Aile Planlaması Doğum kontrol hapını bırakıp, hamile kalanlar ve kalmak isteyenler

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

pelins

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2010
7
0
9 senedir doğum kontrol hapı kullanıyorum,2 çocuğum var.ve tekrar hamile kalmak istiyorum,bu kadar uzun süre hap kullananlarda gebe kalmanın zor olduğu inancı var...benim durumuda olan ve hamile kalan ya da kalmak isteyenler mesajlarınızı bekliyorum.şimdiden hepinize teşekkür ederim...:CüvCüv:

canım kimse cevap yazmamış galiba pek ilgilenen yok
ben neredeyse 9 yıldır kullanıyorum önce diane35 kullandım 2 yıldır yasmine yöneldim 1 aydır hapı bıraktım çünkü artık çocuk düşünüyorum bakalım daha ilk deneyiyim ama aynı inanç bendede var galiba biraz sabır gerektirecek hemen olmayacakmış gibi bir his var içimde
ama titizlikle yumurtlama dönemlerimi falan hep hesapladım

6 yıl kullandım bırakıp 4 ay kondom ile korunduktan sonra korunmadığım ilk ay hamile kaldım. bir sıkıntı yaşamadım şükür. doğum yaptım asıl sıkıntı şimdi başlıyor benim için.

cevabın için çok teşekkür ederim,bu ay olmadı bakalım önümüzdeki ay ne olacak?bende yumrtlama günümü hesaplamıştım ama olmadı.inşallah senin güzel haberini alırım...

zelihacım,o 4 aylık korunma döneminde hap almadığın için hamile kalmış olabilirsin,uzmanlarda hapı bırakınca en az 3 ay gebe kalamamanın normal olduğunu söylüyorlar...bakalıım hayırlısı ayrıca cevap için teşekkür ederim.herşey gölünce olsun inşallah...

ay ne güzel ya deminde bi konuda okudum birisi hapı bırakmış hemen o ay hamile kalmış keşke bendede öyle olsa

ben doğum kontrol hapını 6 ay kullandım kullanmayı bıraktıktan 9ay sonra hamile kaldım:lepi:

arkadaşlar,ben karar verdim jinekologuma gidip danışacam bu durumu...daha sonra öğrendiklerimi aktarırım.bu ay başarısızlıkla sonuçlandı benim gebelik durumu,önümüzdeki ay Allah bilir :)))

aysen hayırlı olsun canım,inşallah hayırlısıyla,sağlıkla kavuşursun bebişine...darısı da başımıza...benim 2 tane var ama özledim o bebiş kokusunu...

kondom ile sıkı takip ederek korundum canım belki hapında etkisi vardırı ama dediğim gibi bebeğe zararı olabilir korkusu ile 4 ay korundum. arkadaşımda 6 yıl içti bıraktığı ay hamile kaldı bence korkmayın. bebeğimi emzirdiğim için içemiyorum şimdi ama korkuyorum hamile kalıcam diye. ilaçla korunmak ne kadar kolaymış

doğum kontrol hapım bitti. yeni kutuya pazartesi başlamam gerekiyor ama vazgeçtim.

bakalım bebek müjdesi gelecek mi?

doğum kontrol hapım bitti. yeni kutuya pazartesi başlamam gerekiyor ama vazgeçtim.

bakalım bebek müjdesi gelecek mi?

ben de 5 kutu yasmin kullandım artık kullanmıycam bebek istiyoruz rabbim isteyen herkese nasip eder inşallah :ecrin_bebek:

Bende aranıza geliyim,bu ay gene almadım hap.Yumurtlama günlerime akıntımada dikkat ettim.O günlerde görüştük eşimleaklinialirimsmile
2günüm var 22si adet günüm bir aksilik çıkmazsa.Hakkımızda hayırlısını diliyorum:Saruboceq:
Ama bu ay olmazsa gene korunacağım:gitme:

:1rolleyes: oo yoksa ikinci bebeğe mi çalışmalar var hayırlısı olsun.

1 ay oldu bende hapı bırakalı bu ay adet gördüm. kısmet bakalım önümüzde ki aylara :Saruboceq:

Var var
Çok istiyoruz ama ben hapı tamamen bırakmış değilim.Ara ara bırakıyorum henüz yoksa adet de göremiyorum:bboko denilen illete tutulurum gene tamamen bırakırsam :gitme:Böylede nası olacak hiç bilmiyorum:sinifsinif:
Hayırlısı bu ay gelir inşallah:Saruboceq:

Son düzenleme:

Vajinal akıntıyı gidermek için soğan suyu kürü :

1 adet orta boy beyaz soğanı (kırmızı ve mor soğan kullanılamaz) dörde bölün. önceden kaynatılmış 2 su bardağı klorsuz suya ekleyerek 5 dakika daha kaynatın ve içine başka hiç bir şey ilave etmeden öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 er bardak bu soğan suyundan tüketin. Bu kürü sadece 15 gün uygulayıp bitirin.

Soğan kürünün adet döneminde uygulamasının her hangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Fakat, etkisi açısından en ideal zaman adet bitiminden en erken 7 gün sonra uygulanmalıdır.

İlk kür uygulandıktan sonra 2. adetin başlamasından 10 gün önce tekrar 5 gün ya da 7 gün bu soğan suyu kürünü tekrarlamalısınız.

Hamile kalmak için soğan suyu küründen sonra kuru incir kürü uygulamalıdır. (her iki kürü aynı anda uygulamayınız)

Uyarı: Soğan suyu kürü 15 günden fazla uygulanmamalı.

Bu kürü uygulamaya başladığınızda 2. - 3. günden itibaren akıntılarınızın çözüldüğünü ve ne kadar fazlalaştığını hayretle göreceksiniz.

Bu kür erken menopoz , çikolata kisti, 3 cm. den küçük miyomlar, adet düzensizliği ve polikistik over gibi şikayeti bulunan bayanlar için de mükemmel bir çözümdür.Yumurtalıklardaki kisti tamamen gidermektedir.

bu kürler pko su olanlara kist ve miyom olanlara çok iyi geliyomuş ve hamile kalma olasılığını yükseltiyomuş istersen bi dene canım allah yardımcın olsun inş. şifa olur :ecrin_bebek:

bende geldim aranıza ama kararsızım ben 3 senedir kullanıyorum bu ay alıp almamakta kararsız kaldım ne istiyorum bilemedim önümde 4 gün var bakalım karar vermek için :kedi: Allah isteyen herkesi bi an önce isteğine ulaştırsın inşşş :Saruboceq:

bu ay bıraksanda hemen hamile olma yüzdesi çok düşük.

ben geçen ay bıraktım. bu ay hapsız adet gördüm. ne zaman müjdeyi veririm bilmiyorum.

Son düzenleme:
ben de 1 sene hap kullandım bu ay içmedim oluruna bıraktık bakalım bikaç gün içinde adet olmam lazım olucam mı olmucam mı hayırlısı artık beklemedeyim

hayırlısı canım en kısa zamanda dileğin olur bebişin gelir hayırlısıyla sağlıkla inşş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…