Doğru Karar mı Veriyorum?

Evlilik esnasında ödenen kredi taksitlerinin yarısı oranında eş de ortak oluyor.

neden biz konuşmuyoruz? Teyzen annemle konuşuyor diye sordum. Adamın sülalesine küfretmişim gibi kabuğuna çekildi. Kadın kadına sorunu çözmek istemiş. Hala ses seda yok.
iyi de anneniz üzerimize düşeni yaparız demiş, ne sorunu varmış ki o patavatsız teyzeyi araya sokup kadın kadına çözeceklermiş.

bende pek güzel kokular almadım, sizi 3 gün aramayan adamın sevgisini de sorgulayın lütfen, hiçte geç kalmış falan değilsiniz, kimseye hesapta vermek zorunda değilsiniz, ama şunu lütfen unutmayın;

bir insanın karşısındakini kırmaktan en çok korktuğu, en çok el üstünde tuttuğu dönem nişanlılık dönemi, bundan sonrasında bundan daha iyi olmayacak karşınızdaki kişi.

88 Doğumluyum evet. Temmuz'un ortasından beri görüşüyoruz. Eylül sonu apar topar yüzük taktılar. (Bulunduğumuz şehirler arasında kısa bir mesafe var ve ailelerde sağlık sorunu var diye) Çok uzun zaman sonra ilk kez kalbim çarptı. Annemden başka kimsem yok bu hayatta (babam ben küçükken vefat etti. Abi, abla, dayı, yeğen hiçkimsem yok hayatta. Canım dediğim candan yakın kız kardeşim 3 dostum var sadece.) Annem ver yüzüklerini gönder diyor. Onların yuva kurmakla alakası yok. Biz kimseyi yormazken kendisi bile konuşmadan teyzesinin para mevzuuna girmesi ve devamlı trilyondan mülkten bahsetmesi anneme bu şekilde hava atması annemi çok kırdı. Yarın öbür gün annem diyor ki ben varım yokum, sen onlarla birebir yaşayacaksın. Elbet bu konular çözülür. Sen bu insanlarla yapabilecek misin diye soruyor.

Anneme anacım anacım diye konuşarak büyük rol yapıyormuş nişanlım da. Hasta olduğunu bildiği halde onu da arayıp sormuyor.

Eşya eşya dediği zaten ben çalışan insanım, bu kadar atla deve birşey miydi? 3 gün ben iyi miyim değil miyim merak etmicek sormucak kadar ne oldu yani aramızda?

Para olaylari gec. Bu huyu bile nisan atmaya yeterli.

Annenin dinle. Nisani at. Zaten kücük bir ailesiniz. Böyle hanzolari ailene katma.

Kv biz evlenmeden ev almak istedi kredi ile ben net konuştum eşimle "hayır istemiyorum dedim evlendikten sonra alınacak ortak olcaz ve ben de ödemeye destek olcam" diye. Nikah öncesi alıyorlar borcu da oğlana geline bırakıyorlar senden de çıkıyor o para eee sonra yarın öbür gün aksi oldu evde hakkın yok.
Hata en başından bu noktada.
İkincisi nişanlınla net ve açıkça konuşmak.
Yani eşya, ev alma, düğün masrafı bunları sadece benimle konuşucaksın planımızı, bütçemizi yapcaz aileler asla karışmayacak diyeceksiniz.
Ben öyle yaptım çok da güzel oldu kendi paramızla yaptık kimse de söz hakkı olmadı ne evimi alırken ne de düğünde. Ayrıca anneniz biz bir şey istemiyoruz demekle yanlış yapmış geleneksel bazı şeyler (zorlamadan durumuna göre tabi erkeğin) yapılmalı.
Benim annem de aynısını dedi sonra bir baktım bunlar hiçbir şeye layık görmüyor,ister misin diye sormuyor vs.. Sonra ben ne yaptım gittim en pahalı takıları, setleri aldırdım ben istiyorum alınacak dedim. (Durumları vardı çünkü)
Sonra da sattım evlenince o altınlarla araba aldım kendime. Siz önem vermeyince bazen karşınızdaki insanlar da vermiyor.

Güncelleme : Sessizliğe gömüleli bugün 6. Gün. Tüm sosyal medya hesaplarından bugün öğleden sonra resimlerimizi sildi. Köpeğimle birlikte çektirdiği resime kadar sildi. Ben de kendi hesabımdakileri sildim. Tektaş yüzüğü ve alyansı bende. Onları geri vermek için beklemeli miyim? Ben mi gidip vermeliyim? Kendi arayıp konuşacak yüreği yok belli. Teyzesi veya ablasını mı aratır bilemedim. Fikirlerinizi bekliyorum.

Evin üzerinde hakkınız olmayacak biliyorsunuz değil mi

Siz neden bittiğini belirtmiyorsunuz? Hala dönmesini falan bekliyorum demeyin lütfen sizi konuşmayarak cezalandırmaya çalışıyor. Nişanlılık döneminde 6 gün konuşmamazlığı geçtim 1 gün bile çok fazla. Eğer fotoğraflar silinecek noktaya gelindiyse geri dönülmez bence. Eğer sizde kararlıysanız bittiğini söyleyin, yüzükleri de gönderin kendisine.

Bitti bitti. Gelip özür dilese bile bu saatten sonra asla güvenemem. Yüzükler içinde ailesi ararsa kendisi gelsin alsın demeyi düşünüyorum. Yüzünü görmek istemiyorum. Sepetle aşağı sallamayı düşünüom yüzüklerini... Kargoya güvenemedim. Yarın öbür gün almadım deyip başımı belaya da sokabilir. Üzüldüm ya çok. Hayal kırıklığı bu.

Hiç böyle şeylere gerek yok size nişanda alışılagelmişin üstünde bir takı takılmamış. Yüzükleri bir güzel satın parayida çatır çatır yiyin o gerizekaliyi da engelleyin.

Hiç böyle şeylere gerek yok size nişanda alışılagelmişin üstünde bir takı takılmamış. Yüzükleri bir güzel satın parayida çatır çatır yiyin o gerizekaliyi da engelleyin.
Komedi son durum: teyzesi aradi aksam yemek yedikten sonra. Bana telefonda resmen bağırdı. Nişanlım olacak kişi günledir hastanede yatıyormuş, ben nerelerdeymişim hiç arayıp sormamışım. Annemde o gun bize geldiklerinde gereken neyse yaparız derken efelenmiş, sonra ben neden nişanlıma önce biz neden konuşmadık diye sormuşum... Bende benim muhatabım nişanlım dedim. Kadın ben böyle deyince çıldırdı. Ne demek senin muhatabin o, senin muhatabın hepimiziz diye çıldırdı. Sen topla çabuk eşyalari (1 tektas, 1 alyans, replika canta, nisanlimin bana hediyesi minik altin kolye ve istemeye gelirken aldiklari tahta tepsi) dedi. Yarin ben geliyorum aşağıda kapıdan alıyorum dedi. Bende size vermem uygun olmaz nişanlımla gelin ikiniz dedim. Hatta gelmeyin orta noktada buluşalım dedim. Yarin sabah 11 de esyalarini gelecekler teslim edicem. Hastaneye yatirdik dediler kimse bana gram haber vermedi, haberim olsa hepsi o hastaneye kosacagimi hepsi biliyor. Beni suçlamak için resmen yer arıyorlar. Bu süreç geçerken nişanlım olacak kişiyi aradım. Konuşcak yüreği olmadığı için telefonumu açmadı ve geri dönmedi. Sanki benim nişanlım teyzesi gibi ben çat çat onunla konuştum.
Tamam siliyorsun resimleri, bitirmeyi bile birebir iki insan olarak bitiremiyorsun, telefonuma çıkmıyorsun. Bu kadar iade talepleri nasıl hızlı gerçekleşti? Nasıl bir adama aşık olmuşum ben? Demekki evli olsam boşanmaya bile karşıma çıkamayacaktı adam? Yazdığım tüm mesajları teyzesine okutmuş, teyzesi sen nasıl sorarsın (önce neden biz konuşmadık dediğimi) diye beni azarladı. Hiç bir erkeğe güvenim kalmadı...

Öncelikle bi b.k olduğu yok herife, ergen kızlar gibi acile yatıp sarı seron fotosu çekmiştir anca. Depresyondaki ergen veletler gibi içine gömülmesi hassas ruhundan değil, ailesi ve çirkef teyzesinin bir karar vermesi için zaman kazanıyor, s..çma deseler 2 haftada bir ameliyatla aldırır bağırsağındaki b.ku bu. Emzikli bu be, bırakın emsin anasını, yazık günah.

Şu an ağlıyorum resmen gözyaşıma yazık bunu da öğrendim. Dedikleriniz de o kadar haklısınız ki... İnşallah yarın yüzyüze çok da muhatap olmadan daha da üzülmeden bitiririm teyzesiyle. Söyledikleriniz ve bu zamana kadar yanımda olduğunuz için teşekkür ederim. Paylaşmak çok iyi geldi. Eşyalarını teslim ettikten sonra, onu ve tüm sülalesini her yerden engelleyeceğim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…