doğum çantası hazırlanmalımı artık ?

meraklxix

Guru
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2006
1.534
154
7 aya da girmiş bulunduk artık.çantamızı hazırlamalımıyız?

bunun için gerekenler;
Sizin için: 2 adet gecelik (pijama değil),iç çamaşırı, terlik, yüz havlusu, çorap, tarak, hasta bezi (eczanelerde bulabilirsiniz), deodorant,diş fırçası ve diş macunu.

Bebeğiniz için: Zıbın, başlık, bebek battaniyesi, bebek havlusu, çocuk bezi, biberon ve mama. Kordon kanı alınacaksa,ilgili malzemeyi beraberinizde getirmeyi unutmayın.

bence hazirlanmali artik canim ben bugünlerde bi pijama aldim yedek olarak .. bi tanede süslü pijama alicam bulursam .. yavas yavas hazirlicam .. dursun bi kenarda ..
hic belli olmaz doktor yanlis hesaplamis olabilir ya da aceleci olabilirler.. :)
cantaya konulacaklarimi tamamlayim en gec bi dahaki ay mutlaka hazir olucak benim cantam ..

ben bebişim eşyalarını hazırlamıştım.eşofman takımı bende aldım.sacde çantaya yerleştircem.

ben daha bi sey almadim pek bildiginiz kadar sadece kizima kiyafet aldim az tefek iste
kendime daha bi sey almadim gecelik alcam onden acilan bi de pijama var ama gotururmuyum bilmem

bebegime daha hastane cikisi falan almadim hep gelecek ay yaparim diyorum yani insallah
yada bu ayin sonuna yavasyavas hazirlanmasi lazim diyorum

benim bebeisin herseyi tamam
ama kendime bir pijama bir gecelik alacagim
ve onumuzdeki hafta baslayacagim bende yıkayıp utulemeye

ben 7 aylık doğum yaptım aklımın ucundan geçmezdi erken doğum.hazırlıksız yakalandı,her an olacakmış gibi hazır ol bence,ama korkma dünyanın en tatlısı geliyooo,allah of demeden kurtarır inşallah.....

ben 7 aylık doğum yaptım aklımın ucundan geçmezdi erken doğum.hazırlıksız yakalandı,her an olacakmış gibi hazır ol bence,ama korkma dünyanın en tatlısı geliyooo,allah of demeden kurtarır inşallah.....

evet canım doğru söylüyosun aslında.. ben hep her şey için daha erken deyip duruyorum. ama dediğin gibi bebişler sürpriz yapabilir. hazırlıklı olmak lazım sonra bizim gibi kimse özenerek almaz ihtiyaçlarımızı. hepsi aceleye gelir içimize sinmez. yok yok benim hemen eksikleri tamamlamam lazım...

bende kendim için yapacağım alışverişi haziranda yapacaktım....ama karar verdim bugun ne lazımsa alıcam....herşeyimiz hazır olsunda, allah göstermesin erken dogum felan olur...yıkayıp ütüleme olayınada gelince mayıs sonu gibi baslarım artık...

benim çantam hazır kızlar ne olur ne olmaz diye hazırladım bi iki eksiğim vardı onlarıda haftasonu aldım ...

ben mayısta hazırlamayı düşünüyorum bakalım hayırlısı olsunda zamanında gelsin inş. kuzularımız

ben doğuma son bir ay kala hazırlamayı düşünüyorum.. eğer erken doğum felan olursada evim hastaneye çok yakın zaten. eşim herşeyin yerini biliyo bide neler konulucağının listesini yazdım ona göre hazırlar..

daha ben hıc bırsey almadım kızlar ya
artık dıger muayeneye gıttıgım zaman mayısta yanı az kaldı

ben de 1 ay önce hazırlamıştım çantamızı yarın da doguma gidiyorum :)
kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
4 tane külot
1 emzirme sütyeni
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
tarak-toka-kırmızı kurdela
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
kulak pamuğu-normal pamuk
hasta bezi
göğüs pedi
kutu mendil-ıslak mendil
meme ucu kremi
oda spreyi koydum çantaya
bir de yüz kremi alınacak

bebek için:
2 adet eldiven
1 battaniye
4 tek alt(ayaklı şeylerden)
4 body
3 tulum
3 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi
bebek bezi
emzik
biberon

ben de 1 ay önce hazırlamıştım çantamızı yarın da doguma gidiyorum :)
kendim için:
2 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
4 tane külot
1 emzirme sütyeni
3 çift çorap
2 adet yüz havlusu
1 adet lif
tarak-toka-kırmızı kurdela
ruj- allık-kalem-ayna
şampuan-saç kremi-vucüt şampuanı(bunların hepsi otellerden çarptığım minik şişelerden:)))
diş fırçası-macunu
sabun
kulak pamuğu-normal pamuk
hasta bezi
göğüs pedi
kutu mendil-ıslak mendil
meme ucu kremi
oda spreyi koydum çantaya
bir de yüz kremi alınacak

bebek için:
2 adet eldiven
1 battaniye
4 tek alt(ayaklı şeylerden)
4 body
3 tulum
3 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 önlük
3 şapka
6 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
vucüt termometresi
bebek bezi
emzik
biberon

ayyy canım ne mutlu sana bebegine kavuşucaksın darısı bizim başımıza inş. hayırlısıyla saglıklı bir bebek alırsın inş. kucagınaa.s.:nazar:

sanirim bende yavas yavas alcaklarim varsa alayim puset sonra alirim o acele degil zaten
kiyafetleri yikamam lazim utulemem lazim ama oglumda hic yapmadim
ne bilim yahu kimse bi sey demedi ama bunda yaparim artik
tursil almam lazim evde bitti
ben ozel tursil almam niye mi bilmem lazim degil sanirim
yikayim kurulansin utuleyip korum yerine havlum var ceyizimden bebegime de kendime de alatim guzellerinden valizin icine koyarim
dis fircam var yeni aldim koyarim macun almam lazim
bakalim bi liste yapmam lazim

bende butun giysilerini aldim bebisimin,onumuzdeki hafta hepsini yikayip utulucem..sonra onun cantasini hazirlicam...kendime daha hicbirsey alamadim...onlari almak gerekiyor...yeni eve tasinicaz,odasini hazirlicam.daha cok isim var..insallah zamaninda dogum olurda,tam hazirliklarimi tamamlayabilirim....

ayyy canım ne mutlu sana bebegine kavuşucaksın darısı bizim başımıza inş. hayırlısıyla saglıklı bir bebek alırsın inş. kucagınaa.s.:nazar:

darısı hayırlısıyla sizlerin de başına kızlar
çok heyecanlıyım ben yaaa
dua edin nolurrrrr

darısı hayırlısıyla sizlerin de başına kızlar
çok heyecanlıyım ben yaaa
dua edin nolurrrrr

Canım ne mutlu sana bebişine kavuşmaya çoook az kaldı ben bile heyecanlandımnaniknanik
Allah yardımcın olsun güzel haberlerini bekliyoruz darısı başımıza inşallaha.s.:nazar:

canım heycanlanmakta çok haklısın tabiki aylardır karnında taşıdığın tekmeleyip duran canının parçasını kucağına alıcaksın...:nazar::nazar: sağlıkla gelir inşallah.. darısı başımızaa.s.

X