doğum sonrası depresyonu yaşayanlar

Izikkim icsinler birde bu cocuk icin tedavi gordu bir yil yazik degil mi
Aynen zikim icsinler. Evlat okadar degerli okadar kiymetli biseyki ama nankörluk ediyo demekki bircok insan var tedavi goren ama basarisiz olan. siz sansliymissnz ama kiymet bilinmiyo demekki yazik cok yazik. canim sen sakin mahrum etme evladini anne sefkatinden anne sevgisinden suan cok uzuldum bebisine. Dik dur guclu dur evladin icin dayan.

Aynen ya bende anneme kac kere dedim bu nankor diye.eli ayagi duzgun masallah guzel bi evladımız var çocuk hasta diye doktora götürülecek diye söyleniyor.hiç hastaneden çıkmayan aileler var.çok nankör gercekten.ki çocuğun hastalığının sebebi de kendisi yani

Masallah canim allah bagislasin. Rabbim beterinden korusun yavrunu. Sen bebeginjn yaninda ol op kokla o hemen iyilesr insallah. Icine atma biseyi hasta olursun. Eşinede rabbim akjl fikir versin insallah bian once olgun bilincli bi baba olur eş olur sarilir yuvasina. Dua et bol bol. Biz hep burdayz bize anlat rahaatla

Çok sağolun.da anlat anlat bitmiyor ışte.üç yıldır bekledim ama duzelmedi.bundan sonra da hiç bu beklenti içine girmiyorum ya.

Çok sağolun.da anlat anlat bitmiyor ışte.üç yıldır bekledim ama duzelmedi.bundan sonra da hiç bu beklenti içine girmiyorum ya.
Severek mi evlenmistin ki. Cunku cikarken insan kotu huylarini gormuyo toz pembe geliyo hayat sonra evlenince isler degisiyo. Arkadasima defalarca soylemistik bu cocuk sana gore degil evlenince seni uzer diye malesef dinlemedi. Suan malesef istedigi mutlulugu bulamadi. Bu devirde geçimi saglamak cok zor

Görücü usulü oldu gibi istemeye geldi ama önce bir sene görüştük.seviyorum yani..aynen öyle çok zor geçim saglamak

Resim Yarışması
36 yıldır düzenlenen Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması başladı. Türkiye’nin lider markası tüm çocukları 1 Nisan’a kadar resim yapmaya davet ediyor.

Sevgili üyeler çocuklarınız için faydalı olacak bir yarışmayı sizlerle paylaşmak istedik. Kazanan çocuklara çeşitli hediyeler var! Çocuğunuzun yeteneğini ölçmeniz açısından Pınar Çocuk Yarışması'nın detayları için tıklayınız!

Merhaba Ben daha dun kayit oldum
Cok dusundum bu konunun altindaki komple mesajlari okudum umarim
Cogunuz rahatlamissinizdir ve iyisinizdir...
Benim ikinci cocugum 27.mart dogdu dun 40. cikti Ilk cocugum 5 yasinda... onda nasil
Bir donem gecirdigimi Pek
  • Harilamiyorum bu Kadar yogun yasadimmi bilmiyorum biraz baskaydi herseyi bu sefer cok huzursuz icim aslinda Bir sebep Yok ama bitmiyor ve gitmiyor Bir Ara cocugumu sevip sevmedigimi dusundum... cok sevdigimi Biliyorum Ben almanyada yasiyorum Pek destegim Yok ne hamilelikte ne dogumda yorgunluk sonucu mu hormonlar mi neden oluyor sizlerde ne Kadar surdu konustugum bazi kadinlar 3ay dedi... lüften cevap verin ve nasil gecti Diye bilgi sanki boyle kalcam hic bitmicek

Endişe etme geçiyor, hic geçmeyeceğini düşünmen normal hormonlar yüzünden böyle oluyoruz, ben çok çok ağır yaşadım bu dönemi acillerde Diazem alarak hayatıma devam ettim bir süre, şimdi geçti çok iyiyim ama psikiytariye gitmeni öneririm istersen ozelden yazabilirsin elimden geleni yaparım :)

Benim bebegim 5 gunluk sanki hic benim degilmis gibi geliyor bana sanki baskasinin benimseyemedim daha once sorunlarim vardi cok zor gunler gecirdim esim hep destekci oldu hala daha psikolog gibi konusuyor benimle ama. Ben atamiyorum soyle yapicaz boyle yapicaz diyor ama iste ben şimdilerde keake hic evlenmeseydim demeye basladim nasil gecicek bu gunler inanin hic bilmiyorum yorgunum aileler destek olmaya calisiyor ama her soylenen soz bana batiyor. Allah yardimcimiz olsun alismaya calsiyorum ogluma mutlu ol diyorum ama iste hastayim farkindayim destek de alicam baska turlu olmayacak

Merhaba daha çok yenisin, destek almakta geç kalma sakın, ilaçsız atlatmak zor ve yorucu olur senin için, bu bir süreç geçecek muhakkak, ilk çocuğun mu?

Evet ilk cocugum ama ablamin kizi 9 aylik onu cok. Seviyorum ozluyorum onu benimsedim kendikim niye oyle bilmiyorum surekli uyku halindeyim kafami kaldiramiyorum oturdugum yerde uyumaya basliyorum depresyondayim biliyorum aslinda ama iste bir suru problem ust uste geldi cocukta olunca daha artarak kendini gosterdi

Ben de aynı sekildeydim ablamin kızını çok seviyordum kendi bebeğimi görmek istemiyordum, yüzüme bakıp gülüyordu bana gülme ben seni sevmiyorum diyordum, benim olduğum odaya sakin getirmeyin uzak tutun benden diyordum, prematüre bebek benimki, 18 gün küvezde kaldı içimden hep diyordum ki keşke küvezde ölseydi hep kendimi sucluyordum bu hislerim için, niye ben diğer anneler gibi olmadım neden onu sevmiyorum ıstemiyorum diye , tedaviye başladım ve şuan iyiyim:)

Benimde dudak damak yarigi var dediler ayrintili ultrasonda hep aglayarak gecirdim hamileligimi hic mutlu olamadim cok sukur dogum yaptim sadece.dudakta cikti tek tarafli ama hep kendimi sucladimmuzerine gorunmustum bilmeden alerji ignesi falan vurulmustum hep kendimi sucladim bende simdi surekli kucagima almak istiyorum ki sevebileyim. Benim oldugunu hissedeyim diye esimlede gerginiz ben zaten iyi degilim o da gerildikce gerildi 2 senedir sesini yukseltmeyen adama bagirmaya basladi bu seferde keske olseydim keske evlenmeseydim ayrilalim demeye basladom yeter dedim akdam kimse beni sevmiyo dusunmiyo bitsin ayrilalim istemiyorum.artik senode ai

Bana özelden yazar mısın?

Bütün kaynanalar aynı.. gece horlaya horlaya uyur ertesi gün çok yoruldum der.. bana eve gitmek istiyorum der, oğluna özledim geleyim der.. çocuğu emanet edemiyorum bir de ben işe başlayınca o bakacakmış nasıl bakacaksa. Bezini bağlamayı bilmez beline kadar çiş ıslakla uyutur çocuğumu. Bu gidişle işe hiç dönmeyip kendim bakıcam çocuğuma ama evde kalmak istemiyorum çalışmak istiyorum. Evde kalırsam daha kötü olucam. Bebeğim 23 günlük, tam ağlamalarım geçti diyorum en ufak şeyde tekrar başlıyor. Her şeyi kafama takıyorum, eşimin ailesinden nefret ediyorum, kendi ailemin yaptıklarına anlam veremiyorum, her şeye içim sıkılıyor. Eşimin en ufak lafına ağlama krizine giriyorum, eski hayatımı istiyorum evlilik çok güzel derdim şimdi keşke evlenmeseydim diyorum. Benim annem 6 sene önce vefat etti, şimdi o olsaydı her şey nasıl güzel olurdu demi. Bebeğime çok üzülüyorum benim gibi bir annesi var. Öyle güzel bir çocuk ki. Bazen o uyurken kokusu burnuma geliyor, bazen etraftan duyduğum hastalıkların falan onun başına geldiğini düşünüyorum şükrediyorum yine ağlıyorum hep ağlıyorum. Çok çirkinim her tarafım sarkık çatlak dolu, saçım başım deli gibi, ağdaya gidemiyorum. Sürekli terliyorum, ancak iki günde bir duşa girebiliyorum, evin işini üstlendim kayınvalide gitsin diye. ağrılarım geçmedi sırtım çok ağrıyor. Bebeğimi emziriyorum göğüslerim yara oldu acıyor. Çom kötü durumdayım keşke ölsem diyorum, ama bu sefer de bebeğim bensiz nasıl yapar diye üzülüp böyle düşündüğüme pişman oluyorum.

Benim annem hayatta da ne oluyor, ne hamileliğinde yanimda oldu ne de lohusa depresyonunda, bir süre geldi kaldı saha çok hasta etti, ben de eşimin ailesinden nefret ediyorum onlar da benden...o kadar zor geçirdim ki bu dönemi..ilac tedavisiyle tabi ki...tek başıma.

Eşiniz yanınızda mıydı? Kaç ayda geçti?

Eşiniz yanınızda mıydı? Kaç ayda geçti?

Uyku sersemi ne saçma yazmışım :) yanımdaydı ama bilinçsizdi, annemin yaptıklarından beni suçluyordu hep tartışıyorduk panik ataklarim çoğalıyordu, öyle bir kıskaçta yaşadım ki bu dönemi hergün dua ediyordum allahım sabaha çıkmayayım diye, bebegim 20 günlükken başladı bunlar, çok ağır geçirdim ağlama krizleri ölme isteği vs doğru doktoru bulana kadar da çok uğraştım yaklaşık 3 aydır iyiyim şükür, bebegim 7. Ayında.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…