Doğum ve bebekle ilgili istediklerinizi sorabilirsiniz.....

BENİM DE KARNIM var zamanla gider diyo tanıdıklar.onun için korseyi sordum sana.artık takabiiriz herhalde nasıl olsa dikişlerimiz alındı.

deryacım ve cyıldız canım benimde sorularım olacak ama bir türlü yazamıyorum bebişten hemen uyanıyor. benimki bugünlerde sürekli ishal şeklinde kaka yapıyor. gündüzleri sürekli uyanık uyusa bile az uyuyor her dk gögüsümde. birde gögüslerini siliyormusunuz, bebişin altını temizlemek için ıslak mendil kullanıyormusunuz ıslak pamukla siliyorsanız su nasıl sıcakmı sogukmu.

kızlar birde şimdilerde gazı olurmu ben emzirip yatırıyorum gaz arada bir varmı diye bakıyorum ama çıkmıyor birşey.

bende dikiş alınmıyor diye biliyorumfisfisfis
kızlar gobegın ıcın bosalınca asagı dogru sarkıkmı duruyor ya benım cok kafama takılıyor cunku cok kılo aldım:çok üzgünüm:
bırde korse gıymeye basladınızmı?nasıl korse aldınız?

ya derya cok moralımı bozuldu sımdı karnım sarktı deyınce yaaa(((
oyle yaslı teyzelerınkı gıbımı sarkıyor ya((aglıcam sımdı valla.

kızlar birde şimdilerde gazı olurmu ben emzirip yatırıyorum gaz arada bir varmı diye bakıyorum ama çıkmıyor birşey.

VALLA CANIMbazı bebişlerde gaz oluyor ama benimki hiç agızdan çıkarmıyor hep alttan yapıyo.ne kadar da denesem olmuyor.bebekten bebeğe değişiyor sanırım bu gaz olayı:)))

canım onların kakaları zaten sulu oluyor.seninki şimdi küçük olduğu için çabuk yoruluyordur çenesi ondan sürekli emmek istiyordur benim ki de aynı.göğüslerimi ben silmiyorum süt çıkartıyom azıcık onunla temizliyorum.altını ıslak mendil ile temizliyorum.niveanınkini almış eşim çok şükür bi problem olmadı

yok canım ya bende o kadar sarkma olmadı ki benim göbüş çok büyüktü ama 13.5 kilo almıştım.benim göbüş yeni hamile olanlarınki gibi hani 3 aydan sonra beliriyor ya aynen öyle.inşallah düzelir.korse kullanıyorum ama almak istiyorum bi sakıncası yoksa tabi.bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

aslıcım,doğumdan sonra bebek siyah kaka yapar (mekonyumunu atar)sonra yeşilimsi bir renkalır...sonra sarı...bu sarı renk ishal izlenimi verse de değil canım..anne sütü alan bebeklerin kakaları böyle olurmuş....

benimki çok uyuyordu gündüzleri hala da birz uyuyor ama sarılık olduğu içindi bizim...uyanık olması normal bence....

garmastan kullanırken siliyordum..ama şimdi lansinol kullanıyorum o da çok sık değil...emzirdikten sonra ve emzirmeden hemen önce göğsümüden biraz süt sıkıyorum ve ucunu onunla siliyoprum en sağlıklısı öyleymiş diye biliyorum...silmek göğüslerin çatlamasına neden olailiyormuş...

altı için ıslak mendil kullanmıyorum...kaynamış soğuulmuş suya batırılmış pamulk kullanıyorumççbir kaba koyuyorum suyu da pamuğuda duruyor öyle..bittikçe ilava ediyorum...sonra bir bezle kuruluyorum ama sildiğim yerleri ,sonra da pişik kremi sürüyorum canım...fakar dışarı çıkarken (doktora falan) yanımda ya poşete konmuş ıslak pamuk taşıyorum ya da uny baby nin ıslak pamuk mendili var ondan alıyorum...

canım ben de başlarda emzirdikten sonra gaz çıkartmaya çalıştım çıkarmadı...emzirip yatırıyorum zaten emerken uyuyor kıyamıyorum uyanduırmaya..gazı olunca zaten kendi huzursuzlanıyor...pazartesi doktora gitiğimizde sordum biraz huzursuz gibiydi gaz dolayısıyla gibi geldi bie...doktor bebeğin nedensiz ağlamaları olur dedi...

canım benim dikil falan alınmadı...içeride kendi eriyen dikişmiş...korse giymeidm henüz ama giymek istitorum....geçen hafat doktoruma sorduğumda erkn demişti tekrar sormadım...göbeğim aşağı sarkık duruyo..ben zaten kilolu hamile kalmıştım...bir de 18 kg aldım...şimdi dikişin üzerinden aşağı doğru sarkık iğrenç br igöbeğim var......rahim kendini toparladıkça düzelir göbğin diyorlar ...en erken 3 ay diyorlar ama bilemiyorum valla...doğum öncesi kiloma dönmeme 7 kg var...ama göbek maşallah sanki 6 aylık hamile...

benim de ağlayasım var valla...zaten doğum hüznü de yaşadım herşey ağlıyorum....internetten egzersiz hareketlerine bakıyorum şuan.....etrafımda doğum yapan herkes eski halinde şuan ...ama zaman gerkli galiba....ben sanki hemen eski halimizde olacağız sanıyorum gliba (

içime su serptin canım.benimki de ağızdan hiç gaz çıkarmıyo kafama takılmaya başlamıştı rahatladım.bir de deryacım bebişi kontrole mi götürdün?ben sadece sağlık ocağına götürmüştüm topuk kanı için orada bi kontrol ettiler.başka yapmam gereken bişey var mı acaba?

canım ben doğumu devlette yaptım ya çocuk doktou pek bakmadı...hastaneden çıkınca eşimle annem özele götürdü sarılık olduğunu düşündük birde kadın doğumcumla konuşum genel bir konrol yapsın dedi...2.gün genel kontrol yapıldı....4.gün tekrar aynı doktora kontole götürdük..sarılıkiçin bilurubin bakıldı..yüksek çıktı...6.gün tekrar bakıldı...8.gün de sağlık ocağında topuk kanı lındı..ben sonra yine özele götürdüm tiroid ve sarılığa baktırdım...hafta sonu eşimpanik yaptı biraz..doktora da güvenemedi..biz bir de göbek bağı sorunu yaşadık ya başka dokora götüdük bu sefer..o da genelbir kontrol yaptı...herşeyi sağlıklı dedi..sarılığı da gidiyor artık...dün yine kafama birşey takıldı benim...bebeğimin belinde kıllanma var,bir de orada küçücük beya zbir şey var...spina bifida dan şüphelendim...tanıdık beyin cerrahı var akşam onu çağırdık eve bir de o baktı...ayda bir kontrol edeceğim dedi...omurilik kapanmış sorun yok dedi..ama kıllanma olması düşündürdü...ayda bir kontrol gerekli dedi...

kızlar sizin bebeklerinizin bel bölgezinde kıllana varmı...kuyruk sokumunda..bir de orada dikkatinizi çeken bir gamze gibi delik var mı???

deryacım o dedigin kıllanmaya dikkat etmedim ama bugün bir bakacagım artık. bizim bebişte de dogum lekelerinden mongol lekesi oldu ama sonradan geçiyormuş sanırım.ilk gördügümde çok tedirgin olmuştum. arkadaşlarr sizlere sorularımı biriktirdim. :)) sizler kan hapını kullanmaya devam ediyormusunuz benim drum tekrar verdi devam edecekmişim. göbeklerinizi ne yaptınız baglayabilirmiyiz yada korse kullanabilirmiyiz.birde bebişlerde mutlaka sarılık oluyormu,olmadıgıda oluyormu.birde bebişlere yalancı emzik verdiniz mi. ve hangi markayı kullanıyorsunuz. şimdiden teşekkürler.

kızlar bebısı ozelde dogum yapınca ılk etapta muayne edıyorlar ya bır sorun yoksa eger sadece saglık ocagına goturmek yeeterlımı?yoksa once bır kere ozel doktora goturmek gerekırmı?
ozel muayneler bızım burda ıyı cocuk doktorları 120 ytl falanmıs..ınanılmaz pahalı geldı bana.acaba anlasmalı ozel hastanelerın polıklınıklerıne goturmek dahamı mantıklı olur?

merhabalar aslıcım.kan hapına devam etmem gerektiğini söyledi doktorum.şimdilik içmemiştim kabız yapıyor diye ama başlayacağım sağlık ocagına gidip yazdırabilirsem.göbeğini kuranı kerimin içine koydum anneannem dedi.korse konusunu ben de merak ediyorum ve kullanmak da istiyorum.başlayabiliriz herhalde ama doktora da danışmak gerek.sarılık hepsinde aynı derecede olmuyor.bazılarında anlaşılmıyormuş bile.yalancı emzik denedim ama almıyor.tiksiniyor onu verince markası chicco.

ben ilk önce saglık ocagına götürdüm.şimdi ise özel hastanenin bi doktoruna götürecegim ve sadece o doktora takip ettirecegim.aşılar için ise tekrar sağlık ocagına gidecegiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…