Doğru yolu bulsun diye...

hacerh

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2022
46
20
35
Merhabalar. bir erkek kardeşim var 24 yaşında. ara sıra alkol kullandığını farkettim. biz muhafazakar bir aileyiz bizim için yanlış bir hareket bu.Dolaylı yoldan sorduğumda da inkar ediyor. Önceden böyle değildi. yaklaşık 2 senedir böyle. imam hatip mezunu çok üzülüyorum. arkadaş çevresi kötü. onlardan etkileniyor.
kardeşimin kötü alışkanlıkları bırakması için nasıl dua etmeliyim ne yapmalıyım bana yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar. bir erkek kardeşim var 24 yaşında. ara sıra alkol kullandığını farkettim. biz muhafazakar bir aileyiz bizim için yanlış bir hareket bu.Dolaylı yoldan sorduğumda da inkar ediyor. Önceden böyle değildi. yaklaşık 2 senedir böyle. imam hatip mezunu çok üzülüyorum. arkadaş çevresi kötü. onlardan etkileniyor.
kardeşimin kötü alışkanlıkları bırakması için nasıl dua etmeliyim ne yapmalıyım bana yardımcı olabilir misiniz?
24 yaşında! Ara sıra! Sağlıkla ilgili iyi şeyler yaşamadınız anlaşılan ama aynı zamanda anksiyete ve takıntılarınız var diye düşünüyorum. Terapi alın. Kardeşinize gelince siz sadece abla olarak bir kere söylersiniz karar kendisinin. Herkes aynı olmak zorunda değil. Ne kadar katı veya yasaklanırsada bağımlı hale getirirsiniz. Arkadaşları kötü veya iyi . Yaşı gereği bir birey. Yanlışı doğruyu iyisiyle kötüsüyle kabullenip ders çıkarması gerekir. Dini olarak da onu ilgilendirir. Herkes aynı düzeyde aynı şekilde olmak zorunda değil. Siz dini bütünsünüzdür. O belki agnostik, belki dindar belki de hiçbiri. Onu ilgilendirir ! Bize göre doğru olan yol ona göre yanlış olabilir . Konu başlığı doğru yolu bulsun diye yazmışsınız. Onun seçimi. Ben alkole karşıyım hatta tiksinirim. Ama onu ilgilendirir. Zarar mı veriyor ? Alkolik mi? Hiçbiri ?neye göre kime göre doğru tartışılır.

Son düzenleme:
Üstüne çok giderseniz bırakmak yerine daha çok sarılır.

"24 yaşında! Ara sıra! Sağlıkla ilgili iyi şeyler yaşamadınız anlaşılan ama aynı zamanda anksiyete ve takıntılarınız var diye düşünüyorum. Terapi alın."
çok haklısınız..

Aklı başında birisi eğriyi doğruyu ayırt eder diye düşünüyorum

X