Doğum günü konusu... Şeytan diyor ki kutlamayı komple iptal et.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Papatya129

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2014
2.031
2.471
Kızlar selam.

Benim yarın doğum günüm ve sevgilime sürpriz bir şeyler istediğimi ima etmiştim bundan aylar öncesinde. Neredeyse 3 yıldır birlikteyiz ve doğru düzgün bir kere bile kutlama yapamadık. Doğum günlerimde hep hediye aldı ama hediyeler hep geç geldi çünkü önem verip oturup tarihi ayarlayacak şekilde sipariş bile veremiyor. Ve ben böyle şeylere önem veriyorum.

Dışarıda kutlamak istediğimi, şık sakin sohbet etmelik bir yer dilediğimi söyledim 1 ay önce. Sonra sevgilimin üniversiteden bir kız arkadaşı yazdı. Bu şehre geleceğini, bizimle kalmak istediğini söyledi. 5 gün kalacak, bu günlerden biri benim doğum günüme denk geliyodu. Sevgilime dedim ki "Doğum günümde başbaşa olalım istiyorum. Doğum günümü bana ayırmak zorunda olduğunu söyle bunu bilerek gelsin. Diğer 4 gün gezersiniz ama bol bol" dedim.

Kız geldi bizimle kalıyor ve kızla hiçbir sorunum yok gerçekten inanılmaz tatlı bi kız yani istediği kadar kalsın. Sorun sevgilim. Dün gece geldi bana fısır fısır "sana bir şey söyliycem ama pek hoşuna gitmeyecek" Öğreniyorum ki evde kutluyoruz, arkadaşlarım da çağırılmış eve. Bu arada şu an başka bir ülkedeyiz ve arkadaşlarım da öyle kırk yıllık dostlarım değil masterdan tanıdığım ordan burdan kişiler.

Canım inanılmaz sıkıldı ve önemsenmediğimi hissettiğimi söyledim. Son dakika mekan ayarlamaya çalıştığı için tabii ki bir yer bulamamış panik olup evde kutlayacağız demiş millete. Ben ona ödev veriyormuşum, zaten haftalardır çok yoğunmuş, bi de doğum günü yüzünden stres olmuş, bu tepkiyi hak etmiyormuş.

Sizce nasıl davranayım ben bu adama? Şu an zaten hevesim de kalmadı komple hasta oluyorum galiba diyip evde yatmak istiyorum.

Update: Yani beni linçleyeceksiniz ama parti çok güzeldi çok güzel organize olmuşlar Hatta şuan cadılık yaptığım için bir tık pişman hissediyorum kendimi keşke böyle tez canlı olmasam boşa surat asmışım çocuğa. İyi ki kavgayı uzatıp misafir kızı da huzursuz etmedim o da çok uğraşmış cidden sağolsun.

Son düzenleme:

Söyleyin partiyi iptal etsin. Bir otele rezervasyon yaptırın orada yemek yiyin sohbet edin takılın öyle.

Ya gerçekten hiç hevesim kalmadı. Zaten bugün kutlayabilirdik sadece, yarın çalışıyorum. Bu saatten sonra rezervasyon falan da yaş iş.

Tavrınız çok çocukça sonuçta yetişkinsiniz, karşınızdaki insanın huyunu biliyorsunuz. Böyle özel günler için organizasyonlar konusunda iyi olmayabilir. Bu o kadar abartılacak bir şey değil. Belirli bir hediye istersiniz parasını verir almaz ama bu şekilde ayrı bir plan yapmayı beceremiyor olabilir.

Erkek arkadasiniz sizin beklentilerinize uyan bir tip değil belli ki, zorla değiştiremezsiniz. Sürpriz istiyorum soyle istiyorum falan diye söylemekte absürt zaten, ben soyledikten sonra yapilan şeyin değeri yoktur benim gözümde, sizi bilemem. Ya karakteri bu, ya da size onem vermiyor.

Surekli beklenti icinde yasamak ve sonra bunlarin husranla sonuclanmasi sizi yorar.
Size gore degilse yol verin derim

İlk doğum gününde Mardin'e götürmüştüm tatile. Süper bi konakta kalmıştık ve 3 gün gezmiştik. Diğer doğum gününde de bungalov kiralamıştım :/

Bi dahakine hiçbir b*k yapmiycam.
Yani bunun üstüne yaptığı şey hiç bir şey mi?
Bilmiyorum ya, özensiz davranışlardan nefret ederim.

Zorla bir şey yaptırmış olmadım zaten. İstediğim şeyi yine yapmadı ki zorla yaptırmış olayım. O da ayrı mevzu.

Adam kazma ötesi , ya beklentiyi bırakıcaksın konu sahibesi ya da tekmeyi vuracaksın. Sen de doğumgününde hiçbir şey yapma ayrıca hak etmiyor.

Bitti zaten daha bir şey hazırlamam doğum gününde. Bi de diyo ki pazartesi gününe başbaşa yemek yiyeceğiz zaten. Ama onun bile rezervasyonunu yapmamış daha. Her şey son dakika her şey.

Yol ver gitsin. Sen sürekli bekleyeceksin o yapmayacak belli ki. Sürekli Bi hayalkırıklıgı. Yaptıklarından utanır e azından Bi masa hazırlatır filan ama yok onu da beceremiyor.

Güya pazartesi baş başa yemek yiyecekmişiz ama dediğim gibi bunun bile nerede olacağı şu an belli değil. Son dk nerde boş mekan bulursa ordan rezervasyon yapacak belli ki. İşte ben buna sinirleniyorum bu kadar zor değil ya çevredeki güzel restoranlara mapsten bakıp birini seçip aramak 10 dk bile sürmez.

Kız söylemedi sevgilim söyledi. Gece yatıyoduk kız duymasın diye fısır fısır geldi ya şöyle bir şey oldu ama biliyorum hoşuna gitmeyecek diye girdi konuya
Ksksjjdj ben konuya aşırı gıcık kapınca okuduğumu da anlamamışım zaar

Kızdım yani. Sürpriz yap beni şaşırt dememişsin. Net bir şekilde bunu istiyorum demişsin. Onu bile yapamamış. Özensiz davranmasına gıcık oldum. Ama seni gaza getirmek istemiyorum.

Tabii ki öyle ama insan sevgilisinin sevdiği şeylere de özen gösterir. Ben hiç sevmem futbol ama sevgilim maç izleyecekse oturur yanına izlerim 90 dakika, hediye alacaksam lisanslı forma falan alırım,saçma bulsam da. Ya da başka birisi çimen böcek sevmiyordur,mangal sevdalısı sevgilisinin hatrina ayda bir iki ormana mangala gider. Ya da hayvan sevmeyen insan sevgilisinin kedisine 'katlanir' , Kendi ailesiyle bile alo alo'dan öteye gitmeyen biridir,kocasının hatrina onun sevdiği akrabaları gezer ara sıra, karısının dangalak akrabasına uyuz oluyordur ama her davetlerine gider, normalde bayramda tatile giden biridir,eşi mutlu olsun diye karısının köyüne gider, taşınmak istemiyordur ama kocasının işine yakın olmak icin sevdiği mahalleyi bırakır, çocuğuna o ismi vermek istemiyordur,karısı çok sevdi diye koyar...
İlişki dediğin bunu gerektirir yani, karşı tarafı mutlu etmek için bir şeyler yaparsın, çabalarsin,bazen kendi isteklerinden taviz verirsin.
Kutlamayı bilmiyor diye bir şey yok ki.
Ne yani, çok mu zor? Tarih belli, şey belli, yakınlarda şık bir mekanı arayıp rezarvasyon yaptırmak, 'ne sever' diye dusunup internetten erkenden sipariş ettirmek 'ay bilmiyorum ki,yapamam' denecek bir şey mi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…