş :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…