doğum günü mevzusu

1 sene öncenin kırgınlığını taşımak yorucu değil mi?
daha 8 ekim olmamış doğmamış çocuğa don biçip dertlenmenin ne alemi var anlamadım.

Valla canım o devir geçti. Söylemeyeyim belki anlarlar falan yok artık. Kırıldığınız ne ise söyleyin içinizde kalmasın onlarda bilsin hatasını. Böyle sürüncemede bırakınca sizi anlamak yerine Ay ne oldu buna birden bir triplere girdi der geçerler genelde. Kimse şapkayı önüne koyup düşünüyor

ya ben artık cok yakın 3-4 arkadaşım dışında coğu kişininkini unutuyorum, daha doğrusu hatırlamaya çalışmıyorum, kutlamıyorum, cok yakın olmayanlardan da beklemiyorum. tüm arkadaşları kutlamaya daha doğrusu sizinki gibi çiçekli böcekli kutlamaya gerek var mı? bence yok.

yani benim bide herkesi kutlamak içimden gelmiyor. ben bu konularda cok içinden geldiği gib davranan biriyim. iyiki doğduğunu düşünmediğim birine iyiki doğdun demem. :)

siz de bence tüm yerine en yakın bikaç kişiye özen gösterin ve sadece onlardan bekleyin. artık hayat cok hızlı, cok meşguliyet var.

yakın arkadaşlarınız da kutlamadığında belli edin, siz de bozuluyorsanız onlar nasıl sizi kutluyorsa oyle kutlayın. herkes aynı sevme ve ilgi gösterme kapasitesinde değil.

bir de o kişilerle ilişkiniz önemli. benin en yakın arkadaşım o sene unutsa bikaç gün sonra arasa unuttum die asla bozulmam bilirim kötü niyet olmadığını gibi gibi. kimlerden ne beklentisi içinde olduğunuza dikkat edin bence öncelikle.

bana şu da cok itici geliyo mesela konudan biraz ayrı olcak ama senelerdir görmemeişim storyde nişanını gördüm ayy canım hayırlı olsun. yapamam mesela, zaten insta kişilerimin cogu sessizde. :)

Siz bu insanlara bunları size de yapsınlar diye mi yapıyorsunuz? Cevap hayırsa niye kıyasa girdiğinizi anlamadım. Ben de doğum gününde öok insana çiçek yolladım ama sırf istediğim için, mutlu olsun diye. Bana gelip gelmemesi umrumda değil zira önem verdiğim bir gün değil. Beklenti sadece yorar sizi. Ayrıca bir arkadaşınızın bir davranışına kırıldıysanız çocuk gibi yok bir şey diye geçiştirmek, telefonlarını cevapsız bırakmak yerine açıkça konuşmalısınız.

Bu hareket bana da cok yapildi.
Kimsenin elini cebine attirmayı şöyle bırakın kötü günleri olur ilk ben giderim vs vs.
Aynı size yapılanlar bana yapıldı.
Bana bi aydınlanma geldi, hiç birini önemsememeye başladım. Valla kalan kalsın giden gitsin. Umrum olmadı..

Hatta cok samimi arkadaşım nikahıma erken gelmeyi bırak 10 dakika kala geldi. Gelin damat odasına girdi gülerek tepkisizce baktım hiç oralı olmadım. (Eşi ve görümcesi bizim bi suçumuz yok o yaptı dedi.) Neyse takı takacak gülerek geliyor oralı olmadım. Eşi ve görümcesi ile konuştum.

Boşandı. Eşiyle, görümcesiyle, kv’siyle hala görüşüyorum. Çünkü onlara yaptığım hiç bir inceligi ve kibarlığı unutmadılar.
Kv si ile bu sene tatilde görüştük kadın evine çağırdı. Yemeğinden, tatlısına, alkolünden, çocuklarıma elleriyle yaptığı içeceklerden sofra kurmuştu. Ertesi gün ben davet ettim sabahtan akşama çok güzel vakit geçirdik.

Yapana yap. Yapmayana yapma…

ben doğum günümü unuttular diye 13 yıllık arkadaşlarımı silip atmıştım lisede

00:00 da bugün benim doğum günüm diye paylaşım yapın gün içinde birşey yapanlarla görüşün 🙈

Benim koca hatırlayıp kutlamaz ben ne yapayım. Bu sene ben de onun doğum gününü kutlamayacam saf mıyım ben 😀

Bende doğum günü kutlamayı sevmem yakın çevremde bunu bilir ne onlar kutlar ne ben. beklentide olmaz çünkü kendimi anlattım bu konuda normal zamanda gidersem güzel kaliteli hediyeler yiyecekler alırım o farklı.
ama Siz onlarınkini kutladığınız halde onlar sizinkini kutlamıyorlarsa hatta kutlarken bile insan seçiyorlarsa üzgünüm ama onlara gereğinden fazla değer vermişsin ve onlarda hak etmemiş. İletişimi kes ne oldu diye sorarlarsada anlat bu duruma üzüldüğünü.

Siz alma verme dengesini şaşırıyorsunuz, sizi kutlamayana, siz de hiçbir şey yapmayın, çiçek paraları ile kendinize hediye alın gitsin.

İyiki doğdunuz, her şey gönlünüzce olsun bu hayatta:)

Bütün arkadaşlarıma bu tarz sürprizler yapmam. Çoğu insan hediye almak, sürpriz yapmak gibi jestlerden fazla anlamıyor zaten. Siz yaptığınızda çok doğal olarak karşınızdakinden de bekliyorsunuz. Doğum gününde pasta/hediye gibi jestleri sadece anne/baba, eş ve enn yakın 1-2 arkadaşımdan beklerim. Ki (yakın olduğum diğer arkadaşlarım da dahil) hiçbirinin kendisinin hatırlamasini beklemem zira benim tarih hafızam da çok kötüdür. Hepsiyle aramizdaki samimiyeti bilir ve güvenirim. O yüzden bir hafta on gün önceden doğum günüm olduğunu söylemeye başlarım zaten 😂 onlar da öyle yapar. Doğum günümüzün olduğu gün bile yazarız "bugün benim doğum günüm hadi kutla" diye 😂 en yakın arkadaşımla da birbirimize hediye icin istediğimiz şeyin linkini atarız genelde. Link atarken bile zorlanmasin diye düşünür Max 100-200 liralık şeyler atarız 😅 onlar dışında da kimseden bir şey beklemem. Beklenti ve fazla çaba olmayınca hayat daha kolay geçiyor 🐣

Ben de kardeşim eşim annem filan dışında doğum gününü hatırlamam kimsenin. Sosyal medyayla pek aram olmadığı için hatırlatan olmazda katiyen hatırlamam kimsenin de benimkini hatırlamasını beklemem. Ama bazı arkadaşlarım sizin gibi hatırlıyor sağolsun mesajla telefonla kutluyorlar. Hoşuma gidiyor tabii seviniyorum ama karşılığını bu konuda veremiyorum maalesef çünkü benim de karakterim bu. Eğer arkadaşlarınız benim gibi herkesin doğum gününü ihmal ediyorsa huyları bu deyip geçin. Ama başkasını hatırlayıp size gelince ihmal ediyorlarsa bence direkt söyleyin bilmem kimin doğum gününde şenlikler yapmışsın benimkini niye iplemedin diye açık açık söyleyin. Maalesef fazla verici ve kibar insanlar ihmal edilebilir kırılsa da tamir edilebilir muamelesi görüyor. Kendinize bunu yaptırmayın açık ve direkt sorgulayın biraz da onlar düşünsün

En yakın 2 arkadaşım doğum günümü kutlamadı. Ben de birlikte olduğumuz whatsap grubuna doğum günümün ertesi gün

"Doğum günümü unuttunuz lan puştlar" yazdım yolladım :KK70:

Benim samimi arkadaşlığım bu yani.

Ben de böyle sürprizler yaparım severim ama beklentiye girmem. İşlem başarılı olup karşımdakini mutlu ettiysem mutlu olurum o bana yeter.

Açıkçası bende kutlamayana kiriliyorum, büyük surprizler hediyeler değil derdim ama bir mesaj dahi yazmayana ona göre davranıyorum.

X