doğum şeklinize karar verildi mi yada ne zaman?

brn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2007
230
2
arkadaşlar doğum şekli veya sezeryan ise de tarih ne zaman belirlenecek.belli olan arkadaşlar varmı bu durum kaçıncı haftada netlik kazanır acaba?CADIARZU

Canım bizim büyük ihtimal ile zorunlu sezeryan olacak, cünkü canım kızım ters duruyor,adeta kucağıma oturmuş gibi duruşu,bu hafta doktorumuz bir tarih vermedi 28 de gideceğiz tekrar,cünkü son gün dönen bile olabiliyormuş ama haftayada dönmezse biz bu hafta istediğimiz tarihi belirttik 08.08.2008 istiyoruz sizce bi sorun varmı dedik,yok hayır olabilir dedi,siz burdamısınız o tarihte dedik, izinden yeni döndüğü için o gün uygunum dedi,28 de belli olacak artık ve ben o gün 37+5 olacağım sanırım yanlış hesaplamadıysam,

benimde bebeğim aşağıda canım kafası yerleşmiş iyice çatılarım çok çok açık değilmiş ama kilosu fazla olmadığı için normala müsaitim bugünden itibarende günlerim artık heran beklicez dedi dr. um

ben sezeryanı kendim tercih ettim. normal doğum için şartlarım çok uygun aslında ama psikolojik durumum uygun deil. 31.07-12.08 arası bir tarih belirleyin demişti doktorum. ben 08.08.2008 belirledim. inşallah erken davranmaz zaten davransa da doğuramam normal öle sanıyorum.

ben normal istiyorum, doktorum şartların uygun olduğunu söyledi, büyük bi ihtimalle ağustosun ilk haftası doğar dedi. biz de o günü iple çekiyoruz. inşallah normal isteyenlerin hepsi normal yapar.

benim sezeryan olacak 18 ağustos ama sezeryan olacağı için 11 yada 12sinde olacak

mrh.ben 35 buçuk haftalıgım önümüzdeki hafta nts ye gircem yani sancı makinesiymiş dokdorum öyle dedi.dogum şekli biraz sonuç veriyomuş bu nts nin sonunda.ayın 5 inde tekrar kontrolüm var o zaman tam belli olcak dogumum normal mi sezeryan mı olacagı ama ben genç kızlıgımdan bu yana normal dogumdan hep korkan biri oldum.nedenini bilmesemde.eşim normal yapmamı istemiyo bi sürü yıpranacaksınız hem sen hem oglumuz diyo.aslında bende sezeryan istiyorum korktugum için şuanda belli olan dogum tarihim 19.08.08 ama sezeryan olcam için 08.08.08 de yaptrmayı eşimle çok istiyoruz bakalım hayırlısı ayın 5 inde belli olacak inş.hamişler:teytey:

08.08.2008 nüfus patlaması yaşanacak ülkemizde demek ki....

ben normal doğum istiyodum. ama dün ebe alttan muayene yaptı, ilk kez muayene oldum ve benim için zordu. bana sen normal doğumu biraz zor yaparsın dedi. ben de korktum iyice. dün gece doğru dürüst uyuyamadım.bilmiyorum napıcamı. bi şekilde doğacak diyorum kendi kendime. sezeryanın da kolay olmadığını, özellikle sonrasının daha zor olduğunu biliyorum ama artık ya normal yapamazsam diye düşünüyorum.

Mervecim canım kendini ikisine de hazırla canım sonucta normal bile olsa sonra anda birşeyler olup sezeryan diyebiliyorlar sen kafana takma buu kadar herkez nasıl doğuruyor canım herkez nasıl sezeryan oluyor sende yaparsın bende, takma yani bu kadar canım, iyi şeyler düşün bi bakmışsın eve gelmişsiniz sen bebişin altını temizliyorsun bak göreceksin ne kadar cabuk gecicek,

ilk doğumum da normal yapıcaktım kordonu dolanınca cocugun sezeryana aldılar benı 2. ye hamıleyım doğum seklım belli yıne sezeryan mecbur gamyoncuiremsu sağlıklı sıhhatli doğsunlarda normal sezeryan farketmez benım ıcın :lepi:

her doğum şekli zordur bence , normal doğumda aynı sezeryanda ikiside korkutuyordu benii sonuçta ikiside de dikiş olayı var di mi a.s ama normal doğumu çokk istiyorudum ama kısmet değilmişş şimdi sezeryan olacağım kesinn çarşamba dr gittiğimizde zamanı netleşecek inşş benim paşam gelsin artık onunla olmak istiyorumm :asigim:

arkadaşlar sezeryandan korkmuomsn peki ?? ben ondn da çok korkuom yardm edin bana

kardelencim tabiki ilk bebegimiz ve ilk dogumumuz oldugundan 2 sindnde korkuyorum ben.ama normal beni daha çok korkutyo beni saatlerce sancı çek çatı açılmasını bekle hadi açılmadı alttan igne yapsınlar kessinler beni inan daha çok korkutuyo o arada bebegim yıpranacakmı dokdor bebegime zarar vermeden çatıdan çıkarabilecekmi bunları düşündükçe çok korkuyorum ilerde idrar tutamama gibi sorunlar yaşayanlar da varmış.yani böyle arkadaşım benim dogumum 19 unda ama ayın 5 inde normal mi sezeryanmı belli olcak eger yüzde 50 şansın var derse direk sezeryan olcam bu gidişle ben sezeryan yaparım eşimde normalden korkuyo yaıpranırsınız diyo eşimde sezeryan istiyo yani benim düşüncelerim bunlar canım umarım seni etkilemem.normal oluyosa yap canım ama ben tercih etmiyorum

ben de günler yaklaştıkça normal doğumdan korkmaya başladım.doktor sezeryan der umuduyla kendimi rahatlatıyorum.gerçi onun da sonrası acı vericiymiş ama ne yapalım?herkes nasıl atlatıyorsa biz de atlatırız.

şimdiilik normal görünüyorr bende normal istiyorum ne kadar korksamda beklicez bakalım ne zaman doğucakk oğlumuzz:1rolleyes:gamyoncuiremsu

benimde normal olacak aslında bende çok korkuyorum ama toparlanması daha kolay olacak diye avutuyorum kendimi..

dr cumaya kadar dogum olmazsa hastanaye gel bakalım bi dogumu başaltabilecekmiyiz dedi.sanırım suni sancıyla deneyecek.

artık bir an önce dogurmak istiryoruuummm..

Aslında her ikisindede risk var akradaşlar, herkezin bünyesi farklı kimisi erken ayağa kalkıyor kimisi yattıkca yatıyor,en önemlisi moral sanırım bu durumda,eğer siz kendinize inandırırsanırz sanırım kolay gececektir doğum,birde doğum yapan arkadaşlar diyorlar ya onun yüzünü görünce kokusunu alınca herşey bitiyor 9 ay hiç yaşanmamış o doğum olayı olmamış gibi unutuyorsunuz diyorlar bencede doğru bu,tabiki kötü yan etkileri olacaktır ama kolaymı bir insan dünyaya getireceğiz her birimiz,yeni bir biray katılacak ailemize,bence verdiğimiz emeklerin karşılığını hepimiz fazlasıyla alacağız,herkeze kolay doğumlar nasip etsin allahım,

X