Diyetisyen Önerilerimiz...

Ben Maltepe Tıp Merkezindeki Dyt. Dilek Sezen'e gidiyorum.3 ayda 10 kilo verdim.Listeleri, ölçüm cihazı, Güler yüzü ve desteği çok başarılı bence.Fiyatıda 24 TL. Herkeze tavsiye ederim.

merhaba arkadaşlar istanbul küçükçekmece civarında diyetisyen ararken
zeynep hasoğlu akçay' ı buldum özel bi hastanede çalışıyomuş hem cumartesi günleri de çalışması
hem de 40 lira ücreti olması sebebiyle cazip geldi. internette hakkında olumlu bi kaç yorum var ama gidip de memnun kalan veya kalmayan var mı?

selam, ben de aranıza yeni katıldım. beylikdüzü civarında diyetisyen önerisi olan var mı? mümkünse fiyat ve telefon verebilirmisiniz? teşekkürler...

selam, ben de aranıza yeni katıldım. beylikdüzü civarında diyetisyen önerisi olan var mı? mümkünse fiyat ve telefon verebilirmisiniz? teşekkürler...

beylikdüzü ne yakın olarak avcılar hospital'da 3 sene önce yasemin hanıma gittim. hala orda çalışıyor. 3 ayda 10kiloya yakın vermiştim. çok güleryüzlü, anlayışlı biri. çok sevmiştim kendisini. o zaman 70 lira veriyordum. 15 günde falan kontrol oluyordu ücretsiz. şimdi 100 lira olmuştur herhalde bilgim yok. hastanenin telefonunu internetten bulup, arayıp sorabilirsin. sana bilgi vereceklerdir ücret konusunda.

ankarada fiyatı uygun iyi bir diyetisyen yok mu? çok yorum yapılmamıl ankaradakiler hakkında.

Bende Hayriye hanıma gidiyorum ve şunu söylemek istiyorum.Keşke duvara bakıpta 4 yıllık fakülte diplomasını görseydiniz.Kendisi beden eğitimi ve öğretmeni ve 6 ay bu programla eğitim almış biri.hepsi duvarda asılıydı.Aksi takdirde boynumda düzleşmeyi ve sırtımdaki ağırıları bulamaz diye düşünüyorum.Neyse ben kendisinden çok memnunum Eskişehir'deki bayanlara şiddetle tavsiye edilir :)

Son düzenleme:
Arkadaşlar bursa bahar hastanesideki Dyt.Şule Çınar hakkında bilgisi olan var mı acaba?? gitmeyi düşünüyorum ama karar veremedim...?????????????????

kızlar ben şeker hastasıyım ve iyi dietisyen arıyorum...gamze kaçar ı duydumuzmu nasıl...

Şeker hastası olup diyetisyen aramanız hata. Diyetisyenler çok aşırı kilosu olmayan ve metabolik problemleri olmayan hastalarda başarılı olabilirler, diğerlerine faydaları değil zararları oluyor. Yeterince bilgi sahibi değiller, zaten mümkün mü tıp fakültesinde okumuş, üstüne de endokrinoloji ihtisası yapmış uzman bir doktorla bilgilerinin aynı seviyede olması? Ben bir diyetisyene gitmiştim, sende şeker filan yoktur yanlış ölçmüşlerdir filan deyip bana diyabete hiç uygun olmayan bir diyet önerebilmişti. :) Tahlilerimi yapan kişi de iyi bir hastanenin biyokimya bölüm şefi yani, diyetisyenlerin çoğu uzanamadığı ciğere mundar derler yani doktorları kötülerler. Evet doktorların çoğundan ben de hoşlanmıyorum (hep belirtiyorum ama dr çocuğu olmama rağmen hoşlanmıyorum siz düşünün artık!) ama işinin ehli doktorlar da yok değil.
Sizin iyi bir endokrinolog bulmanız lazım. Benim gitmediğim dahiliyeci endokrinolog kalmamıştı en sonunda Prof. Dr. Zeynep Oşar Siva'ya gittim ve onun sayesinde yıllardır mücadele ettiğim insülin direnci kırıldı, 6 ay gibi bir sürede 27 kg verdim sonra ara verdim ameliyat nedenli, şimdi yeniden başladım daha vermem gereken kilolar var. Bu arada belirteyim, diyete 2 ay ara vermeme rağmen 1 kg bile geri almadım. Bu şekilde sağlıklı kilo vermenin yanı sıra diyabetim de kayboldu diyebilirim, HgA1C 9'lardan 5'lere geriledi.
Bizim gibi şeker hastalarının, tiroid hastalarının diyetisyende vakit ve para kaybetmesi çok yanlış. Onların bilgileri çok sınırlı ve sadece sağlığı yerinde olan insanlara yardımcı olabilecek düzeyde...İşin uzmanını bulup kendimizi onlara teslim etmeli ve ne diyorlarsa yapmalıyız. İnsanlar boşuna onca sene tıp okuyup üstüne 4 sene de uzmanlık için uğraşmıyor, üstelik mesleki gelişimlerini de hayat boyu sürdürüyorlar, o zaman bir farkları olsun diyetisyenlerden, değil mi?

Son düzenleme:

çok geçmiş olsun,çok güzel yazmışınız,bende sürekli tahlık yaptırıyorum,hiçbirşey çıkmıyor,anlamıyorlarmı bılmıyorum,ama sürekli asker gibi yaşıyorum,bir zamanlar 96 oldum,zayıfladım,ama azcık askerliği bıraksam anında kılo alıyorum,çok yemediğim halde,bulun sebebını dıyorum,birşey yok dıyorlar,sebep bulamıyorlar,acaba doğru doktumu bulamdım çok merak ediyorum,gram gram yaptığım halde,saat saat uyduğum halde o kadar zor kılo veriyoumki,ama bişeyım yokmuş,çözmedım gitti.

Merhaba

Gamze Kaçar'a gidiyorum 1 ay oldu ben memnunum kendisinden umarım böyle gider 1 ayda 6 kg verdim...

Çok teşekkür ederim, size de kolaylıklar diliyorum. Ama anlattıklarınıza göre bir sorun var. Mutlaka ters giden bir şey olmalı. Tiroid bezleriniz nasıl çalışıyor? Şu an 96 kiloysanız ve kilolar ağırlıklı olarak karında, özellikle üst kısımda toplanıyorsa insülin direnciniz olmaması imkansız gibi bir şey. Diyet yapıyorsanız ve kilo veremiyorsanız mutlaka buna engel olan bir şey olmalı. Ben de hayatım boyunca çok yemek yiyen bir insan olmadım. Şaka gibi ama gerçek. :) Hatta kızımın babasıyla flört ettiğimiz dönemde (benim hayatımın en kilolu dönemi o dönem ve sonraki 5 yıldır; yani hayatımın son 7 yılı diyebilirim.) ona bunu söylerdim. Zaten kilolu hanımları beğendiği için kilo almamla vermemle pek ilgilenmezdi ama evlendiğimizde bana, "İlke haklıymışsın, şimdi nerdeyse 7/24 yanındayım ve gerçekten bir şey yemiyorsun." demişti. Elbette yemeyi sevmeyen bir insan değilim bilakis çok da severim ama hayatımın hiçbir döneminde aşırı abartmışlığım yoktur, hatta tuhaf ama, normalde insanların sofraya oturduklarında yedikleri kadar yiyemem bile. İşte bazı insanlar hastalıklar açısından şanssız oluyorlar. Herkesin başına gelebilecek şeyler bunlar, genetik yatkınlık varsa durum daha da fena. Ama sabırla, inatla, doğru çizgide ilerleyerek aşılamayacak problem yok. Son bir yıl içinde sağlık durumumda mucizevi değişmeler oldu, ben bunu istikrarla ve sabırla, doğru insanlarla doğru yolda gitmeme bağlıyorum. Umarım yolun geri kalan yarısını da hiçbir sorun yaşamadan tamamlarım. :)
Siz de bence tahlillerinizi yeniden ve başka bir yerde yaptırın. Şeker, tiroid, hepsi bakılsın. Bazal metabolizma hızınızı da ölçtürün, bakalım günde kaç kalori yakabiliyor vücudunuz... Gerçekten kafaya taktığınızda kilo probleminizin üstesinden gelebileceğinize eminim. Ben kendimi metabolik sendrom denen illetin pençelerinden kurtarabildim, eminim bunu herkes yeterince istediğinde ve kendisine inandığında yapabilir. :)

merhaba arkadaşlar.
dün gamze hanıma kontrole gittim. üniversiteye gittiğim için 15 gün sonra gidemedim 18-19 gün oldu. gamze hanım ın verdiklerini uyguladım. yemediklerim oldu ama fazladan yediğim de olmadı hiç. tartıya çıktığımda gamze hanım da şaşırdı. 5.300 gram vermiştim. ve 5.100 gramı yağdandı. çok mutlu oldum. verdiğim emeğin karşılığını aldım. daha da alacağım inşallah. bu hafta da spora başlıyorum. normalde 15 günde 4 kilo civarı veriliyormuş fakat benim metabolizmam baya hızlı çalışıyor ve hiçbir hastalığım olmadığı için hızlı verdim. 15 gün sonra 1 ay olacak. sizlerle paylaşırım tekrar... bu arada bir de şunu söylemek istiyorum. gamze hanım ın verdiği hayıt tohumu sayesinde 15 günde göbeğim 9 cm inceldi. günde 3 kere içemiyorum. hep 2 oluyor. 3 içmeye gayret edicem artık. size tavsiyem 3 ana öğünden sonra hayıt tohumunu için. faydasını göreceksiniz.

Ankarada yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek dyt.aylin hasbay ya da funda göçer tuzgöle gideniniz var mı?memnun kaldınız mı ?bir haftadır araştırıyorum kafam iyice karıştı hacettepe hastanesini arıyorum cevap vermiyorlar acaba hastaneye mi gitsem yoksa özel diyetisyenlere mi?

2 haftada 5 kilo! aman maşallah bana. yaşam koçumu seviyorum.Eskişehire yakın olan bayanlar!şiddetle tavsiye edilir.

Son düzenleme:
ben gecen sene ipek ağaca ya gitmiştim. cok güler yüzlü genc biri. 10 kiloya yakın kilo da verdim. :81: tavsiye edebilirim ama cok da mucizevi seyler beklemeyin. standart menüler veriyor. gerci cogu diyetisyen de bu sekilde yapıyor. şimdi berrin yigit e gideceğim. ipek hanimdan memnun olmadığım için degil ama bu sene farklı birinden yararlanmak için. berrin yigit ile ilgili düşüncelerimi paylaşırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…