Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
Forumun bakımlı hatunları
Doadan yeni yeni siparişler vericem : Doğal Deodorant ,Lilyum solid,NANE SABUNU, Nar Çekirdeği Yağı, Kara Üzüm Çekirdeği Yağı, Pirinç Kepeği Yağı, SHEA BUTTER (buna bayıldım büyük boy alıcam bu kez, Hint Yağı, Hindistan Cevizi Yağı... özellikle al dediğiniz başka bişi var mı? ya da bunu çıkar gereksiz dediğiniz?

bide bide bideeee biliyorum şimdi LadySubaru beni kalaylayabilir ama yine de ciddi ciddi düşündüğüm şey şu zamanlarda yüzüme tca veya laktik asit uygulamak. kışın uygulamam oldukça zor çünkü okulum var ve seneye öğretmenlik uygulamalarım başlıyor bu yüzden bunu bu yaz yaptım yaptım yani. cildim aman aman problemli değil ama beni rahatsız eden şeyler var özellikle bazı zamanlar aynalara küsüyorumm burnumda ufak siyah noktalarım, yanak ve alın bölgemde açık gözenekler, yine yanak bölgemde ara ara siyah noktalar var. ayrıca göz altımda miniikk minik böyle yağ bezesi gbi şeyler var nedense bazen onların büyüdüğünü düşünüyorum :44::44: ve çenemde de bir iki tane hafif sivilce izlerim var.. uhhhh böyle sayınca ne de çok problemim varmış yaa işte bunlardan kurtulmak istiyorum o yüzden tca istiyorum mümkünse evden çıkmam perdeleri kapatırım falan ne bilim işte. zaten onun soyulma zamanı 7 gün falan sürüyormuş soyulduktan sonra yine lekelenmelere yol açar mı ki? yani uygulasam mı acaba? bi yandan da diyorum kaşınma kızım başına iş açma daha büyük problemler olcak görcen ozamn gününü falan ama yine de aklımın bi köşesinde hep acaba var. ne dersiniz?

Son düzenleme:

Hemde subaru hızıyla kalaylarım

Canım bak durum 7 gün cildini koruman değil, güneş ışınlarından en az uygulama sonrasında 7-8 ay daha koruman gerekli ki tca başlıklarını biraz oku kullanıcıların %90 ı lekelenmiş!
Ki ultraviyolenin dünyaya en dik ve uzun dalga geldiği mevsimdeyiz sakın kalkışma buna.
Eğer lady ben cildimi günde en az 2-3 defa 50+ faktör koruyucu uygularım aksatmam diyorsan al %20lik Laktik Asit, bir çay bardağı suya 1 yemek kaşığı (papatya, lavanta,ıhlamur, adaçayı,ısırgan otu) seç bunlardan birini 1dk kaynat kapat demlensin soğuyunca laktiği ve demlediğini al uygun bir tonik kutusuna yada şişeye sabah uyandığında ve akşam yatmadan önce cildini yıka ve bununla sil
Bence tca ya ihtiyacın yok

Son düzenleme:

Evet ben yazmıtım ben de dıger topıkde baska bırınden duymustum kulaktan kulağa yanı :)
Çok fazla degıldı ama uclarından kestım ama yenıden uzadılar, senın 5 gunde çok cabuk uzamışlar bu hızla gıderse "kırpıklerın ok ok eyle" turkusu senın ıcın söylenecek seda.

ayyy sana bayılıyorum biliyomusuun
böyle kişisel bakıma özen gösteren ve bu konuda bilgili her hatuna bayılıyorum
işte anlarsın ki herkes gibi bende şu sorunlardan bian önce hızlıca kurtulmak istiyorum.ama haklısın!
pekiiii bu verdiğin tarifi kışın uygulasam? yani tca gibi yüzde büyük soyulmalara neden olur mu? yani benim derslere, stajıma gitmeme engel olur mu ki? yoksa tca dan daha masumame minik minik soyulmalar mı yapar?
ayh bilemedim bu konuda çok kafam karışık.
ozamn ben yağlarla bakıma devam edeyim. olmadı kışın da sömestr tatilinde falan yaparım tca mı laktik mi ne. korktmuyor da değil çünkü bu asitler beni..:18::18:

Canım benim sizlerde zamanla sisteme oturtacaksınız bakımlarınızı, tek farkımız inan bu
Tatlım ben 3 gün oldu sanırım aynen kullanıyorum papatya ile yaptım ama biliyorsunuz 50+ faktör koruyucumu asla ihmal etmem, parfüm sürmeyi unuturum ama onu sürmeyi unutmam.
3. gün izlenimlerim: Bugün eğitimde kadınlar etrafımda pervane oldu
''lady sende bir başkalık var bugün cildin zaten parlardi iyice parlıyor ne yaptın??? ''
Laktiği dediğim şekilde yap koruyucunuda kullanmayı ihmal etmeden kullanmaya başla (eğer ben tatile gideceğim güneşleneceğim demiyorsan!) soyulma yapmıyor mikro peeling diyelim günlük aktivitelerine engel değil ve mükemmel kir ve yağ temizliyor

Aynen öyle tatlım 5 günde sonuç aldım
Bırak kesmeyi rimel sürmeye kirpik bulamazdım:)Şimdi kestim valla uçlarından..Dur bir 5 gün daha verelim kesmek iyi mi geliyormuş anlarız:))
Ondan sonra hep beraber türküye başlarız

maşallaahh diyorum ozaman sana canım
tamam ozamn bunu yapıcam ben de. koruyucumu sürerim dışarı çıkıcağm zamanlarda.
teşekkür ederim canım ilgin için.

Lady
Geliyor geliyor bana da laktik asit
Yarın bir aksilik çıkmazsa İstanbulla doğru yolla çıkıyor

maşallaahh diyorum ozaman sana canım
tamam ozamn bunu yapıcam ben de. koruyucumu sürerim dışarı çıkıcağm zamanlarda.
teşekkür ederim canım ilgin için.

Aaa ama öyle de değil işte, evde perdelerin kapalı olsa dahi ultraviyole hiç azımsanmayacak derecede geliyor. Lütfen sabah uyan yüzünü yıka karışımı pamuğa döküp sil yüzünü ve 10-15 dk sonra güneş koruyucunu uygula Aklına takılan ne olursa olsun sor ben yada diğer arkadaşlar mutlaka yanıtlayacaktır
Teşekkürler tatlım hepimize

Hint yağı sadece uzatmakla kalmıyor kirpikleri kalınlastırıyor da şimdi kirpiklerime dokundugumda sert sert gelıyorlar parmagıma eskıden zayıftılar aslında benım kırpıklerım zaten önceden de kısa ve seyrek degıldıler ama özellıkle gecen yıl sanırım çok rımel kullanmaktan epeyce dökulmus seyreklesmıstı bu yıl duzelmeye baslamıslardı uzerıne de hınt yagı kullanmaya baslayınca cok ıyı oldu, şuan bazen rımel bıle surmeye gerek duymuyorum desem abartmıs olmam.

yapıcam yapıcam canım her dediğini harfi harfine yapıcam ama önce yağlı görünmeyen bi koruyucu alıcam ondan sonra başlıcam. hatta senin önerin var watsons daki koruyucuya gidince bakıcam olmadı sebamedinkide parlama yapmıyormş onu alıcam. sonra başlarım artık

Yok tatlım ihmal etmiyorum
Hiç sevmezdim koruyucu ama sizden sonra başladım

süpersin
Aman lütfen dikkat edin cilt kanseri çok yayıldı ve baş sebebi güneş.
Elimden gelse sabah sizi iştima gibi sıraya alıp koruyucunuzu sürüp öyle çıkmanıza izin vereceğim dışarıya

Oy Oy Oy ne güzel ne güzel
Sanada
Bu arada evet canım kalınlaştırma da yaptığının farkındayım..Yazmıştım 1-2 gün önce.Benim alt kirpikleri aynada göremezdim şimdi görüyorum diye..Buğün keserken farkettim..Meğer onlar çok açık renkmiş..Uzayınca farkı gördüm.Geriden gelenler koyu ve gür..:)

Aynen tatlım marka farketmez iki üründe var orada, ellerinin üstüne birer miktar uygula orada 10 dk geçsin bak sonuca öyle karar ver

süpersin
Aman lütfen dikkat edin cilt kanseri çok yayıldı ve baş sebebi güneş.
Elimden gelse sabah sizi iştima gibi sıraya alıp koruyucunuzu sürüp öyle çıkmanıza izin vereceğim dışarıya

Bazen gunes koruyucularla da kozmetıkcıler acaba özellıkle bır pazar mı yarattı dıye dusunmuyor degılım. Hepımız o kadar koruyucuları kat kat suruyoruz aksama kadar ama yıne de lekelenıyor cıltlerımız, etrafımdakı ınsanlara bakıyorum artık bırcok kısının cıldınde leke var koruyucu kullansalar da bu böyle ozon tabakası mozon tabakası delınmıs, gunes ısınları daha etkılı gelıyormus falan fılan tamam da bızım analarımız tarlalarda aksama kadar gunesın altında dururmus yuzlerınde bır tane leke yok ustelık koruycu bır tarafa krem dıye bırsey bılmezlermıs o zaman bu gunesın hıc mı etkısı yokmus.

Belkıde cıldımızde olusan lekeler sadece gunesın etkısıyle degıldır, netıcede bırcok farklı krem kullanıyoruz cıldımızde zamanla bunlara tepkı gosterıyordur bılemıyorum tabıkı bunlar sadece benım kafamda olusan fıkırler ve tabıkı bızlerın yapacak bırseyi yok aksı kanıtlanıp soylenınceye kadar suandakı bızlere önerılen koruycu kremlerle korunmaya calısacagız ki ben yaz kış 50 faktor kremımı gunde ıkı kere surerım.

Çok çok doğru söylemişsin canım..Bende anneme bakıyorum yaş 70 ama cildinde bir leke yok ve kadıncağız suratına bu yaşa kadar hiç birşey sürmemiş..Ben onun yarı yaşındayım bende ooooo :)))

lady ben de doanın gül suyu çıktığında onunla %10luk laktiği karıştırmayı düşünüyorum, en yavaşından takılayım, nasıl olur?bi de o kadar yazıyorsun güneş kremi kullanın diye ama ben de yok, pahalı geliyor bana, watsons da yok burda,aslında 30spf yeterli benim için ama pek hassas değilimdir güneşe, valla leke meke durumum da yok sadece gözenek, siyah nokta ve sık sık çıkan sivilceler var o kadar. bu laktik kir ve yağı temizliyor demişsin ya tam bana göre olur gül suyunun içinde:129:4 gözle bekliyorum gül suyunun çıkmasını, çıksın artık

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…