Cilt Bakımı Ürünleri Doa Kozmetik bitkisel yağları, kremleri, sabunları ve katı parfümleri kullananlar :)

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
hahaha canım aynen kardeşiniz mi diyolar anneme :KK70: kadın dinç maşallah :) yaşlanınca annem gibi olurmuyum acaba :KK70:
bu yağlardan sonra hiç yaşlanmayız heralde :KK70:
önce kendime alayım sonra anneciğime alıcam not alıyorum :KK70:

hahaha canım aynen kardeşiniz mi diyolar anneme :KK70: kadın dinç maşallah :) yaşlanınca annem gibi olurmuyum acaba :KK70:

Oluruz oluruz genetik denen çok sağlam gerçek varken 50 mizde de taş hatun oluruz bakıma tam sürat devam:KK1::KK1:

Bunlara sana tatlım :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Ay yetmez bu kadar :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Allah nazarlardan saklasın..:)
Bu arada canım geçen sanırım Mlek mi yazmıştı bulamadım..Kirpikleri kestim diye..Benimde hint yağı bugün 5.ci gün bayağı bir uzamış..Uçları sarı gibi..Onları kessen daha mı iyi uzar aceb???

diğer topik niye kapatıldı anlamadım ben :44:
tplu kişilerin olduğu her yerde karşılıklı tartışmalar olabilir.
o topikte de karşıklıklı tartışma vardı. bu tartışma da saygı çerçevesinde olgun, ne konuştuğunu bilen insanlar arasındaydı.

herneyse...
benim siparişlerim cuma günü gelicekti ama fatura kesimleriyle ilgili bir sorun olmuş. o yüzden pazartesi geleceğini söylediler.
inşallah pazartesiyi geçmez yoksa siparişleri iptal etmek zorunda kalıcam.
bu arada en çok shea butter'la hindistan cevizinin etkilerini merak ediyorm.
birde benim cildim aşırı kuru pul pul oluyor.
ozon yağı sipariş ettim haftada 2-3 kere kullanmak için daha çok kurutmaz değil mi?

Hayırlı olsun ürünlerin..Kurutmaz, epey yoğun bir yağ..Sürdükten sonra 4-5 dakika kadar masaj yap cildine canım..
Ayrıca cilt kuruluğunu giderecek ürünler almışsın..Yüzünde shea yağı biraz ağır gelebilir, ama çok kuruysa cildin, az miktarda kullanabilirsin, o kuruluktan eser kalmaz..
Yağların tümünü kullandığım için yorumlayabilirim, argan yağı da nemlendirme işini çok iyi görüyor. Bilgin olsun.
Nar çekirdeği, pirinç kepeği, kara üzüm..Bunların hepsi etkilerinin dışında güçlü birer nemlendirici..
Sabunlardan da süt-bal sabunu cilt kuruluğuna iyi gelecektir..

Yani bu doğal deodorant ıyı bırsey mı kötu bırsey mı anlamadım kı ben yorumundan bırsey lady, malum gecenın yarısı oldu uykum geldı sanırım benım kafa durdu :44:

Kızlar bu arada biraz seyrek mi yapsak yorumları ne yapsak ve bu kadar kalabalık olmasak her an bırının dıkkatını çekıp gelıp topıgı karıstırabılır ne bıleyım gokten gok tası dusebılır, yıldırım çarpabılır bu zamanda her turlu şey olabılebılır fena :KK23:

Dijital korsanlar sizi:KK53:

ben de doa kozmetiği bu sitede görmüştüm merak edip sipariş vermiştim.açıkçası çok bi beklenti içinde de değildim.:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

cilt bakım ürünlerine daha önce o kadar çok para harcamıştım ki hiçbirinden de ciddi bir fayda göremedim.biraz problemli bir cildim var .4-5 seans cilt bakımına da gittim .bir güzel de kazıklandım.sözde doğal diye 600-700 liralık cilt bakım ürünleri aldırttılar.sonra farkına vardım aldığım ürünlerin çoğunda praben var .bir daha gitmedim.:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

cildim biraz problemli olduğundan her markanın cilt bakım ürünlerini de alıp kullandım.:44::44::44::44::44::44::44:

Çok bi beklenti içinde olmadan doa kozmetikten bi kaç ürün sipariş verdim. bu kadar uygun fiyatlarının olması (sanki pahalı olan herşey iyiymiş gibi) beklentimi asgari düzeye indirdi.
ama sonuç inanılmaz.çok abartılı güzel bir cildim yok şuan ama kil sabunu ve aloe vera sabunu ile günde 2-3 defa yüzümü yıkıyorum burnumdaki siyah noktalar bayağa bi azaldı.cildim daha pürüzsüz olmaya başladı.gece yatmadan argan yağı sürüyorum onu da beğendim.ozon yağı sipariş etmiştim ama kokusuna alışamadım bir defa kullanabildim.belki ilerde kullanırım.:KK52::KK52::KK52::KK52:

annemin ayak tabanında çatlakları vardı shea butterı verdim kullandı.'ne kadar güzel bir kremmiş ayaklarım yumuşacık oldu dedi'. o da çok beğendi:KK34::KK34:

bugün bütün sabun ve yağ çeşitlerinden ,şampuan ,saç bakım yağları ve saç kremi siparişi verdim kullanmak için sabırsızlanıyorum:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Ürün yorumları için teşekkürler:KK16:
Lady doğru söylemiş..Cilt sorunlarını tedavi etmek için sabır lazım..Öyle bir kaç haftada ya da ayda olacak bişey değil..
Kil çıktı doada, alıp haftada bir kil maskesi yapabilirsin..

Kızlar bende yorumları okudum gaza geldim 2 shea butter,kil sabunu ve pirinç kepeği yağı aldım :)

Hayırlı olsun canım:KK16:

Tatlım uçlarındaki sarıları keseyim dedim..çok az..Belki daha sağlıklı olur...:)Nasıl olsa uzatmanın formülünü bulduk:))

Kes ama hani kaş makasları olur ya incecik, onlarla dikkatli bir şekilde, abartmadan kes..Mazallah takma kirpik aramayalım sonra sana:KK9:

@diren81 teşekkürler :)
ozon yağının kurutmadığını lady söylemişti, senden de onay aldım tam oldu :) ne güzel yardımcı oluyorsunuz.
Evet maalesefki çok kuru cildim. Argan yağının güçlü bi nemlendirici olduğunu biliyorum ama ben sipariş verirken argan yağı kalmamıştı.
Shea yağını merak ediyorum.
Birde zaten melissa kremi aldım o da iyi bir nemlendirici okuduğum kadarıyla.
Sabun olarakta: süt bal sabunu, zeytinyağı sabunu, keçi sütü sabunu, defne sabunu, nar sabunu siparişi verdim. İçlerinden kuru ciltler için olanlar süt bal, keçisütü ve zeytinyağı sabunu sanırım.

ÇOK MÜHİM NOT :KK52:

Aynı mesaj doa şampuanlarını kullananların başlığında da mevcut. Buraya olduğu gibi kopyaladım. Ana başlık kapalı olduğundan en azından burada okunsun istedim. Konu dışı değil tam, sonuçta yine doa ürünleri ama saçımla ilgili tecrübemi yazdım. Başta Ladysubaru olmak üzere kusura bakmayın :KK16:
Sonraki mesajımda da cilt yağlarını, fesleğen kremini ve solid parfümleri yorumlayacağım.

ÇOK MÜHİM NOT :KK52:

Hatun kişiler iyi geceler hepinize

1 haftadır yazılan çizilen neredeyse her başlığı her mesajı okudum gibi ve siparişimi verip sonuçları paylaşmayı sabırsızlıkla bekledim. Özellikle şampuan ve kremi kullandıktan sonra ellerini saçından alamadığını söyleyen bir arkadaş vardı -nolur beni affetsin ama ne bileyim işte insan kullanmayınca verilen tepkilere de inanamıyor bazen- , hah işte onun yorumu boyalı saçlar için şampuan ve eski nesil krem (bunu da okuya okuya sizden öğrendim :)) siparişimde en büyük etken oldu. Neler sipariş ettiğimi genel başlığımız kapatıldığı için buraya yazacağım, bir de Ladysubaru'nun başlığına olduğu gibi kopyalamayı düşünüyorum ammaaa önce saçım ve şampuan&kremin etkileri öhmmm öhömmmmm

Hikaye faslı, isteyen atlayabilir

Saçımı uzunca süredir bakır olarak kulllanıyorum ve bunun ne kadar yıpratıcı olduğunu tahmin edersiniz ki özel hiç de bir bakım yapmazdım hangi cesaretle bilmiyorum ama

nişanım öncesi heves edip her zaman evde kendi yaptığım boyama işlemini kuaföre yaptırayım dedim ve sonuç; ilkinde beceremedi ama birçok kuaför gibi ' şahane oldu, sen şimdi anlamıyosun (çünkü gerizekalı olduğum içün) ancak eve git biraz süre geçsin renk oturur ' dedi, yolladı. Ne zamanı arkadaş 5 gün sonra nişan var alooooo neyse bütün gece sızlanıp, sayıp sövdükten sonra ertesi gün sabahın kör vakti kendimi aynı kuaföre attım çünkü bu sefer gerçekten gerizekalıyım. Arkadaş adam 1 kez beceremeyip afedersin saçı yeşertmiş tekrar niçin medet umarsın!!! Uzun lafın kısası yine açtı ve yine beceremedi tabii saçlar daha da beter oldu ve hala yeşil! 3 gün sonra adam akıllı kaliteli ve başarılı olan annemin kuaförüne gittim ve sağ olsun rengi düzeltti. Ancak o da açma işlemi yaptığından ki mecburdu ona rağmen çok az oran kullandı saçlar yandı bitti kül oldu işte böyle bir saçtan söz edeceğim.

Hikaye faslı, isteyen atlayabilir

Bugün ilk kez jojoba ve bal özlü, boyalı yıpranmış saçlar için olan şampuanı aynı tarif edildiği gibi çalkaladım önce ve saçımı küçük küçük yıkadım, özellikle diplerini. Uçlarını da diplere sürttüm. Sonra da eski nesil kremi masajla yedirdim ve yaklaşık 5 dk beklettim, güzelce duruladım ve havluyla nemini alıp parmaklarımla geriye doğru taradım. Islak saçın taranmaması gerektiğini öğrendiğimden beri saçımı banyo sonrası tarakla taramıyorum. Kendi kendine kuruyan saçıma bir baktım ki piyuuuuu selective keratin maskesinin yapamadığını bizim doğal güzellikler yapmış.

Hayır benim bu denli kendini kaybetmiş saçlarımde dahi fark olduysa ( bu farkı özellikle diplerden çıkan yaklaşık 5-6 cmlik yıpranmamış saçlarda daha net gördüm ) sizlerin daha az yıpranmış saçları bayram eder sanıyorum

Parlıyor, dalgası hafiften geldi ve yumuşak

Şu anda da saçımda maskem sarılı. Neler var içinde? Shea yağı, hindistan cevizi yağı, 1 ampul evigen, zeytin yağı, bal ve eski nesil saç kremi. 3-4 saat tutup yıkayacağım. Sonucu şayet uyuyakalmazsam bildiririm bu gece

Neler aldım?

Shea yağı
Hindistancevizi yağı,
Hint yağı,
Pirinç kepeği yağı,
Nar çekirdeği yağı
Süt bal sabunu,
Boyalı saçlar için şampuan
Saç kremi

Sağ olsunlar hediye olarak erguvan tohumu, fesleğen kremi ve 4 adet de solid parfüm yolladılar. Onları da diğer başlıkta yorumlayacağım.

Sorunuz olursa seve seve yanıtlarım

Doa'nın hediye olarak yolladığı solid parfümlere bakalım;
(Bu arada ben bu solidleri parfüm bazı olarak değil, roll on niyetine kullanacağımdan kokuları çok önemli.)

Gül Solid ------ Gül kokusu var gibi, yok gibi, başka esans var gibiiii ama yeniden gül var gibiii :KK35: karışık duygular uyandırdı bende. Sonuç olarak hoş.
Vanilya Solid ------ Vanilya kokusunu çok severim ama esans olarak biraz zayıf kalmış ya da belki ben daha ağır, şekerli daha oryantal bir koku beklediğimdendi ancak yine de başarılı buldum. Parfümümün Lolita olduğunu düşünürseniz ne denli şekerli koku sevdiğimi daha iyi anlarsınız :KK16:
Paçuli Solid ------ Iıııımh nebleyim, biraz zaman geçsin, haksızlık etmek istemiyorum.
Vetiver Solid ------ Ba-yıl-dımmmmm :KK16: Damla sakızı gibii, yiyesim geliyor açıp açıp kokluyorum sürekli. Kalıcılığına gelirsek, sadece koltuk altlarıma sürdüm ve buraaam buraaaam koktu.

Solidlerin yorumu böyle hatunlar. Fesleğen kremi de çok güzel nemlendirdi vücudumu. Bugün güneşlenme sonrası kremi olarak kullandım, başarılıydı nemlendirme açısından. Yani vaooaaav demedim sonuçta düz bir krem ancak içeriğinin daha temiz olduğunu bilmek mutlu ediyor.

Ahahahhaha bayıldım olaya yaaa :KK52: Bak bunu da çok sık yapıyorlar benim de başıma şu şekilde benzeri geldi 3-4 kez. Saçımı evirip çeviriyor dudak büzüyor en son dayanamayıp 'kim kesti senin saçını yeaa' diyor ve işte 'sen kesmiştin' demenin dayanılmaz güzelliğini yaşıyorum. Bu sefer başlıyorlar bana çamur atmaya, 'hiç bakmamışsın saçına bak kırıklardan dolayı boy farkı olmuş vs vs' demeye, 'e ama 3-4 ay önce kesmiştin canım hatırlasana?'
Kuaförde mavi ekran tabiiiii ahahahhahaa

Aaaaah bu kuaförler ahhhhhh :KK47:

Sana ayrı bir muamele göstermek istiyorum:KK1:
Uzun zamandır bu kadar keyifli yorumları bir arada okumadım, doa ürünleri bahane senin sohbet şahane, her gün uğra buraya:KK9:
Renklendirdiğim kısımlara hala gülüyorum:KK9::KK9::KK9:

Bu yüzden saçımı kolay kolay hiç bir kuaföre elletmem...Kendim keser kendim boyarım...Kendi saçım üzerinde yıllardır staj yaptığım için, saç üzerine uzmanlaştım artık:KK9: Ben de bakırım bu arada...

Saç maskeni gayet başarılı hazırlamışsın..
Fakat shea yağıyla hazırladığın zaman bunu nem maskesi olarak uygula..Yani sadece saç boylarına uygula..
Dip bakımı içinse, elinde olan yağları karıştırabilirsin eski nesil kremin içine, saç bakım yağları, b vitamini türevleri, hint yağı, hindistan cevizi, badem v.s..

@diren81 teşekkürler :)
ozon yağının kurutmadığını lady söylemişti, senden de onay aldım tam oldu :) ne güzel yardımcı oluyorsunuz.
Evet maalesefki çok kuru cildim. Argan yağının güçlü bi nemlendirici olduğunu biliyorum ama ben sipariş verirken argan yağı kalmamıştı.
Shea yağını merak ediyorum.
Birde zaten melissa kremi aldım o da iyi bir nemlendirici okuduğum kadarıyla.
Sabun olarakta: süt bal sabunu, zeytinyağı sabunu, keçi sütü sabunu, defne sabunu, nar sabunu siparişi verdim. İçlerinden kuru ciltler için olanlar süt bal, keçisütü ve zeytinyağı sabunu sanırım.

Aa olucaz tabi ne demek:KK16: Hoş ben saç bakımlarına daha vakıf sayılırım, ama ciltle ilgili kullandığım ürünleri yorumlayabiliyorum..

Canım keçisütünü kullanmadım fakat doğal bir nemlendirici olduğunu ve cildi çeşitli kimyasal ve bakterilerden koruduğunu biliyorum.
Ama süt bal başarılı nemlendiriyor..
Arganın tek artısı e vitamini bakımından güçlü bir yağ olması zaten.Yüzüne kullanacağın bir yağa evigen ampul kırıp aynı etkiyi yaratabilirsin..
Melisa kremini yüzüne kullanmana gerek yok, elinde yüzüne kullanabileceğin başarılı nemlendiriciler var çünkü..Vücut losyonu olarak kullanırsın melissayı:KK16:

Son düzenleme:
Önce sultanlarımıza:nazar::KK1:
Ozon yağı ve kara üzüm çekirdeği yağı iyi olur benim sultanımda ara sıra benimkileri kullanıyor, bıktım yahu o benim ablam değil annem demekten :KK9::KK76:

Aynen kızlar yaa kaç kez ablam zannettiler üstelik kompliman olarak da söylenmedi, ciddi ciddi söylediler ve durup durup şaka mı yapıyoruz diye baktılar:KK16: Ha bu açıdan genetik iyi ammaaaaa hastalıkların bazıları da malum genetik, amman dikkat :KK34:

Sana ayrı bir muamele göstermek istiyorum:KK1:
Uzun zamandır bu kadar keyifli yorumları bir arada okumadım, doa ürünleri bahane senin sohbet şahane, her gün uğra buraya:KK9:
Renklendirdiğim kısımlara hala gülüyorum:KK9::KK9::KK9:

Bu yüzden saçımı kolay kolay hiç bir kuaföre elletmem...Kendim keser kendim boyarım...Kendi saçım üzerinde yıllardır staj yaptığım için, saç üzerine uzmanlaştım artık:KK9: Ben de bakırım bu arada...

Saç maskeni gayet başarılı hazırlamışsın..
Fakat shea yağıyla hazırladığın zaman bunu nem maskesi olarak uygula..Yani sadece saç boylarına uygula..
Dip bakımı içinse, elinde olan yağları karıştırabilirsin eski nesil kremin içine, saç bakım yağları, b vitamini türevleri, hint yağı, hindistan cevizi, badem v.s..

Ooooooy ben bu güzel yorumla durur muyum? Habire yapıştırırım cevapları artık:KK54:

Bakır tenime en çok yakıştırdığım renk. Aslında hep bembeyaz ciltlilerde güzel olur diyorlar yani evet katılıyorum da ancak tenim buğday ve yakıştırıyorum, yakıştırıyorlar :KK16: Ancak nişanlım tipik bir Türk erkeği beğenisine sahip olduğundan doğal renginde (kahve) bırak diyor. Desiiiiiiiin, duymuyoruuuum :KK15:

Aslında haklısın keşke hepimizin eli yatkın olsa da saçımızı kuaförlere bırakmasak. Beni kuaförlere emanet etmeyiniz!!!:KK53: İşin şakası mesleklerini çok iyi yapanlar da var, hak yemeyeyim.

Önerin için de ayrıca teşekkür ediyorum, bundan sonra sheayı dediğin gibi saç boylarına uygularım. :KK16:

laydsubaru Potasyum alum doğal bir maddedir hatta halk arasında şap olarak bilinir sorun yok kullanabilirsiniz aynı zamanda antibakteriyel etkisi vardır sadece şapın diğer adı olduğunu öğrenmek çok garibime gitmişti benim:KK9::KK9::KK9:

Bahsettiğin kimyasal potasyum alüminyum sülfat ,şimdi bu madde doğal roll-on da varmı ?

Son düzenleme:
Bende bunun için bekliyordum alışveriş yaptığım mağaza sahibi arkadaşım zorla denemem için vermişti.
Sonrasında internete o doğal deodorantın içeriği olarak üstünde yazan ''potasyum alum''u yazdım :KK53::KK53::KK1::KK1::KK1::KK1:
Sizde yazın bakalım :KK9: doğal deodorant gerçekten çok doğal, kullanmıyorum ama elimde mevcut.
Solidler baş tacım en güzel deodorantım :21:

burada da bahsetmişsin,alüminyum var içinde ne kadar doğal olabilir ki?sen demiştin diğer yerde rol on larda alüminyum var çok zararlı diye ,oradan kaldı aklımda ,ben amway ın rol on kullanıyordum şimdi doa kozmetiğin doğal rol on unu denemeyi düşünüyorum.

Bunlara sana tatlım :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Ay yetmez bu kadar :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Allah nazarlardan saklasın..:)
Bu arada canım geçen sanırım Mlek mi yazmıştı bulamadım..Kirpikleri kestim diye..Benimde hint yağı bugün 5.ci gün bayağı bir uzamış..Uçları sarı gibi..Onları kessen daha mı iyi uzar aceb???

Teşekkür ederim tatlımm:KK17::KK17::KK54::KK16:

burada da bahsetmişsin,alüminyum var içinde ne kadar doğal olabilir ki?sen demiştin diğer yerde rol on larda alüminyum var çok zararlı diye ,oradan kaldı aklımda ,ben amway ın rol on kullanıyordum şimdi doa kozmetiğin doğal rol on unu denemeyi düşünüyorum.

laydsubaru Potasyum alum doğal bir maddedir hatta halk arasında şap olarak bilinir sorun yok kullanabilirsiniz aynı zamanda antibakteriyel etkisi vardır sadece şapın diğer adı olduğunu öğrenmek çok garibime gitmişti benim:KK9::KK9::KK9:

Bahsettiğin kimyasal potasyum alüminyum sülfat ,şimdi bu madde doğal roll-on da varmı ?

Doğal deodorant olarak piyasaya girişinin nedeni doğada bulunan bir kristal şeklinde mineral oluşu güzelim.

Ben zararlı mı zararsız mı karar veremiyorum hatta kan taşı diyede geçer bu dezenfektan açısından bakarsak bakteri oluşumunu önlüyor
Ki senin bahsettiğin farklı bişey...
Alüminyumu barındırmakta başka...
Ben solidlerimi aynı zamanda deodorant olarak kullanıyorum biliyorsunuz :KK1:

ALUNİT

Alunit (alum rock=şap taşı), en önemli şap minerali olup kimyasal bileşimi sulu potasyum-aluminyum silikattır. KAl[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2. [/SUB](OH)[SUB]6[/SUB] veya K[SUB]2[/SUB]O.3Al[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB].4SO[SUB]3[/SUB].6H[SUB]2[/SUB]O formülü ile ifade edilir. Saf alunit mineralinin kimyasal bileşimi şu şekildedir:

Al[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB] : 37,0 (%)
K[SUB]2[/SUB]O : 11,4
SO[SUB]3[/SUB] : 38,6
H[SUB]2[/SUB]O : 13,0

Alunit dışındaki önemli şap mineralleri;
Natroalunit NaAl[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB](OH)[SUB]6[/SUB],
Jarosit KFe[SUB]3[/SUB]+++(OH)[SUB]6[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB],
Natrojarosit NaFe[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB](OH)[SUB]6[/SUB],
Plumbojarosit PbFe[SUB]6[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]4[/SUB](OH)[SUB]12[/SUB],
Argentojarosit AgFe[SUB]3[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]2[/SUB](OH)[SUB]6[/SUB] dır.

Alunit, genel olarak riyolit, dasit ve andezit türü asit-intermediyer volkanik kayaçların. hidrotermal alterasyonu sonucu oluşmaktadır. Kayaç içinde tanecikler halinde, bazen de cep ve damar şeklinde yer almaktadır. Kristal şekli romboedral olmasına rağmen, bu şekilde yaygın olarak görülmez. Çoğunlukla kütlemsi, taneli, lifsi ve zaman zaman da beyaz-kırmızımsı ya da toprak renklidir. Kristal yapısında olanları ise, parlak ve camsı görünümde izlenir.

Yoğunluğu 2.58-2.75 gr/cm3 dür. Isıtıldığında suyunu kaybeder. Kobalt nitratla ısıtılırsa mavi renkli ayırıcı alev verir.

Alunitler bünyelerinde Al[SUB]2[/SUB](SO[SUB]4[/SUB])[SUB]3[/SUB] ve K[SUB]2[/SUB]SO[SUB]4[/SUB] gibi suda kolay çözünen iki bileşim içermelerine rağmen, strüktürel yapılarından dolayı suda kolay çözünmezler. Bu nedenle de ekonomik şap yatakları oluşturabilirler. Atmosfer şartlarında bozunarak suda eriyebilir şekle dönüşen oluşum, dilde ekşi tat bırakır ve ikincil oluşumlu bu türe gerçek anlamda "şap" adı verilir.

Alunit; aluminyum metali ve aluminyum sülfat üretiminde kullanılan bir hammaddedir.
.Yer kabuğunda en çok olarak bulunan element aluminyumdur. En önemnli aluminyum hammaddesi ise boksittir. Boksite alternatif olan aluminyum hammaddelerinin başında alunit gelmektedir.

Doa nın değil ama bana arkadaşımın zorla verdiği bu, görünüşü hakkında fikriniz olsun:KK34:

Eklentiler

• $IMG-20120708-01190.jpg
    $IMG-20120708-01190.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
potasyum alüminyum fosfat şapın kimyasal adı canım senin potasyum alum dediğin şey yanı,doğal rolonlarda var dedın! bende alüminyum zararlı değil mi sen demiştin dedim.çün ki gözenekleri tıkıyor ve vücut sirkülasyonunu etkiliyor.

normal rolonlarda ise alüminyum kloro hidrat ve türevleri var .sen benim demek istediğimi anlamadın neyse ...teşekkürler.

potasyum alüminyum fosfat şapın kimyasal adı canım senin potasyum alum dediğin şey yanı,doğal rolonlarda var dedın! bende alüminyum zararlı değil mi sen demiştin dedim.çün ki gözenekleri tıkıyor ve vücut sirkülasyonunu etkiliyor.

normal rolonlarda ise alüminyum kloro hidrat ve türevleri var .sen benim demek istediğimi anlamadın neyse ...teşekkürler.

Canım bu kristal tek kimyasaldan oluşmuyor, senden alıntı yaparak açıklamaya çalıştım yahu yanlış anladın:KK1:
Ben doğal rolonlarda var demedim ''dogal deodorant'' denilen şey bu dedim.
evet gözenekleri tıkıyor ter bezlerini yavaşlatıyor, terlemeyi engellemesinin nedeni bu doğru söylüyorsun:KK34:

X