Aile Planlaması Dogum kontrol hapi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Yesilintonu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2019
454
124
Canlarim ayni konuyu azobce de actim fakat yanlis yere actim sanirim bu sebeple tekrar buraya aciyorum. Cunku gercekten acil yardima ihtiyacim var. Metni aynen simdi buraya kopyaliyorum.

Hanimlar merhaba. Bunun gibi bi konu acmistim fakat verimli sorunc alamadim. Ben esimden gizli dogum kontrol kullaniyroum (cok genis nedenlerim var)
Esim cocugumuzun olmadigini dusunuyor. 3 senelik evliyz. Bu virus ooaylari biter bitmez doktora gidicez diyor... su son 2 aydir asiri takti kafasini cocuk olayina. Onceden hic sozunu etmezdi. Simdi benim asiiil sorum. Nolur net bilgisi ve fikri olan yazsin. Cok ihtiyacim var. Simdi doktora cocugumuz olmuyor diye gidince testlerde vs hap kullandigim anlasilir mi??? Diyelim ki sansim yaver gitti cok sukur anlasilmiyo diyelim. Doktor sorununuz yok sizin dese ne gibi tedavi uygulanir yasayan var mi? He bir de yine onemli bir soru? Bu muayenelrde neler yapiliyor ?neye bakiliyor ? Hic muaywne olmadim ben? Bu skeilde gidenlerde nelere bakiliyor acaba

• Beğenmedim
Reactions: 000
Anlaşılmaz diye biliyorum.Ama hap kullanırken hamile kalan tanıdıklarım oldu...Eşinize açıkça istemiyorum dediniz mi hiç? Biliyordur herhalde çocugun belli bir yaşa kadar çoğunluk olarak annenin sorumluluğuna daha çok ihtiyacı olduğunu.Kafasına göre isteyemez çocuk.2 tarafta hazır olmalı aksi emrivakidir.

Anlaşılmaz diye biliyorum.Ama hap kullanırken hamile kalan tanıdıklarım oldu...Eşinize açıkça istemiyorum dediniz mi hiç? Biliyordur herhalde çocugun belli bir yaşa kadar çoğunluk olarak annenin sorumluluğuna daha çok ihtiyacı olduğunu.Kafasına göre isteyemez çocuk.2 tarafta hazır olmalı aksi emrivakidir.
Valla evliligmin ilk aylarinda bana sormadan bilincsiz davrandi. O zaman korunmuyordum. Ben cocuk istemiyroum ki suan dedigmde de yeni yetme kzialr gibi yok suan istemiyorum simdi degil diyosun demisti. Iste o gunden beri kullaniyorum

Valla evliligmin ilk aylarinda bana sormadan bilincsiz davrandi. O zaman korunmuyordum. Ben cocuk istemiyroum ki suan dedigmde de yeni yetme kzialr gibi yok suan istemiyorum simdi degil diyosun demisti. Iste o gunden beri kullaniyorum
Ay aynı eşimin lafları ya . Ben 1 yıl yapmayalım deyince yeni nesil gibi . Tatil anne baba konularını açınca yeni evli yetmelwr gibi bunları kabul ettiremezsin bilmem ne. Benimkini ailesi doldurduğu için bu lafları ediyo gerci

e peki sonra ne olacak? diyelim doktor hiçbir şey anlamadı, eşin tüp bebek diye tutturursa.en baştan yaptığın yanlışın üzerine yanlış devam ediyosun.çocuk sahibi olmak adamın en doğal hakkı.3 sene az bi zaman da değil.daha ne bekliyorsun güvenmek için ya da güvenmeyeceksen nasıl devam edeceksin evliliğe? çocuk istememek de senin hakkın herkes çocuk istemek zorunda da değil çok doğru.ama bunun yolu bu şekilde kandırmak değil.

Doktora açıklayabilirsiniz istemediğinizi illa muayene sırasında eşiniz de sizinle beraber girmek zorunda değil ya
Bunu ben de duusndum. Iki sebep var. Birincisi tanidigunin bi doktoruna gidicez sanirim. Acaba soyler mi diye duusnuyorum. Ikincisi doktor hastasi icin yalan soylemez gibime geliyor. Sonucta sorun var diye gidicez ve beni dinleyip sorun yok sizde demez ki:KK43: keske dese

• Beğenmedim
Doktora çaktırmadan belirtin. Üstelemez. Sebepsiz infertilite diye geçiştirir. Aslolan anne adayının isteğidir.
Bunu ben de duusndum. Iki sebep var. Birincisi tanidigunin bi doktoruna gidicez sanirim. Acaba soyler mi diye duusnuyorum. Ikincisi doktor hastasi icin yalan soylemez gibime geliyor. Sonucta sorun var diye gidicez ve beni dinleyip sorun yok sizde demez ki:KK43: keske dese

• Beğenmedim
Durumunuz cok zor, bi de o haplar uzun vadeli kullanımda size zarar verir :KK43: yeni yetme lafı mı sadece yoksa baska bi korkunuz mu var? Bi de doktor yalan söylemez.

• Beğen
Bu ilişkide çocuktan daha önemli bir sorunlar var 1. psikolojik şiddet ve baskı uygulayan koca 2. olmayan iletişim

2 numara 1 numaranın sonucu. Baskı uygulayan karşıdakini anlayamayan dinlemeyen saygı göstermeyen bir öküzle kimse iletişim kurmak istemez. Kadın belli ki adamla konuşmaya korkuyor.

Bilmiyorum yani böyle bir evliliğe neden çocuk ? Bu zihniyette bir adamla neden evlilik, konuşamadığın ben hazır değilim diyemediğin adamla neden evlilik?

Bu ilişkide çocuktan daha önemli bir sorunlar var 1. psikolojik şiddet ve baskı uygulayan koca 2. olmayan iletişim

2 numara 1 numaranın sonucu. Baskı uygulayan karşıdakini anlayamayan dinlemeyen saygı göstermeyen bir öküzle kimse iletişim kurmak istemez. Kadın belli ki adamla konuşmaya korkuyor.

Bilmiyorum yani böyle bir evliliğe neden çocuk ? Bu zihniyette bir adamla neden evlilik, konuşamadığın ben hazır değilim diyemediğin adamla neden evlilik?
Bence hanfendi de farkında, bu evliliğe cocuk istemediğinden zaten kullanıyor hapı, üzüldüm ben ya kendisine zarar ziyan:KK43:

Bu evliliğe cocuk getirilmeyeceginin farkında oldugundan korunuyor belli ki. Evlenirken galiba anlamadı siz de dediniz ya psikolojik siddet diye yavasca sindirdi herhalde, ben çok üzüldüm niye boyle hissettim bilmiyorum:KK43: o ilaçlar kendisine zarar bi de

Nereye kadar karşı tarafı kandırmayı düşünüyorsunuz?
Bunun adı kandırmak çünkü.:duduk:
Tabi ki çocuk istemeyebilirsiniz. Ama eşinizden gizli saklı iş çevirmek iyi değil. Çocuk istemiyorsanız alın karşınıza eşinizle konuşun. Orta yolu bulmaya çalışın. Olmazsa da herkes yoluna gitsin.

Ayrıca eşinizi kandırarak vebal alıyorsunuz.
Bunu benzer bir olayı erkek yapsa burada ona neler derler..siz hemcinsimizsiniz diye haklı olmuyorsunuz. Evlilikte kandırmak olur mu nasıl evlilik o?

Sizin evlilik olmamış.

heh bi de paşamız kolundan tutup tanıdık kadın doğum doktoruna götürüyo hasar tespitine götürür gibi , hastalansa doktora götürmez kendin git der ama, kendinde sorun ihtimali de yok bu arada dikkat et.evlilik mi bu?
ama konu sahibinin de yaptığı doğru değil, kandırmak bu.

Tabi ki çocuk istemeyebilirsiniz. Ama eşinizden gizli saklı iş çevirmek iyi değil.

Sizin evlilik olmamış.
Ya bence kötü niyetle kandırmak degil bu baksanıza psikolojik baskı var adam ilk aylardan cocuk istememesine ragmen yapmaya calısmıs. Baslarda demis zaten hanfendi istemiyorum diye. O ilaçlar uzun vadede zararlı kendisine zarar vermezdi bence aksi olsa baska türlü ooyalardı

Sizin kandırmanız yetmiyor bir de eşinizi doktor kandıracak..
Vallahi pes..:KK34:
Nasıl evlilikler nasıl eşler var yahu..

Şaştım kaldım..

Hapı bıraktığım ilk ay hamile kalmıştım ben. Siz ne zaman bıraktınız? Belki doktora gitmeden hamile kalırsınız. Ben konuyu anlayamadım galiba yaa:KK53: 2 kere okudum şu an ne istediğinizi anlamadım.

Tabi ki çocuk istemeyebilirsiniz. Ama eşinizden gizli saklı iş çevirmek iyi değil. Çocuk istemiyorsanız alın karşınıza eşinizle konuşun. Orta yolu bulmaya çalışın. Olmazsa da herkes yoluna gitsin.

Ayrıca eşinizi kandırarak vebal alıyorsunuz.
Bunu benzer bir olayı erkek yapsa burada ona neler derler..siz hemcinsimizsiniz diye haklı olmuyorsunuz. Evlilikte kandırmak olur mu nasıl evlilik o?

Sizin evlilik olmamış.

Valla ablacım adam hakediyor kandırılmayı, sen adam gibi davranamıyorsan kadını sindiriyorsan o zaman kadın da gizli kapaklı işlere yönelince neden diyemezsin. Yani adam çok şahane bir eş olup kadın bu işlere kalkışsaydı vebal var derdim ama burda kesinlikle yok. Aksine ezilen ve alengirli işlere itilen taraf kadın. Dediğim gibi burda hiöbir vebal gçrmüyorum sadece ortada kötü, iletişimsiz bir evlilik var.

İlaç uzun vadede zararlı. İlk başlarda çocuk muhabbeti geçmiş ama adam o zamanlarda doktora götürme niyetinde de olmamış. Üstünden 3 koca yıl geçmiş. Eşte haklı olarak merak edip kaygılanıyor. 3 yıldır kocandan emin olamadın mı? Güvenmediğin, iletişim kurup kendini anlatamadığın adamla nasıl beraber olabiliyorsun? Bence kandırmak yanlış. Geriye dönük yalanlarını söylemesen bile en azından şimdi dürüst olmalısın. İstemiyorsan senden çocuk istemiyorum demelisin. Aslında en baştan çocuk mevzusu konuşulmalıydı. Belki evlenmemeyi bile düşünecekti. Ama sen seçme şansı vermemişsin. 3 yıllık evlilikte hala kocanı kandırma derdinsin. Çocuktan önce ilişkinizi iletişiminizi düşünüp onu çözün

X