Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
Evet normal bir durum..
Şampuan doğala çok yakın olduğu için çok bekletmemek gerekiyor canım..Taze taze kullanmak gerekiyor..
Şampuanlar gittikçe geliştirilecek..İstersen yeni nesilden sipariş verip bir dene..
Boyalı saçlar için olanı çok tutuluyor..

Şampuanlarınızı teker teker alın kızlar..

Boyalı olmayan saçlara boyalı saçlar için olanını mı kullanayım?

Bir de tek şişe alsam dahi buzdolabında muhafaza edeyim.

---- Kil Maskesi ----

* 1 tatlı kaşığı Kil
* 4 tatlı kaşığı Gül Suyu veya Lavanta Suyu (elinde gül suyu, lavanta suyu olmayan normal su kullanabilir)

# Denedim kızlar kıvamı tam oluyor, tüm cildinize sürün ister hafif kuruduğunda ovarak çıkartık ister kuruduğunda eliniz su alıp yuvarlak hareketlerle durulayın.
(Tarifim Gingseng katkılı kil içinde geçerlidir):KK34:
Cilt tipinize göre haftada 2 gün yapabilirsiniz

---- Nemlendirici ----

* 2 yemek kaşığı Fesleğen Kremi yada Melisa Kremi ( 1 y. kaşığı fesleğen, 1 y. kaşığı melisa kremi şekilinde de olabilir)
* 1 ampul Evigen (e vitamini eczaneden alabilirsiniz)

# Eski nemlendirici kabınızı sıcak suyla ve deterjan ile güzelce dezenfekte edip durulayın, kremi koyup evigeni ilave edin iyice homojen olana kadar karıştırın oldu size çok güzel bir nemlendirici
:KK34:
Günlük yada gece kullanımına uygundur

---- Yağ Karışımı ----

* 1 y. kaşığı Pirinç Kepeği Yağı
* 1 y. kaşığı Nar Çekirdeği Yağı
* 1 y. kaşığı Kara Üzüm Çekirdeği Yağı

# Elinizde ki yağlara göre aynı ölçüler ile karışımı değiştirebilirsiniz, ben bu oranda karışım yaptım kullanıyorum
Haftada 2-3 gece yüzünüzü sabununuz ile yıkadıktan sonra tüm yüzünüze (4-5 damla yeterli gelir) parmak uçlarınızla aşağıdan yukarıya masaj yaparak uygulayın.

---- %20 Laktik Asitli Tonik ----

* 1 şişe %20lik Laktik Asit (1 şişesi 30ml)
* Aynı miktarda Gül Suyu yada Lavanta Suyu
* 5 damla Pirinç Kepeği Yağı
* 5 damla Nar Çekirdeği Yağı
* 5 damla
Kara Üzüm Çekirdeği Yağı
* 5 damla Lavanta Yağı

#Sabahları ve akşamları yüz, boyun bölgenizi bir pamuğa damlatıp silebilirsiniz
(oran sorunsuz soyma yapmıyor ama güneş koruyucu kullanmalısınız neticede mikro peeling yapıyor, içine eklediğim yağlar peeling yanında nemlendirme ve besleme, cildin yenilenmesine destek verecek)

Evet gelelim haftalık rutin bakım planımıza. Evinizin, sosyal hayatınızın ve işinizin durumuna göre sizler sıralamayı değiştirebilirsiniz.

* Kil maskesi / haftada 1-2 defa
* Yağ karışımı / haftada 2-3 gece
* Ozon yağı / haftada 1-2 gece
* Laktik Asitli Tonik / Gece yatmadan önce yüzünüzü yıkar ve toniğinizi uygulayıp uyursanız etkisi daha iyi olur.

Bakım gecesine örnek vereyim:

*Kil maskenizi sürüp kuruduktan sonra yıkar yağ bakımı uygulayabilirsiniz, sabah uyandığınızda yüzünüzü nar sabunuyla yıkayıp toniğiniz ile silebilirsiniz sonrada nemlendircinizi sürüp tamamlarsınız
:KK71:Güle güle kullanın bakımlı arkadaşlarım:nazar:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Arkadaşlar bence beklentıyı cok yuksek tutmayalım yağlar cildin duzgunlesmesıne yardımcı oluyor lekelerın belkı bır mıktar rengını acıyor ama tamamen goturmuyor kı argan yagı ıcın de lekelerı goturuyor denıldı hepımız atladık hayal kırıklıgı oldu ben de pirinç kepeği yağı nar yağı buğday yağı karısımını kullanıyorum epeydır (son zamanlarda da argan yagını ekledım ) bır mıktar lekelerde acılma oldu ama bekledıgım kadar degıl. Anladıgım kadarı ıle lady nın cıldı zaten duzgun lekelerı yok yanı olan bır problemı goturmeye calısmıyor o nedenle duzgun bır cıllte etkıyı gormek daha kolay olabılır. Bence urunlerı kullanalım ama fazla beklentıye gırmeyelım ne kar gorursek alıp cebe atalım kı ben bu hayal kırıklıgını argan yagında yasamıstım lekelerı goturdugu cıldı pırıl pırıl yaptıgı yazıyordu yorumlarda ama bendekı lekeler gıtmedı maalesef kı sonradan baskalarında da okudum lekelere fazla etkısı yokmus :KK14:

Bu arada şimdi de aklım lavanta yağı ve suyunda almalıyım almalıyım.. :KK9::KK9::KK9:

Ben de diren nerelerde dıyordum hoşgeldın dıren sahı nerelerdeydın?

Evet evet kesinlikle, kimse mucize beklemesin..
Ama şu da bir gerçek, ürünler, özellikle yağlar tamamen saf olduğu için, kullanım alanlarında, uzun vadede başarılı sonuçlar yaratacaktır..

Hoşbuldum canım..Sağlık işleriyle falan ilgileniyoruz işte..

Lavantalardan ben de sipariş verdim..

Boyalı olmayan saçlara boyalı saçlar için olanını mı kullanayım?

Bir de tek şişe alsam dahi buzdolabında muhafaza edeyim.

Saç tipine göre belirleyebilirsin o zaman canım..
Teker teker aldığında bir sorun yaşamazsın..

Nar Çekirdeği Yağı Laktik Asit Kil Lavanta Suyu siparişi vericem ne ekliyeyim siparişe?

Nane sabunu:KK9:

Ah ya şaka gibi..Şimdi girdim eve forum mu açtım sen :KK16::KK16:
Bende seni çok merak ediyordum..Lady'e yazayım nerelerde diye aklımdan geçiriyordum :KK16:
Sen nerelerdesin be şekerimmmmmmmm Bıraktın bizi Layd'nin eline :KK34::KK34: olmuyor böyle yani:)

Hiii aşk olsun:KK14::KK14::KK14::KK14:

çok güzel bir özet olmuş o yazı teşekkürler..yine de burda hediye gelmeyen tek kişi benim sanırım, çok üzüldüm kendimi kötü hissettim :KK5: :KK43:
bir diğer sorum da lady sen neden laktik asiti farklı oranlarda sipariş ettin ?napiıcaksın farklı oranları merak ettim..
burada verilen tarifleri doakozmetikteki uzmanlardan mı aldınız , yoksa kendi keşifleriniz mi?

15 yaşında kız kardeşim var düşük %10luğu ona tonik hazırlamak için cildi zaten taze oranı yüksek tutmaya gerek görmedim.
Diğer 2 si benim tonik yapacağım bu cadılar bitirir diye n'olur n'olmaz yedekledim:KK9:
Hem onların uzmanlıkları hem benim bilgilerimin birleşimi diyelim:KK34:

Bize ürün bırakmamış sarı şeker :KK20::KK20:

:KK9::KK9::KK9::KK9: Dayanamadım:KK53:

Az daha seni görmüyordum, itiraf et, ben geldim diye kıskandın, ondan geldin dimi? Ya da beni çok özledin, hasretimle yandın tutuştun ondan geldin :KK9::KK33:

Konuyu dağıtmayayım lady dövmesin beni:KK53:

:63::63::63::63: şaka şaka özledim tabii :) bu ara işlerim vardı o yüzden yorumları okumakla yetiniyordum ama artık buradayım :KK52::KK52::KK52:

Arkadaşlar bence beklentıyı cok yuksek tutmayalım yağlar cildin duzgunlesmesıne yardımcı oluyor lekelerın belkı bır mıktar rengını acıyor ama tamamen goturmuyor kı argan yagı ıcın de lekelerı goturuyor denıldı hepımız atladık hayal kırıklıgı oldu ben de pirinç kepeği yağı nar yağı buğday yağı karısımını kullanıyorum epeydır (son zamanlarda da argan yagını ekledım ) bır mıktar lekelerde acılma oldu ama bekledıgım kadar degıl. Anladıgım kadarı ıle lady nın cıldı zaten duzgun lekelerı yok yanı olan bır problemı goturmeye calısmıyor o nedenle duzgun bır cıllte etkıyı gormek daha kolay olabılır. Bence urunlerı kullanalım ama fazla beklentıye gırmeyelım ne kar gorursek alıp cebe atalım kı ben bu hayal kırıklıgını argan yagında yasamıstım lekelerı goturdugu cıldı pırıl pırıl yaptıgı yazıyordu yorumlarda ama bendekı lekeler gıtmedı maalesef kı sonradan baskalarında da okudum lekelere fazla etkısı yokmus :KK14:

Bu arada şimdi de aklım lavanta yağı ve suyunda almalıyım almalıyım.. :KK9::KK9::KK9:

Ben de diren nerelerde dıyordum hoşgeldın dıren sahı nerelerdeydın?

Tatlım lekelerim var ben epey başarıya ulaştım şimdi son kalanları yavaş yavaş yağ bakımlarıma istikrarlı devam edip laktik asitli toniğimle destekleyerek kurtulacağım.
Evet kesinlikle mucize beklemeyin ama o daha önce kullandığınız yağlar ile asla kıyaslamayın elinizdekiler %100 saf yağlar ve mutlaka güneş koruyucu kullanın yoksa çabalarınız boşa gider.

Argan yağı sadece piyasanın yenilik ihtiyacını gidermek için parlatılıp sürülmüş bir üründü ki tek numarası e vitaminini yüksek oranda içermesi, eee ama bizim pirinç kepeği, buğday yağı, kara üzüm çekirdeği yağımızda da ondan çok daha yüksek oranda e vitamini var:KK30: Güzide duran a verdiler reklam parasını hatun 2 kelime etti karıştı ortaşık:KK53:
Kaç ay yazdım şu forumda düşmeyin o parlatılmış tuzağa düşmeyin diye ki sattıkları orjinal argan yağı bile değildi ya pamuk yağıyla yada likit parafinle seyrelttiler sundular.
Ama doa tüm yağlarına %100 saf ürün garantisi veriyor ve analiz raporları belgeleri var:KK34:
bu böyle olmaz ama :KK43::KK43: ladyi elindekilerle idare etmesi için kandırmalıyız :KK52::KK52:

N'olur n'olmaz stokladım kuzum vermem kii vermem kiii:KK52::KK52::KK52:

birde elimde susam badem ve hint yağları var hiç kullanmadığım kızlar ne yapabilirim ?

Bu 3ü karıştırılır şahane saç, kaş, kirpik bakımı karışımı haline gelir:KK76:

Az daha seni görmüyordum, itiraf et, ben geldim diye kıskandın, ondan geldin dimi? Ya da beni çok özledin, hasretimle yandın tutuştun ondan geldin :KK9::KK33:

Konuyu dağıtmayayım lady dövmesin beni:KK53:

Ben sana kızamam ki kuzum öperim:KK54::KK54::KK54:

Kızlar konunun ilk mesajına tarifleri kaçıranlar olacağı için maske tariflerini karışım oranlarını yazdığım mesajımın linkini kaydettim, ben olmadığımda bulamayan olursa oradan bulunabilir bilginiz olsun:21::KK54:

Son düzenleme:
@Ladysubaru
ay şimdi çıkardım ozon yağını. Ben nerden biliyim direkt suyuyla atmıştım. :KK1: buzunu çözdüm şimdi koydum kabına, attım buzluğa.
Ya acaba bişey olmuş mudur yağa :44:

benimde hiç melissam yok hep fesleğen yolladılar gerçi sivrisineklere çok etkili bitti bitecek kremlerim :KK53:

Ladycim güneş kremi öneriyorsun ya ben hiç güvenemiyorum bu kremlere hem de watsonstan :26: kullanmadım hiç lekem de yok ama yine de iyi bir ürün kullanmak gerekiyor araştırıyorum şimdilik sonuçta güneşten korusa da içeriğinden koruyamayabilir :26:

canım ben sebamed,in 50 faktörlük hassas ciltler için olan güneş kremini kullanıyorum çok memnunum istersen bir testır ını dene .

Son düzenleme:
@Ladysubaru
ay şimdi çıkardım ozon yağını. Ben nerden biliyim direkt suyuyla atmıştım. :KK1: buzunu çözdüm şimdi koydum kabına, attım buzluğa.
Ya acaba bişey olmuş mudur yağa :44:

:KK9:Olmamıştır tatlım endişelenme. sen artık onu pek sıcak havayla temas ettirme kullanacağın zaman çay kaşığının ucuyla az miktar al kaldır difrize , katı halde oluşu yanıltmasın cildine sürerken genleşecek 2-3 kullanımdan sonra alman gereken miktarı hesaplamış ve alışmış olursun zaten:KK34:

offf bayanlar ömrüm tükendi valla kaç gündür konuyu baştan sona okudum hah sayfa 75 son diyorum 78 olmuş:KK53:gözler şaşı oldu etkilendim ilgimi çekti yazılanlar siparişlerim olacak lakin yeri ankarada olduğu için dün mail attım ziyaret etmek isterim dedim gelebilirsiniz dediler buğün açık adres yada başka satış yerlerini sordum çünkü niyetim cildimi göstererek ürün almak cvp bekliyorum bakalım eğer mail gelirse ona göre hareket edeceğim bilgilerinizi paylaştığınız için herkeze teşekkürler:KK54:

offf bayanlar ömrüm tükendi valla kaç gündür konuyu baştan sona okudum hah sayfa 75 son diyorum 78 olmuş:KK53:gözler şaşı oldu etkilendim ilgimi çekti yazılanlar siparişlerim olacak lakin yeri ankarada olduğu için dün mail attım ziyaret etmek isterim dedim gelebilirsiniz dediler buğün açık adres yada başka satış yerlerini sordum çünkü niyetim cildimi göstererek ürün almak cvp bekliyorum bakalım eğer mail gelirse ona göre hareket edeceğim bilgilerinizi paylaştığınız için herkeze teşekkürler:KK54:

Öncelikle emeğe saygından dolayı çok teşekkür ederim tatlım, hoşgeldin:KK9::KK42:
Cevap verirler tatlım ama neticede onlar da cildiye hekimi değil ki:KK9:
Yaz cilt problemlerini aynı sorunları olan ben yada diğer arkadaşlarda yardımcı olur:KK17:

Doa deneyimli arkadaşlar, ilk çıkan şampuan ile ilgili bilginize başvurabilir miyim.

ilk çıkan şampuandan iki adet almıştım, ilk şişesi bitmeye yakın bozulmaya başlar gibi kokmaya başladı
sonunu attım zaten.
ikinci şişenin yarısındayım. son iki seferdir saçlarım öyle kuruyor ki
ve dolaşıp karışıyor.

şampuana harici ilave de bulunuyor musunuz?

saçların kuruya benziyor boyalı saclar ıcın olanını kullan bende onu tavsıye edıyorum bende degıstırdım sampuanımı hatta bugun geldı sıparıslerım hemen denedım hosuma gııttı bu sampuan , benım saclarımda kuru oldugu için once hındıstan cevızı yagı surdum once bekledım,sonra boyalı saclar ıcın olan sampuanla yıkadım ardından 250 ml ,lik saç kremını surdum ve bekledım 5 dk sonuc maşallah harika denemelisin mutlaka nihil .

kızlar bu arada o kabın poşetini yırttım attım içi su doluydu ve içerisinde metalik bir minik kap daha vardı.Anlattığınıza göre bu ozon yağı olmalı..
onun poşetini de yırttım,suyu döktüm,az birşey içinden alayım derken amanın o metalik kabı açarken o kadar zorlandım ki, bir anda içinin yarısı boşalıverdi yarısı kaldı bana..onu da plastik kapla beraber buzluğa attım..ilk sürüşümü yaptım demin haydi hayırlısı...

Kızlar bugun siparişlerim geldi;gül solid,in ve paçuli solidin karışımından elde ettiğim o muhteşem kokunun büyüsü ne kaptırdım kendımı,
Hindistan cevizi yağı tek kelime ile muhteşem keşke daha önceden 100 ml iken alsaydım ,lakin 50 ml bana pek yetmeyecek gibi,stoğumda çok yağ var ama bu yağ bir başka .
250 ml ,lik saç kremi harika bu ürünlerden çok memnunum kızlar belirtmek istiyorum özellikle bu yazdıklarımdan
Bugün boyalı saçlar için olan şampuanı denedim ilk izlenimlerin iyi ama inşallah devamı gelir ,memnuniyetimin.
küçük yağları denemedim bir düşüneyim önce .:))

X