Doğum hediyeniz....

CxuxCxuxK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2007
128
1
Arkadaslar ben mi cok mülayimim yoksa normali mi bu karar veremedim:uhm:

arkadaslar bebisimi hayirlamak icin toplasip bana gelmislerdi ve hepsi merakla dogum hediyesi olarak esin sana ne hediye aldi diye sordu???

bende ne alakasi var,neden alsinki dedim:1shok:

tabiki alacaklar 9 ay SIKINti cekiyorsun o kadar agri sanci sonra zorla doguruyorsun eeee o da bunlarin tesekkürü diye en azindan kücük bir hediye vermeliydi,eger kendi esleri almamis olsaymis kiyamet koparirdik dediler:1shok:

arkadaslarimin kiminin esi araba almis dogum hediyesi diye kimininki altin set,kimininki vs vs....

dogumun en güzel hediyesi bebisimiz dedim,o ayri o ayri dedilersenağlama

Size sorayim bende:

SIze esiniz dogum hediyesi aldi mi? Siz ne düsünüyorsunuz???

ben anlamıyorum bu olayı yaa oldu adamın hedi alacak durumu yok nolucak adamın boğazınamı yapışalım? bırak güzelim sen uyma arkadaşlarına adam içinden gelirse durumu varsa alır yoksa gidipte ben bana doğumhediyesi ne alıcaksın diye sormaya tenezzül bile etmem sen o cocugu bilerek isteyerek doğurduysan gerisi önemli deil sunuda unutmasınlar eşlerimiz olmasa biz anasıl annelik duygusunu tatıcaktık?? soruyorum sen arkadaşların gibi düşünen insanlara :mymeka:

Yani illa da almalı diye birşey yok biraz da maddiyatla alakalı ama alması onun ne kadar ince bir erkek olduğunu gösterir bence.

Hiçbirşey alamazsa bir buket çiçek de alabilir kanımca.

Eşim bana altın bir bileklik almıştı..

Canim Bizim Buralarda Adettir.doğum Yapan Kadina Eşi çiçek Ve Bilezik Götürür.ama Hediye Gibi Düşünülmez.sadece Adettendir Diye.benim Eşim Almasa Bile Ben önemsemem.mühim Olan Onun Yanimda Olduğunu Bilmek...

a.sçiçek bile yeterli doğru
eşim bana saat almıştı.kayınvalidem altın set,annem altın bileziktatlicadiarzu

ben hediye bekledim açıkcsı sonuçta anı olarak kalıcak ve ben onları kızıma vericem sen doğduğunda takılmıştı diye:dance:

Benim içinde en büyük hediye eşimin ve yeni doğan bebeğimin sağlıklı bir şekilde yanımda olmasıydı.

ille bir şey alınacak diye bi kural yok tabi...ama eğer durumuda varsa ufak bi hediye şık olur...
bana kendi annem-babam bilezik,kayınvalidem küçük bi set,eşimde yüzük almıştı...

bence hiç böyle şeylere takılma. henüz doğurmadım ama sağlıklı olarak doğan çocuğum tüm hediyelerin üstünde olacak. ayrıca herkesin maddi durumu aynı olamaz.

ALMAK ZORUNDA DEĞiL, ALMAZSA DARILIP KIRILMAM.
FAKAT BEKLERİM TABİİ Kİ 2 KİŞİLİK YUVAMIZIN 3 KİŞİLİK OLMASININ VERDİĞİ,
HASSAS DUYGULAR VAR. SEMBOLİKTE OLSA BİRŞEY OLABİLİR.
BENDE ALLAH NASİP EDERSE BEBEĞİMİ DÜNYAYA GETİREBİLİRSEM EŞiME HEDİYE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.
BİRBİRİMİZE ALDIĞIMIZ SEMBOLİK HEDİYELER BiR ANI OLARAK KALIR HAYATIMIZDA.
ALMAZDA HİÇ Mİ ANIMIZ OLMAZ, OLUR TABİ...
BEKLERİM AMA ALIRMI BİLMEM :)) ( Kesin alır )

ALSA DA ALMASA DA CANI SAĞOLSUN.
BEBEĞİMİZ SAĞLIKLA DOĞSUN...

önemli olan bebeğin ve annenin sağlığı en büyük armağan...
ama hediye olayı (yani eşya) o güne dahada bir anlam kazandırır düşünüyorum..
bende arkadaşın dedği gibi büyüynce ona bırakabileceğim bir hediye almayı isterim...
hem bu konunun maddiyatla bi anlamı yok bence..
herkesin bütçesine göre....
çok şık ve anlamlı bir jest olarak görüyorum hediye olayını....

ben dogum yaptigimda esim kocaman buket cicek getirmisti ama canli cicek degil,özel aranjman yaptirmisti ve gerekce olarak da canli cicek 1 hafta sonra solacak atmak zorunda kalicaz,bu kalici olur diye düsündüm demisti:asigim:

sonra drum sezeryan oldugum icin 3ay boyunca yürüyüs disinda spor yapamayacagimi söylemisti..ee burada soguklar coktan basladi,kaloriferler 1 aydir yaniyor bende bahara kadar zaten öyle cok disari cikamicam diye kendi kendime icimden üzülüyordum hastaneden eve gittigimde bir baktim yatak odamda kosu bandi var:asigim:esimde benim gibi düsünmüsŞeniz

buna bile farkli anlamlar yükleyen arkadaslar oldu,bak esin seni eve mahkum ediyor,evden cok cikmayasin diye yapmistir bunu vs diye:enbuyukkk:
biz bayanlar herseyi kötüye yormaya ya da herseyden memnuniyetsizlik huzursuzluk cikarmaya bayiliyor muyuz ne:mymeka:

bence eşin çok kibar ve nazikmiş..
seni ne kadar düşündüğü buradanda belli oluyo...
bence o arkadaşın dedğin insanların sevgi anlayışı çok farklıymış..
vede arkadaşlık anlayışı....
insanın fikri neyse zikride odur...
o insanlardan sana ancak zarar gelir güzelim bunuda unutma...klava:klava:

ha bu arada ben esime ilk dogumumda sallanan baba koltuklarindan ismarlamistim katalogdan,hastaneden eve geldigimiz gün koltukda gelmisti,üzerine hemen minik bir not ilistirmistim:"eee artik herkes yerini bilecek" diye yazmistim ve esimin cok hosuna gitmisti:asigim:

bu hamileligim boyunca da esim ise gidince gizli gizli battaniye ördüm cok yumusak bir yünden üzerinde kalpler var,sonra sallanan koltuga oturttum esimi kucagina kizlarimi verdim üzerlerine de battaniyeyi örttüm:asigim:cok zorlandim örerken,ama el emegim diye esime sunarken daha bi heyecanlandim,tabi yine minik bir not ilistirdim,kizlarin nasil olsa basina corap örecekler bu da benden olsun

Tabi ki illa alması şart değil ama alırsa da çok hoş bir anı olur diye düşünüyorum bu onun ne kadar zarif düşünceli olduğunu gösterir hangi kadının hoşuna gitmez ki eşinden bir doğum hediyesi almak

sartli hamile kalan bile varmis mesela bana araba alirsan cocuk yaparim vs gibisinden:1no2:

kendi icinden gelmedikten sonra ne anlami varki di mi??

benim daha bebişim yok. ama eşim hem hamilelik hadıyesi alacak, hemde dogum hediyesi, tabiki altın turu olcak. bence sen de istemelisin. onu baba yaptığın ıçın sana teşekur borçlu

benim daha bebişim yok. ama eşim hem hamilelik hadıyesi alacak, hemde dogum hediyesi, tabiki altın turu olcak. bence sen de istemelisin. onu baba yaptığın ıçın sana teşekur borçlu

ama bu pencereden bakarsek o da beni anne yapiyor,benim ona borcum yok mu:bbo:

hediye kıstas değil..verdiği sıcaklık,o anki sevgi gösterileri,yanımda olması,elimi sıcacık tutması ve alnımdan öpmesiyle söyleyeceği 2 güzel cümle bana yeter....
sen de boşver canımmm..

Canım alınması şart değil,ama bende arkadaşlara katılıyorum,maddi olanağı olan alır,olmayansa canı sağolsun,bir çiçek getirebilir herhalde.bana eşim ilk kızımda arajman çiçek almıştı ,birde bilezik,ikinci kızımda şehir dışındaydı gelirken bana bir dolu elbise ve birçok değişik hediye getirmişti.Almasalarda bizim onlara verdiğimiz hediye yeter bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…