Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
Tatlım o minikler kakao yağı:KK9:

Bende vanilya, gül solidi çok beğendim ama...
Yasemin solid e taptım ki ben kolay kolay çiçek kokularını beğenmem çok soft bir koku olmuş:KK17::KK16:
Güle güle kullan tatlım hayırlı olsun.:nazar:

kaç tane var öyle içinde kako yağı yahu :KK53:
sağol canım :KK19:
birde zahmet olmazsa ozon yağını nasıl kullanacağımı anlatabilir misin?
ben bana geldiği gibi attım buzluğa daha suyunu bile dökmedim doğrumu yaptım acaba :26:
hatta bugün çıkardım suyu donmuştu geri koydum.
o suyu dökmeli miyim? :KK25:

ben bana geldiği gibi attım buzluğa daha suyunu bile dökmedim doğrumu yaptım acaba :26:

:KK53:Koş kuzu çıkart onu buzluktan önce suyunu dök plastik kabın içine koy tekrar metal kabı at buzluğa, bende bir sonraki mesaja yazacağım nasıl kullanacağını:KK30:
Akan suyun alnına tut erit buzunu hızlıca.

Son düzenleme:

Canım buzlukta muhafaza ettiğimiz için jel katı kıvama geçiyor ve jel yapıdaki yağın ozonu dışarıya bırakmaması için ısı görmemesi gerekli.
Bu sebeplerden ben çay kaşığının ucuyla bir miktar çıkartıp tekrar buzluğa koyuyorum.
Uygulamasına gelince bu yağ özel bir yağ olduğundan göz altları kaç altları dahil tüm cilde aşağıdan yukarıya sonra dairesel hareketlerle parmak uçlarımla yaklaşık 3-4 dk masaj yaparak uyguluyorum.
Hem cilde eşit dağılıyor hem parmak uçlarımın ısısı ile cilde absorbesi iyi oluyor.
Diğer yağlardan da kullanıyorsan diğerleriyle kullanımını dengele, mesela 1-2 geceni diğer yağ bakımlarına, 1-2 geceni ozon yağı bakımına ayırabilirsin:KK34:

kızlar birşey soracağım, ben pirinç kepeği yağı,ozon yağı,karaüzüm çekirdeği yağı, nar çekirdeği yağı,kil, nar sabunu,shea butter siparişi vermiştim..bana hediye gelmedi..hediye için fiyat limiti var mıydı?ya da benim not olarak belirtmem mi gerekiyordu ?kil gelmedi kil yerine kil sabunu göndermişler..ayrıca aras kargo poşeti ile sarıp sarmalanmış bantlanmış bir ürün geldi , krem kutusu genişliğinde bir kutuda içerisinde yağ gibi birşey var acaba bu ozon yağı mı ? kırılmış sanırım açamıyorum şu an her yere dökülecek gibi duruyor..
çok hayal kırıklığına uğradım bu siparişimde doğrusu..

Son düzenleme:
bir diğer sorum da şimdi bu aldığım şeyleri nasıl kullanacağım ? ozon yağını anlatmışsın o tamam..(tabii eğer o bahsettiğim krem kutusu gibi kabın içerisindeki ürün ozon yağı ise )

diğer yağları da hepsinden 2şer çay kaşığı alarak başka boş bir kutuda mı karıştırıp yüzüme sürücem ? yoksa bir krem içerisine mi ekleyecektim bunları ?

bir de bunlar sabaha kadar yüzümüzde durmalı mı yoksa bir süre bekletip yüzümüzü yıkamalı mıyız ?

shea butter da aldım onu da yüzüme mi sürücem :):):) :KK1::KK1:

Son düzenleme:
Cicilerim geldi:KK9:
Eki Görüntüle 462392 Eki Görüntüle 462393 Eki Görüntüle 462390 Eki Görüntüle 462391 Eki Görüntüle 462394

# Kil
# Gingseng Katkılı Kil
# Lavanta Suyu
# Gül Suyu (bir miktarına arkadaşım el koydu bile):KK9:
# Lavanta Suyu
# Lavanta Yağı
# Nar Çekirdeği Yağı
# Susam Yağı
# Kara Üzüm Çekirdeği Yağı
# Pirinç Kepeği Yağı
# Laktik asit %10-20-40
# Shea Butter
# Sandal Ağacı Solid
# Vanilya Solid
# Mersin Çiçeği Solid
# Yasemin Solid
# Lilium Solid
# Basil solid (etiketini çıkarttım oynarken):KK1:

Akşama kil maskesinin kıvamını ayarlayıp tarifi yazacağım size kızlar :KK42::KK54:

bu ne yaaa lady ne var ne yok almışsın :KK53: güle güle kullan :nazar:

kızlar birşey soracağım, ben pirinç kepeği yağı,ozon yağı,karaüzüm çekirdeği yağı, nar çekirdeği yağı,kil, nar sabunu,shea butter siparişi vermiştim..bana hediye gelmedi..hediye için fiyat limiti var mıydı?ya da benim not olarak belirtmem mi gerekiyordu ?kil gelmedi kil yerine kil sabunu göndermişler..ayrıca aras kargo poşeti ile sarıp sarmalanmış bantlanmış bir ürün geldi , krem kutusu genişliğinde bir kutuda içerisinde yağ gibi birşey var acaba bu ozon yağı mı ? kırılmış sanırım açamıyorum şu an her yere dökülecek gibi duruyor..

Kızlar tamam hediyelere alıştık hepimiz, lakin firma devamlı hediye yollarsa batar :KK1:
Bence artık bu beklentimizden vazgeçelim..
Kil konusunda firmaya mail atın, düzeltirler yanlışlığı..
Yüksek ihtimal shea yağı o kutunun içindeki..

bir diğer sorum da şimdi bu aldığım şeyleri nasıl kullanacağım ? ozon yağını anlatmışsın o tamam..(tabii eğer o bahsettiğim krem kutusu gibi kabın içerisindeki ürün ozon yağı ise )

diğer yağları da hepsinden 2şer çay kaşığı alarak başka boş bir kutuda mı karıştırıp yüzüme sürücem ? yoksa bir krem içerisine mi ekleyecektim bunları ?

bir de bunlar sabaha kadar yüzümüzde durmalı mı yoksa bir süre bekletip yüzümüzü yıkamalı mıyız ?

Doa ürünleriyle muhtemelen bu ve kozmetik ürünleri bölümündeki ana başlıkta tanıştınız..Tüm ürünlerin yorumları ve kullanımları ayrıntılarıyla anlatıldı..
Doa ürünleriyle keşifler yapıldı, güzel güzel şeyler üretildi v.s..
Bence bu iki konuyu okuyun..
Sorunuzdan anladığım kadarıyla konuları hiç okumamışsınız..Her yağın ayrı kullanım alanları var..

Şimdilik ben yanıtlayayım, yeni gelen arkadaşlar az biraz sayfaları karıştırsın ki ürünler hakkında bilgi edinsinler..Sonra lady haşata dönüyor valla yorgunluktan :KK9:

ozon yağını tek başına kullanacaksın..o kutudaki ozon yağı değil..ozon yağı ufak teneke kutuda gelir..küçük teneke kutu da, su dolu krem kutusunda olur..
buzlukta muhafaza edeceğin bu yağdan, buzluktan çıkardıktan sonra, az miktar alıp yüz bölgene masaj yaparak yedireceksin..ertesi günü yıkarsın..

pirinç kepeği+nar çekirdeği+kara üzüm çekirdeği yağlarını eşit oranlarda karıştırıp yüzüne uygulayabilirsin..pirinç kepeği ve nar çekirdeği lekeler, kara üzüm cildin genel bakımı içindir..Yaşlılık etkilerine iyi gelir..

Shea yağını her yerinde kullanabilirsin..güçlü bir nemlendiricidir..Saç bakımlarında da nem maskesi şeklinde kullanıyoruz..
Sabunların kullanımı malum..

Ne zamandır yokum kimse de beni özlememiş, kimse merak etmemiş öldüm mü kaldım mı diye
Hep lady hep lady, ben neciyim burda, küstüm hepinize :KK19::KK4::84::63::63::63::63::63:

Kızlar tamam hediyelere alıştık hepimiz, lakin firma devamlı hediye yollarsa batar :KK1:
Bence artık bu beklentimizden vazgeçelim..
Kil konusunda firmaya mail atın, düzeltirler yanlışlığı..
Yüksek ihtimal shea yağı o kutunun içindeki..

Doa ürünleriyle muhtemelen bu ve kozmetik ürünleri bölümündeki ana başlıkta tanıştınız..Tüm ürünlerin yorumları ve kullanımları ayrıntılarıyla anlatıldı..
Doa ürünleriyle keşifler yapıldı, güzel güzel şeyler üretildi v.s..
Bence bu iki konuyu okuyun..
Sorunuzdan anladığım kadarıyla konuları hiç okumamışsınız..Her yağın ayrı kullanım alanları var..

Şimdilik ben yanıtlayayım, yeni gelen arkadaşlar az biraz sayfaları karıştırsın ki ürünler hakkında bilgi edinsinler..Sonra lady haşata dönüyor valla yorgunluktan :KK9:

ozon yağını tek başına kullanacaksın..o kutudaki ozon yağı değil..ozon yağı ufak teneke kutuda gelir..küçük teneke kutu da, su dolu krem kutusunda olur..
buzlukta muhafaza edeceğin bu yağdan, buzluktan çıkardıktan sonra, az miktar alıp yüz bölgene masaj yaparak yedireceksin..ertesi günü yıkarsın..

pirinç kepeği+nar çekirdeği+kara üzüm çekirdeği yağlarını eşit oranlarda karıştırıp yüzüne uygulayabilirsin..pirinç kepeği ve nar çekirdeği lekeler, kara üzüm cildin genel bakımı içindir..Yaşlılık etkilerine iyi gelir..

Shea yağını her yerinde kullanabilirsin..güçlü bir nemlendiricidir..Saç bakımlarında da nem maskesi şeklinde kullanıyoruz..
Sabunların kullanımı malum..

:KK30:Cansın kuzum zaten işim yoğun tempolu tüm gün ekran karşısındayım:KK5::KK9::KK9:

bu ne yaaa lady ne var ne yok almışsın :KK53: güle güle kullan :nazar:

Biraz öyle oldu sanırım tatlım ama daha merak ettiğim bir kaç sabun var:KK53::KK9: teşekkür ederim:KK54:

Ne zamandır yokum kimse de beni özlememiş, kimse merak etmemiş öldüm mü kaldım mı diye
Hep lady hep lady, ben neciyim burda, küstüm hepinize :KK19::KK4::84::63::63::63::63::63:

Kuzum sen cansın:nazar:
Senin doa başlığınla keşfedenlerden biri de benim ama kızlar şimdi aşağıdakileri hazırlayıp uygulama peşindeler:KK1::KK1:

---- Kil Maskesi ----

* 1 tatlı kaşığı Kil
* 4 tatlı kaşığı Gül Suyu veya Lavanta Suyu (elinde gül suyu, lavanta suyu olmayan normal su kullanabilir)

# Denedim kızlar kıvamı tam oluyor, tüm cildinize sürün ister hafif kuruduğunda ovarak çıkartık ister kuruduğunda eliniz su alıp yuvarlak hareketlerle durulayın.
(Tarifim Gingseng katkılı kil içinde geçerlidir):KK34:
Cilt tipinize göre haftada 2 gün yapabilirsiniz

---- Nemlendirici ----

* 2 yemek kaşığı Fesleğen Kremi yada Melisa Kremi ( 1 y. kaşığı fesleğen, 1 y. kaşığı melisa kremi şekilinde de olabilir)
* 1 ampul Evigen (e vitamini eczaneden alabilirsiniz)

# Eski nemlendirici kabınızı sıcak suyla ve deterjan ile güzelce dezenfekte edip durulayın, kremi koyup evigeni ilave edin iyice homojen olana kadar karıştırın oldu size çok güzel bir nemlendirici
:KK34:
Günlük yada gece kullanımına uygundur

---- Yağ Karışımı ----

* 1 y. kaşığı Pirinç Kepeği Yağı
* 1 y. kaşığı Nar Çekirdeği Yağı
* 1 y. kaşığı Kara Üzüm Çekirdeği Yağı

# Elinizde ki yağlara göre aynı ölçüler ile karışımı değiştirebilirsiniz, ben bu oranda karışım yaptım kullanıyorum
Haftada 2-3 gece yüzünüzü sabununuz ile yıkadıktan sonra tüm yüzünüze (4-5 damla yeterli gelir) parmak uçlarınızla aşağıdan yukarıya masaj yaparak uygulayın.

---- %20 Laktik Asitli Tonik ----

* 1 şişe %20lik Laktik Asit (1 şişesi 30ml)
* Aynı miktarda Gül Suyu yada Lavanta Suyu
* 5 damla Pirinç Kepeği Yağı
* 5 damla Nar Çekirdeği Yağı
* 5 damla
Kara Üzüm Çekirdeği Yağı
* 5 damla Lavanta Yağı

#Sabahları ve akşamları yüz, boyun bölgenizi bir pamuğa damlatıp silebilirsiniz
(oran sorunsuz soyma yapmıyor ama güneş koruyucu kullanmalısınız neticede mikro peeling yapıyor, içine eklediğim yağlar peeling yanında nemlendirme ve besleme, cildin yenilenmesine destek verecek)

Evet gelelim haftalık rutin bakım planımıza. Evinizin, sosyal hayatınızın ve işinizin durumuna göre sizler sıralamayı değiştirebilirsiniz.

* Kil maskesi / haftada 1-2 defa
* Yağ karışımı / haftada 2-3 gece
* Ozon yağı / haftada 1-2 gece
* Laktik Asitli Tonik / Gece yatmadan önce yüzünüzü yıkar ve toniğinizi uygulayıp uyursanız etkisi daha iyi olur.

Bakım gecesine örnek vereyim:

*Kil maskenizi sürüp kuruduktan sonra yıkar yağ bakımı uygulayabilirsiniz, sabah uyandığınızda yüzünüzü nar sabunuyla yıkayıp toniğiniz ile silebilirsiniz sonrada nemlendircinizi sürüp tamamlarsınız
:KK71:Güle güle kullanın bakımlı arkadaşlarım:nazar:

Doa deneyimli arkadaşlar, ilk çıkan şampuan ile ilgili bilginize başvurabilir miyim.

ilk çıkan şampuandan iki adet almıştım, ilk şişesi bitmeye yakın bozulmaya başlar gibi kokmaya başladı
sonunu attım zaten.
ikinci şişenin yarısındayım. son iki seferdir saçlarım öyle kuruyor ki
ve dolaşıp karışıyor.

şampuana harici ilave de bulunuyor musunuz?

aaaa olur mu hiç öyle şey
Biraz öyle oldu sanırım tatlım ama daha merak ettiğim bir kaç sabun var:KK53::KK9: teşekkür ederim:KK54:

bu hızla gidersen korkarım ki bize bişey kalmayacak :18: :KK9::KK9:

Ah ya şaka gibi..Şimdi girdim eve forum mu açtım sen :KK16::KK16:
Bende seni çok merak ediyordum..Lady'e yazayım nerelerde diye aklımdan geçiriyordum :KK16:
Sen nerelerdesin be şekerimmmmmmmm Bıraktın bizi Layd'nin eline :KK34::KK34: olmuyor böyle yani:)

çok güzel bir özet olmuş o yazı teşekkürler..yine de burda hediye gelmeyen tek kişi benim sanırım, çok üzüldüm kendimi kötü hissettim :KK5: :KK43:
bir diğer sorum da lady sen neden laktik asiti farklı oranlarda sipariş ettin ?napiıcaksın farklı oranları merak ettim..
burada verilen tarifleri doakozmetikteki uzmanlardan mı aldınız , yoksa kendi keşifleriniz mi?

Kuzum sen cansın:nazar:
Senin doa başlığınla keşfedenlerden biri de benim ama kızlar şimdi aşağıdakileri hazırlayıp uygulama peşindeler:KK1::KK1:

Azcık ilgi istedim galiba, kıskandım kuzişimi:KK17:

Nar Çekirdeği Yağı Laktik Asit Kil Lavanta Suyu siparişi vericem ne ekliyeyim siparişe?

Neler yok elinde?

Doa deneyimli arkadaşlar, ilk çıkan şampuan ile ilgili bilginize başvurabilir miyim.

ilk çıkan şampuandan iki adet almıştım, ilk şişesi bitmeye yakın bozulmaya başlar gibi kokmaya başladı
sonunu attım zaten.
ikinci şişenin yarısındayım. son iki seferdir saçlarım öyle kuruyor ki
ve dolaşıp karışıyor.

şampuana harici ilave de bulunuyor musunuz?

Evet normal bir durum..
Şampuan doğala çok yakın olduğu için çok bekletmemek gerekiyor canım..Taze taze kullanmak gerekiyor..
Şampuanlar gittikçe geliştirilecek..İstersen yeni nesilden sipariş verip bir dene..
Boyalı saçlar için olanı çok tutuluyor..

Şampuanlarınızı teker teker alın kızlar..

Ah ya şaka gibi..Şimdi girdim eve forum mu açtım sen :KK16::KK16:
Bende seni çok merak ediyordum..Lady'e yazayım nerelerde diye aklımdan geçiriyordum :KK16:
Sen nerelerdesin be şekerimmmmmmmm Bıraktın bizi Layd'nin eline :KK34::KK34: olmuyor böyle yani:)

Naptı size tatlım? Söyle hemen yanıan gittiğinde saçını çekerim ben onun:KK4: :KK9:

Şaka bir yana, hepiniz canımsınız:KK16:

Arkadaşlar bence beklentıyı cok yuksek tutmayalım yağlar cildin duzgunlesmesıne yardımcı oluyor lekelerın belkı bır mıktar rengını acıyor ama tamamen goturmuyor kı argan yagı ıcın de lekelerı goturuyor denıldı hepımız atladık hayal kırıklıgı oldu ben de pirinç kepeği yağı nar yağı buğday yağı karısımını kullanıyorum epeydır (son zamanlarda da argan yagını ekledım ) bır mıktar lekelerde acılma oldu ama bekledıgım kadar degıl. Anladıgım kadarı ıle lady nın cıldı zaten duzgun lekelerı yok yanı olan bır problemı goturmeye calısmıyor o nedenle duzgun bır cıllte etkıyı gormek daha kolay olabılır. Bence urunlerı kullanalım ama fazla beklentıye gırmeyelım ne kar gorursek alıp cebe atalım kı ben bu hayal kırıklıgını argan yagında yasamıstım lekelerı goturdugu cıldı pırıl pırıl yaptıgı yazıyordu yorumlarda ama bendekı lekeler gıtmedı maalesef kı sonradan baskalarında da okudum lekelere fazla etkısı yokmus :KK14:

Bu arada şimdi de aklım lavanta yağı ve suyunda almalıyım almalıyım.. :KK9::KK9::KK9:

Ben de diren nerelerde dıyordum hoşgeldın dıren sahı nerelerdeydın?

X