Aile Planlaması Dogum kontrol hapı, Yasmin gercekden tehlikelimi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

canım ben daha nişanlıyım evlenmeme bir ay kALdı evlenmeden önceki adetinde başla dediler bende öle yaptım doktora falan gitmedim yasminin yan etkisi çok az denilince.Ama balayıma adetim denk gelir de rezil olur diye korkuyorum açıkcası o yüzden ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Gerçekten bu yüzden, insanları yanlış yönlendirmek istemiyorum, Çünkü her insanda baska etkiler gösteriyor, ama bir gerçek var oda bütün haplar insan üzerinde bir nevi kötü. Ama daga önce dediğim gibi tekrar başlasam, yine Yasmin olabilir. Fakat önce sorunlarımızı cözmeleyiz, ondan sonra düşünüruz.

Size ne güzel kötü bir yan etkisini belirtmemiş! Çok şanslisiniz!
Bebeyinizde hayırlı olsun! Allah anneli, babalı büyümesini nasip etsi!
inşallah canım saolasınn

Rica ederim tatlım! :)

İçdigin süre boyunca gelmez canım!
Ben geç başlamıştım ve adetimin 3'cu günü kulanmak sorunda kaldım.
12 günlüğüne balayina gitik. Ve korktuğum için orkit bile getirdim; ) ama boş yere getirdim.

Çok korkuyorsun, kendinle tampon götür, ozaman suya bile girersin hahah ama sanırım hiç kulanmadiysan, zorlanırsin. Ben 8 aydır evliyim ve hala girmiyor
Ama bence hiç gerek kalmaz, ben yasemını 21 günüm dolunca ancak 3 gün sonra oluyorum, okadar kuvvetli:44:

Evet çok doğru tabi bünye meselesi ve de tabi doktor kontrolü önemli.İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim aminn inşallah.sağolun.

Cnm ben 5 6 sene once cik usminu duydugumdan yasmin kulllanmaya basladim ama hic yemeknyiyemedim halsizlik ve kg kaybi yapti dr um biraktirdi ve migrogynon kullanmami tavsote etri 4.5 sene kullabdim ufacik sikayetim olmadi

Son düzenleme:
Evet çok doğru tabi bünye meselesi ve de tabi doktor kontrolü önemli.İyi dilekleriniz için de teşekkür ederim aminn. inşallah.sağolun.

Rica ederim canim, inşallah benimkide senin gibi hemen kucağıma gelir.
Haptan dolayı, hemen hamile kalamayanlarda varmış:)

Cnm ben 5 6 sene once cik usminu duydugumdan yasmin kulllanmaya basladim ama hic yemeknyiyemedim halsizlik ve kg kaybi yapti dr um biraktirdi ve migrogynon kullanmami tavsote etri 4.5 sene kullabdim ufacik sikayetim olmadi

Bir arkadaşımda migrogynon kulaniyordu, bu yüzden gecen bana tavsiye etti..
Hata bir çok insan tavsiye etti:)

Bende tavsiye ederim cnm hapi biraktim 2 kere adet oldum gebe kaldim ki 4.5 sene kullandim icin rahat kullanabilirsib

Ne kadar süre sonra hamile kaldın canım:26:
Doktorum biraz komik bir adam, bana dogumdan sonra, sorunumun 100'de 99% gece bilecegini söyledi, zaten bebişte istiyoruz,
Ondan sonra bu senin dediğin hap ile yasmineyı iyice ve kontrol etirip öğle devam edeceğim,
Zaten yasemınıyi ben ister, istemez yazdı adam
Oysa ben bilseydim kontrolerin yapılmasını, kesinlikle ısrar ederdim.

Tampon ilk kez duyuyorum tek korkum dediğim gibi düğünüme denk gelmesi çünkü 10 gün oldu hala leke geliyor. Gına geldi açıkcası bana.Ama ilk gece kondom kullanmasını istemiyorum kocamın devam edicem gibi gözüküyoama iki gün daha geçmezse dedoktora gidicem artık.

Belki tampon, Türkçede başka bir kelime ile tanimlaniyordur:26: vajinal tampon derler hani?
Google'da bak ( tampon diye) özel bölgenin içine sokulan bir ped mi desem, ne desem:26:

Ama bunu sokmayı beceremiyorum hala, çok dar olduğu için galiba, mesela yarısı giriyor ( çok ince olsada) bir süre sonra,
diyer kismida çıkıp düşüyor

Aslında çok rahat bir şey, suya gire bilirsin, istediğin kıyafeti giye bilirsin, Çünkü normal bir orkid perdelerini kullandığında , giydiğimiz herhangi bir elbisede iç çamaşırın çizgileri beli olur, bu da hiç güzel bir görüntü değil. Bu yüzden herkese tamponu tavsiye ederim.

Bu arada ilk bir, iki ay düzensiz olur, ondan sonra düzelir ama sen yinede bir doktora sorsan iyi edersin tatlım.
Mesela en güzeli ben her akşam saat 7 de alırdım. Bu yüzden vücudum dengeyi çabuk buldu.

Ama son zamanlarda gece 11 de alıyordum, unutuyordum, sabah alıyordum, unutuyordum falan, ( çocukta istiyorum, iyice arada kaldım )
Normalde adetim 3, 4 gün süredi, bu sever 8 gün sonra tekrar adet oldum ve senin gibi nerdeyse 8 gün geldi.

Yani, düzenli içmen çok önemli.

Merhaba canım. Ben 5 ay yasmin kullandım. 2 ay düğünümden önce, 3 ay da evlendikten sonra. Mide bulantısı ve baş dönmesi yapmıştı bende. Bi kere öyle kötü olmuştum ki dersteydim, ders anlatamadım çocuklara, oturdum masaya. Son bir ay da el ve kollarımda uyuşma başladı. O ay son kez kullandım. Bir daha da töbe diyorum. Ayrıca bende aşırı duygusallık, hassasiyet yaptı. Son haftalarda eşim korunuyor kondom ile. İnan çok daha rahat.

Merhaba canım,

Sende bırakmakla iyi yapmışsın!
Duygusal ve hassasiyetlik ve sakinlik bendede vardı. .
Son zamanlarda, buraktigimdan beri yani, çabuk sinirlenme halerim belirlendi
Eşim zavallı, neye uğradığını şaşırdı

Yani kötü tarafları olduğu kadar, iyi taraflarıda var.
Yan etki:)) doğum kontrol haplarının hepsi böyle olsa gerek..

hap olarak hangi markayı kullanırsanız kullanın;

1. 2 seneden fazla kullanmayın.

2. 30 yaş üstündeyseniz doktora danışarak kullanın.

3. 30 yaş üstü olup doktor tamam dediyse, sigara tüketiminize dikkat edin.

4. salı günü almayı unuttum diyerek, çarşamba günü 2 hap birden almayın.

5. hap, yutulur yutulmaz etkisini göstermez, korunmak için bir kaç ay önceden başlamak gereklidir. pazartesi yuttum, salı korur beni diye bir durum yok.

6. belki de en önemlisi, hapı amacına yönelik kullanın, zayıflamak için kullananlar var, sakın!

yasmin çok ağır bi ilaçtır ablam düğüne 1 ay kala kullanmaya başladı denize gitti güneşleniyim biraz bronzlaşıyım diye sonra fenalaşmış hastaneye götürmüşler ilaç zehirlemiş bi daha da o ilacı kullanmadı sonra migrogynon 21 kullandı bende kullandım tabi evliyken ama bende ilk zamanlar çok fazla başağrısı ve mide bulantısı yaptı ilerleyen zamanlarda bu azaldı ama tam olarak geçmedi

Düzenli içiyorum canım ya dün doktora gittim bana kanamamı durduracak bir ilac verdi sAdece üç gün iç dedi.Bende kendime dört gün verdim eğer yine devam ederse ilacı toptan bırakıcam öyle karar verdim yeterse yeter yani nedir bu kadınların çektiği

canım yasmin yan etkisi en az olan ilaç diye başladım ben bende de biraz mide bulantısı yapıyor evet ama öyle rahatsızlık derecesinde değil. Zaten deneme sürecindeyim fazla etkilenirsem bırakıcam bende.

canım bende düğünümden sonra en fazla bir ay kullanıcam nişanlımla da anlaştım daha fazla kendime eziyet edemem çünkü. Bende de aşırı duygusallık yaptı herşeye ağlayasım geliyor nedense. Kondom kullanıcaz daha sonra ama ilk etaptao da bende kondom kulanmak istemiyoruz haliyle

keşke erkekelrin çogu sizinki kadar düşünceli oslalar zevk almadıkları için o çıkar at yöntemini kullanmıyorlar

ben de yasmini 3 ay kullandım ilk kutudan itibaren isteksizlik yaptı, bırakalı 1,5 ay oldu hala geçmedi, siz bu sorundan kurtuldunuzmu, cevaplarsanız sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…