Doğum ve bebekle ilgili istediklerinizi sorabilirsiniz.....

kızlar bebişleriniz ne kadar süre emiyor?ne kadar uyuyor?benim ki saatte bir kalkıyor 15-20 dakika emiyor sonra yine uyuyor.

spina bifida dan şüphelendim...tanıdık beyin cerrahı var akşam onu çağırdık eve bir de o baktı...ayda bir kontrol edeceğim dedi...omurilik kapanmış sorun yok dedi..ama kıllanma olması düşündürdü...ayda bir kontrol gerekli dedi...

kızlar sizin bebeklerinizin bel bölgezinde kıllana varmı...kuyruk sokumunda..bir de orada dikkatinizi çeken bir gamze gibi delik var mı???

deryacım sen söyleyince ben de dikkalice baktım bebişime ama öyle birşey yok kıllanma ve gamze yok dümdüz orası,
spina bifidanın nette resimleri var dışardan belli oluyor bence endişe etme birşeyi yoktur durunun.....

deryacım o dedigin kıllanmaya dikkat etmedim ama bugün bir bakacagım artık. bizim bebişte de dogum lekelerinden mongol lekesi oldu ama sonradan geçiyormuş sanırım.ilk gördügümde çok tedirgin olmuştum. arkadaşlarr sizlere sorularımı biriktirdim. :)) sizler kan hapını kullanmaya devam ediyormusunuz benim drum tekrar verdi devam edecekmişim. göbeklerinizi ne yaptınız baglayabilirmiyiz yada korse kullanabilirmiyiz.birde bebişlerde mutlaka sarılık oluyormu,olmadıgıda oluyormu.birde bebişlere yalancı emzik verdiniz mi. ve hangi markayı kullanıyorsunuz. şimdiden teşekkürler.

aslıcım kan hapını 3 ay kullanmamız gerekiyormuş bir de onur a da sağlık ocağından D vitamini verdiler günde 3 damla damlatıyoruz ağzına çünkü anne sütünde demir yokmuş...
göbeğim için korse almıştım ama takamıyorum çok sıkıntı veriyor zaten sürekli terliyorum bir de korse takınca dayanamıyorum...
Onur sarılık oldu sanırım artık tüm bebekler oluyor hala da biraz sarı.....
yalancı emziğe karşıydım aslında ilk zamanlar vermedim zaten şimdi 3 - 4 gündür gaz sancısı olduğunda sakinleşmesi için alıştırıyorum ilk zaman kabul etmiyor emziği ama şimdi alıştı markası wee...
ilk günler çok küçük oldukları için emzik emerken yorulup uyuyorlar ve memeyi emmeye güçleri kalmıyor

kızlar bebişleriniz ne kadar süre emiyor?ne kadar uyuyor?benim ki saatte bir kalkıyor 15-20 dakika emiyor sonra yine uyuyor.

canım benim bebeğim 2 saat uyuyor kalkınca emiyor ama emme süreleri değişiyor bazen 5 dk emerken bazen 15 oluyor çok uzun süre emince bir kısmını kusuyor zaten...
uyandığı zaman 1 veya 2 saat kadar uyanık kalıyor bakınıyor sonra diğer göğsümü emziriyorum emerken uyuyor 2 saat kalkmıyor yine :1hug: böyle bir döngü içerisinde yaşıyoruz bebişimle...

deryacım o dedigin kıllanmaya dikkat etmedim ama bugün bir bakacagım artık. bizim bebişte de dogum lekelerinden mongol lekesi oldu ama sonradan geçiyormuş sanırım.ilk gördügümde çok tedirgin olmuştum. arkadaşlarr sizlere sorularımı biriktirdim. :)) sizler kan hapını kullanmaya devam ediyormusunuz benim drum tekrar verdi devam edecekmişim. göbeklerinizi ne yaptınız baglayabilirmiyiz yada korse kullanabilirmiyiz.birde bebişlerde mutlaka sarılık oluyormu,olmadıgıda oluyormu.birde bebişlere yalancı emzik verdiniz mi. ve hangi markayı kullanıyorsunuz. şimdiden teşekkürler.

canım kan hapını devam dedi doktor ama ben kbızlık sorunu yaşıyoum doğumdan beri o yüzden kullanmadım ama başlayacağım...valla korseyi ben de merak ediyorum..dokorum geçen hafta henğz erken dedi...dün ağustos annelerinden ünvereye sordum 1 gün takmış ama dikişi acımış...sarılık her bebkte olmaz canım..yeni doğan bebeklerin %50-60 ında erken doğan ya d düşük doğum ağırlıklı doğan bebeklerin %80 inde olur...biz de oldu mesela...değerleri düştü ama hala haifi sarı teni...yalancı emzik biz 2 kz verdik..ben wc den çıkamayınca annem dayanamamış ağlamasına vermiş..am şimdi almıyor ..doktora sordum mecbur kalmadıkça vermeyin anneyi emmeyi bırakır..emem süresi kısalı dedi...ben chiconun emziğini aldım...damaklı değil..ama kiraz da değil..hafifi yassı...anne göğsüne en yakın oymuş ...

siz de sarılık oldu mu canım?

kızlar bebısı ozelde dogum yapınca ılk etapta muayne edıyorlar ya bır sorun yoksa eger sadece saglık ocagına goturmek yeeterlımı?yoksa once bır kere ozel doktora goturmek gerekırmı?
ozel muayneler bızım burda ıyı cocuk doktorları 120 ytl falanmıs..ınanılmaz pahalı geldı bana.acaba anlasmalı ozel hastanelerın polıklınıklerıne goturmek dahamı mantıklı olur?

canım biz devlette yaptığımız için götürdük...anlaşmalı yere götürdük..

beniki çok düzensiz canım...azen 3 saatte bir bazen saat bşr bazen de yarım saatte bir emiyor.....2-5-10-15-20 arasında değişiyor emme süresi de...genel de 10 dk emiyor..emmediinde genelde uyuyor...bazen 2 saat falan ayata kalıyor..

aslıcım kan hapını 3 ay kullanmamız gerekiyormuş bir de onur a da sağlık ocağından D vitamini verdiler günde 3 damla damlatıyoruz ağzına çünkü anne sütünde demir yokmuş...
göbeğim için korse almıştım ama takamıyorum çok sıkıntı veriyor zaten sürekli terliyorum bir de korse takınca dayanamıyorum...
Onur sarılık oldu sanırım artık tüm bebekler oluyor hala da biraz sarı.....
yalancı emziğe karşıydım aslında ilk zamanlar vermedim zaten şimdi 3 - 4 gündür gaz sancısı olduğunda sakinleşmesi için alıştırıyorum ilk zaman kabul etmiyor emziği ama şimdi alıştı markası wee...
ilk günler çok küçük oldukları için emzik emerken yorulup uyuyorlar ve memeyi emmeye güçleri kalmıyor

canım d vitaminiş nasıl damlatıyorsun..sallayınca damlıyor sanki..ben veremedim daha...

canım biz olmadık sarılık ama olurmuyuz bilmiyorum bazen 10 gün bazen 15 gün sonrada olabiliyormuş. birde spina bifida dedigin şey bizde yok sanırım çıkıntı şeklinde degil düz hatta içine dogru biraz kıvrık dün dr kontrolümüz vardı banada içine dogru çöküntü olması endişelendirdigi için sordum annesi çok evham yapıyorsun bebişin hiçbirşeyi yok çok şükür saglıklı dedi. biz daha 15 günlük olmadık devit verdi ama 15.günden sonra başlanacakmış.

kızlar ne güzel ya bebiş muhabbetlerine girmişisiniz.çok sabırsızlanıyorum.10 bana eziyet gibi geliyor.inş.biz de birgün hayırlısıyla bu mahebbetlere gireceğiz.sizler de ne güzel doğum sıkıntıları stresi kalmadı.bebişlerinizi bol bol öpün benim yerime de..:nazar:

kızlar ne güzel ya bebiş muhabbetlerine girmişisiniz.çok sabırsızlanıyorum.10 bana eziyet gibi geliyor.inş.biz de birgün hayırlısıyla bu mahebbetlere gireceğiz.sizler de ne güzel doğum sıkıntıları stresi kalmadı.bebişlerinizi bol bol öpün benim yerime de..:nazar:

öperiz teyzesi...siz de sağlıkla doğrurun buraya bekleriz sizi de....

canım d vitaminiş nasıl damlatıyorsun..sallayınca damlıyor sanki..ben veremedim daha...

deryacım ilaç şişesini dik tutuyorum onur un ağzı açık olması lazım açık değilse de elimle açıyorum yukardan damlatıyorum 3 damla kendisi damlıyor zaten ekstra birşey yapmaya gerek yok

deryacım ilaç şişesini dik tutuyorum onur un ağzı açık olması lazım açık değilse de elimle açıyorum yukardan damlatıyorum 3 damla kendisi damlıyor zaten ekstra birşey yapmaya gerek yok

damlalık a da damaltmak için sıkma yeri var mı canım...benim ki şişe...ağzında delik var..ters çevirince damlamıyor ..benim sallamam gerekiyor...o da denk gelmiyor bazen :))

damlalık a da damaltmak için sıkma yeri var mı canım...benim ki şişe...ağzında delik var..ters çevirince damlamıyor ..benim sallamam gerekiyor...o da denk gelmiyor bazen :))

sıkma yeri yok canım şişe benimki de bazen dışarı da damlatıyom ben de

deryacım hastaneden cıkınca bebege cok ılacmı verılıyor vıtamın falan?bırde esımın bır arkadasım demıs bıze bır suru ılac verdıler ssk karsılamıyor baya para tuttu dıye?dogrumu?

yoo pek ilaç verilmedi bize.sadece batikon ve gazlı bez alınacak dendi göbeğine pansuman için bir de 10.günden sonra d vit kullanılacak dendi ki onu da sağlık ocagı ücretsiz veriyor.

ablamda kışın doğum yapmıştı ona da monovit mi neydi öyle bişey vermişlerdi sonradan da devit3 kullandı bunlar demir ilacı heralde. sürekli anne sütüyle beslendikleri için demir oranları düşmesin diye veriliyo sanırım bide göbeği düşene kadar pansuman yaptılar onun haricinde de bişey kullanmadı. başlarda ablam hep özel hastane doktoruna götürdü kilosuna boyuna bakıyolardı bide aşısını yapıyolardı dünya para alıyolardı sonra sağlık ocağına götürmeye başladı hem tüm aşıları ücretsiz hemde özel hastaneden kat kat daha fazla ilgilendiler çok memnun hala sağlık ocağına götürüyo valla

deryacım ve cyıldız canım benimde sorularım olacak ama bir türlü yazamıyorum bebişten hemen uyanıyor. benimki bugünlerde sürekli ishal şeklinde kaka yapıyor. gündüzleri sürekli uyanık uyusa bile az uyuyor her dk gögüsümde. birde gögüslerini siliyormusunuz, bebişin altını temizlemek için ıslak mendil kullanıyormusunuz ıslak pamukla siliyorsanız su nasıl sıcakmı sogukmu.
ben bebeğimin altını unibaby nin yenidoğan ıslak pamuk mendili ile siliyorum çok memnunum. göğüslerimi silmiyorum, emzirdikten sonra sütümden sürüp kurutup öyle kapatıyorum. açınca da öyle emziriyorum. kakası da genelde sulu ama sadece süt ile beslendiğnden normaldir sanırım.:emir_bebek:

kan hapı dediğin demir hapıysa eğer günde 1 tane kullanmaya devam ediyorum. yalancı emzşk kullanıyorum ama çok sık değil, nuk, nuby ve avent in yenidoğan emziklerini aldım, ama bebeğim en çok nuk damaklı yenidoğan emziğini emyor:1rolleyes:

teşekkürler arkadaşlar bende demir hapını kullanmaya devam ediyorum.bebegim gündüzleri gögsümden hiç ayrılmadıgından emzik vermeyi bende dedim aventin vardı ilk önce almadı sonra nuk aldık onuda almadı ama bugün aventinkini almayı başartabildik. bende ıslak mendil uni baby kullanıyorum rahatta oluyor ama içim biryerde acaba ıslak pamuk mu kullansam diyede rahat edemiyorum.

X