doğum günü faciası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
doğum günün kutlu olsun, nice mutlu senelere. :KK73: ben anneni olduğu gibi kabul et diyenlere katılmıyorum, yıllarca aramamış sormamış şimdi bir sağlık sorunu yaşadın diye arıyor -geçmiş olsun ayrıca- bunun adı vicdan rahatlatmak bana göre. alttan alacağına bir de üste çıkmaya çalışmış. ama babana bir şey diyemiyorum bak, yazdıklarından okuduğum kadarıyla ilgili bir baba bence onu bu senelik mazur görebilirsin.

Sende bir problem yok, hep ikizler burcu olduğundan :)
Ben de anneme hep uzak büyüdüm, o hayatımın içine içine müdahil olmaya kalkistikca ben ondan kaçıp kendi dünyamı oluşturdum. Üstelik aynı evde dipdibe yaşarken...
Şimdi 27 yasindayim, birkaç sene önce (benden kaynaklı) tatsiz bir olay yaşadık , ikimiz de bağırdık, çağırdık, acımasız bir şekilde birbirimize olan gerçek hislerimizi ve hayal kırıklıklarımizi söyledik, ben 5 yaşından hatırladığım bir hatasini yuzune vurdum o ergenlik yıllarından birşeyle geldi... Öyle bir öfke patlaması yaşadık ki bitince derin bir rahatlama geldi :)
Hayatta ilk defa birbirimize gerçekten açık olmak iyi geldi ve aramizdaki bazı buzlar eridi.
Hala iyi bir ikili değiliz ama eskiye oranla daha yakınız.
Bazen bir cinnet her şeyi çözer.
Senin de annenin de iyi bir yüzleşmeye ihtiyacın var bence.
Bu arada ayrı evlerde yaşadığın için şanslısın. Sıcak aile ortamından uzak büyümek kötü ama erken yaşta özgürlüğünü eline almak çok güzel.
Son olarak doğumgününün kutlu olsun

Sende bir problem yok, hep ikizler burcu olduğundan :)
Ben de anneme hep uzak büyüdüm, o hayatımın içine içine müdahil olmaya kalkistikca ben ondan kaçıp kendi dünyamı oluşturdum. Üstelik aynı evde dipdibe yaşarken...
Şimdi 27 yasindayim, birkaç sene önce (benden kaynaklı) tatsiz bir olay yaşadık , ikimiz de bağırdık, çağırdık, acımasız bir şekilde birbirimize olan gerçek hislerimizi ve hayal kırıklıklarımizi söyledik, ben 5 yaşından hatırladığım bir hatasini yuzune vurdum o ergenlik yıllarından birşeyle geldi... Öyle bir öfke patlaması yaşadık ki bitince derin bir rahatlama geldi :)
Hayatta ilk defa birbirimize gerçekten açık olmak iyi geldi ve aramizdaki bazı buzlar eridi.
Hala iyi bir ikili değiliz ama eskiye oranla daha yakınız.
Bazen bir cinnet her şeyi çözer.
Senin de annenin de iyi bir yüzleşmeye ihtiyacın var bence.
Bu arada ayrı evlerde yaşadığın için şanslısın. Sıcak aile ortamından uzak büyümek kötü ama erken yaşta özgürlüğünü eline almak çok güzel.
Son olarak doğumgününün kutlu olsun

annemle oturup konuşmayı denedik biliyor musun,ama 20.dakikada telefon geldi işte gitti :)) olmuyor yani ben artık çabalamayı bıraktım kendi hayatımı kuruyorum o isterse olur istemezse olmaz yanımda. ve çok teşekkür ederim :)

Yani sevgiline atarlanman hos olmamıs keske arkadaslarını da ertelemeseydin. Bu arada doğum günün kutlu olsun nice senelere:KK15:

Dogum gunun kutlu olsun.her yas ayri bir guzellik.bu yasla yapacagin seyleri dusun dolu dolu gecir.
Bu sene dogum yaptim anne oldum.annelik o kadar guzel bir sey ki gozumden ayiramiyorum kendimden cok seviyorum.icgudusel birseymis annelik bu kadarini tahmin etmiyordum.tam manasiyla yasiyorum.
ama burda okudugum anneleri gorunce sok oluyorum.o guzel duygulari nasil yoketmisler anlayamiyorum:KK43:
Zaten senin de bu zamandan sonra anneye ihtiyacin yok .nabza gore serbet derler ya birak oyle davran .sorgulayarak daha cok sinir etme kendini.daha cok yipratma.hicbirsey senden degerli degil.
Bu arada Gecmis olsun.Insallah ameliyatin iyi gecer ve iyilesirsin.

ben de de var tuhaf gereksiz sadece adı olan kendi varolmayan bir ebeveyn hayatımda anca 1 hafta görmüşümdür hatırladığım yaşlarda .1 kuruş parası yoktur üzerimde nafakasını asla almamışımdır.9 yaşımda 1 kaç gün 27 yaşımda da 1 hafta görmuşumdur.Onda da sanki onun parasını harcıyormuşum gibi lüks yaşamakla suçlanmışımdır.Kendi 2 çocuğuna bakmayıp başka kadının uvey 2 çocuğuna babalık yapmıştır.bana kalmasın diye mallarını kadına tapulamıştır.Ve o çocuklar buyuyunce evlenince ilk işleri babam olacak şahsı kendi malından kovmak olmuştur.Gene de akıllanmamıştır.Dışardan bakılınca şiddeti olmayan içki sigarası küfürü kumarı olmayan bir adamdır.Ama bana göre ne baba ne de adam olamamıştır.Asla hayatımda olamaz zaten kabul etmem.Öyle baba hakkı şu bu diyenlere hiç kulak asmam.Onsuz mutluyum hep te mutluydum.Hala dauzakten uzağa duyarım kendi kızının güzel hayatını kıskanır ama kendi yüzünden kızının kayıplarını acılarını vazgeçmek zorunda olduklarını hiç umursamaz.O da öyle adam olmayan adamlardan işte .OFFF sassy aynı hastalığa muzdarıpiz bak valla kuzu kimse için uzulmeye değmezmiş benim gibi evlat sahibi olunca yaşayamadığın herşeyi ona yaşat geçmişi düşünmek sadece gerıletıyor insanı.geçmişteki insanlar mutlu hayatlarına hatalarıyla devam edıyorlar da biz hatamız olmadan neden devam etmeyelim.İnadına mutlu inadına başarılı ol diyorum sadece

Bağırın valla iyi yapıyorsunuz. Bazıları kızabilir ama ben sırf saygıdan söyleyeceklerimi yutup içime içime bağırıyorum da ne oluyor? Kimsenin umurunda bile değilim. Bağırın da az da olsa onlar vicdan muhasebesi yapsın. Ya hu biz nasıl anne&babayiz ne yaptık da kız bu hale geldi desinler? Ama kendinize zarar vermeyin. Öfke kontrolünü sağlamak sizin kendinize zarar vermemeniz şart. Birikmislikler var belli.
İstediğimiz sadece koşulsuz sevgi ve bizleri olduğumuz gibi kabul etmeleri değil mi? Mükemmeliyetçi bir annenin elinde yıllarca hata yapmayim diye kıvrandı benim ruhum da.

herkese selamlar umarım iyi bir gün geçiriyorsunuzdur,

bugün doğum günüm. ben 16 yaşımdan beri doğum günümü arkadaşlarımla kutlarım ailemle pek eğlenemiyorum. annemle konuşacak pek bir şeyimiz olmuyor babam da kitaplardan filan konuşuyor. genelde her doğum günümde sabahtan babamla buluşuruz biraz zaman geçiririz. annemle görüşmeyiz o genelde hediyesini gönderir,zaman bulursa arar. ben geceyi arkadaşlarımla geçiririm.

bu yıl sevgilimle kutlayamıyoruz çünkü kendisine anlayış göstermem gereken bir durumun içinde. babasının yanında olması gerekiyor. büyük ihtimalle gece 3 gibi filan gelecek ve biz o zaman karşılıklı bir şeyler içip oo iyi ki doğdum filan yapacağız. ona kesinlikle kırılmıyorum çünkü ailesiyle karşı karşıya gelmesini hiç istemem.

her neyse ben her yıl bu güne babamın telefonuyla uyanırdım. bu yıl öyle bir telefon almadım. işi var herhalde dedim. öğlene doğru beni aradı. çok acil başka bir şehire gitmesi gerektiğini,akşam ankarada olacağını ve x mekanda yer ayırttığını söyledi. ben de benim arkadaşlarımla planım vardı dedim. sonra geçersin dedi neyse dedim kapattım.

yıllardır beni doğum günümde aramayan annem aradı. o da akşam yemek yiyelim dedi. babama ve arkadaşlarıma söz verdim dedim. iptal et birisini dedi. açıkçası bana samimi gelmediği için de iptal etmek istemedim. yıllardır üzerine uğratmıyor kadın ama bu yıl bende beklenmedik bir sağlık sorunu oluşunca ilgili anne olmaya çalıştı ben de kabul etmedim. müsait değilim sen cumartesiye sekersin dedim.

sinirlendi kendi kendisine konuşmaya başladı. sen zaten beni kendine hiç yaklaştırmadın ki,ben senin için sadece banka kartı mıyım,insan doğum gününde annesiyle olmak istemez mi,para istemeye gelince istiyorsun yanımda iki saat geçirmeye tahammül edemiyorsun seni doğurduğum güne lanet olsun filan dedi. ben de cidden beni doğurduğun güne lanet olsun keşke doğurmasaydın dedim. sanki aynı lafı eden kendisi değilmiş gibi tuttu bu sefer bana çok ayıp o nasıl laf dedi. dengesiz deli. bütün moralimi alt üst etti. sinir krizi geçirdim söylememem gereken çok fazla şey söyledim. en son olay senden nefret ediyorumlara kadar geldi. o da ağladı ben de ağladım kapattık telefonu.

sonra babamı aradım sen de kafana göre iş yapma be gelmiyorum akşam git kendin ye yemeğini dedim ne oluyor filan dedi ona da cırladım kapattım yüzüne. arkadaşlarıma işim çıktı diye mesaj atıp yaklaşık 1 saat filan önce kendimi tokatladım,sonra kafamı koltuklara vurdum,kafam acıyınca geri koltuğu tekmeledim. bu sırada devamlı ağlıyorum tabi. sinir boşalması işte. şu an kuş kadar hafifim ama günümü mahvettim. bu arada sevgilim arayınca gereksiz yere ona da bağırıp çağırıp kapattım.

ne yapacağım,nasıl davranacağım ben anneme? hayatımdan tamamen çıkarmanın bir yolu yok mu?

not:öfke kontrol problemim var ve destek alıyorum.
Eski konumdan hatırladım seni cnm.
Şu an sağlık durumun nasıl, baş ağrıların umarım azalmıştır.

Doğum günün kutlu olsun. Ömrünce mutlu ol.

Bugün benim içinde çok zor bı gün biliyormusun.
Tüp bebek sonucum maalesef olumsuz.
Biraz önce bende ağladım zırladım.

Hayat bize bazen iyi davranmıyor maalesef.
Düşe kalka devam edeceğiz.
Sen sakın üzme kendini çok iyi yapmışsın ayrıca tepkinde haklısın.

Eski konumdan hatırladım seni cnm.
Şu an sağlık durumun nasıl, baş ağrıların umarım azalmıştır.

Doğum günün kutlu olsun. Ömrünce mutlu ol.

Bugün benim içinde çok zor bı gün biliyormusun.
Tüp bebek sonucum maalesef olumsuz.
Biraz önce bende ağladım zırladım.

Hayat bize bazen iyi davranmıyor maalesef.
Düşe kalka devam edeceğiz.
Sen sakın üzme kendini çok iyi yapmışsın ayrıca tepkinde haklısın.

çok teşekkür ederim. umarım siz de hayırlısıyla bir evlat sahibi olursunuz,eminim çok iyi bir anne olursunuz. üzmeyin kendinizi. sevgiler. ❤

Doğum günün kutlu olsun Sassy yeni gördüm konunu, takma iyi olmuş. İçinde kalacağına ne varsa söylemen her zaman için daha iyidir, öyle saygıymış yok ana babaymış susmak lazımmış filan hayır; anne baba anlamalı en çok evladını. Onu bu hale getirenler oturup düşünmeli. Ben de öyleyim, en son söyleyeceğimi en başta söylerim, söyletmesinler düzgün davransınlar.
Sadece kendine zarar vermemeye çalış. Benim de sen yaşlarındayken öfke sorunum vardı, tabak çanak kır, iki koltuk devir masa devir, sonra bas git dışarı... Yeter ki kendini yaralama.

S sassyassyy doğum günün kutlu olsun geç de olsa, nice sağlıklı mutlu huzurlu seneler <3

sassy babanın kim olduğunu anladım bu arada yaş neredeyse 70 dediğin için, geçenlerde demiştim ya gideyim falan ama seni böyle üzen adam en iyi dr olsa da kıl oldum halbu ki annem de onun hastası :KK14: anneni de merak ediyorum ihtisasını en çok ona ayar oldum kusura bakma :KK12:

sen zamanında çok kırılmış ama bi o kadar da güçlü bir kızsın! umarım öfke problemini de ameliyatını da sağlıkla atlatacaksın şimdi alemlere akmışsındır benim içim ölmüş saturday night ankara H home modundayım çook çok eğlen :KK200:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X