Doğal yollarla 3 kere hamile kaldım.Tüp bebek yaptırmalı mıyım?

Valla artık cevremdekiler de seni bi hocaya mi götürsek hipnoza mi gotursek demeye basladi. Insan neyde medet bulacagini bilemiyor
Bana da herkes öyle diyor kendinize okutun diyorlar.çok şükür hamile kalabiliyoruz yılmadan dene.

Arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz? Ben doğal yollarla 3 kere hamile kaldim ama hepsinde de kalbi atmadiğı icin kurtaj olmak zorunda kaldim. Sizce bu hep boyle mi olacak cunku cok uzuluyorum. Bir de tüp bebek mi denesem tüp bebek olunca böyle bi seyin önüne geçebilirler mi? 😔
malesef geçilemiyor tüp bebekte embriyo tutunduktan sonra tüm hamilelik süreçleri aynı oluyor. inşallah bir daha yaşamazsınız

Ben bir ihtimal pgt işlemine güvenmiştim ama ona da güven olmuyor anladığım kadarıyla
İnsanoğlunun yapısal olarak 23 çift kromozomu bulunmaktadır, bu da toplamda 46 kromozom etmektedir. 22 Kromozom bayanda da erkek te de otomozom olarak adlandırılmıştır. 23.kromozom bayanlarda ve erkeklerde farklılık göstermektedir. PGT işlemlerinde en fazla 5-9 kromozomlar incelenmektedir. Yapılan bu genetik testler monozomi,trisomi ve down sendromu gibi genetik rahatsızlıklar incelenmektedir. araştırdığımda bu yazıyı görmiştim yani bazı kromozomlara bakılabiliyor hepsine değil keşke hepni incelene bilse. inşaalh hepimizin sağlıklı evlatları olur rn kısa zamanda.

İnsanoğlunun yapısal olarak 23 çift kromozomu bulunmaktadır, bu da toplamda 46 kromozom etmektedir. 22 Kromozom bayanda da erkek te de otomozom olarak adlandırılmıştır. 23.kromozom bayanlarda ve erkeklerde farklılık göstermektedir. PGT işlemlerinde en fazla 5-9 kromozomlar incelenmektedir. Yapılan bu genetik testler monozomi,trisomi ve down sendromu gibi genetik rahatsızlıklar incelenmektedir. araştırdığımda bu yazıyı görmiştim yani bazı kromozomlara bakılabiliyor hepsine değil keşke hepni incelene bilse. inşaalh hepimizin sağlıklı evlatları olur rn kısa zamanda.
[/QUOTE
Tesekkur ederim keske oyle olsa

4444 slavati tefriciye dilek diliyorsunuz önce sayı çok önemli zekeriya peygamberinrabbimizden çocuk istediğnde okuduğu duayı çok okuyorum ayetel kürsü gibi dua her derde en büyük çare bence
Sağol canım çocuk için değil de ruhumuza iyi gelsin diye okuyalım.Ruhen bitmiş gibiyim

Tüp bebekte pgt yaptirin diyorlar o bir cozum olur mu ki
Olabilir canım bence beklemeden iyi bir merkez le görüşün.. Üst üste kürtaj ve düşük yapman iyi değil daha büyük sorunlara neden olabilir..

Arkadaşlar bana yardımcı olur musunuz? Ben doğal yollarla 3 kere hamile kaldim ama hepsinde de kalbi atmadiğı icin kurtaj olmak zorunda kaldim. Sizce bu hep boyle mi olacak cunku cok uzuluyorum. Bir de tüp bebek mi denesem tüp bebek olunca böyle bi seyin önüne geçebilirler mi? 😔

Merhaba aynı sıkıntı bende de var ve çok araştırdım çok baktım ancak bişey bulamıyorum bende hiç denemedim tüp bebeği mi denesek acaba?

Ben de 5 kere doğal yolla hamile kaldım 2si kimyasal 1 dış gebelik 1 8.haftada kalbi duran gebelik 1 de 20.haftada beyindeki anomaliden dolayı geçen hafta aldırmak zorunda kaldığım gebelik.hala sezaryenli yatıyorum.tüm yolları denedim illa bir yerden patlak veriyor ve olmuyor.bu kez amniyosentez ve microarrey testi yaptırdım ayrıca çocuğu otopsiye yolladık.iki kerede tüp bebek yaptırdım ama tüp bebek ilaçları bana yan etki yaptı transfer bile olamadım hiç kaliteli embriyom kalmadığı için.Şunu biliyorum ki Allah nasip ederse ediyor etmezse kendini de yırtsan olmuyor.
Microarray i bende 2 gün önce yaptrdim 3 ayda falan çıkar dediler. Bi sorun mu cıktı ne diye istediler sizden acaba

Microarray i bende 2 gün önce yaptrdim 3 ayda falan çıkar dediler. Bi sorun mu cıktı ne diye istediler sizden acaba
Bizimki 1 aya çıkacak inşallah.bebeğimin beyninde sorun vardı aldırmak zorunda kaldım önceden de düşüklerim vs olduğu için yaptırmamı istedi doktorum.amniyosentez ve microarray yaptırdım.sizden neden istendi?

Microarry bu pgt dedigimiz sey mi acaba? Benim bebeklerin ilki 9.haftada kalbi durdu 2.si 7.haftada kalbi durdu. 3.ler ikizdi ve kan sulandirici corasprin falan hepsini kullanmama ragmen onlarin kalbi hiç atmadi. Durum böyle olunca doktorlar bir sebep bulamadi ben de tekrar ayni seyleri yasamamak adina pgtli tup bebek mi yaptirsam dedim. Pgtleri gittigim doktorlar soyledi hatta pgt yaptirmicaksan bosuna tup bebek yaptirma dediler

Ben de 5 kere doğal yolla hamile kaldım 2si kimyasal 1 dış gebelik 1 8.haftada kalbi duran gebelik 1 de 20.haftada beyindeki anomaliden dolayı geçen hafta aldırmak zorunda kaldığım gebelik.hala sezaryenli yatıyorum.tüm yolları denedim illa bir yerden patlak veriyor ve olmuyor.bu kez amniyosentez ve microarrey testi yaptırdım ayrıca çocuğu otopsiye yolladık.iki kerede tüp bebek yaptırdım ama tüp bebek ilaçları bana yan etki yaptı transfer bile olamadım hiç kaliteli embriyom kalmadığı için.Şunu biliyorum ki Allah nasip ederse ediyor etmezse kendini de yırtsan olmuyor.
Şu amniyosentez ve microarry testleri nedir ne ise yarar neden yaptilar bilgilendirir misiniz hix duymamistim da

Şu amniyosentez ve microarry testleri nedir ne ise yarar neden yaptilar bilgilendirir misiniz hix duymamistim da
Siz önce genetik testi yaptırın devlet hastanelerinin tıbbi genetik bölümünden randevu alın en önceonu yaptırın orda kromozom rahatsızlığı varsa cikiyo

Siz önce genetik testi yaptırın devlet hastanelerinin tıbbi genetik bölümünden randevu alın en önceonu yaptırın orda kromozom rahatsızlığı varsa cikiyo
Genetik testi ben ve esim yaptirdik fakat bir sey cikmadi. Doktorun biri bi ara ayri ayri tek tek kromozomlarinizin incelendigi bir test var. 3.kurtajinizin ustunden biraz zaman gecsin konusalim demisti. Bahsedilen testler boyle bi sey mi acaba diye sormustum

Bizimki 1 aya çıkacak inşallah.bebeğimin beyninde sorun vardı aldırmak zorunda kaldım önceden de düşüklerim vs olduğu için yaptırmamı istedi doktorum.amniyosentez ve microarray yaptırdım.sizden neden istendi?
Nerede yaptırdınız özel mi 1 ay dediler. Amniyosentez de mi kan alarak oluyo sizden. Benim genetik test sonucum 46 xx 15p cıktı önemsiz ama yine yapalım dedi genetik dr ondan yaptrdim. Sizin genetik nasıl cikmisti

X