Doğum sonrası kocam depresyona girdi....

yanlış nlama bişey dicem.
bi laf vardır bizim burdA görmemişin oğlu olmuş tutmuş şeyini koparmış diye. o geldi aklıma

ayyy aynı kuzenim...o da o kadar çok üzüyor ve ağlatıyor ki eşini çocuk yüzünden..
yılda 1-2 defa 3-4 saatliğine bize gelirler biz bile fenalık geçiririz kuzenimin tavırlarından...yok çocuk oraya dokundu bişey olursa, yok düşerse...biri gelse kapıyı 2 snden fazla açık tutamıyoruz neymiş çocuk üşürmüş...
bu arada kuzenimine eşi anaokulu öğretmeni ve 3 yeğenini bebeklikten itibaren büyütmüş birisi, yani deneyimsiz değil...
o da çözüm bulamadı bu konuya...burda yazılanları söyleyeyim bari ona da..

pardon eşini annesi böyle mi büyütmüş bir kayınvalidene sor bakalım annesi öğüt versin azcık çocuk düşer kalkar büyür desin. belki annesini dinler. sen daha acemisin bakamazsın gibi düşünsede annesi bakmış büyütmüş. şakayla karışık şikayet et bakalım.

ayyy ayni esim daha bebekken hickirik tutmustu 2haftalik falandi nasil cildirdi nuray kos cocuga bisey oldu nerdeyse kapida yakaladim klinige gidiyordu hele asi zamani sakinlestirici aliyordu hemsire o kadar canini yakmadan vursa bile ignesini esim kadini parcalayacak diye korkuyoirdum ustelik benimki birde her isime karisiyor birgun emzirirken oyle tutma cocuk kahverengi halkayida almali sutu sagamaz yoksa demez mi aldi birde cocugu ornek gosterdi yani canim beterin beteri var bu bazi babalara mahsus simdi biraz kiz buyudukce iyiye gidiyor evde sanki kendi anne gibi davraniyordu umarim oglun buyudukce daha duzelir

bu tür yetiştirilen çocuklar ileri de çok bocalayıp zorluk çekiyor ben çocugun üztüne çok düşülmesinden yana degilim onu özgür bırakıp düşüp kalkmasını da görüp bunun karşısındaki çabasını da görmek isterim... valla biz ve amcamın çocukları resman topaç gibi büyüdük elden ele geçirirlermiş bizi annem hatta hep tavana atarlardı siz de hiç korkmazdınız falan der..ne bilim bence herşeyin bir dozu var eşiniz bu dozu ayarlayamazsa size de çocugunuza da yazık yani...

Sakınılan göze çöp batar eşinize bunu söyleyin..ayrıca çocugun ilerisi için berbat bir davranış..çocugu işerini kendi yapar hale getirmek lazım büyürken..eşiniz çok yanlış yapıyor..

çocuk bu deüşe kalka büyüyecek..sen annesin diye ona olan en ufak bişeyde sen suçlu
değilsinki..
eşini al karşına konuş.bu şekilde tabiki dayanamazsın..böyle saçmalık olurmu?

ay böyle takintili bir tanidigim var sirf cocuklar huysuzlandi diye kizcagizi kardesinin düsününde eve götürmeye kalkmisti disari ciktigimda gördüm arabanin önüne cökmüs sinirden agliyordu
sanki annesi senin kadar düsünmüyor cocugunu:mymeka:

canım ya insanın aklına gelmeyen başına gleiyo.biz neler görücez bakalım.Allah yardımcın olsun......

Eşinle konuş bu durumu derim..
tamam çocuğuna çok düşkün olabilir çok sevebilir ama sana bu şekilde davranması biraz abartıya kaçıyo sonuçta sen onun annesisin çocuğuna zarar verebilir misin hiç.a.s
işte eşin bunu düşünemiyo sanırım.
Uygun bir dille ona bu durumdan rahatsız olduğunu anlatmaya çalış eğer anlamıyosa sende ona aynısını yap onun sana yaptığını biraz empati kursun bakalım belki anlamasına yardımcı olur..

Valla siz anlatırken aynı bizim halimiz geldi gözümün önüne. Benim de oğlum 2 yaşında. İlk doğduğundan beri bana hayatı zindan etmişti .Her birşey olduğunda bana dünyayı zehir ediyordu.
Beni deli ediyordu .Nerde olursa olsun, bişey olsa, sen nasıl annesin, dikkat etmiyosun diye , herkesin yanında bana bağırıp çağırıyordu . O kadar grurum kırılıyordu ki , artık milletin içinde ağlar olmuştum.
Hatta bir keresinde ablamalardayken dışarı çıkmıştı, oğlum da oynarken ayağı takılıp, kafasını sehpaya vurmuştu. Kafası şişmişti. Eve geldi, bana bir baırmaya başladı, bağıra çağıra beni evden alıp götürdü. Bunun üstüne eve gidene kadar birbirimize demediğimiz kalmadı .ve ablamlar bana küstüler.

Artık o kadar tik olmuştum ki, çocuğun peşinden ayrılamıyodum.
Şimdi biraz düzeldi, hem ailesinin onu uyarması hemde benim uyarmalarım sayesinde biraz toparladı.

Ama bunda benim de birgün çıldırıp ağzıma ne geliyorsa , söylememin de etkisi var.

Bence sizde eşinizi karşınıza alıpi sizin onun annesi olduğunuzu, onun canı yandığında sizn de yanacağını, ondan daha fazla sizin çocuğunuzu düşündüğünüzü anlatın.

Eğer hala anlamıyorsa ailesiyle konuşup onlardan rica edin bence...

dinsizin hakkından imansız gelirlaelaelaelaelaeklava:

allah yardımcın olsun

eşin şöyle en konforlusundan bir cam kafes yaptırsın içini pamuklarla döşesin evdede en nadide köşeye koysun bu cam kafesi haa çocuğuda içine koymayı unutmasın.
sanki 9 ay karnında sen taşımadın 9 ay sonunda sen doğurmadın da bu muameleyi yapıyor sana allah akıl fikir versin
ama evliliğin hakkında fikrimi soracak olursan canım sen sabrı üstlenen kısım olmuşsun ve öyle kalmayada devam et evladın babasız büyümesin yukarıda yazdıklarım için gönlüne sığınıyorum çok kızdım eşinin kavgaya kadar götürmesine işi ondan yazdım.

son karar senin sevgiyle kal.

benimde iş arkadasım vardı canım öyle.çocugunun acayip üstüne düşüyordu adam .musluk suyuyla bebegi yıkatttırmaz hazır sular alırdı .misafirliğe gidecegi evlee evinizin heryerinde halı varmı sivri köşeli esyalarınız varsa kaldırın v.s gibi şeyler söylüyodu ..hatta bir keresinde cocugun tırnagının yanından et çıkmış anneside kesmeyi ihmal etmiş çocuk kendisi koparınca canı yanmış .bu yuzden kadının burnundan getirmiş . böle takıntılı insanlar var canım bence bi uzmandan yardım alsanız daha iyi olur ....

benimde böyle bir tanıdığım var adam 2 saatliğine oturmaya geldi inan sinirden ben delirdim
açık kunuşayım eğer benim eşim 2 sene boyunca böyle olsaydı çocuğu ona bırakır ailemin yanına giderdim.baksın bakalım benden iyi nasıl bakacakmış.görsün dünyanın kaç bucak olduğunu.konuşmakla halledemediysen 2 günlüğüne çocuğunu eşine bırak bakalım nasıl bakacakmış
eşinin ciddi ciddi tedaviye ihtiyacı var canım.bir çocuğa annesinden iyi kimse bakamaz.
evladına bişey olsa en çok senin için sızlar eşin bunu anlıyamıyacak kadar cahilmi
kusura bakma canım çok sinirlendim
allah yardımcın olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…