Doğrulamak istedim..

Ben bu konularda biraz reelciyim sanirim. Sacma geliyor bana. Kayinvalidem ben kendimi bildim bileli envai cesit bu tur yontemleri kullanir hala battikca batiyor. Falanca yontemi kullanip hayati degisen kimseyi de gormedim.

Olumlama evrene pozitif enerji gonderme ,kendimi seviyorum rituelleri mutlaka ise yarıyordur ama kisilik olarak cok realist ve kötümser biriyim .Bende ise yaramaz .
Buna da kendini kapatma deniyor du galiba .
Olumlu pozitif kişilikllerin isleri yolunda gider gibi bişey heralde .

O aksi duyguyu besleyen şeyin bir adi vardı unuttum su an :KK43: eft ile ilgilenmistim ben de bir süre. Devam ettigin sürece aslında faydasini görüyorsun ama nedense bi sure sonra çıkıyor insanın hayatından. Her adımınızı bunlara baglamazsaniz, her dusuncenizin altında bir bilinçaltı olgusu aramazsaniz, güzel yöntemler. Önemli olan cok da ileri gitmemek. Bi sure sonra insan her seyi sorgular hale geliyor. Bi karari verdim ama aa acaba bilincaltim şöyle mi yonlendirdi beni vs diye paranoyak oluyorsun

O aksi duyguyu besleyen şeyin bir adi vardı unuttum su an :KK43: eft ile ilgilenmistim ben de bir süre. Devam ettigin sürece aslında faydasini görüyorsun ama nedense bi sure sonra çıkıyor insanın hayatından. Her adımınızı bunlara baglamazsaniz, her dusuncenizin altında bir bilinçaltı olgusu aramazsaniz, güzel yöntemler. Önemli olan cok da ileri gitmemek. Bi sure sonra insan her seyi sorgular hale geliyor. Bi karari verdim ama aa acaba bilincaltim şöyle mi yonlendirdi beni vs diye paranoyak oluyorsun

Fazlası da zarardir valla doğru.
Ben su olumlamayi kendi kendime yapsam o bile yetecek sanırım. .

Günaydın arkadaşlar..
Bugünlerde kafama takılan bir konu var.
Bir arkadaşım bana theta diye bir terapi yönteminden bahsetti.
Hayatımızda yaşadığımız tüm sıkıntıların sebebi aslında biziz dedi ve beni benden aldı.
Thetaya göre aşkı bulmak isteyip bulamayan biri aslında bilinçaltında onu aşktan uzak tutan bir duyguyu besliyormuş.
Örneğin anne ve babasının bosanmasına ve acı çektiğine şahit olan biri kendine "Aşk acı verir. " diye bir inanç oluşturmuştur ve farkında olmadan hayatında bunun etkisiyle aşkı yakalayamıyordur.

Çocuk isteyip de çocuk sahibi olamayan birinin bilinçaltında çok derinlerde bir yerde çocuk istemesine engel bir inancın olduğunu ve bu inancı değiştirerek her şeyin düzelebilecegini savunuyor.

Bazı sıkıntıların kendi yasadiklarimizdan bazılarının ise ailemizin yaşadıklarından bize aktarildigini söylediğinde ise kaldım.
Buna göre örneğin annemiz babamızı bir konuda affedemiyor diyelim ki bu duyguyu besleyerek bunu evlatlarına kadar aktarıyor ve aynı sorunu kendi kızı da kocasında yaşıyormuş böylece.

Çözümün temelinde ise taa anneye gitmek gerekmiş. O kocasını gerçek anlamda affettiğinde çocuğunun hayatı düzene girecekmiş.

Şimdi ben bu sıkıntıları kendim mi yaşamak istedim ya da istiyorum bırak Allah aşkına diyerek dinlemeye başladım onu aslında.

Ama dinledikçe etkilenmeye başladım.
Çok sayıda örnek verdi çünkü ve sanırım birinde kendimi yakaladım.

Sizlerle de paylaşmak istedim hem doğrulamak adına hem de belki sizlere de bir faydası olur konunun diye.

Belki kendi hayatımızı değiştirmenin yolu buradan geçer belli mi olur..

Theta hakkında bilgisi olan var mı?
Sizce mantıklı mı?
Yakın çevrenizde bununla hayatını iyileştiren oldu mu?[/
. Sanırım aile dizimi çalışmasından bahsediyorsunuz.Ben bu çalışmaya katıldım ve çok faydasını gördüm.

Bu seansları uygulayanlar genelde lise mezunu ya da üniversiteden terk, yurtdışında 2 günlük seminere katılmış insanlar çıkıyor genelde. Yaşam koçu, ilişki uzmanı, bilinç altı temizleyicisi bilmemkim... Meleklerle konuşan melek uzmanı kadın vardı katledildi rahmetli geçenlerde. İnsan madem meleklerin hepsiyle konuşuyordu, cinayete kurban gideceğini niye bir tanesi bildirmedi diye düşünmeden edemiyor.
Hayat şartları zorlaşıyor, insanlar gittikçe mutsuzlaşıyor ve sürekli yeni umut tacirleri çıkıyor bana göre.
Olumlu düşünmek, dua etmek, hayata pozitif bakmak falan enerji yükseltiyor ve en azından bedava ama bu tarz şeyler bana para tuzağı gibi geliyor.

Çocuk isteyip de çocuk sahibi olamayan birinin bilinçaltında çok derinlerde bir yerde çocuk istemesine engel bir inancın olduğunu ve bu inancı değiştirerek her şeyin düzelebilecegini savunuyor.
Kafayı yiyeceğim düşünmekten. Yok. Bilinçaltımda hamile kalmama engel olacak bir inanç yok ben bulamadım. Bütün benliğimle istiyorum o veledi ama gelmiyor:KK45:

bilinçaltı temizleme denilince aklıma izlediğim bir film geldi. Sil Baştan. Filmin aslında orjinal adı: Eternal sunshine of the spotless mind.
İki sevgili ayrılınca birisi acısını unutmak için bilinç altını temizletiyordu. güzel bir filmdi. aklıma geldi paylaşıyım dedim.

Bu konuda ben de düşüncelerimi söylemek isterim. Her sene para kazanmak için ismini değiştirip bir sürü yeni isimlerle bir şeyler çıkarıyorlar. NLP tekniği, çekim yasası, Kuantum, theta...
Aslına bakarsanız hepsinin özü tasavvuf gerçekte...Çoğu da kitaplarını okuduysanız tasavvuftan bir iki sözü evirip çevirip kullanıyor. Başka da bir şey değil.
İşin özü şu: Her şey kendinizde bitiyor. Siz kendinizi nasıl hissederseniz öyle oluyorsunuz. Kendinizle ve etrafınızla barışık olursanız etrafınızdakiler de sizinle barışık oluyor. Ara sıra sınav gibi bir iki tip karşınıza çıkabiliyor tabi, onları da panik yapmadan çok da takmadan yolunuza devam ettiğinizde evren hayatınızdan çıkarıyor.

Durumumuz aynı olduğu için ben dr cevap vermek isterim
Annem arabesk bir kişilik megasite dinleyen bir kadındı şükür bıraktırdık acıdan beslenen biri,ne yapsam da daha iyi olsa diye asla düşünmez,sızlansın ağlasın şikayet etsin

O sebeple ben derdimi sıkıntımı babama anlatırdım babam dinlerdi,hmmm derdi durum bu alternatifler şunlar bence şunu yap,ama anneme desem benim önüm sira ağıtı basar

Benimkileri anlatıyorsun sanki...

bana garip geldi, daha önce hiç duymadım. bazı sıkıntıların sebebi zaten biziz orası kesin de bazıları tamamen bizden bağımsız. hani çok detaya girmek istemiyorum da diyelim ki bir insan çok kötü bir olay yaşadı, çalıştığı yerde örneğin soygun gibi bişey oldu, soyguncular bunlara çok kötü davranıp öldürmekle tehdit ettiler falan ve oradaki bir çalışan da yaşadığı olaydan dolayı çok fazla korktu, gerçekten öleceğini sandı, soyguncu parayı vermesini istedi silahları ona dayayarak, bu insanın kendini savunacak silahı falan yoktu ve kasadaki tüm paraları verdi ve adamlar milletin canına zarar vermeden çekip gitti. bu olay bu insanın mesleğine mal oldu çünkü insanlar onu suçladı neden parayı verdin dediler ama çaresi yoktu, ölse miydi? her neyse bu olayda hem korkması hem de işini kaybetmesi nedeniyle şu anda çok sıkıntılı diyelim ki, psikolojik olarak çöktü, panik atak falan oldu. bunu o dediğiniz terapiyle nasıl aşabilir? tüm bu yaşadığı onun suçu mu? sebebi kendisi mi?

saçma değil mi şimdi bu, bunu yaşayan insana gidip "aslında çektiğin tüm sıkıntının sebebi sensin" diye nasıl denebilir?

. Sanırım aile dizimi çalışmasından bahsediyorsunuz.Ben bu çalışmaya katıldım ve çok faydasını gördüm.

Aile dizimi neymiş onu da araştırayım bari onu da ilk kez bugün duydum :)

bana garip geldi, daha önce hiç duymadım. bazı sıkıntıların sebebi zaten biziz orası kesin de bazıları tamamen bizden bağımsız. hani çok detaya girmek istemiyorum da diyelim ki bir insan çok kötü bir olay yaşadı, çalıştığı yerde örneğin soygun gibi bişey oldu, soyguncular bunlara çok kötü davranıp öldürmekle tehdit ettiler falan ve oradaki bir çalışan da yaşadığı olaydan dolayı çok fazla korktu, gerçekten öleceğini sandı, soyguncu parayı vermesini istedi silahları ona dayayarak, bu insanın kendini savunacak silahı falan yoktu ve kasadaki tüm paraları verdi ve adamlar milletin canına zarar vermeden çekip gitti. bu olay bu insanın mesleğine mal oldu çünkü insanlar onu suçladı neden parayı verdin dediler ama çaresi yoktu, ölse miydi? her neyse bu olayda hem korkması hem de işini kaybetmesi nedeniyle şu anda çok sıkıntılı diyelim ki, psikolojik olarak çöktü, panik atak falan oldu. bunu o dediğiniz terapiyle nasıl aşabilir? tüm bu yaşadığı onun suçu mu? sebebi kendisi mi?

saçma değil mi şimdi bu, bunu yaşayan insana gidip "aslında çektiğin tüm sıkıntının sebebi sensin" diye nasıl denebilir?

Tüm demiyor sanırım bazı sıkıntıların diyor.
Ben çok afedersiniz burnu b.ktan çıkmayan derler ya onlardanım sayılır. :)
Bir de mesela tek ben değil ailecek sıkıntılıyız desek yeridir.
Hani anlatinca hep mi sizi bulur hay Allah denir o derece.
Bu durumda aileden gelen bir şey olduğunu söyleyince olabilir dedim şahsen..

Tüm demiyor sanırım bazı sıkıntıların diyor.
Ben çok afedersiniz burnu b.ktan çıkmayan derler ya onlardanım sayılır. :)
Bir de mesela tek ben değil ailecek sıkıntılıyız desek yeridir.
Hani anlatinca hep mi sizi bulur hay Allah denir o derece.
Bu durumda aileden gelen bir şey olduğunu söyleyince olabilir dedim şahsen..
yok siz burada "Hayatımızda yaşadığımız tüm sıkıntıların sebebi aslında biziz dedi" yazdığınız için öyle dedim, ilk mesajınızda.
bazı dediyse evet ona ben de katılıyorum, bazı şeylerin sebebi tamamen biziz, bazıları için dolaylı olarak. ama işte tüm sıkıntı denilirse orada patlıyor olay. valla bunlar umut taciri çok bariz ya, fazla para harcamayacaksanız deneyin ama pahalıya mal olacaksa boşverin yani.

Hayatımızda yaşadığımız tüm sıkıntıların sebebi aslında biziz dedi ve beni benden aldı.

yok siz burada "Hayatımızda yaşadığımız tüm sıkıntıların sebebi aslında biziz dedi" yazdığınız için öyle dedim, ilk mesajınızda.
bazı dediyse evet ona ben de katılıyorum, bazı şeylerin sebebi tamamen biziz, bazıları için dolaylı olarak. ama işte tüm sıkıntı denilirse orada patlıyor olay. valla bunlar umut taciri çok bariz ya, fazla para harcamayacaksanız deneyin ama pahalıya mal olacaksa boşverin yani.

Valla şimdilik para vermeyi düşünmüyorum araştırayım aslı var mı öğreneyim dedim önce.
Ben de çok inanmazdim inanmadigim şeyden de daha baştan hayır göremem sanırım ama biraz kafam karışmadı değil. .

Kafayı yiyeceğim düşünmekten. Yok. Bilinçaltımda hamile kalmama engel olacak bir inanç yok ben bulamadım. Bütün benliğimle istiyorum o veledi ama gelmiyor:KK45:

Ben de çok istediğim için hamile kalamıyordum. ne zaman ki herşeyi bıraktım, işte o zaman hamile kaldım. olursa olur olmazsa olmaz diye düşündüğümde...

Psikolojik destek almaya karsi degilim ancak insanin beynini baska birisine acma fikri beni cok tedirgin eder açıkçası. Orasi kisinin kendisinden baska kimsenin pek el surmemesi gereken gizli bir kutudur bence.

Günaydın arkadaşlar..
Bugünlerde kafama takılan bir konu var.
Bir arkadaşım bana theta diye bir terapi yönteminden bahsetti.
Thetaya göre aşkı bulmak isteyip bulamayan biri aslında bilinçaltında onu aşktan uzak tutan bir duyguyu besliyormuş.
Örneğin anne ve babasının bosanmasına ve acı çektiğine şahit olan biri kendine "Aşk acı verir. " diye bir inanç oluşturmuştur ve farkında olmadan hayatında bunun etkisiyle aşkı yakalayamıyordur.

Bazı sıkıntıların kendi yasadiklarimizdan bazılarının ise ailemizin yaşadıklarından bize aktarildigini söylediğinde ise kaldım.
Buna göre örneğin annemiz babamızı bir konuda affedemiyor diyelim ki bu duyguyu besleyerek bunu evlatlarına kadar aktarıyor ve aynı sorunu kendi kızı da kocasında yaşıyormuş böylece.

Çözümün temelinde ise taa anneye gitmek gerekmiş. O kocasını gerçek anlamda affettiğinde çocuğunun hayatı düzene girecekmiş.

Şimdi ben bu sıkıntıları kendim mi yaşamak istedim ya da istiyorum bırak Allah aşkına diyerek dinlemeye başladım onu aslında.

Ama dinledikçe etkilenmeye başladım.
Çok sayıda örnek verdi çünkü ve sanırım birinde kendimi yakaladım.

Sizlerle de paylaşmak istedim hem doğrulamak adına hem de belki sizlere de bir faydası olur konunun diye.

Belki kendi hayatımızı değiştirmenin yolu buradan geçer belli mi olur..

Theta hakkında bilgisi olan var mı?
Sizce mantıklı mı?
Yakın çevrenizde bununla hayatını iyileştiren oldu mu?
Nomucuğum yoğunluktan pek giremiyordum ama konunun tüm sayfalarını okudum, ne güzel böyle insanı düşünmeye iten bi konu açmışsın.

Herşey tamamen bizim elimizde değil, bizim değiştiremeyeceğimiz şeyler de oluyor. Tamamen kadercilik nasıl yanlışsa insana fıtratına ters olan bu denli ağır misyonlar yükleyen (herşey içinde, sen herşeyi başarabilirsin, herşeyi değiştirebilirsin vs) bu tür düşünceler de yanlış. Hayatı bu ince dengeyi koruyarak yaşarsak daha dengeli ve huzurlu oluruz. Son yıllarda türedi bu enerjili menerjili şeyler insanlar bir de ciddi ciddi para veriyor bunlara. Sakın bir kuruş verme nomu benim bile içime oturur buradan :KK53:

Ben bireyselliğe inanırım, mistik bir insan değilim tasavvufa da uzağım. Bana göre yaptığın iyiliklerden de sen sorumlusun kötülüklerden de. Çoluğundan çocuğundan çıkar diyenlere öyle şey olur mu ne kadar mantıksız diyorduk, enerjici ablalar "babaannen zamanında yapılan yamuğu affedemedi diye senin burnun b.ktan çıkmıyor" deyince daha havalı oluyor zaar.

Bence adam gibi bilişsel terapi alıp zihninde yer kaplayan ve sana zarar veren çarpıtılmış düşünceleri saptayıp onları değiştirsen daha faideli bir işle alakadar olmuş olursun nomucuğum (mesela senin başına gelen iyilikleri görmezden gelip onun yerine kötü olaylara odaklanıp onları genelleme huyun var, bu sana zarar veriyor). Bir de pozitif kelimelerle dua etmek de insanı daha dengeli bir yapıya sokuyor, seni yaratan sınırsız güce sığınmak diğer anlamıyla. Galiba olumlama diyorlardı adına bunun da.

Olumlu güzel düşünceler içinde olmak bile iyi geliyor insana nomucum. Dışarıya verdiğim hissiyat pozitifmiş ama içim işin aslı hiç öyle değil aslında, bir çok şeyi kendi içimde kendim yaşadığım için içim şişti, içimi boşaltıp silkelenmem lazım ama gören neyin varki iyisin sen der.

X