Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
saçların kuruya benziyor boyalı saclar ıcın olanını kullan bende onu tavsıye edıyorum bende degıstırdım sampuanımı hatta bugun geldı sıparıslerım hemen denedım hosuma gııttı bu sampuan , benım saclarımda kuru oldugu için once hındıstan cevızı yagı surdum once bekledım,sonra boyalı saclar ıcın olan sampuanla yıkadım ardından 250 ml ,lik saç kremını surdum ve bekledım 5 dk sonuc maşallah harika denemelisin mutlaka nihil .
bakım yağı sürdükten sonra
şampuanlamamak lazımmış. yoksa ne faydası olurmuş.
yalnızca durularsan bakım yağının nemini saç tellerine nüfus ettirebilirmişsin.
kuaförüm söylemişti. badem yağı için demişti bunu.

boyalı saçlar için şampuanın kokusu nasıl?
saç diplerine sürülebilen saç kreminin kokusu mest ediyor beni.
hava sıcak olduğundan genellikle topluyorum, açtığımda nasıl güzel kokuyor. o kokunun saç parfümünü üretseler keşke?

hava sıcak olduğundan genellikle topluyorum, açtığımda nasıl güzel kokuyor. o kokunun saç parfümünü üretseler keşke?

saçlarım 5 saat hindistan cevizi yağı ile bekledi eğer yıkanmazsa gözenekleri tıkar ve dökülme olur ,saç uçlarına süreceksen olabilir ama inan kremledikten sonra hiç gerek kalmıyor şu an saçlarım kuzu gibi yumuşacık ve uslu uslu :))
boyalı saçlar için olan şampuanın kokusu bana kokusuz geldi öyle aklımda kalacak bir baskın kokusu yok nihil
250 ml,lik saç kreminin içinde ki şey bana çok tanıdık geliyor ama harddisk,imde aramaya devam ediyorum ben bunu biliyorum ama ne ? biraz düşüneyim bulurum :))
enteresan o saç kreminin kokusunu beğenmeyen bir kaç arkadaş vardı :)) ama benim için kokudan ziyade etkisi çok önemli ki çok da etkili :))

saçların kuruya benziyor boyalı saclar ıcın olanını kullan bende onu tavsıye edıyorum bende degıstırdım sampuanımı hatta bugun geldı sıparıslerım hemen denedım hosuma gııttı bu sampuan , benım saclarımda kuru oldugu için once hındıstan cevızı yagı surdum once bekledım,sonra boyalı saclar ıcın olan sampuanla yıkadım ardından 250 ml ,lik saç kremını surdum ve bekledım 5 dk sonuc maşallah harika denemelisin mutlaka nihil .

saçlarım 5 saat hindistan cevizi yağı ile bekledi eğer yıkanmazsa gözenekleri tıkar ve dökülme olur ,saç uçlarına süreceksen olabilir ama inan kremledikten sonra hiç gerek kalmıyor şu an saçlarım kuzu gibi yumuşacık ve uslu uslu :))
boyalı saçlar için olan şampuanın kokusu bana kokusuz geldi öyle aklımda kalacak bir baskın kokusu yok nihil
250 ml,lik saç kreminin içinde ki şey bana çok tanıdık geliyor ama harddisk,imde aramaya devam ediyorum ben bunu biliyorum ama ne ? biraz düşüneyim bulurum :))
enteresan o saç kreminin kokusunu beğenmeyen bir kaç arkadaş vardı :)) ama benim için kokudan ziyade etkisi çok önemli ki çok da etkili :))
doğrusu sanırım şampuan kuruttuğu için henüz vadettiği etkiyi vermedi.
ama kokusunu avuç avuç yiyesim geliyor:)

hindistan cevizinin verimi nedir?

kızlar ozon yağının kokusuna nasıl dayanıyorsunuz ya, sabaha kadar burnumun direği sızlayacak :KK37:

Zamanla alışırsın sende:KK9:

Hep çok biliyor zaten o kuaförler, sen onlara pek inanma güzelim saç diplerin tıkandığında hiçbir anlamı kalmaz ki bakımın arkadaşında söylediği gibi üstüne saç kaybı yaşarsın.

Alışma sürecindesin tatlım hem sen hem saçların, market şampuanları gibi etki bekleme onlarda silikondan dolayı bir dolgunluk olur önemli olan saçının ve saç derinin doğru ve en az zararla temizlenmesi.

Hindistan cevizini saç diplerine ve boylarına olacak şekilde yedir bir gece kalsın, yağın yapısı gereği saç köprülerine en kolay tutunan tedavi eden yumuşatan yağların başında gelir.
Mesela ben az bir miktarı saç uçlarıma serum mantığıyla uyguluyorum kuru saç uçlarına ve kırıklara elveda (avatar resmi benim gördüğün gibi saçlarım röfleli):KK34:

Teşekkür ederim Diren,cim.
Kuruluğu gidermek için tavsiyen var mı? shea buttur da almıştım

Kuruluğa en iyi çözüm nem maskesi canım..Haftada bir yapabilirsin..
Saç diplerine sürülen saç kremini baz alarak, belli miktarda saç kremi, bir miktar shea butter, bir miktar hindistan cevizi yağı koyacaksın ve saç boylarına süreceksin..Miktarlarını saçlarının uzunluğuna ve yoğunluğuna göre sen ayarlarsın..

Bir ikincisi ise, hindistan cevizi yağını serum gibi kullanmak... Kuruluğa çok iyi geliyor..Serum gibi sürüyorsun(abartmadan)..Ve durulamıyorsun..Saçında kalıyor..
Argan yağının da saç üzerinde ve kurulukta etkisi iyidir..Onu da serum niyetine kullanabilirsin..

Oldu..Şampuanlama tabi..Faydasını görmek için belirli bir süre bekletiyoruz zaten..
Ya bazı kuaförlere gerçekten sinir oluyorum..

Biri o kremin kokusunu pastırmaya benzetmişti :KK9:
Ben de bayılıyorum onun kokusuna..

Hindistan cevizi saçta gerçekten harika..İster serum gibi kullan, ister nem maskesi yap, ister dip bakımı için kullandığın karışıma ekle..Mutlaka saç için gerekli bir yağ..

Son düzenleme:
Lavanta yağı ve lavanta suyumu sipariş verdimmm lavanta suyu için guzel planlarım var :KK76:

Hindistan cevizi yağım var hala ama bır tane daha sipariş verdim ne olur ne olmaz bu çekirge kızlar heran ürünleri bitirebilirler, korkuyorum ben bu kızlardan o yüzden karşı gardı alıp tedbirli olmakta fayda var :KK4: :KK53:

Yerim seni çok doğru sorular soruyorsun:KK1:
1-2 saat sonra vereceğim tam tarifini oranlarıyla.
Kil maskemi haftada 1-2 defa yaparım, yapmadan önce cildinizi sabunla yıkamanıza gerek yok ama kil maskesi yaptıktan sonra yağ bakımı yaparsanız iyi olur, sonrada laktik asitli tonik sürersiniz benim gibi oh mis:KK76:
Lavanta yağını pamuklu minik bir parça beze sıkıp önce giysi ve ayakkabı dolabıma koyacağım:KK28:
Yağ karışımına ve laktik asitli toniğime de 3-4 damla eklemeyi planlıyorum:KK54:

çok güzel cevaplar yine :KK42::KK9: ama anlamadım ki ben bişeyi.. yağ bakımından sonra laktikli tonik mi süreceğiz? :KK53: yoksa önce tonik sonra yağlar mıı :KK53: iyice karıştı kafam :KK1: zaten alışveriş yapamadım, kartım yetersiz bakiye dedi, nasıl oluyosa dışarda alışveriş yapabiliyorum ama :KK14::KK14:

---- Kil Maskesi ----

* 1 tatlı kaşığı Kil
* 4 tatlı kaşığı Gül Suyu veya Lavanta Suyu (elinde gül suyu, lavanta suyu olmayan normal su kullanabilir)

# Denedim kızlar kıvamı tam oluyor, tüm cildinize sürün ister hafif kuruduğunda ovarak çıkartık ister kuruduğunda eliniz su alıp yuvarlak hareketlerle durulayın.
(Tarifim Gingseng katkılı kil içinde geçerlidir):KK34:
Cilt tipinize göre haftada 2 gün yapabilirsiniz

---- Nemlendirici ----

* 2 yemek kaşığı Fesleğen Kremi yada Melisa Kremi ( 1 y. kaşığı fesleğen, 1 y. kaşığı melisa kremi şekilinde de olabilir)
* 1 ampul Evigen (e vitamini eczaneden alabilirsiniz)

# Eski nemlendirici kabınızı sıcak suyla ve deterjan ile güzelce dezenfekte edip durulayın, kremi koyup evigeni ilave edin iyice homojen olana kadar karıştırın oldu size çok güzel bir nemlendirici
:KK34:
Günlük yada gece kullanımına uygundur

---- Yağ Karışımı ----

* 1 y. kaşığı Pirinç Kepeği Yağı
* 1 y. kaşığı Nar Çekirdeği Yağı
* 1 y. kaşığı Kara Üzüm Çekirdeği Yağı

# Elinizde ki yağlara göre aynı ölçüler ile karışımı değiştirebilirsiniz, ben bu oranda karışım yaptım kullanıyorum
Haftada 2-3 gece yüzünüzü sabununuz ile yıkadıktan sonra tüm yüzünüze (4-5 damla yeterli gelir) parmak uçlarınızla aşağıdan yukarıya masaj yaparak uygulayın.

---- %20 Laktik Asitli Tonik ----

* 1 şişe %20lik Laktik Asit (1 şişesi 30ml)
* Aynı miktarda Gül Suyu yada Lavanta Suyu
* 5 damla Pirinç Kepeği Yağı
* 5 damla Nar Çekirdeği Yağı
* 5 damla
Kara Üzüm Çekirdeği Yağı
* 5 damla Lavanta Yağı

#Sabahları ve akşamları yüz, boyun bölgenizi bir pamuğa damlatıp silebilirsiniz
(oran sorunsuz soyma yapmıyor ama güneş koruyucu kullanmalısınız neticede mikro peeling yapıyor, içine eklediğim yağlar peeling yanında nemlendirme ve besleme, cildin yenilenmesine destek verecek)

Evet gelelim haftalık rutin bakım planımıza. Evinizin, sosyal hayatınızın ve işinizin durumuna göre sizler sıralamayı değiştirebilirsiniz.

* Kil maskesi / haftada 1-2 defa
* Yağ karışımı / haftada 2-3 gece
* Ozon yağı / haftada 1-2 gece
* Laktik Asitli Tonik / Gece yatmadan önce yüzünüzü yıkar ve toniğinizi uygulayıp uyursanız etkisi daha iyi olur.

Bakım gecesine örnek vereyim:

*Kil maskenizi sürüp kuruduktan sonra yıkar yağ bakımı uygulayabilirsiniz, sabah uyandığınızda yüzünüzü nar sabunuyla yıkayıp toniğiniz ile silebilirsiniz sonrada nemlendircinizi sürüp tamamlarsınız
:KK71:Güle güle kullanın bakımlı arkadaşlarım:nazar:

vaaaaaaaaayyy süpppeer tarifleeeeerrr!! ben de bi liste,tablo gibi bişey yapsam sen de onaylasan olur mu :KK1:
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Ne zamandır yokum kimse de beni özlememiş, kimse merak etmemiş öldüm mü kaldım mı diye
Hep lady hep lady, ben neciyim burda, küstüm hepinize :KK19::KK4::84::63::63::63::63::63:

walla dün aklımdan geçtin,yeni konuda konuşuyoruz diye küstü mü ki dedimdi :KK19::KK19:

çok güzel bir özet olmuş o yazı teşekkürler..yine de burda hediye gelmeyen tek kişi benim sanırım, çok üzüldüm kendimi kötü hissettim :KK5: :KK43:
bir diğer sorum da lady sen neden laktik asiti farklı oranlarda sipariş ettin ?napiıcaksın farklı oranları merak ettim..
burada verilen tarifleri doakozmetikteki uzmanlardan mı aldınız , yoksa kendi keşifleriniz mi?

yok yok tek hediye gelmeyen sen değilsin.. ilk kargomda hediye yoktu + eksik ürün vardı. eksik ürünü gönderirken melisa kremi göndermişlerdi. 2. kargom ablam içindi, bisürü şey aldık bir de ablamı ümitlendirdim,hediye gönderiyolar diye. yine bişey çıkmamış :KK14::KK14:
3. siparişimi veremiyorum, kart hatası veriyor :emir_bebek::emir_bebek: bakalım neler olacak... sordum ama :KK9: not düşün unutmuşlardır demişler :KK53:

Son düzenleme:
çok güzel bir özet olmuş o yazı teşekkürler..yine de burda hediye gelmeyen tek kişi benim sanırım, çok üzüldüm kendimi kötü hissettim :KK5: :KK43:
bir diğer sorum da lady sen neden laktik asiti farklı oranlarda sipariş ettin ?napiıcaksın farklı oranları merak ettim..
burada verilen tarifleri doakozmetikteki uzmanlardan mı aldınız , yoksa kendi keşifleriniz mi?

üzülme canım bana da hediye gelmedii :KK16:

Bu mimoza solid nasıl kızlar :44:
Ben de lilyum var cok guzel şimdi bir tane daha alıcam mersin cicegi mi mimoza mı alsam bilemedim :KK34::KK12::KK12:

Bu mimoza solid nasıl kızlar :44:
Ben de lilyum var cok guzel şimdi bir tane daha alıcam mersin cicegi mi mimoza mı alsam bilemedim :KK34::KK12::KK12:

Lilyum benım hit kokum katı parfumlerın ıcınde, bence mımoza da guzel ama mımoza da bıraz yagımsı koku var mersın cıcegı sanırım sızın ıstegınıze daha uygun.

kızlar lılyum guzel sumbul de cok guzel gercı ben sumbul kokusu cok severım belkı o yuzden. hatta tresan ın sumbul kokan sac kremı vardı doa dan sac kremı almama ragmen doaya ıhanet edıyor tresan ı kullanıyordum kokusuna bayılıyorum cunku. kızlar ben laktık asıt yuzde kırk aldım. yuzume degıl bacaklarıma kullancam . doa ya sorum ama bır cumle ıle cevap verdıler nasıl kullancam ne yapcam hepsını bır andamı surcem hıc bır bılgım yok lutfen bılen bırı acıklayabılır mı belkı daha once yazdınız ama emanet bır bılgısayardan yazıyorum ınternete pek gıremıyorum. anlatırsanız cok sevınırım. cebten gırınce okurum. hemen yapmak ıstıyorum belki işe yarar. cocuklugumdan berı yara bere ıcınde lekelerden kurtulamıyorum.:KK43:

:KK3:Merhaba hoşgeldiniz.:KK42:
Bizlere de henüz açıklama yapılmadı kazen bey in cenazesi varmış, incelemesini yapacak bekliyoruz bakalım:KK19:
klasik mantık bir ürün iyi ise pahalıdır, ucuz ise kötüdür... Bizlerde ilk önce bu tereddütleri taşıdık elbette, ürünleri kullanmadan hiçbirimiz emin olamayız.
Sadece burada konuşulmuyor ben başka bir kaç forumda özellikle erkekler arasında konuşulduğunu gördüm :KK1::KK1: ki zaten doa iç pazara ürün verdiği gibi başka firmalara da ürün üreten bir firma.
Dışarıdan elbette yanlış anlaşılabilir bizlerde sizin gibi alıp kullanan ve deneyimlerimizi kullanım şekillerimizi kombinlerimizi birbirimize aktaran kadınlarız.
Yağlı saçlar için olan şampuanı ne kadar zamandır kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben 4-5 yıkamada alıştım ve saçım eskisi gibi yağlanmıyor, nane sabunu bende kullanıyorum çok güzel makyaj çıkartır kendisi aklınızda olsun:KK34:
Tam olarak cildinizde yada saçınızdaki şikayetinizi yazarsanız kullanıp deneyimli olduğumuz ürünleri önerebiliriz ben diğer arkadaşlar görüp mutlaka yanıtlanır.[/QUOTE]

tşk ederim hoşbulduk benim cildim çok problemi gitmediğim dr kullanmadığım krem ilaç vs kalmadı diyebilirim ama sonuç aynı ne olduğu hakkında fikrim yok mantar gibi ama değil kızarıp kabarıyo sanki kaynar su dökülüp yanmış gibi bi görüntü oluyo ve sonra kabuk şeklinde pul pul dökülüyo ama bu herzaman değil zaman zaman oluyo streste güneşte bazı kozmetik ürünlerinde .. dün yeni sipariş verdim doaya sizin anlatım ve tecrübelerinizi göz önüne alarak pirinç kepeği yağı + nar çekirdeği yağı + kara üzüm çekirdeği yağı + nar sabunu annemede varisleri için at kestanesi sabunu şimdilik bunlarla cildimi toparlamaya çalışıcam

X