Doğru Karar mı Veriyorum?

Yaşım büyük olduğu için, düğünlerde kimseyi memnun edemeyeceğimiz, nişanlımın da talebi üzerine nikah a okey demiştim. Annemde sen nasıl mutlu olacaksan öyle olsun ama bu evden gelinlikle çıktığını görmek istiyorum diyordu. Altın talebi de karşı tarafa yük olmamak için annem talep etmedi. Karakter olarak da birşeyler isteyebilecek biri de değil. Annem bu yaşanılanlardan ve konuşulanlardan dolayı mutsuz. İşyerindeki herkes nişanlandığımı biliyor, herkese ayrı ayrı izahat vericem. İçim sıkılıyor resmen...
Evlenmiş olmak için başını yakacaksın. Paragöz uyanıklar bunlar. Çok ağlarsın

Merhaba,

Bu yıl yazın uzun zaman sonra birisi ile yemeğe çıktım. Frekanslar tuttu, bir kaç görüşme daha yaptık. Bu buluşmalardan sonra kısa bir süre sonra ailesinden birisi ile tanıştırdı. Hatta o aile ile de 2 kez görüştük.

Kendi ailesi (yaşımızın da büyük olması sebebiyle) süreci hızlandırmak adına benim ailem ile tanışmak istediler. Sonra bize tanışmaya geldiler. O gün aile büyüklerinden biri annemi kenara çekip bizim niyetimiz ciddi her hangi bir talebimiz olup olmadığını sordu. Annem de maddi olarak talebimizin olmadığını, kızımı üzmeyin, kızıma aile olun, sevin sayın dedi. O aile büyüğü bu konuşmadan sonra salona geçip annemden beni istedi. Annemde kızım seviyor ve istiyorsa hayırlısı olsun, mutlu olsunlar dedi.

Ertesi hafta biz onlara iade ziyaret yapacaktık. O aile büyüğü (anne baba değil) (sağlık sorunları sebepli) devamlı gelme gitme zor oluyor, gelmişken yüzük takalım adını koyalım dedi. Bizde tamam olur dedik. O hafta aile içinde yüzüklerimiz takıldı.

Sonra nişanlım kendi memleketinden bir ev satın almak istedi kredi ile. Evi kredi çekerek aldı, borcunu birlikte ödeyecektik. Ben kurumsal bir firmada uzun senelerdir çalışıyorum. Yol sebepli gidip gelmek zor olacağından işe biraz mola vermeyi düşünüyordum bu şartlarda.

Geçen hafta ailesi bizim evimize ziyarete geldi. Annem rahatsızdı. Anneme eşyaları nasıl yapalım? Yarı yarıya mı yapalım diye sordular. Annemde üzerimize ne düşüyorsa yaparız dedi.

Benim takıldığım nokta: Biz düğün takı vs hiç birşey talep etmedik, daha biz nişanlımla konuşmadan o aile büyüğünün annemden bu şekilde talepte bulunması beni rahatsız etti. Zaten ikimizde çalışan insanlarız, elbet destek olacağım. Ben nişanlımla bunu paylaştığımda, neden benimle bu konuyu konuşmadan aileleri konuşturduğunu öğrenmek istedim, kendisi bana kadınlar arasında sorunun hemen çözüldüğünü söyledi.

Nişanlım aramızda geçen en ufak gerginlikten sonra asla aramıyor, sormuyor, konuşmuyor, sessizliğe bürünüyor. Şu anda sessizliğe büründü.

Siz olsaydınız napardınız?
nightwish_black nightwish_black bence başından geçeni bilmeli ki ona örnek olsun

Merhaba,

Bu yıl yazın uzun zaman sonra birisi ile yemeğe çıktım. Frekanslar tuttu, bir kaç görüşme daha yaptık. Bu buluşmalardan sonra kısa bir süre sonra ailesinden birisi ile tanıştırdı. Hatta o aile ile de 2 kez görüştük.

Kendi ailesi (yaşımızın da büyük olması sebebiyle) süreci hızlandırmak adına benim ailem ile tanışmak istediler. Sonra bize tanışmaya geldiler. O gün aile büyüklerinden biri annemi kenara çekip bizim niyetimiz ciddi her hangi bir talebimiz olup olmadığını sordu. Annem de maddi olarak talebimizin olmadığını, kızımı üzmeyin, kızıma aile olun, sevin sayın dedi. O aile büyüğü bu konuşmadan sonra salona geçip annemden beni istedi. Annemde kızım seviyor ve istiyorsa hayırlısı olsun, mutlu olsunlar dedi.

Ertesi hafta biz onlara iade ziyaret yapacaktık. O aile büyüğü (anne baba değil) (sağlık sorunları sebepli) devamlı gelme gitme zor oluyor, gelmişken yüzük takalım adını koyalım dedi. Bizde tamam olur dedik. O hafta aile içinde yüzüklerimiz takıldı.

Sonra nişanlım kendi memleketinden bir ev satın almak istedi kredi ile. Evi kredi çekerek aldı, borcunu birlikte ödeyecektik. Ben kurumsal bir firmada uzun senelerdir çalışıyorum. Yol sebepli gidip gelmek zor olacağından işe biraz mola vermeyi düşünüyordum bu şartlarda.

Geçen hafta ailesi bizim evimize ziyarete geldi. Annem rahatsızdı. Anneme eşyaları nasıl yapalım? Yarı yarıya mı yapalım diye sordular. Annemde üzerimize ne düşüyorsa yaparız dedi.

Benim takıldığım nokta: Biz düğün takı vs hiç birşey talep etmedik, daha biz nişanlımla konuşmadan o aile büyüğünün annemden bu şekilde talepte bulunması beni rahatsız etti. Zaten ikimizde çalışan insanlarız, elbet destek olacağım. Ben nişanlımla bunu paylaştığımda, neden benimle bu konuyu konuşmadan aileleri konuşturduğunu öğrenmek istedim, kendisi bana kadınlar arasında sorunun hemen çözüldüğünü söyledi.

Nişanlım aramızda geçen en ufak gerginlikten sonra asla aramıyor, sormuyor, konuşmuyor, sessizliğe bürünüyor. Şu anda sessizliğe büründü.

Borç birlikte alınacaksa ortak tapu alın bide ne bu herşeyi aceleye getirmek gerçekten yaşımız büyük dediniz nie siz konusmuyorsunuzda başkaları konuşuyor ne alaka yanin

Evin evlenmeden once alinmasindaki amac konusunda arkadaslarla hem fikirim ama sevmissiniz belli ki ödemeleri yaparken kendi adiniza oldugunu belli eden dekont vs gibi seyleri hep yedekleyin.

Ornegin kredi odemesi icin para atacaksaniz bunu aciklama kismina yazin

Bankaya elden odeyeceksiniz parayi ödeyen kisi olarak mutlaka dekontu kendi adinizla imzalayin ve bu parayi mutlaka o gun bankadan denk tutarda çekerek yapin. Ozetle kendinize bu kredinin ortagi oldugunuza dair kanitlar olusturun.

Ya da direkt ev kredisine hic destek vermeyin.

Bu saydiklarim mantiksizsa avukat arkadaslar yorum yapar zaten.

Neyse, Anadolu insaninin huyu gariptir, yaşi geceni, engelleyi, evlenememisi birbiriyle hizlica bas goz ederler, akillari sira iyilik yaparlar. Bunu da boyle hizlica hallederler ki karsi taraf sorunu anlamadan bitsin gitsin.

Umarim sizin basiniza gelen de bu değildir.

Borç birlikte alınacaksa ortak tapu alın bide ne bu herşeyi aceleye getirmek gerçekten yaşımız büyük dediniz nie siz konusmuyorsunuzda başkaları konuşuyor ne alaka yanin
Ben de neden biz konuşmuyoruz? Teyzen annemle konuşuyor diye sordum. Adamın sülalesine küfretmişim gibi kabuğuna çekildi. Kadın kadına sorunu çözmek istemiş. Hala ses seda yok.

Teyze ne alaka ya son msji gördüm de, hadsizlik etmiş bu zamanlar sizi memnun etmek için deli olması gereken zamanlar değil mi? Dönüp teyzesine host diyemiyor size mi trip atıyor?
Kredi faizleri çok kötü 5 lira ödediğinizde aslında ne kdŕ çekmiş oluyorsunuz bir bakın bence. Ztn bankadan çekilen kredi ile ev alması imkansız max 300 bin fln cikiyordur onuda biraz araştırma ile peşin para ev bile alır durumdadır ev kendinin olsun ama kredi ödeyin eşya sorsunlar düğün yapmasınlar ne güzel dünya ya

İçim içimi yiyor. Annem tedirgin ve huzursuz. Şimdi arayıp konuşup netleştirmek istiyorum ama o aramadan da aramak istemiyorum. İşten çıkarken bile her akşam yazardı. Çıktın mı eve varınca yazıver derdi. Hala ses yok. O benimle iletişime girmeden benim adım atmamam gerekiyor değil mi? Sabırsızım resmen...

O aile büyüğü sürekli bir şekilde ağzını trilyon diye açıyor, üstümdeki mülklerin sayısını bilmiyorum deyip ağzını kapatıyor. Asla gösterişi sevmem. Bu tip konuşmalar bana çok sığ geliyor. Ben ailemden böyle görmedim. Nişanlım da kendini hiç böyle yansıtmadı. Ben o aile büyüğünün kendi başına böyle konuşma yaptığını düşünürken, nişanlımın benimle konuşmadan para hesabına girip, o aile büyüğü ile annemi konuşturması beni rahatsız etti. Hatta bana diyor ki : eşyaların ortak alınması mı seni rahatsız etti? Gönlüm de var benim nişanlımı da sevdim, annem de bu konuşmalardan çok rahatsız, seni yapayalnız nasıl göndereceğim oraya deyip korkuyor.

Çok da tanımıyorsunuz birbirinizi zaten, alelacele yüzük takmışsınız sanki ama adamlar ilk günden çakallığa başlamışlar ... bence sen bu işi boşver konu sahibesi birbirinize uygun değildiniz.

Ben de neden biz konuşmuyoruz? Teyzen annemle konuşuyor diye sordum. Adamın sülalesine küfretmişim gibi kabuğuna çekildi. Kadın kadına sorunu çözmek istemiş. Hala ses seda yok.
Yoo gayet doğru bir soru sormussunuz.
Evlenecek iki yetiskin insan maddi durumlara , kendi kullanacakları eşyaları nasıl alacaklarına kendileri karar verirler.
Aile büyüğü ne demeye her şeye burnunu sokuyor anlamadım.
Tanışmaya diye gelip resmen pat diye istemişler sizi belki özel hazırlık yapmak istiyordunuz?
Gidip gelmek zor oluyor diye pat diye yüzüğü takmışlar.
Nisan olayının ne zaman olacağına siz ve nisanliniz karar vermeli aile büyüğü değil.
Bence bu insana haddini bildirin gelip gidip darlamis sizi resmen.
Kv kp de baya uyanık kendilerini hiç araya sokmadan başka biriyle halletmisler resmen.
Ayrıca altın düğün şu bu istemeyen naif bir aileye de eşyaları yarı yarıya alalım muhabbeti yapmak terbiyesizlik ve açgözlülüktur.
Hiç korkmayın ne düşünüyorsaniz söyleyin bitirse de biter.
Ayrıca ben tapusu bana ait olmayan evin kredisini neden odeyeyim ne mana ?
Madem birlikte ödeyeceksiniz tapuyu yarı yarıya üzerinize yapsın.

Ve yaşım büyük diye kendinizi darlamayin lütfen.
Gelinlik giymek istiyorsanız giyin içinizde kalmasın.
Düğün istiyorsaniz talep edin altın istiyorsanız talep edin.
Önemli olan sizin istekleriniz ve bu isteklerin makul olması bunlar simariklik değildir.
Siz karşı tarafa bir şey istemiyoruz deseniz bile nisanda size usulünce ufakta olsa bir r şeyler takmaları gerekiyordu.
Böyle ufak cakalliklar yapan ailelere sinir oluyorum.

Ve yaşım büyük diye kendinizi darlamayin lütfen.
Gelinlik giymek istiyorsanız giyin içinizde kalmasın.
Düğün istiyorsaniz talep edin altın istiyorsanız talep edin.
Önemli olan sizin istekleriniz ve bu isteklerin makul olması bunlar simariklik değildir.
Siz karşı tarafa bir şey istemiyoruz deseniz bile nisanda size usulünce ufakta olsa bir r şeyler takmaları gerekiyordu.
Böyle ufak cakalliklar yapan ailelere sinir oluyorum.
+Küsen adamdan şimdi sırt çeviren adamdan hayır gelmez çok çektirir size ailesine laf söyletmez

Merhaba,

Erkek tarafı herşeyi beleşe getirmeye çalışıyor ayrıca sevgiliniz pasif. Çok olmaz bu adamdan ayrılın fragman korkunç geldi bana. O kadının herşeye karışması vss. Kaynanadan beter

O aile büyüğü sürekli bir şekilde ağzını trilyon diye açıyor, üstümdeki mülklerin sayısını bilmiyorum deyip ağzını kapatıyor. Asla gösterişi sevmem. Bu tip konuşmalar bana çok sığ geliyor. Ben ailemden böyle görmedim. Nişanlım da kendini hiç böyle yansıtmadı. Ben o aile büyüğünün kendi başına böyle konuşma yaptığını düşünürken, nişanlımın benimle konuşmadan para hesabına girip, o aile büyüğü ile annemi konuşturması beni rahatsız etti. Hatta bana diyor ki : eşyaların ortak alınması mı seni rahatsız etti? Gönlüm de var benim nişanlımı da sevdim, annem de bu konuşmalardan çok rahatsız, seni yapayalnız nasıl göndereceğim oraya deyip korkuyor.
Çok aceleye getirmeleri hoş değil.
Gelmişken isteyelim,hazır istemişken yüzük takalım bir daha gelmeyelim tavrı da çok sevimsiz.
Bir zahmet adabıyla usulüyle yapsınlar.
Tamam o olmadi madem,evi alalım beraber ödeyelim kısmında da sizin hakkınız gaspediliyor. Evlenmeden apar topar evi almış kendi üzerine,kendi memleketinde bu da aceleye getirilmiş zaten.
Madem böyle bir niyeti var sizde tapuya ortak olursunuz ödersiniz bunca yıl bekleyip şimdi bunu araya sıkıştırması tamamen benim evim olsun,boşanırsak hak iddia edemesin kafası.
Anneniz haklı.
Yangından mal kacirir gibi iş yapıyorlar.

İçim içimi yiyor. Annem tedirgin ve huzursuz. Şimdi arayıp konuşup netleştirmek istiyorum ama o aramadan da aramak istemiyorum. İşten çıkarken bile her akşam yazardı. Çıktın mı eve varınca yazıver derdi. Hala ses yok. O benimle iletişime girmeden benim adım atmamam gerekiyor değil mi? Sabırsızım resmen...
son durumunuz nedir konuşabildiniz mi? :KK43:

son durumunuz nedir konuşabildiniz mi? :KK43:
Maalesef 3. gün hala arayıp sormuyor. Cuma günü annemin hastalık durumu vardı. Birlikte götürdük. Onu bile merak edip aramadı. Seven insan bu kadar aramadan duramaz. Çok üzülüyorum. Yarın folklör kursumuz vardı. Oraya da gitmicem. Yarın heralde kendi giderse o zaman arar diye düşünüyorum. O da benim için değil, kurs için gelmiş olacak ve beni aradan çıkarmış olacak. Kalbim çok kırık. Şeytan diyor bırak konuşmasın resimlerini ordan burdan kaldır. Çok hayal kurdum uzun zaman sonra. Annemin de kalbini kırdı. Annemde çok seviyordu. Parmağımda yüzükle bugün işe geldim. Resmen kabuğuna çekildi.

Maalesef 3. gün hala arayıp sormuyor. Cuma günü annemin hastalık durumu vardı. Birlikte götürdük. Onu bile merak edip aramadı. Seven insan bu kadar aramadan duramaz. Çok üzülüyorum. Yarın folklör kursumuz vardı. Oraya da gitmicem. Yarın heralde kendi giderse o zaman arar diye düşünüyorum. O da benim için değil, kurs için gelmiş olacak ve beni aradan çıkarmış olacak. Kalbim çok kırık. Şeytan diyor bırak konuşmasın resimlerini ordan burdan kaldır. Çok hayal kurdum uzun zaman sonra. Annemin de kalbini kırdı. Annemde çok seviyordu. Parmağımda yüzükle bugün işe geldim. Resmen kabuğuna çekildi.
yüz yüze konuşup bir karara varmak daha doğru olur diye düşünüyorum sizler için umarım hayırlısı ne ise o olsun gerçekten hayatınızın ipleri suan sizlerin elinde doğru karar vermek için eksi ve artı yönlerini düşünün şimdiden bu sessizliğe büründüysen sonrası zor olur bence oda bazı şeylere müdahele edebilmeli konularınıza yön vermeli böyle susarak aradan çekilmiş olması doğru değil herşeyde vardır bir hayır güzelce dinlene dinlene düşünün bu kişiyle bu şartlarda yaşanır mı sonrasında daha sağlıklı kararlar verebilirsiniz.

Yaşım büyük olduğu için, düğünlerde kimseyi memnun edemeyeceğimiz, nişanlımın da talebi üzerine nikah a okey demiştim. Annemde sen nasıl mutlu olacaksan öyle olsun ama bu evden gelinlikle çıktığını görmek istiyorum diyordu. Altın talebi de karşı tarafa yük olmamak için annem talep etmedi. Karakter olarak da birşeyler isteyebilecek biri de değil. Annem bu yaşanılanlardan ve konuşulanlardan dolayı mutsuz. İşyerindeki herkes nişanlandığımı biliyor, herkese ayrı ayrı izahat vericem. İçim sıkılıyor resmen...
Kaç yaşındasınız? 88 yazdığına göre yaşıtız, yaşınız da hiç öyle büyük değil. İlişkinizde içinize sinmeyen şeyler var bekleyin acele etmeyin, evlenmeden önce ev alması çok çirkin. Onlar geleneksel yaklasiyorsa siz de geleneksel yaklaşın. Mehirdir, altındır vs vs bana çakal gorunduler. Bir de daha 4-5 kez mi görüştünüz ne zamandır tanışıyorsunuz

Siz niye o eve odeme yapiyorsunuz hemde baska bir sehirde ne alaka ev kimin uzerine biraz uyanik olun firsatci gibi geldi ayrica ev esyasinda kizin yapacaklari bellidir gerisi onlarda cok yuz vermeyin yani

X