Diyet yapanlar bilir bu normal bı durummu?

Tatli ve ekmek zaten sana gereken vitamini vermez ama birden kesmek icin uygun zamanlar degil cunku kis.

O diyeti bir arastir lahmacun bile var icinde daha ne olsun. Ogun aralarini ac , aralarda badem ceviz atistir. Ekmegi de yavas yavas azalt.
Arkadaşım çok teşekkür ederim Karatay diyeti çok güzel bayildim hatta.o diyeti görünce hatalarımi anladım ben resmen aç bırakıyormuşum kendimi.cok sağolun ya siz peki kilo verdinizmi?

Birde ben diyet listelerinden nefret ediyorum.. cunku uygulamak cok zor heleki evde zaten bi kac cesit yemek yapiosam digerlerine..kafana gore takilmaliyim ben

Bilincsiz yapilan diyetlerin sonu bu malesef. Suan bu duzenle 5 kilo verirsiniz ama surduremeyeceginiz icin 10 kilo alirsiniz sonrasinda. Vucudunuz size bas agrisi ile sinyal veriyor. Bence bu yaptiginizi bir an once birakip bir diyetisyene gidin.
Çok sağolun katılıyorum size. Diyetisyeni düşünüyorum ins

E
yaptığın diyette birşeyler yanlış demek ki beyaz ekmeği kes kepek ekmek-tambuğday yada çavdar tüket mesela günde 3 dilim ile başla bunu zamanla azalt
Ewet ben birden hepsini kesince Ağrı halsizlik yaptı.yarin cawdar ekmeği filan alcam.en azından onu yeyip azaltayim

Ben bir 13 kilo kadar verdim . Daha 7 kilom var , yilbasina kadar 59 a inip sonra yazin tekrar baslamayi dusunuyorum.
Ooo süper nekadar zamanda werdiniz peki? Birde Karatay diyeti bildiğiniz sağlıklı beslenme çok hoşuma gitti ama ben yinede kan değerlerime filan bı baktirayim diyetisyene gideyim diye düşündüm.

E

Ewet ben birden hepsini kesince Ağrı halsizlik yaptı.yarin cawdar ekmeği filan alcam.en azından onu yeyip azaltayim

öğünlerinde mutlaka salata olsun yağsiz ekşili ve seviyorsan nar ekşili. süt ürünlerinde değişim yapabilirsin bir öğün salatanda peynir olabilir bir öğün 1 bardak ayran yada yarım kase yoğurt ye. arada 1 ufak elma yada 2-3 ceviz 2-3 kuru kayısı 1-2 hurma tüket. kesinlikle günde 2-2.5 litre su tüket. bazı insanlara et çeşitleri yaramıyor mesela tavuk eti diyette önerilirken bazı insanlarda kilo alımına sebep oluyor bunu deneyerek kendin tecrübe edeceksin. zamanla öğreniyorsun vücuduna ne yarıyor ne yaramıyor. mesela ben akşam öğünlerimde asla çorbamı ve salatamı eksik etmem. çeşit çeşit çorbam mutlaka olur. (terbiyeli tavuk syu-tarhana -domates- bal kabağı-mercimek-ezogelin) yanında o akşam ne varsa susuz kısmından 3-4 kaşık yemek- salata. ve tabi ki 2.5 litre suyum bu bazen 3 litreyi de bulur.

Ooo süper nekadar zamanda werdiniz peki? Birde Karatay diyeti bildiğiniz sağlıklı beslenme çok hoşuma gitti ama ben yinede kan değerlerime filan bı baktirayim diyetisyene gideyim diye düşündüm.

4 ay once basladim arada bir ay ara verdim. Kan degerlerine baktir tabi. Bana sorarsan diyet icin bahari bekle.

Asiri su tuketimi de bas agrisi yapiyor. Su an ben de diyet yapiyorum. Ara ara ben de hissediyorim o bas agrisini. O zaman suyu biraz azaltiyorum. 2,5 lt den fazlasi zarar verebiliyor. Normalde de cok su tuketen biri degilseniz birden bire suya yuklenmek bas agrisi yapiyor. Bobrek bizim icme hizimizla orantili olarak süzemedigi icin fazla su kanla birlikte beyne gidiyor ve basinc olusturuyor. Bir de ekmegi birden bire kesmeyin. Sabahlari mutlaka bir dilim ekmek tuketin. Oglen de yiyeceginiz yemege gore ekmegi yaninda alip almayacaginiza karar verirdiniz. Ama aksam ekmek tuketmeseniz daha iyi olur. Halsizlik hissettiginiz zamanlarda ara ogun olarak findik ceviz falan tuketin.

Diyet yapma saglikli beslen ikisi arasinda cok fark vardir...sabah kahvaltini olabildigince guclu yap iki dilim ekmekde yiyebilirsin,bol su ara ogununde meyve aksamlarida evinde ne yemek yaptiysan kizartmasiz,ozellikle princ pilavsiz ve makarnasiz bir tabak,yanina yogurdun salatan vs....
Saglikli beslenirsen eger aksine kendini enerjik daha saglikli hissedersin,imkanin varsa diyetisyene git bu arada sana uygun bir beslenme cizelgesi cikarir

Doyana kadar saglikli seyler yiyin.
Kendinizi ac birakmayin. Vucut buna cok fena bir cevap verir. Yaglanmaya gider.

Biz pogaca ekmek falan cok yeriz
Ama tam bugday unu ve eksi maya

Tarifler her yerde var ekmegi kendiniz yapin derim.

Konunu eve gelirken gördüm
Şimdi yazma fırsatım oldu.

Mutlaka diyetisyenle görüş, kilo kaybetmek hayati önem taşıyor, devlet hastanesinde hizmet veren vardır

Merhaba.Öncelikle sürekli diyet yapan daha doğrusu sağlıklı beslenmeye çalışan biri olarak tecrübelerimi yazmak istedim.Ben hipogolisemi hastasıyım.Bu yüzden yapıyorum diyet.Kilo fazlam yok.Fakat dikkat etmezsem ilerde tip 2 diabet adayıyım.
Mutlaka ara öğün yapmalısınız.Ara öğün yapmiyorsaniz uzun süre aç kaldığınızda sekeriniz düşer ve baş ağrısı oluşur.Az ve sık yemelisiniz.Uzun süre açlıkta insülin düşer ardından yemek yediginizde yükselir.Bu düşüş ve çıkış baş ağrısı yapar.Ekmeği tamamen kesmek doğru değildir.Karbonhidratlar vücuda enerji veren besinlerdir.Almazsanız yorgun hissedersiniz.Tam buğday, kepekli, çavdarli ekmeklerden tuketebilirsiniz.Bulgur pilavı ya da kepekli makarna yiyebilirsiniz.Suyu da vücut ağırlığıniza göre için.Netten bakabilirsiniz.İşin en önemli kısmı açlık krizleri yaşamadan diyet yapmak.Bir de ilk haftalar yoksunluk sendromu yaşarsınız.Psikolojik olarak hep bir eksiklik hissedersiniz ama zamanla geçer.İnşallah çabucak istediğiniz kiloya ulaşırsınız.Bol şanslar.

Tahılı tümden kesme. Tam buğday ekmeği, tam buğday makarnası vs ye. Vücudun ihtiyacı olan bütün besinleri yeteri kadar almalısın. Yaptığın diyeti bir daha gözden geçir. bu kadar kötü hissetmemen lazım.

Düşük kalorili yada yanlış beslenme düzeniniz var. Tahılı tamamen kesmeyin. Her öğün 1 dilim tb ekmek yiyin.
Her öğünde bol salatanız olsun doyana kadar yemelisiniz. Sağlıksız verdiğiniz her kilo geri gelir.
Ayrıca ara öğün yapın. Probiyotikli yoğurt kefir çok iyi. (mümkünse kendiniz yapın)

Canım şu an büyük ihtimalle yeteri kadar kalori alamıyorsun. Vücudunun kas kaybetmemesi için belli bir kalorinin altına düşmemesi lazım. Protein ağırlıklı diyet çok doğru ama tüm enerji ihtiyacını karşılamaz, çok fazla et,tavuk vs yemen gerekir ki genelde böyle bir imkanımız olmuyor. Zaten sadece proteinle beslenmek de sağlıklı değil, vücudun diğer gıdalara da ihtiyacı var. Bu yüzden bol sebze, lifli gıdalar ile diyetini destekle. Karbonhidrat tüketimini tamamen kesme. Şekerli her şeyi tamamen hayatından çıkar ama. Kan şekeri seviyeni dengede tut, düşmeye başladığını hissettiğin an ceviz, fındık, leblebi falan ye az az. İnternetten karbonhidrat oranı düşük, şekeri az, enerjisi yüksek besinleri araştır canım onları tüketmeye çalış.

Hayır normalde ne tek tip diyetler, ne çok düşük kalorili diyetler bende böyle hissettirmiyor. Sadece eğer fazla demlenmiş yeşil çayı aç karınla içersem mide bulantısı, çarpıntı, halsizlik yapıyor. Yine aç karınla çok su içmekte midemi bulandırıyor. Eğer bunlardan birini yapıyorsanız diyet düzeninizi değiştirmeden önce yeşil çayı kaynar suyla değil, kaynamış fokurdaması durmuş suyla çok kısa süreli demleyip yemekten hemen sonra içmeyi deneyin. Suyu da yemeklerin yanında için.

Ben doktor kontrolünde yapıyorum size almanız gereken proteini karbonhidratı vitamini gayet güzel ayarlayıp veriyo önce bi tahlil yaptırmanız lazım zaten kan değerlerinize metabolik hızınıza bakılması lazım herşeyi birden kesmeyin diyetimde ekmek de var köfte de meyve de fındık fıstık da ama bunları doğru zamanda tüketmek önemli hiç tüketmemek değil belki vücutta bi problem var bilinçsiz yaptığınız için halsiz kalıyorsunuz aksine ben diyete başladığım zayıflamaya başladığımdan beri çok daha enerjiğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…