Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
hahaha canım aynen kardeşiniz mi diyolar anneme kadın dinç maşallah :) yaşlanınca annem gibi olurmuyum acaba
bu yağlardan sonra hiç yaşlanmayız heralde
önce kendime alayım sonra anneciğime alıcam not alıyorum

Oluruz oluruz genetik denen çok sağlam gerçek varken 50 mizde de taş hatun oluruz bakıma tam sürat devam

Bunlara sana tatlım
Ay yetmez bu kadar
Allah nazarlardan saklasın..:)
Bu arada canım geçen sanırım Mlek mi yazmıştı bulamadım..Kirpikleri kestim diye..Benimde hint yağı bugün 5.ci gün bayağı bir uzamış..Uçları sarı gibi..Onları kessen daha mı iyi uzar aceb???

Hayırlı olsun ürünlerin..Kurutmaz, epey yoğun bir yağ..Sürdükten sonra 4-5 dakika kadar masaj yap cildine canım..
Ayrıca cilt kuruluğunu giderecek ürünler almışsın..Yüzünde shea yağı biraz ağır gelebilir, ama çok kuruysa cildin, az miktarda kullanabilirsin, o kuruluktan eser kalmaz..
Yağların tümünü kullandığım için yorumlayabilirim, argan yağı da nemlendirme işini çok iyi görüyor. Bilgin olsun.
Nar çekirdeği, pirinç kepeği, kara üzüm..Bunların hepsi etkilerinin dışında güçlü birer nemlendirici..
Sabunlardan da süt-bal sabunu cilt kuruluğuna iyi gelecektir..

Dijital korsanlar sizi

Ürün yorumları için teşekkürler
Lady doğru söylemiş..Cilt sorunlarını tedavi etmek için sabır lazım..Öyle bir kaç haftada ya da ayda olacak bişey değil..
Kil çıktı doada, alıp haftada bir kil maskesi yapabilirsin..

Kızlar bende yorumları okudum gaza geldim 2 shea butter,kil sabunu ve pirinç kepeği yağı aldım :)

Hayırlı olsun canım

Tatlım uçlarındaki sarıları keseyim dedim..çok az..Belki daha sağlıklı olur...:)Nasıl olsa uzatmanın formülünü bulduk:))

Kes ama hani kaş makasları olur ya incecik, onlarla dikkatli bir şekilde, abartmadan kes..Mazallah takma kirpik aramayalım sonra sana

@diren81 teşekkürler :)
ozon yağının kurutmadığını lady söylemişti, senden de onay aldım tam oldu :) ne güzel yardımcı oluyorsunuz.
Evet maalesefki çok kuru cildim. Argan yağının güçlü bi nemlendirici olduğunu biliyorum ama ben sipariş verirken argan yağı kalmamıştı.
Shea yağını merak ediyorum.
Birde zaten melissa kremi aldım o da iyi bir nemlendirici okuduğum kadarıyla.
Sabun olarakta: süt bal sabunu, zeytinyağı sabunu, keçi sütü sabunu, defne sabunu, nar sabunu siparişi verdim. İçlerinden kuru ciltler için olanlar süt bal, keçisütü ve zeytinyağı sabunu sanırım.

Sana ayrı bir muamele göstermek istiyorum
Uzun zamandır bu kadar keyifli yorumları bir arada okumadım, doa ürünleri bahane senin sohbet şahane, her gün uğra buraya
Renklendirdiğim kısımlara hala gülüyorum

Bu yüzden saçımı kolay kolay hiç bir kuaföre elletmem...Kendim keser kendim boyarım...Kendi saçım üzerinde yıllardır staj yaptığım için, saç üzerine uzmanlaştım artık Ben de bakırım bu arada...

Saç maskeni gayet başarılı hazırlamışsın..
Fakat shea yağıyla hazırladığın zaman bunu nem maskesi olarak uygula..Yani sadece saç boylarına uygula..
Dip bakımı içinse, elinde olan yağları karıştırabilirsin eski nesil kremin içine, saç bakım yağları, b vitamini türevleri, hint yağı, hindistan cevizi, badem v.s..

Aa olucaz tabi ne demek Hoş ben saç bakımlarına daha vakıf sayılırım, ama ciltle ilgili kullandığım ürünleri yorumlayabiliyorum..

Canım keçisütünü kullanmadım fakat doğal bir nemlendirici olduğunu ve cildi çeşitli kimyasal ve bakterilerden koruduğunu biliyorum.
Ama süt bal başarılı nemlendiriyor..
Arganın tek artısı e vitamini bakımından güçlü bir yağ olması zaten.Yüzüne kullanacağın bir yağa evigen ampul kırıp aynı etkiyi yaratabilirsin..
Melisa kremini yüzüne kullanmana gerek yok, elinde yüzüne kullanabileceğin başarılı nemlendiriciler var çünkü..Vücut losyonu olarak kullanırsın melissayı

Son düzenleme:
Önce sultanlarımıza
Ozon yağı ve kara üzüm çekirdeği yağı iyi olur benim sultanımda ara sıra benimkileri kullanıyor, bıktım yahu o benim ablam değil annem demekten

Aynen kızlar yaa kaç kez ablam zannettiler üstelik kompliman olarak da söylenmedi, ciddi ciddi söylediler ve durup durup şaka mı yapıyoruz diye baktılar Ha bu açıdan genetik iyi ammaaaaa hastalıkların bazıları da malum genetik, amman dikkat

Ooooooy ben bu güzel yorumla durur muyum? Habire yapıştırırım cevapları artık

Bakır tenime en çok yakıştırdığım renk. Aslında hep bembeyaz ciltlilerde güzel olur diyorlar yani evet katılıyorum da ancak tenim buğday ve yakıştırıyorum, yakıştırıyorlar Ancak nişanlım tipik bir Türk erkeği beğenisine sahip olduğundan doğal renginde (kahve) bırak diyor. Desiiiiiiiin, duymuyoruuuum

Aslında haklısın keşke hepimizin eli yatkın olsa da saçımızı kuaförlere bırakmasak. Beni kuaförlere emanet etmeyiniz!!! İşin şakası mesleklerini çok iyi yapanlar da var, hak yemeyeyim.

Önerin için de ayrıca teşekkür ediyorum, bundan sonra sheayı dediğin gibi saç boylarına uygularım.

laydsubaru Potasyum alum doğal bir maddedir hatta halk arasında şap olarak bilinir sorun yok kullanabilirsiniz aynı zamanda antibakteriyel etkisi vardır sadece şapın diğer adı olduğunu öğrenmek çok garibime gitmişti benim

Bahsettiğin kimyasal potasyum alüminyum sülfat ,şimdi bu madde doğal roll-on da varmı ?

Son düzenleme:

burada da bahsetmişsin,alüminyum var içinde ne kadar doğal olabilir ki?sen demiştin diğer yerde rol on larda alüminyum var çok zararlı diye ,oradan kaldı aklımda ,ben amway ın rol on kullanıyordum şimdi doa kozmetiğin doğal rol on unu denemeyi düşünüyorum.

Teşekkür ederim tatlımm

Doğal deodorant olarak piyasaya girişinin nedeni doğada bulunan bir kristal şeklinde mineral oluşu güzelim.

Ben zararlı mı zararsız mı karar veremiyorum hatta kan taşı diyede geçer bu dezenfektan açısından bakarsak bakteri oluşumunu önlüyor
Ki senin bahsettiğin farklı bişey...
Alüminyumu barındırmakta başka...
Ben solidlerimi aynı zamanda deodorant olarak kullanıyorum biliyorsunuz

ALUNİT

Alunit (alum rock=şap taşı), en önemli şap minerali olup kimyasal bileşimi sulu potasyum-aluminyum silikattır. KAl[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2. [/SUB](OH)[SUB]6[/SUB] veya K[SUB]2[/SUB]O.3Al[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB].4SO[SUB]3[/SUB].6H[SUB]2[/SUB]O formülü ile ifade edilir. Saf alunit mineralinin kimyasal bileşimi şu şekildedir:

Al[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB] : 37,0 (%)
K[SUB]2[/SUB]O : 11,4
SO[SUB]3[/SUB] : 38,6
H[SUB]2[/SUB]O : 13,0

Alunit dışındaki önemli şap mineralleri;
Natroalunit NaAl[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB](OH)[SUB]6[/SUB],
Jarosit KFe[SUB]3[/SUB]+++(OH)[SUB]6[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB],
Natrojarosit NaFe[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB](OH)[SUB]6[/SUB],
Plumbojarosit PbFe[SUB]6[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]4[/SUB](OH)[SUB]12[/SUB],
Argentojarosit AgFe[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB](OH)[SUB]6[/SUB] dır.

Alunit, genel olarak riyolit, dasit ve andezit türü asit-intermediyer volkanik kayaçların. hidrotermal alterasyonu sonucu oluşmaktadır. Kayaç içinde tanecikler halinde, bazen de cep ve damar şeklinde yer almaktadır. Kristal şekli romboedral olmasına rağmen, bu şekilde yaygın olarak görülmez. Çoğunlukla kütlemsi, taneli, lifsi ve zaman zaman da beyaz-kırmızımsı ya da toprak renklidir. Kristal yapısında olanları ise, parlak ve camsı görünümde izlenir.

Yoğunluğu 2.58-2.75 gr/cm3 dür. Isıtıldığında suyunu kaybeder. Kobalt nitratla ısıtılırsa mavi renkli ayırıcı alev verir.

Alunitler bünyelerinde Al[SUB]2[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]3[/SUB] ve K[SUB]2[/SUB]SO[SUB]4[/SUB] gibi suda kolay çözünen iki bileşim içermelerine rağmen, strüktürel yapılarından dolayı suda kolay çözünmezler. Bu nedenle de ekonomik şap yatakları oluşturabilirler. Atmosfer şartlarında bozunarak suda eriyebilir şekle dönüşen oluşum, dilde ekşi tat bırakır ve ikincil oluşumlu bu türe gerçek anlamda "şap" adı verilir.

Alunit; aluminyum metali ve aluminyum sülfat üretiminde kullanılan bir hammaddedir.
.Yer kabuğunda en çok olarak bulunan element aluminyumdur. En önemnli aluminyum hammaddesi ise boksittir. Boksite alternatif olan aluminyum hammaddelerinin başında alunit gelmektedir.

Doa nın değil ama bana arkadaşımın zorla verdiği bu, görünüşü hakkında fikriniz olsun

Eklentiler

• $IMG-20120708-01190.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
potasyum alüminyum fosfat şapın kimyasal adı canım senin potasyum alum dediğin şey yanı,doğal rolonlarda var dedın! bende alüminyum zararlı değil mi sen demiştin dedim.çün ki gözenekleri tıkıyor ve vücut sirkülasyonunu etkiliyor.

normal rolonlarda ise alüminyum kloro hidrat ve türevleri var .sen benim demek istediğimi anlamadın neyse ...teşekkürler.

Canım bu kristal tek kimyasaldan oluşmuyor, senden alıntı yaparak açıklamaya çalıştım yahu yanlış anladın
Ben doğal rolonlarda var demedim ''dogal deodorant'' denilen şey bu dedim.
evet gözenekleri tıkıyor ter bezlerini yavaşlatıyor, terlemeyi engellemesinin nedeni bu doğru söylüyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…