doğum günü faciası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nice senelere.
Ailevi sorunlarını ne yaşadığını bilmiyorum ama biraz tepkilerin fazla gibi geldi. Benimde ergenlikte öfke problemim vardı iş hayatı sayesinde attım sayılır. Bunu törpülemeye çalışıyor musun bilmiyorum ama bu durumun hayatının her alanında sana zarar verecek gibi gözüküyor. Hiçbirimizin ailesi 4/4lük değil herkes birbirini olduğu gibi kabullenip bazı lafları da duymayıp kulak ardı edersek dünya daha çekilesi bir yer olur bence. Maddi olarak hala ailenize bağlıysanız onların huylarına gitmek zorundasınız.

teşekkür ederim.

maddi olarak bağlıyım ama ikisinin de bana sana para vermiyorum deme ihtimali olamaz. o yüzden hani farklı bir uğraşa giremem. özel hayatımda veya arkadaşlarımla olan ilişkilerimde böyle öfkeli değilim. biraz sivri dilli olduğum söylenir ama aileme olan öfkem farklı.

Dogum gunlerimde annem hariç hatirlamaz kimse ...face varken yalandan yazarlardi dişardan baktigimda anen babasinin ayrilmasindan incinmiş bir kız cocugu görüyorum .. zaten yanimda yoklar niye o gun kiymete bindim diye kizmissiniz ikisi de cok seviyorsunuz ama ikisini de affedemiyorsunuz ...sebepler olunca patliyorsunuz dogum gunleri bana klise geliyor 364 gunde onemli degilsem 1 gunde onem verilsem ne olur ...ay içimdeki isyanci hucreler bölünüp cogalmaya başladi

Aile karşı kırgınlıklarınız var fakat kendi ruh sağlığınız için bunları biraz ardınızda bırakmanız lazım. Benimde annem babam ayrı babam hiçbi zaman ne maddi ne manevi destekte bulunmadı. 2.evliliğini yaptı çocuğuyla mutlu gözüküyor. Ama ben onlara en ufak öfke duymuyorum ömür boyu bu öfke duygusuyla yaşayıp kendimi yoramam. Buna rağmen babamla bi diyaloğum olsa sen şöylesin böylesin lanet olsun demem, kendime yakıştırmam.

Doğum gününüz kutlu olsun.
Nedense sizi forumda görüp yorumlarınızı okudukça zengin ve elit bi ailenin ne isterse verilmiş fakat sevgi ve ilgi görmemiş hırçın çocuğu beliriyor gözümde.

Artık biraz kendinizi törpülemenin zamanı gelmemiş mi?anne ve babanızdan bu kadar nefret ediyosanız maddi desteklerini de kabul etmemelisiniz bence.Yetişkin bi insansınız ve pekala da istemediğiniz insanları hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

ne güzel. işte her insan bir olmuyor maalesef.

teşekkür ederim.

ilk benzetme çok keskin olmuş onu kabul edemeyeceğim.

ben kendimi zaten törpülemeye çalışıyorum. mesela eskiden olsa annem beni arayıp yemek yiyelim dediğinde direkt reddederdim. cumartesi yiyelim dedim kabul etmeyip o bana kötü konuşmaya başladı. benim içimde 17 yılın birikmişliği var ben o bana böyle saydırırken aa haklısın diyemedim. o nasıl konuştuysa aynen öyle konuştum.

babamdan nefret etmiyorum severim kendisini. küçükken gereken ilgiyi gösterdi sağolsun şu an 70 yaşına geldi o yüzden ilgilenemiyor olabilir ayrıca kendi ailesi de var ben ona nefret beslemiyorum sadece kırgınlıklarım var. annem ve babamın bana maddi yardımı da atıyorum annem 30x kazanıyorsa bana x gönderiyordur. kendilerini sömürmem,ne harcadığını bilmeyecek hesapsız kitapsız biri değilim. o konuda içim çok rahat çünkü ben onları hadi bana para ver hadi para gönder diye darlamam. eğer bir gün göndermeyeceğiz derlerse çok şükür şu an bile iş hayatına girebilecek bilgi birikimim var alanımla ilgili,kendi başımın çaresine bakarım ama onlar yapmazlar.

annemi hayatımdan çıkarmaya çok çalıştım ama olmuyor maalesef. bu konu hakkında öneri istedim zaten. çıkarabilsem keşke.

Yoo siz öylesiniz demedim zaten ama ben öyle bi imaj alıyorum dedim sadece.Anne konusunda ben de aynı dertten muzdaribim maalesef olmuyor o yüzden samimi olmadan kalp de kırmadan asgari bi şekilde ilişkileri sürdürmek en mantıklısı.Ben artık sinirlenmiyorum bile hee diyip geçiyorum siz de öyle yapın.

Çok ilginç ya. Doğuran annen, doğurmasına vesile olan baban, doğum gününü erteliyorlar. Doğum günu çocuğu günü ayarlamaz ki, millet kendi arasında paylaşır saatleri. Üstüne birde seni strese sokmuşlar.

Annene verdiğin tepkide çok haklısın. Babana biraz daha yumuşak olabilirdin. Baban bence biraz arada kaynıyor. Ama oda artık huyunu suyunu biliyordur, öfke nöbeti geçiren birini yargılamaktansa sebebini ve içindeki boşluğu anlamalı.

İyi ki doğdun sassy. Umarım hayatının devamında kalbinde boşluk yaratmayacak, seni her zaman mutluluktan ağlatacak insanlarla olursun. Kalbimle sana sarılıyorum.

Doğum günün kutlu olsun sassy
Kırgınlıklarında haklısın ama hiç çözüm üretmeye çalışmıyorsunuz sanki
Seni rahatsız eden davranışlarını ailenle paylaştınmı hiç
Boşanınca kendi hayatlarını kurup anne baba olmayı unutmuşlar birinin bunu onlara hatırlatması gerek
Baban bi nebze daha ilgili bence en azından onunla otur beklentilerin hakkında konuş
Bu arada baya kızdım sana kendine ne diye vuruyosun
Kumanda kır sağ sola eşya fırlat
Bağıra bağıra şarkı söyle vs
Kendine zarar verme

çok teşekkür ederim

babam zaten hep sonradan arayıp hadi konuşalım bir an anlaşamadık konuşmadan çözemeyiz diyen taraf oluyor. yine öyle oldu aradı konuştuk,yarın için sözleştik. annem beni whatsapptan filan engelledi sanırım bu vesileyle

teşekkür ederim ❤ aslında buraya babamla sadece sorunlarımızı yazdığım için babam ilgisiz gibi anlaşılıyor ama aslında o beni arar, sorar, bir derdim olduğunda anlar, haftada bir kez görüşürüz. ona kırgınlıklarımı biliyor ve düzeltmeye çalışıyor. tabi ben de.

annemle öyle bir şey mümkün değil onunla konuşulmaz, orta yol bulunmaz. öyle kabul edeyim dedim ama edemiyorum. bir gün gelecek tamamen kopacağız o günü bekliyorum.

Bundan eminsen kabullenmen daha iyi olur
Yani herkes anne olamıyor evet seni doğurdu ama bu anne olmak için yeterli değil
Bi şekilde annesi olmadan büyüyen binlerce çocuk var
Artık büyüdün bunu eksiğin gibi düşünme
Artılarına bak
Çaba gösteren çabayı hakeden bi baban var
Belki dostların
Hala dede bilemiyorum
Yani sana değer verenlere enerjini harca
Bu annede olsa ruhuna zarar vereni yok saymalısın
Hiç olmamış gibi
Ardında boşluk bırakmadan silmelisin
Böylece daha huzurlu daha mutlu devam edersin hayatına
Kin seni çürütür
Herşeyden önce kendini sevmene engel olur
Emin ol kimse sana senden daha çok zarar veremez
Hayatındaki güzellikleri gör
Sahip olduklarının tadını çıkar
Babandan beklentilerini düşür çabalarını takdir et ve ona sarıl
Sinirlendiğinde şarkı söyle ve deli gibi dans et
Acayip işe yarar

S sassyassyy aa aynı gün doğmuşuz seninle sassycim
Bende herkesin Doğum gününü kutlarım, bişiler yaparım bana gelince akan sular durur

Bizim bahtsızlığımız sanırım, alıştım artık İnan hiç umursamıyorum

Canını sıkma mutlu bir meslek hayatin ve evlilik hayatin olmasi icin ugras çabala..Eminim ki sen iyi bir anne olacaksin..
Gercekten yuvalar yıkılınca cocuklar cok etkileniyor..Para bol olmasa da olur sevgi olsun merhamet ve fedakarlik olsun ailelerde yeter..Anneni hayatindan atman zor zaten bunu yapma bir gun onu daha iyi anlayip uzulme ihtimalin var..

Mutlu senelerin olsun deli kız lütfen kendini üzme artık Umarım bir gün kendine ait güzel bir ailen ve sevgi dolu sıcacık bir yuvan olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…