Aile Planlaması Dogum kontrol hapı, Yasmin gercekden tehlikelimi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
uzun zaman bende dogum kon.hapı kullandım
bekarkende şimdide kızım emmedigi için kullanıyorum
hafta sonu dr gittim annemde kanser oldugu için
doktoruma sordum
yok öyle bişey haplar kanser yapmaz
ailende vardır sende de varsa tetikleyebilir düşük bir ihtimal
ama o da bünyeyle alakalı dedi
ha ayrıca zararlı olsa saglık bakanlıgı toplatır bizde önermeyiz dedi
ama hapla ilgili bir önerisi oldu
5 sene kullan biraz ara ver
tekrar devam et bi sıkıntı olmaz dedi

ben 7,5 aydır bi sıkıntı yaşamadım tabiki belli ürünler kullanıyorum marka olmuş 2 marka var biliyosunuzdur zaten :KK1:

canım anladım zaten bende marka olanları kullanıyorum 2 yıldır yasmin kullanıyordum geçirdiğim bi rahatsızlık yüzünden artık kullanamıycam mecbur öbür yöntemi kullanmak gerekiyo ama benim kastettiğim sıkıntı hani hisler konusunda anlamışsındır :)

doktoruma sordum

ben bakanlık personeliyim ne ilaçlar var takibi yapılmayan, televizyonlarda bangır bangır reklamı yapılıyo tanıtım filmleri var,zararlı ama piyasa olmuş
ilaç piyasası çok büyük bi piyasa, kolesterol ilaçları içinde bi ton haber var mesela, bazı doktorlar gerek yok kullanmaya beslenmeye dikkat edilse kafi diyo ama ilaç firmaları şiddetle karşı çıkıyolar buna,emin ol bakanlık herşeyi denetlemiyo

canım anladım zaten bende marka olanları kullanıyorum 2 yıldır yasmin kullanıyordum geçirdiğim bi rahatsızlık yüzünden artık kullanamıycam mecbur öbür yöntemi kullanmak gerekiyo ama benim kastettiğim sıkıntı hani hisler konusunda anlamışsındır :)

bende herhangi bi değişiklik olmadı, eşime sormuştum o da kayda değer bi fark yok dedi

bende oluyor o fark işte belkide psikolojik bilemiyorum ama.

canım siz bilirsiniz her bünye farklı olduğu gibi her evlilikte farklı, benim baba tarafımdakalp damar hastalıkları had safhada, bende kolesterol çıkmıştı bi dönem, anne tarafım annem dahil şeker hastası,şimdiye kadar jinekolojik bi problem yaşamasamda yaşım 27 yakın zamanda çocuk istiyorum, 35 yaşında sonra hap kullanıp sigara içenler bile kullanırken dikkatli olsun der doktorlar

doktoruma sordum

canım öncelikle ALLAH annene acil şifalar versin İNŞALLAH,geçmiş olsun,yar ve yardımcınız olsun RABBİM AMİN
evet aynen bna da doktorum 5 yıla kadar kullanabilirsin bir zararı yok demişti ama ben evlenirken kullanmam çok sinirli yapıyor psikolojimi yerle bir ediyor:KK53:

Yaklaşık 1 senedir çikolata kisti nedeniyle kullanıyorum. Bu süre içerisinde 6 kilo verdim :)) Adet öncesi sorunlarından kurtuldum (pms). Ağrım azaldı. Bir riski olsaydı doktorlar önermezdi bu ilacı... Yan etkisi en az olan ilacın bu olduğunu söyledi.

Adet düzensizliğinden diana'yı senelerdir kullanıyordum.
Onu bıraktım şimdiki doktorum yazz verdi.
Allah büyük umarım ileride bir sıkıntı olmaz kullanmadan ötürü.
Ama şu var ki çok azaltıyor 2 günde adetim bitiyor neredeyse artık.Normal mi ki bu?

Sende öyle anlatınki,
Girip çıkaracak, fallan!:KK17: Sen degilmiydin, öyle bir şey diyen?:44:

Hee, şimdi ayiptir söylemezsi o son noktada, adam çıkaracak sandim,yani icine boşalmayacak sandim :KK17::KK53:

:KK60: :KK60: :KK60: :KK60:

Son düzenleme:
Sende öyle anlatınki,

Hee, şimdi ayiptir söylemezsi o son noktada, adam çıkaracak sandim,yani icine boşalmayacak sandim :KK17::KK53:

tak çıkar dedim ben :KK1:
prezervatif öyle değilmidir kullanır çıkarır atarsın ay çok alemsin çocuk istemiyosan dikkatli korun aksiyon yapmayın :)

Sende öyle anlatınki,

Diğer yöntem dediğin bumuydu canım bunu anladın galiba çok tatlısın yaaa :KK9:

Sende öyle anlatınki,

ben de öyle anlamıştım daaaaaa

doktoruma sordum
gecmiş olsun! Ben yarın bunu ablama araştıracağım yinede:) eyer kötü bir riski varsa, tekrar dönerim.

Adet düzensizliğinden diana'yı senelerdir kullanıyordum.
Onu bıraktım şimdiki doktorum yazz verdi.
Allah büyük umarım ileride bir sıkıntı olmaz kullanmadan ötürü.
Ama şu var ki çok azaltıyor 2 günde adetim bitiyor neredeyse artık.Normal mi ki bu?
aynen benimde 2,3 gün icinde bitiyor! Ama agrisiz gecmezsi sayesinde bir şey diyemiyorum ve eminim diyer markadan kulanan kişilerde aynı sorun vardır.

Allah canınızı almasın emi :KK1:
yok anacım baya baya eşin prezervatif yöntemiyle korunmasından bahsettim atraksiyon yapmayın mazallah kucağınızda bebeği bulursunuz :KK60:

tak çıkar dedim ben :KK1:
prezervatif öyle değilmidir kullanır çıkarır atarsın ay çok alemsin çocuk istemiyosan dikkatli korun aksiyon yapmayın :)
Vallah ben tam tersi anladım:KK53: ezaneci kızda prezervatifsiz beraber oluyordu ve oda son onda eşi çıkarıyormuş, tak dedin ya onu başka anlamdada kulaniyor, ben ehhht tak tük anlamında anlamişim.

nerdeyse anne olacakdim sayende:18:
bebekde tak diye gelecekdi:emir_bebek:

X