Doğum günü konusu... Şeytan diyor ki kutlamayı komple iptal et.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Benim eşim tatil, gezme işlerine kafa yormayi tercih etmez normalde, o işler bende. Ben söylerim alır, gideriz bana uyar.
Ama buna rağmen yıldonumumuz, dogum gunum bunlarda umursamanazlik yapmaz. Hediyemi bile 1 ay önceden dusunmuş satin almiş, ayarlamiş en son.
Senede 2-3 defa bir supriz yapmak zor olmamali.

Gülümsettiysem ne mutlu.
O zaman işe güce elini sürme olur mu? Gelen misafir hanımla sevgiline kilitle her şeyi. Ben doğum günü çocuğuyum, bugün iş yapmak yok de. Sevgilinin cezası bu olsun, kız da bedava konaklamanın karşılığını versin.

Partiden sonra çıkıp doğum günümü layığıyla kutlayacağım dersin gelene kadar halletsin tek başına

Özel günleri pek onemsemem. Kendim de bir pasta alırım, eşimle kendi pastami kendim seçerim. Ama siz haklısınız.
Hadi adamın organizasyon yeteneği yok 1 ay öncesinden siz isteğinizi belirtmissiniz. Tık yok.Yarin bunu unutup yiyin için eğlenin. Neticede başka insanlar da var.
Ama bunu unutmayın. Mesela biz özel gün kutlamasak da, arada birşeyler alır, tatil organizasyonlarını benim zevkime göre yapar. Bu adam da hiç incelik yoksa sizin de çabaniz solar, anlamsizlasir.

Beceremezlerden kastım işin teknik kısmıyla ilgili değil. Yoksa benimki yazılım firmasında is geliştirme direktörü yani moron bir herif de değil. Ama bu gibi konularda yillar içinde artan bir özensizligi var. Özellikle de çocuktan sonra. Çünkü biz anne baba olduk artık. Bu tarz şeyleri de zaten zamanında yaptık. ( 3 5 kere yapmamız ona göre yeterli) şakayla karisik gecen dogum günümde kredi kartını vereyim kendine istediğini al bile dedi. Ki yapsaydım eminim çok mutlu olurdu. Sevgiliyken yonlendirmeme ihtiyaç duyuyorken belliymis aslinda gelecek.

Peki nasıl cinnet geçirmiyorsunuz ben resmen deliriyorum.
Dün kıza saygımdan daha fazla uzatmadım kavgayı ama yemin ederim s.kerler doğum gününü de kutlamıyorum dememek için zor tuttum kendimi.
Burda son konularım hep eşimle alakalı. Uzun zamandır memnun değilim. Bana özen göstermediğini, isteklerimi hiç kaale almadığını hissediyorum. Çok kavgasını yaptım. Gittikçe daha da desibeli yükselerek karşılık veriyor bana. Ona göre kaç senedir beraberiz, evliyiz, artık çocuğumuz da var. Yaşadıklarımız gayet normal, ben abartıyorum. İncelik, supriz vs gereksiz. Beni sevmiyorsun eskisi gibi vs dediğimde de katiyen kabul etmiyor, gülüyor hatta. Yani sözün özü adam sevgiliyken de odundu, simdi daha da odun. Sadece ben görmek istememisim

Ayri frekanslardasiniz....senin deger verdigin sey, onun icin onemsiz. Sen hevesle birsey planlarsin, istersin ama o bunu anlamaz zira farkli frekansta bu vatandas. Ve inan bana degismez, sinir oldugunla, kendini yediginle kalirsin. Kabullenmekle mi baslayacaksin ya da nasil ilerleyeceksin, herseyi etraflica dusun.

Hatırladım senin konuyu, vegetatif hayat süren abi değil miydi?

Bu adam bu organizasyonu bu sene yapsın, güzel bir hediye seçip zamanında versin, bir kaç gün öncesinden güzel bir mekan ayarlasin bir dahaki sene gene aynısı olacak. Çünkü kodunda ince düşünme, özel günleri önemseme yok. Gereksiz görüyor, karşısındaki açıkça söylese de karşısındaki için önemini anlamıyor veya anlamak istemiyor. Çok zeki bir adam olabilir, benimki de işi gücü kariyeri yerinde bir adam ama hayatı boyunca yapabileceği max dogum gunu suprizine ulaştı bence gülüyorum ama sinirden yani...var böyle modeller...Ben gelecekten fragman sunuyorum

İşte bu tiplere beceremiyor, anlamiyor, o yetenek yok, kodunda yok denmez ama benim önemsememi önemsemiyor denir. Ozaman tamam deriz.

Benim eşim de özel günleri önemsemiyor aslinda kendi dogum gununun kutlanmasini istemez mesela. Anneler gunu vs asla umursmaz, kutlamaz. Ailesinde de pek dogum gunu kutlama gibi şeyler yok zaten.
Ama mevzu benim dogum gunumse aylar oncesinden düşünüyor bir şeyler, yildonumumuzu dusunuyor cunku ben mutlu oluyorum.

Butun işi gucu birakip her ay ayri plan oluşturup beni şasirtsin demiyoruz sonucta ama senede 2-3 özel gün için illa kodunda romantizm dolu olmasina gerek yok.

Son düzenleme:
En iyisi beklentiye girmemek. Uyardigin halde kızı çağırmış . Elindekiyle mutlu olmaya çalış.

bence var valla aynı fikirde değiliz çocuktan sonra dengelerimiz değişse de bu adam beni seviyor ve önemsiyordu yani. ona göre hala öyle. ama eşimin yapısını biliyorum. önden çıtlatmazsan veya direk söylemezsen hayatta süpriz plan yapamaz. yapsa da benim istediğim gibi bir şey olmaz. 3-4 kere yapmışlığı var işte toplamda. memnun olduğum bir şey değil elbette ama durum bu. konu sahibininki bu modeldir veya önemsememezlik, umursamazlıktır bunu o bilir, hisseder. bence her ikisinden de var.

Keşke sizin dediğiniz kadar basit olabilseydi, öyle olabilse mutsuz evlilik veya ilişki olmazdı. İnsanlar değişmez.

Zorla bir şey yaptırmış olmadım zaten. İstediğim şeyi yine yapmadı ki zorla yaptırmış olayım. O da ayrı mevzu.
Doğum günü benim için önemlidir, sizin için de öyleymiş. Sevgiliniz için değildir, önem vermez, karakterinde yoktur vs hepsine tamam. Ama 3 yıllık sevgilisi önemsiyorsa, dahası belirttiyse beklentisini ve yine birşey yapmamışsa; bende bunun anlamı beni sevmediği ve önemsemediğidir. Böyle bir ilişkiyi sürdürmezdim ben, sizi bilemem. İnsanın değerini kendi belirler unutmayın...

İlk doğum gününde Mardin'e götürmüştüm tatile. Süper bi konakta kalmıştık ve 3 gün gezmiştik. Diğer doğum gününde de bungalov kiralamıştım :/

Bi dahakine hiçbir b*k yapmiycam.
Ben gelen kız arkadaşına takıldım. Yani sizi kötü etkilemek istemem ama ayrilsaniz sizce sizden sonra aralarında bir şey olabilir gibi bir enerji veren kişilerden birisi mi?

Demek istediğim, siz bu kadar doğum gününe özleniyorken ve bunu önden soylemisken yurt dışına yanınıza tam da doğum gununuzun oldugu zaman diliminde gelme nedeni nedir?

Bana en başından bu sanırım biraz kötü hissettirirdi ve bunu kabul etmezdim eğer kızla yakın değilsem.

Yani doğum gününüzü istediğiniz gibi kutlamadı diye ilişkinin diğer bütün güzelliklerini görmezden gelerek ayrılabilir miydiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…