Doğum sonrası ödemmi nedir bu arkadaşlar

efnankaddet

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2024
11
1
30
Arkadaşlar doğum yapalı 2 hafta olucak herkes bana sen hamileyken bukadar kilolu değildin doğurduktan sonra kilolu görünüyon gibisi laflar ediyor tartıldm toplam 10 kilo vermişim ve eski kiloma sadece 2 kilo kaldı neden herkes kilo aldın diyor ayağım biraz şiş gibi ama başka bir yerimde şiş yok ödemmi bu nedir acaba neden herkes kilolu gösteriyn diyor benim gibi olan varmı lohusalıkta insan zaten hassas oluyor psikolojimi bozuyorlar aslında güzel de kilo veriyorum

Lohusayken bir şeye ihtiyacın var mı diye sormazlar ama kilo meselesine gelince müfettiş kesiliyorlar maaşallah. Kulağını tıka arkadaşım, bak ne güzel 10 kilo verdim diyorsun keyfini çıkar 🤩

Arkadaşlar doğum yapalı 2 hafta olucak herkes bana sen hamileyken bukadar kilolu değildin doğurduktan sonra kilolu görünüyon gibisi laflar ediyor tartıldm toplam 10 kilo vermişim ve eski kiloma sadece 2 kilo kaldı neden herkes kilo aldın diyor ayağım biraz şiş gibi ama başka bir yerimde şiş yok ödemmi bu nedir acaba neden herkes kilolu gösteriyn diyor benim gibi olan varmı lohusalıkta insan zaten hassas oluyor psikolojimi bozuyorlar aslında güzel de kilo veriyorum
Lütfen kilonuza, görünüşünüze laf eden insanları kırmaktan çekinmeyin. Yüzlerine çat çat "kimsenin kilosunun onları ilgilendirmeyeceğini" söyleyin. Kime ne yaa, kime ne. Daha doğum yapalı 2 hafta olmuş. 2 yıl bile geçse doğum kilolarınız 1 gr dahi gitmese kimsenin haddine değil kilonuz hakkında konuşmak.

Ben doğuma 83 kilo girdim, 70 kilo çıktım. Ama ben de doğumdan sonra acayip kilolu görünüyordum. 83 ken daha zayıf görünüyordum. Vücut kendini mi salıyor anlamadım.

Arkadaşlar 55 kiloydum ikizlerime hamile kaldığımda 70 kilo ile doguma girdim suanda sanırım 63 kilo filanim ayak numaram 36 giyiyordum eskiden ama dogumdan sonra ayağım 37 oldu ve bu böyle kaldı malesef. Aynı zamanda bi suzuluyordum bi çok kilolu gozukuyordum dogumdan sonra 6 ay önce doktora gittim bu arada cocuklar 2 yasinda yani 2 sene gecti dahileyeye gittim dedigim gibi kan filan bilmem ne baktı herseyume doktor bana en az 2 senede ödemi atarsın dedi ikiz gebelik kolay degil demisti 2 sene geçti ama hala bazen ayaklarım tombik tombik oluyor insanın vücut yapısı ile alakalı bi durum sanırım konuyu açan arkadaş hiç kafana takma böyle şeyleri ver cevabını herkes 90,6090 olacak hali yok ayrıca daha çok yenisiniz odeminiz duruyor en az tek gebelik 1 sene topluyor vücut.
Not : bendekiler artık kilo aldı ama hala sanki ödemde var gibi

X