doğum sonrası depresyonu yaşayanlar

Herkese iyi geceler
Doğum sonrası iştah azalması ya da aşırı artması korku endişe bebeğe bakamayacagini düşünme aşırı uyuma ya da uyuyamama gibi duygular içindeyseniz ve budurum iki haftadan fazla sürüye lütfen korkmayin ve psikolojik destek alın. Sağı solu dinleyip içinden daha da çıkılmaz hale gelmeden hemen bir uzmana başvurun.
bu başlık altında bu tarz bir durumundi içinde olan birileri varsa yardımcı ve destek olmayı isterim . Herkese iyi geceler

Ca

Canım bunlarin hepsi geçecek ben 5 ay önce doğum yaptım. Kendi ailemden kimse yanımda yoktu. Allah razı olsun kayinvalidem ve eşimin akrabaları sayesinde atlattım. Eşimin de desteği çok oldu. Hayattan hiçbir zevk almiyodum yemek bile yemek aklıma gelmiyodu. Annemle sorunum var ve gelmedi yanıma. Sürekli agliyodum. Ama geçti düzeldi hepsi eski hayatıma döndüm. Hatta şimdi kızım yokken ne yapiyomusum diyorum geçecek merak etme
Merhabalar Mira. Cok guzel anlatmissiniz. Inshallah oyle olur. Neler yaptiniz gecmesi icin?Ben de hem KKden edindigim arkadaslar hem de etrafimdaki arkadaslar yardimiyla duzelmeye basladim.

Ca

Canım bunlarin hepsi geçecek ben 5 ay önce doğum yaptım. Kendi ailemden kimse yanımda yoktu. Allah razı olsun kayinvalidem ve eşimin akrabaları sayesinde atlattım. Eşimin de desteği çok oldu. Hayattan hiçbir zevk almiyodum yemek bile yemek aklıma gelmiyodu. Annemle sorunum var ve gelmedi yanıma. Sürekli agliyodum. Ama geçti düzeldi hepsi eski hayatıma döndüm. Hatta şimdi kızım yokken ne yapiyomusum diyorum geçecek merak etme
Bu arada psikologa gittim. EEG cektirdim. Elektroensefalogramma kafayi cekiyormus. Sanki bilimkurgu filmindeki gibi kafaba bir suru sey takiyor uzayli gibi oluyorsun:-). Duygudurum bozukluklari ortaya cikti. Az sut ile olsa bile emzirdigim icin ilac yazamadi (lamotrijin yazacakti) ve bazi bitki caylari iciyorum. Turkcesi kedi otu ve kilic otu sanirim.
Bebegimi seviyorum ona bakar bakmaz bu sikintili durumu unutuyorum ama maalesef uzun surmuyor. Ama sunu soyleyebilirim DAHA IYIYIM. OLACAGIM INSALLAH...Siz neler yaptiginizi ve ne kadar surede anlattiginizi yazarsaniz mutlu olurum.

Bende o haldeyim bebegbebegimi olmasını öyle cok istedim ki ama şimdi mutsuzluk eski hayatımı özlüyorum. Bugunlerin geçeceğini umuyorum. Eşimle bu dönemde problemler yaşadık bu dönemde kadının kendini bir şekilde güvensiz hissetmesi durumu daha da zorlaştırıyor . Allahın bize verdiği bu emanetleri sabırla sahip çıkmak nasib olsun. Sürekli forumalra bakıp kendime teskin etmeye çalışıyorum. Sağ gögus ucu doğum yapalı yaklaşık 2 ay olmasına rağmen geçmedi. Gerektiği kadar sezeryan doğumdan kaynaklı kilo veremedim. Hersey üstüme üstüne geliyor. Eşimle hala beraber olmadık beni artık beğenmediğini düşünüyorum. Hayat her açıdan zor suan umarım rabbim sabrını verir ve herşey yoluna girer bebekkerimizin canı sağolsun
Merhabalar,
Sizi cok iyi anliyorum. Ben de ayni durumdaydim. Hep forumlara bakiyirdum care bulmak icin. Hala da bakiyorum ama sanirim daha az bakmaya basladim. Bu da demekki iyilesiyorum... Cunku bunlarin hepsi 40im cikinca gidecegine inaniyorum. Hormonlarimin dengesi yerine gelince kurtulurum ins. Siz de taze anneymissiniz. Umarim sizin de hormonlar dengelenince gecer. Bitki caylari deneyebilirsiniz. Kendinizi guvensiz hissetmeyin. Esinize ihtiyaciniz oldugunu anlatin. Ve bu durumda sadece siz olmadiginizi her 5 kadindan 1i yasadigini anlatin..

Keşke hamile kalmasaydım dediğim bile oluyor.imdaattt bebeğime bişey olacak diye korkuyorum.ona bişey olursa ben ne olurum diye korkuyorum.dünyanın en zor şeyi annelik

Bu durumdan ancak Allah a sığınıp kaderci olarak kurtulabilirim sanırım din yönü kuvvetli arkadaşlar bana bi yardım edin.bu korkulardan bebeğimi bile tam benimseyemedim.şimdi olmasaydı ne güzel rahat oturuyor olurdum diye düşünüyorum bazen kendime kızıyorum

Bu arada bu düşüncelerim annem kayinvaldem eşim dahil çevremdeki herkese çok saçma geldiği için kimse ile konuşamıyorum. Süt de yok.bebeğe mama ver altını al uyut yemek ye uyu.bi tek camdan dışarıyı izlemek iyi geliyor.

2 oğlumda hiç yaşamadım. Ama 3. De çok şeyler yaşadım. Ben ne yapicam hayatım bitti. Bakamam. Hatta ölsem kurtulsam bile dedim. Tansiyon hep yüksek 17.9 17.11 hep böyleydi. Boyun ağrısı sistit göğüsler. Üstüne kaygı bozukluğu tavan yaptı. Çok şükür psikolojikdestek aldım. İlaç kullanmadan baya düzeldim. Hepsi geciyoraslinda ama o an bitik oluyor insan.

2 oğlumda hiç yaşamadım. Ama 3. De çok şeyler yaşadım. Ben ne yapicam hayatım bitti. Bakamam. Hatta ölsem kurtulsam bile dedim. Tansiyon hep yüksek 17.9 17.11 hep böyleydi. Boyun ağrısı sistit göğüsler. Üstüne kaygı bozukluğu tavan yaptı. Çok şükür psikolojikdestek aldım. İlaç kullanmadan baya düzeldim. Hepsi geciyoraslinda ama o an bitik oluyor insan.
Psikolojik destek almak için çocukları bırakacak birini ve vakit bulabilmeniz güzel.ben çalışıyorum ise başlayınca biraz düzelirim.herşeyi bırakıp ise gidesim var

Psikolojik destek almak için çocukları bırakacak birini ve vakit bulabilmeniz güzel.ben çalışıyorum ise başlayınca biraz düzelirim.herşeyi bırakıp ise gidesim var
Daha doğrusu çocuğumun iyi olduğunu görmeye ihtiyacım var büyüsün hastalığı olmasın.kuyruk sokumunda bi çukur var mr sonucu bekliyorum. hamile kalmadan önceki zamana gidebilsem

Evet çok şükür hafta sonunadenk getirdim genelde eşime bıraktım. Her hafta kendime akit ayırdım. Birde evde kendime değer verdim. Mesela Spor yaptım evde yüzüme cildim bakımları kremler maskeler. Diyete başladım. Yani kendini değerli hissedersen gerisi kolay oluyor aslında.

Daha doğrusu çocuğumun iyi olduğunu görmeye ihtiyacım var büyüsün hastalığı olmasın.kuyruk sokumunda bi çukur var mr sonucu bekliyorum. hamile kalmadan önceki zamana gidebilsem
Gidersin cnm bol bol dua oku. İyi olacağını dusun. Benim ortanca oğlum da alerjikbronsitti ve büyürken çok hasta olurlar. Çok şükür o da geçti. Ama biz anneyi ki ne kadar dusunmeyebiliriz. Sadece şunu yapabilirsin. Aklına geldiğinde dikkatini dağıtıp aşka şeye yönel. Elisiyap. Temizlik yapyemek yap. Oğlumla vakit geçir düşünmene izin verme.

Gidersin cnm bol bol dua oku. İyi olacağını dusun. Benim ortanca oğlum da alerjikbronsitti ve büyürken çok hasta olurlar. Çok şükür o da geçti. Ama biz anneyi ki ne kadar dusunmeyebiliriz. Sadece şunu yapabilirsin. Aklına geldiğinde dikkatini dağıtıp aşka şeye yönel. Elisiyap. Temizlik yapyemek yap. Oğlumla vakit geçir düşünmene izin verme.
Okuyorum zaten başka bişey gelmiyor elimden.bu durumun benle bi alakası yoktur inşallah.kaderci olmaktan başka çarem yok.biz ne yaparsak yapalım herşey Allahın takdirine varır.hayatı değiştirmeye gücüm yok.yaşıyorum sadece

Okuyorum zaten başka bişey gelmiyor elimden.bu durumun benle bi alakası yoktur inşallah.kaderci olmaktan başka çarem yok.biz ne yaparsak yapalım herşey Allahın takdirine varır.hayatı değiştirmeye gücüm yok.yaşıyorum sadece
Şuan yok ama ilerde olacak su anı yasa simdilik. Gececek sabret bekle

X