Aile Planlaması dogum kontrol hapi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Evrenim

Kocam oğlum ve bebiş
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2011
3.665
251
36
konuyu nereye acacagimi bilemedim o yuzden burdan aciyorum..

sorum sudur. simdi kizasa anlatayim, ben yazin evlendim ve esimle ayri ulkelerdeyiz. evlendigimizde iki ay beraberdik ve ben dogum hapi kullandim sonra ayrildik. ve gecen hafta ben esimin yanina gittim ve dogum hapi kullandim iki hafta. suan iki haftalik hapim var ve onlari ne yapacagimi bilmiyorum yani o kalan haplari copemi atsam yoksa esim geldiginde mi kullanmaya devam mi etsem???

kizlarr umarim yardimci olursunuz, doktoruma sormak istemiyorum ya..

arkadasım ilaçların tamamını kullanman gerekiyor. eğer 3 gün geçmediyse kullanmaya devam et. tabi 3 gundur almadıgın ilaçlarıda alman gerekiyor. o şekilde lkullanılmaz doğum kontrol hapları. bırakırsan aynı ay içinde 2. kez adet görebilirsin. bu da çok can sıkıcı ve koruyuculuğu da olmaz. kalan ilaçları da sonra kullanayım olmaz çünklü adetin 5. günü falan başlasan kalan 10 ilacı da kullansan tam yumurtlama döneminde ilacı kesmiş olursun hamile kalırsın ya da tekrar kanaman olur.anlatabildim mi acaba

ilaçları öyle kafana göre kullanıp bırakamazsın hamile kalırsın. düzenli kullanman gerekiyor ayrıca böyle yapmaya devam edersen adet düzensizliği başlar. o yüzden başlayınca paket bitene kadar kullan

ya ama esim suan yanimda degil. esim ocakta gelicek oda iki haftaligina ve sonra yine ayri kalicaz mayisa kadar. ben ilaclarimi 4 gundur yemedim, adetiminde bu gunlerde gelmesi lazim. adetim bittiginde tekrar kullanayim mi? yaa off boyle ayri olunca cok zor bi duzenim bile yokkk hamile kalmaktanda cok korkuyorum esim yanimda olmadan bebek doguramam

ben ozaman esim olmadanda haplari kullanmaya devam edeyim duzenli olarak ama ozamanda sorun olmasin haplari bosu bosuna esim yok kullanmam. off kafam iyice karistiiii

adetin ne zaman olursa olsun hapı bıraktığın için 3-4 gün sonra olman gerekir.yani bugün yarın olmalısın.eğer olmazsan bi gebelik testi almanı öneririm.çünkü hapları öyle rastgele alırsan istenmeyen sonuçlar doğurabilir.eşinle ilişkiye girmeden en az 2 hafta öncesinden hap kullanmaya başlamalısın.eğer bi aksilik çıkmazda adet görürsen hapı kullanma.ocak ayında eşin gelmeden 1 ay öncesi yine başla.hap bittikten 3-4 gün sonrası adet gördüğün için eşinin geleceği zaman göre ayarla.ondan sonra da bırakma derim ben.sürekli alıp bırakırsan hormonlarında dengesizlik olur

ozaman ben bu kalan haplari cope atayim ve onumuzdeki ay duzenli olarak hap kullanayim esimde ocakda gelicek. cok tsk ederim kizlar yardimci oldugunuz icin. yaa umarim adetim gelir icime bi korku geldi simdi:26:

Kutu bitirilmeden bırakılmamalı...
Doğum kontrol hapı dönem dönem kullanılabilecek birşey değil...
1 hafta beraber olacaz 1 hafta kullanayım dersen korumaz zaten...

ozaman esim olmadanda kullanmaya devam mi edeyim diyorsunuz? bu seferde cok hap kullandigim icin ilerde cocuk istesem cocugum olmasini engellerse ne bilim yaa..

bu arada cok sukur adet goruyorum. dun gece oyle cok korktum ki ama sukur hamile degilim.

kuzenim 5 yıl hapla korundu ilk çocuktan sonra. 3 yıldırda hapı bırakmış bi çocuk daha istemişler fakat olmuyor hapla ilgili olduğunu düşünüyorlar.

kuzenim 5 yıl hapla korundu ilk çocuktan sonra. 3 yıldırda hapı bırakmış bi çocuk daha istemişler fakat olmuyor hapla ilgili olduğunu düşünüyorlar.

ayyy bende bundan korkuyorum yaaa. bi yandan hap kullanmak istemiyorum ama obur yandanda o riski almak istemiyorum ne yapacam bilmiyorum off offff

[/QUOT

ilk hamile kaldığımda bebek için zaman yoktu istemeden aldırdım çocuğun olmaz dediler oldu oğlum delikanlı sonra spiral taktırdım tam bir eziyet pes ettim çıkarttım oh be dünya varmış dedim sonra mecburen doğum kontrol hapı kullandım kilo alırsın dediler almadım sonra tekrar hamile kaldım[/QUOTE]

allah bagislasin cocuklarinizi size. ya ins bende bir gun anne olurum cok istiyorum bunu ama zamansiz cocukda dogurmak istemiyorum esim yanimda degil arada bi gorusebiliyoruz ancak. riskde almak istemiyorum. ben sanirim dogum haplarini kullanmaya devam edecem. esim bir bucuk ay sonra yanima gelicek.

hanimlar cok tsk ederim yorumlariniz icin gercekten cok yardimci oldunuz.

Hap kullanılacaksa devamlı kullanılmalı bırakıp başlayarak hormonlarınızı alt üst edersiniz...
Zaten sürekli bir arada değilsiniz bir araya geldiğinizde prezervatif ile korunun...

bu ilaçlar ağrı kesici gibi değil ki yani istediğin zaman başlayamazsın. zaten koruyucu olması için en az 1 ay önceden içmeye başlaman gerekir. eğer çok sık görüşmüyorsanız başka yollarla korunmak daha mantıklı bence

ya esim kondom sevmiyo ve tek kullanabilecegim dogum haplari. bende istemiyorum boyle yari kullan ve daha sonra yarida kes haplari. adet duzensizligi ve hormon bozuklugu olabilir. ama suan baska caremde yok. sanirim devamli duzenli olarak dogum kontrol haplarini kullanmaya devam edicem, esim yanimda olsun olmasin.

Sevip sevmemesi mi var sizin durumunuza en uygun prezervatif gibi çünkü düzenli bir cinsel hayatınız yok. Sizin sağlığınızla oynamasına izin vermeyin bir bırakıp bir başlarsanız sonra çok uğraşırsınız hormonlarınız bozulur.

hmm onu kondoma ikna etmeye caliscam ama hap kadarda rahat bisi yok yaa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…