Diyetisyen Önerilerimiz...

Doktorun adını Tayfur Yağcı diye yazmışım yanlışlıkla, Tayfun Yağcı olacaktı, mesajımı düzeltemedim, bu şekilde düzeltme mesajı atayım dedim.

merhaba aynı düşüncelere şuan ben sahibim :) önümüzdeki günlerde randevu almayı düşünüyorum beste hanımdan. memnun kaldınız mı, ne kadar sürede ne kadar kilo verdiniz. ilk defa diyetisyene gidecegim ve hayal kırıklıgına uğramak istemiyorum..

ya bende zayıflamak istiyorum artık bunun içinde diyetisyen arıyorum
sakaryada bildiğiniz iyi bir diyetisyen var mı

Merhaba arkadaşlar bende sizinle diyetisyen deneyimlerimi paylaşmak istiyorum yararlanıcak insanlar olabilir.

1-Gülcan Tarhan:2008 yılında 3-4 ay gibi bir süre kendisinin danışanıydım toplamda 10 kilo verdim.Yeri bakırköy de idi.Bıraktıktan sonra öğrendim kapatmış ve bir daha kendisine ulaşamadım.Kendisi motive anlamında süperdi diyebilirim ilk diyetisyen deneyimimdi her gittiğimde listemi güncellerdi gerçekten tekrar teşekkür ediyorum keşke bulabilsem onu.

2-Medical park Fatih ismini hatırlıyamıyorum 2010 yılında 2 kez gittim devam etmedim biraz benden kaynaklandı pek ısınamadım gidesim gelmedi.

3-İnternette tavsiye ediyorumda EZGİ SAKAR gop şafak hastanesinde bir övgüler bir tavsiyeler dedim tamam buldum.Aradım randevuyu zaten 10 gün sonraya verdi tamam dedim.Gitmeden önce arayıp randevumu teyit ettim heyecanla gittim kapısını çalıdım açtı dışarıda bekleyin ilgilenicekler dedi sekreteri geldi ve bana şunu söyledi bugun tv çekimi var sizi alamayacağız nasıl yani!!!! 10 gün kaybım zaten vardı tüm itirazlarıma rağmen geri yollandım 1 hafta sonraya randevu verilek.Randevu günü geldi çattı içimde bir his gitme diyor yine de teyip alıp gittim.Bu seferde demezlermi Ezgi Sakar bugun hasta bakamıcak sebep nedir sebep canı istemiyor canı sıkkınmış.2 gün işyerinde izin alıp bu nu yaşamak şakamıydı bu.Hastanede şikayettebulundum ama neye yaradı bilmiyorum 17 günüm boşa gitti ve çok büyük saygısızlığa uğradım.İnternetteki tavsiyelere de inanamıcaktım artık.

4-Kızılay bakırköyde ki diyetisyen hanım efendi bir insan bu kadarmı suratsız antipatik olur nerdeyse kilo aldım diye falakaya yatırıcak
insanı değil rejimden hayattan soğutur.

Zaten sürekli araştıran ve kendi bünyemi tanıyan bir insan olarak artık diyetisyene gitmiyorum ve istediğim kiloyuda sağlıklı bir şekilde veriyorum.İyi diyetisyenlere saygım sonsuz iyiki varlar ama ilgisiz olanlara lafım şu aldığınız parayı biraz hakedin.

ben de sevil nas a 4-5 ay gittim arada kaçamaklar yaparak 4 kilo verdim ama gittiğimde de hiç test tahlil falan istememişti. sonra kendimden kaynaklı nedenlerle bıraktım aradan uzun zaman geçtikten sonra tekrar başladım. hep süregelen bi çok fazla şeker yeme isteğim ve şekerden hiç bıkmama halim vardı, şeker doyum noktam yoktu sevil hanıma söylüyordum ve damak zevki olarak nitelendiriyordu. ama çevremdeki kimse benim kadar çok şeker yemezken ben hiç bıkmadan 1 kilo çikolata yiyebilirdim bunda anormallik olduğunu anladım ve dahiliye doktoruna gittim şeker yüklemesi testi yaptılar hipoglisemi çıktı tahlil sonuçlarımı sevil hanıma götürdüm önemsedi mi hiç bilmiyorum, önemsediyse de ben hiç mi hiç hissetmedim ama sağlığına çok dikkat eden benim için bu hastalık çok çok önemli ilerde şeker hastası olma ihtimalim varmış ve bu korkunç! o gün sevil hanımla tüm görüşmelerimizi göz önüme getirdim ve o ana kadar çok takılmadığım ilgisizliği düşündürdü beni. yani görüşmeler çok rutindi hiç motive etmediğini farkettim(ama 'yapacaksın başka çare yok' demek motivasyon etme sayılıyorsa motive etti) o güne kadar hiç başka diyetisyene gitmek aklımdan bile geçmemişti ama bir de başka bi diyetisyen demek istedim gop hastanesinde nilay şabanoğluna gittim ve hayatımda gördüğüm en suratsız insanlardan biriyle tanışmış bulundum. ilk görüşmede ilgiliydi sorularıma cevap verdi anlattı biraz hipoglisemiyi ama kilo vermiceksin kiloyu takıntı yapmışsın diye tutturdu. tamam kilom fazla değil ama bana göre fazlalıklarım var ve ben kendimi bu şekilde mutlu hissetmiyorum. neyse hastalığıma uygun bi liste yaptı 1 hafta sonra gel dedi. listeyi tamamen uyguladım gittim 1 hafta sonra yine suratsız bi karşılama.. yaa insan 1 kere bile gülmez mi? ve aşırı ilgisiz tavırlar... 1 kilo vermişsin neden verdin diye hesap sordu kilo vermiceksn dedi bana bişey demedim eve geldim 1 hafta önceki yağ su ölçü fişime baktım ve kilonun 800gr ı sudan gitmiş yani verdiğim yağ alt tarafı 200gr!! kahvaltı saatlerim 8.30du uyanamadım o saatte 9-9.30da yaptım dedim nilay hanıma ona da kızdı o saatler kahvaltı için geçmiş, hangi saat olması gerekiyo illa dedim listende ne yazdıysam o saat dedi azarladı yine.daha saati kaç yazdığını bile bilemedi ama o bilemediği saat doğruymuş yani.
biraz uzun yazdım içimi döktüm neyse diyeceğim şu ki kızlar ben de nilay şabanoğlunu şiddetle TAVSİYE ETMİYORUM. sevil hanımı ilgisiz bulmama rağmen onun güler yüzünü arattı bana. şimdi dora hastanesinde merve akmehmet varmış ona gitmeyi düşünüyorum giden varsa yazsın lütfen. iyi zayıflamalar :)

meraba kızlar,
dün internette diyetisyen önerilerine bakarken burayı gördüm hatta dün yeni bir üyeli aldım siteden.Bu arada çok güzel bi site olmuş tebrikler :)
şu anda 110 kiloyum 2 yıldır gezmediğim diyetisyen kalmadı. Memnun kalmadığım herşey geldi başıma. diyetisyene gidip kilo almak mı dersiniz, diyetisyenlerden yediğim azarlar aşağılamalar... artık diyetisyene gitmeye utanır hale gelmiştim.
sonra komşumuzun tavsiyesiyle çengelköydeki estevia tıp merkezinin diyetisyeninden randevu aldım. bu arada ilk görüşme ücretsiz . önce tanışıyorsunuz vücut analizi yapılıyor. eğer başlamak istersen de sizin kilonuza göre bir öneride bulunuyor işte aylık 3 aylık 6 aylık başlaman lazım diye. ben şu anda 6 aylık paket aldım ama tabi bunun süresi de size bağlı bütçeniz hangisine el verirse o şekilde başlıyorusnuz.
Bi kere diyetisyen Melis Hanım çok tatlı bir bayan sizinle oturup uzun uzun konuşuyor ücretsiz gittiğiniz randevuda bile. Nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatıyor ve inanılmaz derecede motive ediyor. eğer sizin hazır olmadığınızı anlarsa da programa sizi dahil etmiyormuş bilginize kihkih :) ben kilom söz konusu olunca çok sulugöz olabiliyorum görüşmede yaklaşık bi saat kaldım ilk gittiğimde yaklaşık yarım saat boyunca ağladım ve inanın bana hiç kızmadan teselli etti. yanında çok rahatım herşeyi anlatıyorum kaçamaklarıma göre her seferinde diyetimi tekrar düzenliyo.
3 haftadaır devam ediyorum ve 3,7 kg yağdan kaybettim hem de 1,5 kg kas artışı oldu. benim için rüya gibi bir sonuç. başka bir başlıkta beraber kilo veren kişilerin paylaşımlarını gördüm. orda her hafta analiz sonuçlarımı paylaşıcam. çok mutluyum umarım herkes istediği kiloya ulaşabilir. ben eminim ki istediğim kiloya ulaşıcam.

kızlaaaar dyt. emel unutmaz a giden memnun kalan kalmayan seven sevmeyen var mııııı acil yardım lütfen:)

arkadaşlar bu işme giden memnun kalan varsa fiyatları konsunda yönlendirr misiniz beni özele ya da bu konuya cevp bekliyorum şimdiden teşekkürler

slm arkadaşlar izmirde park simaya gidip memnun kalanlar varmı aranızda.yardımcı olursanız sevinirim....

Ankaradaki en başarılı ve en iyi diyetsiyenlerden biri bence Bahar Demirkıran. Ankarada bulunduğum süre içinde kendisine gittim, inanılmaz güleryüzlü, detaycı, bu işi gerçekten iyi biliyor Motivasyon konusunda harika. Ankaradan taşındığımız için artık devam edemiyorum ona, ama diyetsiyen arayanlara tavsiye edebilirim rahatlıkla. Biraz pahalıydı ama işinde gerçekten çok iyiydi.

4 ay önce diyetisyen kontrolünde ideal kiloma ulaştım ve simdi ayda bir kontrolum var. Hatta korumada bile 2 kilo daha verdim.
Bu iş tek başınıza yaparak olmuyor, kesinlikle diyetisyen desteği almanızı öneririm. Hele o analiz cihazına çıkmanız ve diyetisyeninize mahçup olmamak istemeniz ve verdiğiniz paranın karşılığını görmek için verilen diyet programına bire bir uyuyorsunuz. Ben çoook memnunum şu anki halimden... :)

doktorunuz kim ?

doktorunuz kim ?

Diyetisyen Özlem Sert Aydın doktorum, hatta doktorumuz diyeyim. Beni gören akrabalarım ve arkadaşlarımda ona gitmeye başladılar. Çok güleryüzlü, içten, sizinle birlikte sevinen, dünya tatlısı bir insan.

arkadaşlar sakarya da bulunan dyt.fatma aykul hakkında bilginiz var mı ona gitmeyi düşünüyorum ne dersiniz ?
yada önerdiğiniz başka bir isim var mı

canım acaba son durumun nedir bilgi verebiir misin?ben hiç diyetisyene gitmedim,üsküdarda oturuyorum yakın olduğu için bu civardan birine gitmek istiyorum.tavsiye ediyor musun sahure hanımı?

bende nile gittim,çokkkk zayıfladım,ama aç kalarak,sonra hızlıca aldım,900 kalori imiş,ama şimdi daha bilinçliyim,sonra gittiğim diyetisyenler öel zayıfladığım için şok oldular,öyle olmaz dediler.ve ondan sonra dahada zayıflayamadım,hep açtım,halsız,rengim sarı,saçlarım döküldü,ve 2,5 ayda 78 den 68 indim,sonra devam ettim 62 oldum,ama çok hızlı aldım,hiçbirşey kaçırmadan diyeti tamamladım,arada şok listeler verdi,seçim sizin.

canım acaba son durumun nedir bilgi verebiir misin?ben hiç diyetisyene gitmedim,üsküdarda oturuyorum yakın olduğu için bu civardan birine gitmek istiyorum.tavsiye ediyor musun sahure hanımı?

Kesinlikle tavsiye ediyorum Sahure hanım çok tatlı ve çok başarılı biri. Ben devam ediyorum hala istediğim kiloya ulaşmama az kaldı. Ben çok memnunum denemeni tavsiye ederim.

şekerim çocuk konusu sahipsiz kaldı arada uğrasana

Ben de Diyetisyen Nil Şahin Gürhan'la kilo verenlerdenim.1,5 yıl gibi bir zamanda 16 kg verdim.Bazıları için bu çok yavaş gibi gözükebilir ama benim için sağlıklı geçen bir süreçti.İlk başlarda haftada bir gidiyordum.1 haftalık süreçte verim alamayınca 2 haftada bir gitmeye başladım.Programa mümkün olduğunca uydum.Yürüyüşlerimi neredeyse hiç aksatmadım.En güzel kısmı da buydu :)Hem yağ yaktım hem vücudum şekillendi. Öncesinde öğünlerim çok düzensiz ve sağlıksızdı.Nil hanımla birlikte sağlıklı bir yemek düzenine kavuştum.1,5 yıldır kontrole gitmiyorum.Evlendiğim için yürüyüşlerim de aksadı.:105olayısıyla biraz yağlanma ve vücutta şekil bozukluğu başladı, yine de 1,5 kilo gibi bir fark oldu.Bunu da yiyeceklerime biraz daha dikkat ederek ve yürüyüşlerle (günde sadece 30 dak.) verebileceğimi biliyorum. Şimdi hamile kalmaya çalışıyorum, Allah nasip eder de hamile kalırsam tekrar gitmeyi düşünüyorum.Kendisi 3 çocuk sahibi ve formunu koruyor.Bu benim ona güvenmemi sağlıyor ki bence en önemlisi de bu,fayda görebilmek için danıştığımız kişiye güvenmeliyiz. Kısacası ben yaşadığım süreçten ve verdiğim kilolardan oldukça memnunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…