Diyet yapanlar bilir bu normal bı durummu?

Minel_ask

Previously lilla
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2010
3.326
3.791
Arkadaşlar 10-15 kilo fazlam var hayatımda ilk defa rejim yapma kararı aldım ama belli bir listem yok.protein ağırlıklı ve bol su içiyorum.Çok az yiyorum.ekmehi birden tamamen kestim.sorum şuki çok halsizim.Başım ağrıyor hatta midem bulanıyor.yuruyuse cikacam diyelim inanın gücüm yok.bittim ben.bende uzanıyorum sık sık.halsiz bitkin perisanim.bu nasıl bı rejim hasta gibi.bu durum normalmi?? İlk bir hafta oylemi olur acaba.bide öncesinde çok hamur işi kizartmali filan aşırı yiyordum.Birden kestiğim içinmi olduki.turk kahvesi içince biraz kendime geliyorum ama çok sarsildim

Valla sunu kesme bunu kesme dogru degil bence.. tekrar ekmek yemeye basladiginda kilo alirsin bence.. bu yuzden herseyden kararinda yeyip abartmadan yuruyuste yaparsan rahat 10 kilo verirsin :)

Bende birden ekmeği sekeri tuzu kesenlerdenim..
Ilk birkac hafta cok halsiz, mutsuzdum...
Sonra zorla yürüyüşe başladım çok iyi geldi spor yaptıkça vücut mutluluk hormonu salgılar yola devam...

İlk zamanlar baş ağrısı bendede oluyordu ama şimdi iyiyim
Ben protein ağırlıklı beslenme düzenini benimseyemedin Herşey den az olmak üzere yedim
Protein diyetini vücudunuz kaldıramamış olabilir

Valla sunu kesme bunu kesme dogru degil bence.. tekrar ekmek yemeye basladiginda kilo alirsin bence.. bu yuzden herseyden kararinda yeyip abartmadan yuruyuste yaparsan rahat 10 kilo verirsin :)
Haklısınız..Gerçekten yemeyi seven hamuisi özellikle kızartma tatlı tuzlu istahliyim.bukadar yemeye daha çok alanlar oluyordur ama baktım bı cekiduzen wermem gerekli şimdide yürüyüşe.cikacak dermanim yok

karbonhidrat tüketmediğiniz de böyle şeyler olmaz aksine daha enerjik hissetmeniz gerekiyor. Ya psikolojiktir ya da almanız gerekenden çok daha Az kalori Alıyorsunuzdur Bunun için vücut EnerjisizKalmıştır.
Evet zaten bunun için karbonhidrati hayatımdan çıkarma kararı aldım belli bı sure ama baktım çok halsizlik yaptı ne yapsam bilemedim.dediklerinize katılıyorum bencede enerjisiz kaldım.

Haklısınız..Gerçekten yemeyi seven hamuisi özellikle kızartma tatlı tuzlu istahliyim.bukadar yemeye daha çok alanlar oluyordur ama baktım bı cekiduzen wermem gerekli şimdide yürüyüşe.cikacak dermanim yok
Az yedigindendir iste.. ekmek iyi birsey.. kepek ekmegi yiyebilirsin iki dilim gunde.. yoksa kabizlik baslayabilir.. muhim olan kalorisi dusuk seyler yeyip dengeli beslenip lifli bol su her gun tuvalete cikmak..bagirsaklar calismazsa diyetinde onemi yok..

Ara öğün yapmanız şart ( fındık badem ceviz gibi kavrulmamış olsun) ayrıca ekmeği birden kesmeniz sizi halden düşürür. Sabah ve öğlen inçe bi dilim tüketin.
Suyu bol tüketin, kızartma börek çörek yemeyin. Meyveyi de günde bir tane yiyin. Akşam yemeğinizi uyumadan 6 saat evvel yiyin, uyumadan 3 saat evvel bi tek meyve yiyin. Enerjiyi dengeli dağıtırsanız vücut halsiz kalmaz. Enerjiyi çok kısarsanız olmaz.

Ekmegi 6 ay yemesem aklima gelmez. Bazen mecburi durumlarda yiyorum. Halsizlige gelirsen ekmek yemek daha fazla halsizlik yapiyor.

Diyetin ilk asamalari yorgun gecebilir ama meyve ile gecistirebilirsin.

Karatay i uygulayan biri olarak meyve olmaz ama her seyi kesersen asiri halsiz olabilirsin.

Karatay diyetini bir deneyeyim olmazsa aslında belli bir diyetimde yok aslinda

Karatay diyetini bir deneyeyim olmazsa aslında belli bir diyetimde yok aslinda

Tatli ve ekmek zaten sana gereken vitamini vermez ama birden kesmek icin uygun zamanlar degil cunku kis.

O diyeti bir arastir lahmacun bile var icinde daha ne olsun. Ogun aralarini ac , aralarda badem ceviz atistir. Ekmegi de yavas yavas azalt.

Bilincsiz yapilan diyetlerin sonu bu malesef. Suan bu duzenle 5 kilo verirsiniz ama surduremeyeceginiz icin 10 kilo alirsiniz sonrasinda. Vucudunuz size bas agrisi ile sinyal veriyor. Bence bu yaptiginizi bir an once birakip bir diyetisyene gidin.

yaptığın diyette birşeyler yanlış demek ki beyaz ekmeği kes kepek ekmek-tambuğday yada çavdar tüket mesela günde 3 dilim ile başla bunu zamanla azalt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…